Forum Forum dla firmZakładanie firmy

zakładanie działalności..

zakładanie działalności..

annakar / 2007-10-18 22:00
witam. jestem lekarzem stomatologiem.. i chciałabym zalozyc działalność gospodarczą... ale szczerze mówic nie wiem z czym to sie je i z czym to się dla mnie wiaze.. jestem zatrudniona w jednym gabinecie na poł etatu a w drugiej pracy chcą bym miała swoją działalność.. ale nie wiem czy to dla mnie jest dobre.. prosze o rade.. i pomoc w przejsciu w tym gąszczu niezdrozumiałych procedur.. pozdrawiam
Wyświetlaj:
aktywa.biz / 2007-11-10 21:01 / Bywalec forum
Zobacz ten artykuł: http://aktywa.biz/biznes/w-asna-firma/ak-adasz-w-asn-firm-2.html
Jeśli masz pytania, to zadaj je na audycji z docentem zajmującym się prawem spółek 12. listopada. Zaprosiłem go do radia, by nam opowiedział:
jak założyć firmę?
jak wybrać rodzaj działalności?
jak skorzystać ze spółki?
Zapraszam, www.radio.aktywa.biz
sebaastian / 91.94.51.* / 2007-10-23 17:42
Witam, prowadzenie działalności gospodarczej dla mnie osobiście jest bardzo dobrą formą. Pozwala to generować większe dochody. W drugiej pracy, wymagają od Ciebie prowadzenia działalności, by posiadali mniejsze koszty zatrudnienia pracownika,
Ty będziesz wystawiać im rachunek za swoje usługi. Od kwoty którą dostaniesz, odliczysz sobie wszystkie koszta czyli np. komórkę, być może i benzynę ratę za samochód itd. Od tego co zostanie (jeśli oficjalnie zostanie) zapłacisz podatek (najlepiej być na liniowym- 19%). Biorąc po uwagę fakt, iż pracujesz na etacie dodatkowo będziesz musiała zapłacić składkę zdrowotną. Jeśli będziesz potrzebować więcej info pisz proszę na maila, bo rzadko zaglądam na forum.
Pozdrawiam,
Sebastian
Pablo123 / 213.158.196.* / 2007-10-30 21:27
Niestety, ale świadcząc usługi na rzecz dotychczasowego pracowdacy nie możesz wybrać podatku liniowego 19%, ale standatrdowo wg. skali podatkowej.

Najnowsze wpisy