Forum Forum prawneZmiany w prawie

zakaz ruchu znak B-1

zakaz ruchu znak B-1

vamar / 2008-07-28 12:11
Jestem pracownikiem TP, w lutym (ale zdaża mi si e to częściej) wjechałem na zakazie samochodem służbowym pod mieszkanie klienta, aby wnieść narzędzia niezbędne do pracy. W tym czasie ponoć (bo nie znalazłem wówczas za szybą żadnej kartki) straż miejska włozyła mi wezwanie do SM. Sprawa trafiła do sądu i wlepili mi 100 zł mamdatu.
Moje pytanie brzmi, czy straż miejska może wjeżdżać na zakazie (bo często tak się zdaża) samochodem służbowym nie będącym aw akcji tzn. w chwili obecnej nie uprzywilejowanym? Będę bardzo wdzięczny za info. Pisze to dlatego, że mam zamiar odwołać się.
Wyświetlaj:
jackplGD / 89.79.145.* / 2009-08-28 17:28
Zaraz zaraz zaraz...
Czy ktoś napisał znak B-1 zakaz ruchu w obu kierunkach.

Samochów STAŁ przed mieszkaniem.

Podkreślam STAŁ a się nie RUSZAŁ.

Czyli staż miejska nadinterpretowała znak B-1 zakazu ruchu ,
a przecież RUCHU jako takiego nie było było PARKOWANIE.

Nie ma znaczenia że aby zaparkować musiałem naruszyć zakaz ruchu ,
BO NIE ZŁAPALI POJAZDU na RUCHU ! Po prostu się spóźnili !!!
Zakazany był RUCH . Należało podnieść zarzut że nie podano
o której godzinie i minucie stwierdzono w/w wykroczenie czyli przemieszczania pojazdu , (nawet 1km/h) po drodze z zakazem.

Postój jest dozwolony.

Przykład :
Wjechałem na zakazie ruchu rowerem, jadąc zatrzymuje mnie strażnik miejski/policjant = mandat - słusznie bo jechałem i naruszyłem jazdą zakaz ruchu (lub wjazdu).
Na ulicy jak wyżej z zakazem ruchu lub wjazdu aleSTOJĘ obok roweru na jezdni i rozmawiam z kolegą na chodniku.
Mandatu nie można wystawić bo STOJĘ!!!! a nie jadę .

Sytuacja jak wyżej tylko pojazdem silnikowym - jadąc zatrzymuje mnie funkcjonarjusz =mandat .Słusznie , oczywiście bo jechałem.
A sytuacja że stoję na jezdni przy prawej oczywiście krawędzi i brak znaku zakazu zatrzymywania, stoi tylko zakaz RUCHU.
Mandant? Za co , za ruch. Nie występuje ruch jest parkowanie lub zatrzymanie.

JAKO PRZYKŁAD DLA zrozumienia:
Jak jestem napalony trawką , to nie można mnie skazać za posiadanie skręta z trawką bo ją wypaliłem. I jej nie posiadam a tylko POSIADANIE jest karalne.
Nie można implikować faktu że aby się napalić musiałem posiadać trawkę.

Przepisy czytamy NIE rozszerzająco. Tak jak jest napisany.
Nie stwierdzono posiadania tylko skutek- napalenie .
A to nie podlega karze.

Pozdrawiam
Sońka / 83.22.29.* / 2012-09-19 22:27
Bez jaj stary. Złamałeś przepis i się zastanawiasz z której strony wiatr wieje. Jak zaparkowałeś to musiałeś być wczeniej w ruchu. Żenada! Łamiecie przepisy na potęge a potem ból bo trzeba zapłacić. I dobrze płać, płać i płać.
Tadzik799 / 89.229.37.* / 2016-05-15 14:27
To ma znaczyć, że ani ustawodawca, który karze, ani ten, który prawo łamie nie wiedzą co to logika? Prawo nigdy nie powinno być sztywne w całej swojej okazałości. Wiadomo, że są różne sytuacje do których powinno podchodzić indywidualnie. Popieram p. Sońka, przewiniło się, to niestety trza zapłacić, bo w tym przypadku nikła znajomość psychologii nie wystarczy.
po / 93.105.86.* / 2009-07-02 19:38
§ 33.1. Kierujący pojazdem wykonującym na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne może nie stosować się do zakazów wyrażonych znakami B-1, B-3, B-5, B-6 i B-7 podczas wykonywania prac na drodze lub dojazdu do miejsca ich wykonywania znajdującego się na obszarze lub na drodze objętej zakazem, pod warunkiem używania żółtych sygnałów błyskowych i zachowania szczególnej ostrożności.
2. Uprawniona osoba niepełnosprawna o obniżonej sprawności ruchowej, kierująca pojazdem samochodowym oraz kierujący pojazdem przewożący taką osobę mogą, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do zakazów wyrażonych znakami: B-1, B-3, B-3a, B-4, B-10, B-35, B-37, B-38 i B-39.
Na podstawie kodeksu drogowego kierującemu pojazdem uprzywilejowanym zezwala się na niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, znaków oraz sygnalizacji świetlnej. Jednak musi dostosować się do rozkazów wydawanych przez kierującego ruchem, np.: policjanta na skrzyżowaniu. Kierowca pojazdu uprzywilejowanego w akcji musi zachować szczególną ostrożność. Z kolei pozostali uczestnicy ruchu drogowego zobowiązani są ułatwić przejazd pojazdowi uprzywilejowanemu.
Proste-oznakowany pojazd Straży Miejskiej (Gminnej) nie będący w akcji tj.bez włączonych sygnałów dzwiękowych i świetlnych nie jest pojazdem uprzywilejowanym.Tyle kodeks .
służba miasta / 89.74.204.* / 2009-07-01 21:06
może oznakowanym pojazdem

Najnowsze wpisy