Forum W wolnym czasieHobby

Zakupy w internecie

Zakupy w internecie

Mały ale kozak / 2011-10-21 15:18
Po ostatnich przygodach z kupowaniem na Allegro, zastanawiam się czy kupowanie w internecie, jest tak bezpieczne jak liczni ludzie zapewniają. Nie mogąc dojść swoich praw na Allegro, postanowiłem że się poddaje , że nie mam na to siły. Jak uchronić się przed oszustami w sieci, których jedynym celem jest to by wyłudzić od nas pieniądze?
Wyświetlaj:
MonikaPesto / 2019-08-19 14:26
Trudno się nie zgodzić z przedmówcami. Szczerze powiedziawszy to bez internetu nie wyobrażam sobie teraz normalnego funkcjonowania. Praktycznie wszystko w biurze gdzie pracuje jest załatwiane właśnie tą drogą. Ze wględu na nadmiar pracy muszę sobie dobrze zagospodarować przerwy aby znaleźć to co mnie interesuje w internetowych sklepach. Kto by pomyślał jeszcze kilka lat wstecz, że będzie można kupić praktycznie wszystko bez ruszania się z miejsca. Nie musze już chodzić po sklepach, a ten czas mogę przeznaczyć na swój rozwój :) W zależności od tego czego szukamy, mamy do wyboru bardzo dużo możliwości. Dla przykładu znajoma ostatnio proponowała mi zakupy w sklepie Wola - https://www.wola.pl/damskie/stopki/ gdzie dostępny jest asortyment odzieżowy. Wiadomo jak to jest z rozmiarówką, może czasmi się minimalnie różnić. Na szczęście nie ma problemu z 14 dniowym zwrotem w razie czego.
Monia80 / 31.178.167.* / 2019-08-05 12:56
Myślę, że sporo zależy od tego co zamawiasz i u kogo. Jeśli masz sprawdzonego sprzedawcę to nie powinno być żadnych problemów z zamówionymi produktami. Ja często zamawiam artykuły gospodarstwa domowego z www.partner.kielce.pl i jak dotąd nie miałam żadnych problemów.
mogleygull / 2019-07-15 12:34
lubię korzystać z agregatorów witryn w celu znalezienia najlepszego sklepu internetowego. Wszystkie artykuły gospodarstwa domowego można znaleźć tutaj https://shopsy.pl/.
pawel_o / 2018-08-29 15:12
Ja też jeszcze nie trafiłem na żadny problem na allegro czy podczas zwykłych zakupów online. Na allegro warto sprawdzać komentarze o sprzedającym zanim zdecydujemy się na zakup.
Mania289 / 193.86.30.* / 2018-08-23 08:42
Chyba miałeś wyjątkowego pecha :/ Wszystko co mogę, zamawiam przez internet i jeszcze nigdy mnie nie oszukano. Myślę, że prawdopodobieństwo wystąpienia oszustwa online jest takie samo jak oszustwa w sklepie stacjonarnym. Tam też ktoś może policzyć Ci do zapłaty więcej niż w rzeczywistości lub źle wydać resztę. Chyba nie da się całkowicie uniknąć ryzyka. Jeśli jednak zależy Ci na zwiększeniu bezpieczeństwa to polecam Ci stronę Tipli. Współpracuje ze sprawdzonymi partnerami, a do tego oferuje cashback. Same plusy :)
8lukasz3 / 2018-06-03 09:43
Ja polecam fajną i pewną stronę na której jest wiele sklepów z różnych dziedzin. Można natknąć się na niesamowite promocje. Http://centrumhandlowe.net.pl
asiaa293 / 91.195.47.* / 2018-05-08 14:07
Ja korzystam z polecanych stron przez znajomych czy rodzinę, które są pewniakami oraz ewentualnie na bazie opinii i ocen. Zamawiam praktycznie wszystko, bo kiepsko u mnie w miejscowości z dostępnością. Koleżanka mi poleciła zakupy z dowozem i teraz zamawiam nawet produkty spożywcze. Dzieki temu oszczędzam czas i pieniądze. Ktoś również korzysta?
koprobo / 2018-04-23 18:47
Dziś zakupy w internecie są tak powszechne, że gdy kupujesz z jakiegoś dużego sklepu to nie jest żaden problem. Ja ostatnio zamawiałem zegarek z e-zegarki.pl i był dość drogi, ale zupełnie się nie bałem, bo mają dużo dobrych opinii, wiele modeli, więc można im zaufać ;)
ankamiko / 89.64.42.* / 2018-04-23 01:42
Zakupy w internecie to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie jak ktoś jest zapracowany i w ciągu tygodnia nie ma czasu na chodzenie po sklepach. Muszę przyznać, że ja większość rzeczy kupuję przez internet, bardzo dużo książek, bo w księgarniach internetowych jest dużo taniej, a uwielbiam czytać. Jak mieszkacie w UK i szukacie dobrej, polskiej księgarni to sprawdźcie sobie Rewolucję, mają mega duży wybór. W sumie chyba wszystko oprócz produktów spożywczych kupuję w sieci :)
daga483 / 94.254.189.* / 2018-03-02 07:50
ja w necie to zakupiłam jakiś czas temu specjalny- antyalergiczny materac dla dziecka http://materacyk.pl/
Madka / 83.29.195.* / 2018-11-14 19:12
W necie głównie zamawiam kremy do pielęgnacji cery - jest większy wybór profesjonalnych marek i więcej nowości tych preparatów. Na przykład w sklepie https://sklep.barwa.com.pl/ systematycznie zamawiam zestaw kremów z serii PAUSE. Mają pozytywny wpływ na powstrzymywanie procesu tworzenia się zmarszczek. Potrafią zadziałać w głąb skóry przez co
staje się dobrze odżywiona, jest tak gładka jak aksamit, a zmarszczki mają problem z
uwidocznieniem się. Po prostu skóra wygląda na zadbaną.
werka1 / 188.146.66.* / 2018-03-28 20:27
Nie uważam ze miałoby to być coś złego, zwłaszcza że tak naprawdę przecież teraz coraz więcej osób robi takie zakup. One sa po prostu wygodne, i też masz łatwiej, bo też nie ma ewentualnego problemu ze zwrotem. Więc nie ma się czego obawiać. Zresztą my teraz kupiliśmy mamie na gwiazdkę telefona na avans.pl i to własnie przez internet i wszystko jest w najlepszym porządku.
Taczemo / 46.215.159.* / 2018-01-03 12:08
Nigdy nie kupowałam na allegro, wolę sprawdzone i pewne sklepy, które będą bezpieczne: https://podpowiadamy.pl/sklep-z-zabawkami-ktory-jest-bezpieczny-i-znany-top-3/ dotyczy to chyba każdych zakupów, przecież nikt nie chciałby kupować w miejscu, o którym nie ma pojęcia.
czarnaolafasola55 / 2018-03-28 09:08
najlepiej kupwac na sprawdzonych stronach, wtedy ma się pewność, ze towar dojdzie i bedzie z nim wszystko dobrze. Np. bardzo fajną strona do kupwania obuwia jest https://markoweobuwie.com.pl/
wpsolnotazakupowa.pl / 5.173.38.* / 2018-01-14 16:16
Dlatego zapraszamy do wspólnoty zakupowej aby uniknąć klopotów i tanio kupować
poszkodaowany / 108.171.129.* / 2017-11-06 10:41
Witam, UWAGA!!!!!! Przestrzegam wszystkich przed zakupami na stronie www.3dmill.pl , 3dmill to jest sprzedawca z Chin i z karty z ściągnęli o ponad 100PLN więcej niż wynosiła cena z przesyłką, anulowałem zamówienie tego samego dnia ale przestali odpisywać na maile i nie zwrócili pieniędzy a ni nie wysłali towaru, sprawę zgłoszę na Policję i do rzecznika praw konsumenta
jurek861 / 109.173.145.* / 2017-12-21 14:02
Jest w tym sporo racji. Nawet najlepszy antywirus nie zastąpi zdrowego rozsądku. Fajne wskazówki odnośnie zakupów są na klikajbezpiecznie.pl po prostu trzeba kupować z rozwagą i nie rzucać się bezkrytycznie na cudowne okazje, czy klikać bez opamiętania.
smerfetka76 / 2017-07-05 13:34
Nigdy nie zostałam oszukana. Na allegro zawsze sprawdzam sprzedawcę u którego chce zamówić. Duzo jest też sklepów które mają swoje strony i konto na allegro.
sylwiaszmer / 2017-07-16 17:14
Ja wyznaje prosta zasade - kupowac tam gdzie jest najtaniej. Ze sklepow stacjonarnych juz dawno temu zrezygnowalam .. bardzo maly wybor oraz zaporowe marze jakos do mnie nie przemawiaja. Najczesciej zdarza mi sie kupowac w sieci drobne rzeczy takie jak kosmetyki, buty czy tez ubrania. Co do samego szukania rozmaitych okazji korzystam z serwisu, ktory pokazala mi jakis czas temu moja znajoma.
MonikaRabiańska / 83.23.101.* / 2017-07-02 21:56
Kiedyś zamawiałam tylko na allegro. Teraz- robię to w różnych sklepach i nigdy nie miałam problemów z otrzymaniem towaru czy jego zgodnością z opisem. Przed każdymi zakupami zaglądam na Kuponiarnia.pl gdzie mam info o wszystkich aktualnych promocjach i często udaje mi sie skorzystać z kodów rabatowych.
w_zielinska / 2016-03-03 12:30
Nie kupuj od sprzedawców, którzy nie mają dużej liczby pozytywnych opinii. Kupuj w dużych sklepach internetowych, które też możesz sprawdzić pod kątem opinii o nich, albo w tych, które polecają Ci znajomi.

Najnowsze wpisy