Forum Forum emerytalneOFE

Załóżmy Stowarzyszenie Akwizytorów i OFE i Agentów Ubezpieczeniowych walczmy o dobre imię i swoje prawa.Akwizytor

Załóżmy Stowarzyszenie Akwizytorów i OFE i Agentów Ubezpieczeniowych walczmy o dobre imię i swoje prawa.Akwizytor

Akwizytor / 87.105.177.* / 2008-09-20 10:40
Ostatnio w Gazecie Wyborczej przy udziale pseudoekspertów i Prezesów PTE trwa nagonka na Akwizytorów OFE oraz Agentów ubezpieczeniowych.Jak myślicie dlaczego?
Wyświetlaj:
sssssss / 212.76.37.* / 2009-04-17 12:44
Mysle, ze warto... po prostu to zwiazek zawodowy agentów ubezpieczniowych pozwoli lepiej dbac o interesy pośredników
łatwiej bedzie bronic interesów agentów takie organizacje sa na calym swiecie:)
lezdrub / 79.185.73.* / 2008-11-21 23:46
Bo duże dostały wielkiej zadyszki i boją się,ze wielu klientów od nich odejdzie.

Lepiej będzie, jak zabiorą się za robotę i poprawią wyniki(zyski)
ruta / 84.10.106.* / 2008-11-27 13:57
Popieram pomysł.Akwizytor akwizytorowi nierówny.,niemniej co by ludziska zrobili bez akwizytorów.
antysesiek / 194.181.127.* / 2008-11-27 15:58
Cyt "co by ludziska zrobili bez akwizytorów" - to co do tej pory tylko taniej
eme / 83.22.25.* / 2008-11-25 13:31
lezdrub

o to badx spokojny. Male wbrew pozorom wcale sobie dobrze nie radza.

Bo duże dostały wielkiej zadyszki i boją się,ze wielu klientów od nich odejdzie.
Lepiej będzie, jak zabiorą się za robotę i poprawią wyniki(zyski)

A ja uwazam ze te male nie potrafia wykorzystac obecnej sytuacji jak tez nie pokazaly sie z dobrej strony do tej pory. Liczy sie strategia a nie wielkosc funduszu.
lezdrub / 79.185.93.* / 2008-11-30 00:12
Właśnie liczy się strategia. to widać po wynikach.

Popatrz na strategię Generalii. To jest prawdziwa strategia,co do tego nie mam najmniejszej wątpliwości.
Do tej pory nieomylni.
znajomy / 2008-10-19 12:59
ja uwazam ze akwizycja musi istniec ale KNF powinien nie wydawac tak latwo licencji oraz powinien robic egzamin panstwowy dla sprzedawcow ofe cze ubezpieczeni i 90% naciagaczy stracilo by prace i byl by spokoj
eme / 83.5.96.* / 2008-09-26 07:56
Po kiego kolejne stowarzyszenie???Myślę że jezeli ktos solidnie i uczciwie wykonuje swoja prace niepotrzebny jest mu dupochron:) A tak na marginesie pierwszy raz słysze o jakiejkolwiek nagonce.Faktem jest ze to co sie dzieje na rynku wtórnym (transfery) jest podyktowane tylko i wyłącznie możliwością zarobku, zaś idee sa konstruowane pod sprzedaż. To jest totalny szturm na klienta, istna rzeź. Dla paru srebrników. Osobiscie znam sytuacje gdzie małżeństwo swiadczy akwizycje dla dwóch ofe, wymieniajac sie klientami i co dwa lata transferując je miedzy tymi dwoma ofe. To juz woła o pomste do nieba.Osobiście jestem za maksymalnym lub calkowitym zakazem akwizycji na rynku wtórnym.
jes / 83.6.91.* / 2009-04-16 21:25
Nie zgadzam się,że "transfery są podyktowane TYLKO I WYŁĄCZNIE możliwością zarobku". Ja jestem akwizytorem patriotycznego i etycznego funduszu i zachęcam do przepisywania się przede wszystkim z powodu Dobra przyszłych pokoleń Polaków a moje dochody to sprawa wtórna. Jestem przekonany,że nie jestem wyjątkiem.
Morpheo / 2009-06-04 18:43
Hę?? wybacz że dopiero teraz, ale konkretnie o czym piszesz? Patriotyczny i etyczny fundusz? Znaczy jaki? dobro przyszłych pokoleń? A niby jak? Proszę rozwiń temat, bardzo ciekawie zacząłeś.
lezdrub / 79.185.73.* / 2008-11-21 23:59
Ale, gdzieś tych idiotów muszą znależć.
Jak ludzie nie potrafia dbać o swoje interesy, to zostają idiotami.

Nie ulega jednak kwesti,że wiele osób ma powody do zmiany funduszy, co widać po wynikach.

Były fundusze, które miały dobre zyski w pierwszych latach funkcjonowania OFE, a od 4lat mają barzdo mizerne.

Rzecz jest tylko wtym,aby fundusze zmieniali ci z gorszych do lepszych.
teone / 90.156.56.* / 2008-11-20 13:27
do eme: nie jest dobrym pomysłem likwidacja akwizycji na rynku wtórnym, transferowym. zastanów się chwile i pomyśl jakiego napisałeś babola, a potem grzecznie przeproś nieuku. masz racje, iż o pomste woła poziom etyczny akwizytorów/doradców i większości zależy tylko na prowizji. ale z drugiej strony możliwość transferu środków do innych OFE to jeden z fundamentów ustawy o OFE. ludzie muszą mieć wybór, a z drugiej strony są niewyedukowani i nie maqja pojęcia jak dobrze zarządzać decyzjami o zmianie ofea te informacje moze podac im ktos kto w tym siedzi czytaj pracuje jako "doradca". jak ktos jest uczciwy niema problemu i wytlumaczy klientowi, iz ofe to produkt inwestycyjny jakich wiele tyle, ze obowiazkowy. jak klient to zozumie to sie zainteresuje i po otrzymaniu odemnie uczciwej i prawdziwej informacji wybierze sam najlepszy OFE ale już ŚWIADOMIE. więc nie należy likwidowac akwizycji, nalezy zlikwidować nieuczciwą obsługę klienta i tych wszystkich lamusów którzy ja uskuteczniają, kij wam w dupy
eme / 83.22.41.* / 2008-11-20 14:50
teone nieuków znajdziesz w najblizszej rodzinie :)a co do ciebie to czytaj z minimalnym zrozumieniem. OKI?Moim zdaniem akwizycja na obecnym poziomie to nic innego jak szturm na klienta, w celu szybkiego zarobku przy minimum pracy. Co do transferów ofe to na to jest ustawa i jest ona świeta, chwała jej za to.Niemniej jednak transfery odbywaja sie praktycznie tylko za namowa akwizytora i nie ma tu znaczenia etyka czy też dobre doradztwo.Bo jak zrozumiesz ze klienci sie przepisuja pomiedzy funduszami ??? z lepszego do gorszego i na odwrót. Argumenty dokladnie te same.To w końcu biorac na logikę ile w tym wszystkim prawdy???Kto kłamie?? Jak wytłumaczysz ze przepisuja sie z lepszego do gorszego??Jakie argumenty??Kto jest lepszy a kto gorszy??
Prowizja tutaj rzadzi a nie doradztwo i etyka.Klient jest tylko podmiotem.
Tyle mam do powiedzenia.
Kogo ty polecasz?
teone / 2008-11-29 19:23
ja z czystym sumieniem polecam generali, wyniki i prognozy mówią same za siebie. a srednia pozycja tego ofe w rankingach to 1,4 , nastepne miejsce numer dwa ma średnią 6,0, czyli śmiało można powiedziec, ze jest generali dlugu dlugo nic, a potem dopiero reszta. chyba przyznasz racje?
regionalny / 213.238.80.* / 2008-11-19 17:42
No cóż trzeba by zmienic ustawę , zeby zakazać akwizycji na rynku wtórnym :)) , ale masz rację -wymiana w tym małżeństwie to prokurator , za takich właśnie "akwizytorów" trzeba by się zabrać .
Bazyliszek / 80.53.53.* / 2008-09-20 20:23
Dlatego,ze zbyt wielu pojawilo sie klamcow ,ktorzy w nieuczciwy sposob wykozystywali czlonkow OFE i przepisywali ich do innych funduszy .
lezdrub / 79.185.73.* / 2008-11-21 23:40
Cóz głupota kosztuje. zawsze tak było.
Jakby klienci OFE się chociaż trochę iteresowali wynikami funduszy OFE, to by ich nieuczciwi akwizytorzy w butelkę nie zrobli.

Najlepiej byłoby gdyby zostal wprowadzony wymóg załącznika wyników OFE podawanych przez KNF i podpisanego przez klienta przy składaniu z rezygnacji z poprzedniego funduszu. (czyli klient musiał by znać wyniki funduszy)

To uważam ukruciło by ten proceder przejmowania klientów z lepszych funduszy do gorszych.
andrzejbury / 62.141.205.* / 2008-11-17 21:11
Witam.Załozenie pożadnego stowarzyszenia Agenta Polskiego jest wręcz potrzeba. Brak szacunku ze strony reklamodawców oraz firm które szkaluja dobre imię agenta jest poprostu straszne. Wykonuje ten zawód od 9 lat i naprawdę mam już dosyć rzeźbienia mojej osby przez firmy ubezpieczeniowe i te pseudo Pte KTÓRE płacą grosze za transfery a potem spzedaja je za ok 2000 zł od łepka przy przejęciach na rynku OFE . Poprostu jeden wielki wyzysk.
agent generali / 83.27.124.* / 2009-11-06 14:33
Popieram założyc stowarzyszenie a zwłaszcza agentów Generali .Tam obowiązuje zasada ,, murzyn zrobił swoje, murzyn może odejsc, i tak właśnie zabierają portfel agenta wypracowany przez lata, a firma nadal czerpie zyski a agentowi się nic nie należy.
lezdrub / 79.185.73.* / 2008-11-21 23:25
Ja reprezentuje 4 firmy,ale zadnej się tanio nie sprzedałem.
Podrugie sprzedaję tylko te produkty, które sa najkorzystniejsze dla klienta, wtym dwa produkty, które są ogólnie niedostępne w tych firmach. nie ma ich w ofercie na stronach internetowych tych firm
Resztę moga sobie sprzedawać sami.
mimi01011963 / 213.158.199.* / 2009-04-17 09:52
Robicie tyle błędów ortograficznych, że już wiele o Was wiem!!!
lezdrub / 79.185.84.* / 2009-04-18 00:06
nimi. tu nie chodzio to czy w slowie jest s,czy ś. Niekiety nawet nie zdąży sie wlączyć alt, czy Shift.
tu chodzi o matematykę i o zysk.

Najnowsze wpisy