Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Założenie sp. z.o.o z wspólnikami a wspólne mieszkanie z hipoteką

Założenie sp. z.o.o z wspólnikami a wspólne mieszkanie z hipoteką

aleextra@poczta.onet.pl / 2012-02-15 04:16
Witam,
jestem po spotkaniu, została mi zaproponowana możliwość założenia sp z.o.o wraz z 2 wspólnikami. Ponieważ spółka będzie rejestrowana przeze mnie - będę jej prezesem i odpowiadam całym swoim majątkiem za długi.
Nie znam 1 z osób (znajomy drugiego wspólnika), przez co boję się o wierzytelności. Przeczytałem artykuł:
http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wspolnosc;malzenska;a;odpowiedzialnosc;czlonka;zarzadu;spolki;z;o;o;za;dlugi,49,0,715825.html

Z moją żoną mamy kredyt hipoteczny na mieszkanie. Czy dobrze rozumiem, że zakładając spółkę z.o.o i jeśli utworzę jakieś zobowiązania, bez zgody żony (nie wiem - wezmę kredyt na spółkę i nie będę w stanie go spłacić) to komornik wejdzie tylko na moją ewentualną pensję, mieszkanie zostawi w spokoju? A co jeśli dojdzie do jakichś problemów z podatkiem VAT/składkami za pracowników?

Pewnie będę się radzić albo w jakimś biurze rachunkowym, albo u doradcy podatkowego, tylko najpierw muszę i tak znać podstawy, żeby zrozumieć co będą do mnie mówić.

dzięki wielkie za pomoc/wskazówki. Kodeks spółek handlowych jest oczywiście już ściągnięty... ale dopiero przegryzam się.

Najnowsze wpisy