Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Żakowski: Media publiczne powinny być instytucjami non profit

Żakowski: Media publiczne powinny być instytucjami non profit

Wyświetlaj:
acomitam / 83.25.126.* / 2009-12-03 07:13
He, he... Jacek Żakowski, dziennikarz !!!. Bo pęknę ze śmiechu... Z dziennikarstwem Żakowski ma tyle spólnego, co ja z cesarzem Hajle Sellasje.
sceptyk / 2009-12-03 11:47 / Tysiącznik na forum
No wiesz,
zgodnie ze sralonową teorią obaj (Żakowski i Hajle Sellasje) pochodzą od małpy....
d`Annunzio / 2009-12-02 21:00
Bardzo mi się podoba pomysł Pierwszego Moralisty Polskiego Dziennikarstwa: stwórzmy system opłat za media publiczne, z którego nikt nie będzie się mógł wykręcić, obiecajmy ludziom, że wszystko będą mogli sobie ściągnąć przez internet (zapominając, że do internetu dostęp ma ok. połowy Polaków i nie jest on zależny od woli TVP), a przy okazji, mimochodem, powołajmy specjalny Komitet decydujący o tym, co wartościowe, a co nie i posadźmy w nim Właściwych Ludzi. Proponuję Jacka Żakowskiego na przewodniczącego i mam wielką nadzieję, że na wiceprzewodniczącego zaproponuje on tego pana, który zaproponował jego ;)
sceptyk / 2009-12-02 21:12 / Tysiącznik na forum
Twoja propozycja jest podniesieniem ręki na MAJESTAT!
Pamietaj, że Żakowski to Prorok Mniejszy, bo tytuł Proroka jest zarezerwowany wyłącznie dla Redaktora Michnika.
I to jemu, na podstawie prawa naturalnego, należy się ZAWSZE pozycja przewodniczącego.
Dopiero na wiceprzewodniczącego możemy proponować Proroka Mniejszego.
prawiezaratralalala / 77.254.157.* / 2009-12-02 20:46
2009-12-02 13:17:34 | sceptyk [ Tysiącznik na forum ]
Re: Żakowski: Media publiczne powinny być instytucjami non profit [2]
Wypowiedzi Proroka Mniejszego, jak zwykle, są mało wiarygodne,
ponieważ jako gorliwy aktywista mediów związanych z Agorą, jest
zainteresowany likwidacją konkurencji, zarówno w znaczeniu
finansowym, jak i ideowym.
Michnikowcom, którzy na rynku radiowym kompletnie sobie nie
radzą, zależy na tym, żeby środki z reklam uwolnione z mediów
publicznych trafiły do Agory, a dodatkowo, żeby tylko idee jedynie słuszne i dopuszczone przez Najwyższą Radę Polityczną Salonu mogły być publicznie
prezentowane.
Tak czy inaczej chodzi o monopol rynkowy i ideowy.
Że lewacki dodawać nie trzeba.
skomentuj

Co tu komentować, skoro wyłożona kawa na ławę?
JX / 91.193.160.* / 2009-12-02 19:57
Można Żakowskiego nie lubić, ale trzeba dostrzec jego wrażliwość społeczną, błyskotliwość i logikę rozumowania, która pozwala mu bronić swego zdania często wbrew linii prezentowanej przez ogół mediów.
W zalewie koniunkturalizmu, dyspozycyjności i zwykłego wazeliniarstwa są to cechy naprawdę rzadkie. Warto je więc docenić.

Rację ma Żakowski, kiedy mówi:
"Człowiek jest tak skonstruowany, że zawsze zauważy jakąś wadę".
Żeby wyśmiać jego słuszną troskę o kształt i rolę publicznych mediów, wystarczy przypomnieć wypowiedź słynnego tow. Szmaciaka:
„Czy wiesz, że ja mam wielką wizję, by stworzyć pcimską telewizję, a tam gdzie dziś się pasą owce, zbudować PEWEX i wieżowce".
d'Annunzio / 195.34.81.* / 2009-12-02 22:41
Wiesz, przeciwstawianie Żakowskiego fali wazeliniarstwa i koniunkturalizmu jest nietrafne. Poczytaj jego teksty w "Polityce". Gdy pisze o Tusku, zawsze pisze wiernopoddańczo. Najwyraźniej przyjmuje logikę następującą: czyny Donalda Tuska są dobre, ponieważ są Donalda Tuska. Rok temu napisał, że... największym osiągnięciem Donalda Tuska jest niewywiązywanie się z obietnic przedwyborczych, które były głupie i nieodpowiedzialne. To nie jest dla mnie standard anty-wazeliniarstwa.
milosnik PiS / 2009-12-02 19:23 / Bywalec forum
Odnoszę wrażenie, że tylko nieliczni zrozumieli ten wywiad.
Odnosi się to zwłaszcza do pisiorów, niepomnych, że wygrali wybory, gdy dostępu do telewizji i radia nie mieli. Może właśnie dlatego wygrali?
JX / 91.193.160.* / 2009-12-02 20:12
Miłośnik PiS, czy krytyka członków tej partii nie jest zaprzeczeniem Twego nicka? Może choć cudzysłów?
Jeśli należysz do tych "nielicznych rozumiejących wywiad", to podziel się przemyśleniami, zamiast korzystać z okazji do inwektyw.
Świat nie dzieli się na PiSiorów, POpaprańców i Posady Swoim Ludziom.
Po przeczytaniu Twych postów przypomina mi się wypowiedź S. Witkacego:
"Żyjemy w epoce straszliwej, jakiej nie znała dotąd historia ludzkości, a tak zamaskowanej pewnymi ideami, że człowiek dzisiejszy nie zna siebie, w kłamstwie się rodzi, żyje i umiera i nie zna głębi swojego upadku (...) W każdym razie tam, gdzie my idziemy teraz, dokąd wleką nas ślepe siły społeczne, to jest ku ostatecznej mechanizacji i zbaranieniu - nie ma przed nami nic".
historyk / 80.50.180.* / 2009-12-02 18:04
czy Żakowski nie powinien zwolnić miejsca dla młodych, tyle bezrobocia a ci starzy ciągle okupuja dobre posady, poza tym dziennikarze powinni być obiektywni, standarty wprowadzone za rzadów PO miną i będzie sie liczył obiektywizm
milosnik PiS / 2009-12-02 18:48 / Bywalec forum
Takich młodych jak ty?
Może, ale powinieneś trochę się najpierw poduczyć, interpunkcji zwłaszcza. Stylistykę też masz nikczemną...

"Historyku", obawiam się, że jesteś takim historykiem, jak kozia d(..) trąbką.
No chyba, że Jarosław cię pobłogosławił i powiedział, żeś mądry i wykształcony. A Prezes Jarosław zawsze ma rację, to oczywista oczywistość.
ALIV / 193.110.99.* / 2009-12-02 14:07
Poniższe komentarze są moim zdaniem krzywdzące. Żakowski jest bardzo przyzwoitym redaktorem, trochę faktycznie lewicuje, ale ja wysoko oceniam jego pracę.
Nie zgadzam się z jego zdaniem ale musze stwierdzić że jest profesjonalistą.
Przykład w radiu TOK FM prowadzą poranki w różnych dniach i Żakowski i Kurski. Żakowski wypada 100 razy lepiej.
sceptyk / 2009-12-02 14:38 / Tysiącznik na forum
Nie zapomnij, że Kurski z TokFM, to nie Kurski od kaczorów, ino jego brachol - podpora Michnika i podwładny Żakowskiego (albo Żakowski jest podwładnym Kurskiego - łone sie tam wymieniajo funkcjami).
antysalon / 81.190.225.* / 2009-12-02 13:52
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
sceptyk / 2009-12-02 13:17 / Tysiącznik na forum
Wypowiedzi Proroka Mniejszego, jak zwykle, są mało wiarygodne, ponieważ jako gorliwy aktywista merdiów związanych z Agorą, jest zainteresowany likwidacją konkurencji, zarówno w znaczeniu finansowym, jak i ideowym.

Michnikowcom, którzy na rynku radiowym kompletnie sobie nie radzą, zależy na tym, żeby środki z reklam uwolnione z mediów publicznych trafiły do Agory,

a dodatkowo, żeby tylko idee jedynie słuszne i dopuszczone przez Najwyższą Radę Polityczną Salonu mogły być publicznie prezentowane.

Tak czy inaczej chodzi o monopol rynkowy i ideowy.
Że lewacki dodawać nie trzeba.
milosnik PiS / 2009-12-02 18:57 / Bywalec forum
Oj, nie radzą sobie Michnikowcy z radiem, nie radzą.
Masz rację. Kolesie socjaliści - postkomuniści z nazistami, czyli SLD z PiS, opanowali radio, do Prezesa Jarosława jeżdżą, michnikowców ignorują...

Tylko brak cenzury wam przeszkadza, nieprawdaż?
Zamkąć ryja TokFM by się przydało, prawda? I byłoby po staremu, dawni towarzysze z PZPR i PAX znów mówili by pełnym głosem!
Tylko role by się odwróciły - SLD jako przystawka do PiS! Chichot historii...
sceptyk / 2009-12-02 20:33 / Tysiącznik na forum
Jak zwykle biedny misiaczku pi____lisz bez sensu.
Na portalu eoknomicznym pisz o ekonomii.
Weź roczne sprawozdanie grupy Agora, i poczytaj jakie to oszałamiające wyniki finansowe mają spółki radiowe tej michniczej gadzinówki. I o tym tylko pisałem.

A skoro już po imieniu o TokFM, to drugiego tak chamsko nieobiektywnego radia nie było w Polsce od lat. Nawet w stanie wojennym "Tu jedynka" nie ziała tak jadem do opozycji co "obiektywni" dziennikarze występujący na tej fali.

A jak bardzo obłudne to towarzystwo, najlepiej można się przekonać po umizgach i dusserach prawionych w TokFM niejakiemu Wołkowi, parę lat wcześniej okrzykniętemu przez to samo towarzystwo FASZYSTĄ, bandytą i wspólnikiem mordercy, kiedy to z wielkim ryngrafem tenże Wołek nawiedzał gen. Pinocheta i oskarżał TW Alka o konszachty z rosyjskim wywiadem.
No, ale od czasu jak Wołek został redaktorem programowym stacji znanej z erotycznych filmów, stare grzwechy poszły do kąta i Wołek został dopuszczony do towarzystwa.
artur xxxxxx / 188.147.160.* / 2009-12-02 13:01
Żakowski - dziecko Agory, autorytet jakich mało. Ciekawe co by robił gdyby nie Michnik? Pewnie pisałby ulotki w jakiejś firmie reklamowej.
Mam nadzieje, że autorytet nie poczuł się urażony i nie poda mnie do sądu, bo o propagowaniu pieniactwa nic nie napisałem.
Tomwic / 2009-12-02 12:21 / Bywalec forum
Fajne!
Pomarzyć można, tylko obawiam się, że wyjdzie jak zwykle...
edek345345 / 194.242.62.* / 2009-12-02 12:02
to można by nawet w to uwierzyć. Niestety jest to tylko kolejny artykuł pisany na zamówienie oficera prowadzącego.
wektor / 2009-12-02 12:19 / portfel / Bywalec forum
Widocznie obaj doszli do wniosku,że należy w jakiś sposób odwrócić naszą uwagę że dzisiaj od północy obowiązuje traktat lizboński w którym żywotne interesy Polski zostały zmarginalizowane.
edek345345 / 194.242.62.* / 2009-12-02 15:31
I mamy Rampuja za prezydenta :)
wektor / 2009-12-02 16:19 / portfel / Bywalec forum
Tak......mamy nowego prezydenta Hermana Van Rompuy oraz nowego ministra spraw zagranicznych: Panią baronessa Katarzyna Ashton ..............................i co powiało zgrozą?
sceptyk / 2009-12-02 20:35 / Tysiącznik na forum
Dla mnie powiało.
Bo to tylko dowód, że o polskich sprawach będą decydować w Reichstagu.
d`Annunzio / 2009-12-02 23:29
Może wyjdzie to korzystniej, niż teraz? Bo gdy obserwuję polski sejm mam wrażenie, że tam sami dywersanci i sabotażyści...
sceptyk / 2009-12-03 01:50 / Tysiącznik na forum
Taaa....
W okolicach III rozbioru też "ludniść" tak uważała.
"Niech wreszcie przyjdzie Niemiec, i zrobi porządek".

A ilu ówczesnych i obecnych "przywódców" narodu jest na szwabskim jurgielcie, i pilnuje, żeby burdel w Polsce był jak największy?
Profesor Bydłoszewski dostaje od Niemców nagrody co kwartał. "Za poprawę stosunków polsko-niemieckich".

- Izwienitie towariszcz, a kto kowo j***** w etich otnoszenijach?
MN4 / 217.96.42.* / 2009-12-02 11:41
Panie Jacku, nie rozumiem co Pan mówi, więc pewnie nie zrozumiem tej Pana nowej telewizji.
Będzie lepiej, bo będzie lepiej?
milosnik PiS / 2009-12-02 13:01 / Bywalec forum
Nie rozumiesz, bo nie mówi o pieniądzach i o zysku materialnym?
man13 / 2009-12-02 11:26 / Tysiącznik na forum
Ciekawe jak ta instytucja miała by obciążać podatnika.
_Joe / 95.50.107.* / 2009-12-02 11:17
Całkowita racja - tak trzymać panie Jacku.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy