Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Zakładanie firmy - gabinet masażu.

Zakładanie firmy - gabinet masażu.

xkamil1990 / 2015-02-12 21:06
Witam, chciałbym otworzyć gabinet masażu, który działał by w godzinach popołudniowych i do tego pracować od 7 do 14 w sanatorium (już pracuje). Pracodawca również podniósł by mi pensje ( o koszty zusu) jeśli po założeniu firmy wystawiał bym mu rachunek na wykonane zabiegi. Np. Masaż leczniczy.
Kolega mi coś wspominał o karcie podatkowej natomiast ktoś inny mówił, że nie można wystawiać rachunków zatytułowanych masaż leczniczy i prowadzić gabinetu, dlatego nie wiem co mam robić. Czytałem wiele w internecie ale zupełnie nic z tego nie rozumiem, wole jednak anatomie :)
Z góry dziękuje za pomoc
Wyświetlaj:
malwio / 194.42.116.* / 2020-01-02 12:07
Warto wybrać do firmy odpowiednie oprogramowanie, które będzie kluczowe dla jej rozwoju. Sprawdź jakie funkcje oferuje Firmao.pl program w chmurze CRM/ERP. Dzięki takiemu oprogramowaniu zaoszczędzisz wiele pracy i czasu. Z kodem UYGDE543 uzyskasz 10% rabatu.
belwinka / 188.146.172.* / 2019-02-20 18:57
zawsze można tak jak mój znajomy wynając gotowy gabinet. W sosnowcu w Green Pointa mają gabinety na godziny na wynajem, już urządzone. Spoko opcja jak na poczatek www.gabinety.eu
aas3 / 188.146.164.* / 2018-01-02 13:42
Popraw swoją urodę zobacz salon masażu Warszawa https://relaxmindandbody.pl i nasze najlepsze usługi i atrakcyjne rabaty zapraszamy.
xkamil1990 / 2015-02-13 15:17
Mam jeszcze takie pytanie, czy jeśli wybrał bym kartę podatkową i gabinet prowadził w takiej formie, że był bym u znajomego na umowie zlecenie i niby pracował w tym gabinecie jako jego pracownik to on by musiał opłacać z tego tytułu zus? i jakie koszta by były związane z opodatkowaniem itd. (ja bym je ponosił)
wiwan / 2015-02-13 15:47
Niby ?

Jeśli nie mając DG w zakresie w jakim podpisałbyś umowę zlecenia- to zlecenie jest opodatkowane na zasadach ogólnych, a rolę płatnika pełni zleceniodawca. No chyba, że jest on osobą stricte fizyczną, nieprowadzącą DG. Wtedy na potrzeby PIT nie jest to dochód ze zlecenia,ale z innych źródeł i nie jest tytułem do ub. ZUS.

Oskładkowanie zaś zlecenia ze zleceniodawcą, który prowadzi DG- zależy od Twojej sytuacji ubezpieczeniowej- tj. od współistnienia innych tytułów do ubezpieczeń (np. inne zlecenie, etat) oraz statusu ucznia/studenta w wieku do 26 lat.
xkamil1990 / 2015-02-13 19:21
Wyczytalem ze na karcie podatkowej jako uslugi kosmetyczne mozna wykonywac zabiegi z zakresu masazu leczniczego i czy w tym przypadku mozna by bylo rowniez prowadzic gabinet masazu?
bbb2223 / 217.99.128.* / 2018-12-04 00:38
Najwięcej kasy trzeba włożyc we własny gabinet, kupno albo wynajem i wyposażenie niestety. To duże kwoty :/ Na pocżatek nie każdego stać. Ja sie zastanawiam, zeby wynajmować gotowe profesjonalne gabinety - w miescie niedaleko mnie Sosnowcu jest taka możliwość - wszystko na gotowo i profesjonalnie i dla klienta wygodnie http://gabinety.eu/ Ktoś korzystał z czegos podobnego na dłuższą metę?
wiwan / 2015-02-13 20:33
Napisałem to przecież wczoraj wieczorem w tym wątku.

Na karcie jest możliwy jeśli jest elementem usług fryzjerskich lub kosmetycznych. A więc masażu sięgającego od czubka głowy do ramion zasadniczo. Po peelingu, maseczkach albo farbowaniu włosów albo np. naświetlaniach specjalnymi lampami cery trądzikowej. Takie klimaty...
xkamil1990 / 2015-02-13 20:57
ok po zabiegu banka chinska ktory dziala antyceulitowo a czy ja akurat sie do tego stosuje to chyba raczej nikt sprawdzac nie bedzie?
wiwan / 2015-02-12 21:08
Ale o co jest pytanie ?
O to, jaka forma opodatkowania tej DG jest możliwa ?
xkamil1990 / 2015-02-12 21:10
Tak. Jaką formę działalności załozyć
wiwan / 2015-02-12 21:19
Forma działalności to co innego niż forma jej opodatkowania.

Może najpierw elementarz:

http://msp.money.pl/wiadomosci/zakladam_firme/
xkamil1990 / 2015-02-12 21:22
Źle to ująłem, będzie to firma 1 osobowa świadcząca usługi masażu LECZNICZEGO i jaką formę opodatkowania najlepiej przyjąć tak aby się to zgrało z prowadzeniem własnego gabinetu i pracą w hotelu, któremu bym wystawiał rachunek.
wiwan / 2015-02-12 21:43
Najlepiej- jest trochę subiektywne. Bo forma np. prostsza w zakresie 'papierologii' może być mniej korzystna summa summarum finansowo w ujęciu całorocznym.
- Jak rozumiem w jej ramach byłoby wykonywane to co obecnie w ramach etatu i to na rzecz dotychczasowego pracodawcy. Wyklucza to podatek liniowy. Bo jego wybór byłby chwilowy- uzyskanie pierwszego przychodu od byłego pracodawcy powodowałoby utratę prawa do podatku liniowego.
(na marginesie- ta sytuacja wyklucza też prawo do ulgi ZUS tj. niższych składek społecznych przez pierwsze 2 lata DG.)
- co do ryczałtu:

http://e-prawnik.pl/porady-prawne/prawo-podatkowe/ryczalt-przy-masazu-2.html

- karta podatkowa- niestety nie, bo nie jest to jak rozumiem masaż w ramach dz. kosmetycznej- czyli nie jest to masaż twarzy/głowy 'przy okazji' usługi fryzjerskiej czy kosmetologicznej.
xkamil1990 / 2015-02-12 22:13
a nie lepiej by było założyć na zasadach ogólnych i płacić 18% niż 20% na ryczałcie?
wiwan / 2015-02-13 14:41
Kwotowo tak, nawet mimo małych kosztów stałych przy tej działalności. Ale wymaga już prowadzenia PKPiR.

Najnowsze wpisy