Forum Forum prawneCywilne

zakupy przez internet

zakupy przez internet

buli333 / 2008-05-07 22:36
kupiłem ze sklepu internetowego aparat fotograficzny ,dostałem maila z potwierdzeniem o przyjęciu zamówienia, przesłałem pieniądze na konto i powinienem dostać towar ale zadzwonili do mnie z tego sklepu i poinformowali ze omyłkowo dali inna cene tego produktu i odeślą mi pieniądze a nie ten aparat .
Cczy mogą tak zrobić??
Pomóżcie co mam teraz robić.
Wyświetlaj:
sylviaaa_84 / 2008-07-04 14:01
A ja bym się na Twoim miejscu cieszyła, ze postanowili sie chociaz odezwac i oddac kase bo roznie to bywa z takimi zakupami przez internet. Pozdrawiam.
rkl / 83.27.76.* / 2008-06-10 02:41
„§1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Wiec nie jest tak chop i siup. A jeśli jeszcze w regulaminie sklepu jest coś w tym stylu,

"Sklep zastrzega sobie możliwość odmowy realizacji zamówienia w przypadku niemożności sprowadzenia danego towaru lub jego braku u dostawców. W szczególności wtedy gdy w skutek pomyłki w opisie lub cenie towaru wystąpiła niezgodność ze stanem faktycznym."

Ty kupując automatycznie regulamin ten akceptujesz, to nic nie zrobisz. Jezu jak ja nie cierpię takich kombinatorów.
Przewodnick no logo / 83.3.165.* / 2008-05-08 14:32
Zarządaj na piśmie (listem poleconym) natychmiastowego wydania aparatu. Z zakupami przez internet jak z Allegro - wyznaczysz za niską cenę "kup teraz" - towar musisz wydać. Dobrowolnie lub z pomocą sądu (co oczywiście możesz napisać w liście).
rkl / 83.27.76.* / 2008-06-10 02:43
głupoty piszesz, czyt wyżej. post. i podstawę prawną. I nie wprowadzaj w błąd. Domorosły prawnik się znalazł.
rkl / 83.27.76.* / 2008-06-10 02:45
Art. 286 § 1 KK Co prawda to ekstremalna sytuacja ale do uzyskania między innymi z tego paragrafu i kilku innych.

Najnowsze wpisy