Forum Forum prawneCywilne

Zamawiający uchyla się od zapłacenia za wykonaną pracę

Zamawiający uchyla się od zapłacenia za wykonaną pracę

Olafik / 83.31.153.* / 2009-06-18 08:54
Dla pewnego wydawnictwa wykonywałem pracę polegającą na korekcie językowej i technicznej książki. Nie podpisaliśmy wcześniej umowy o dzieło ani zlecenie. Umowa była słowna, a cały kontakt odbywał się przez e-maila. Poprzez e-maila ustalaliśmy cenę (500 zł), okres wypłaty honorarium, zakres prac. Korektę dostarczyłem w umówionym terminie. Od trzech miesięcy nie otrzymałem wynagrodzenia, choć umawiałem się na 2 tygodnie po oddaniu dzieła. Teraz właściciel wydawnictwa ignoruje moje maile (potwierdza otrzymanie wiadomości). Przez telefon także mnie zbywa. Za poprzednie, podobne zlecenie otrzymałem wynagrodzenie w wysokości 300 zł. Mam pytanie: czy są jakieś szanse na otrzymanie zaległego wynagrodzenia skoro nie było podpisanej umowy o dzieło? Czy wymiana korespondencji poprzez e-mail jest dowodem zlecenia pracy i jej wykonania? Zanim ponownie zadzwonię do właściciela, aby ponownie upomnieć się o pieniądze chciałbym wiedzieć na czym stoję i czy pod względem prawnym mam szanse na wyegzekwowanie należnego wynagrodzenia czy jestem w tej sytuacji bezsilny.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
po / 93.105.86.* / 2009-06-18 20:40
Witam.Nalezy wyciagnąć z poczty e-mail jako dowody zawartej tranzakcji i do sądu .Oplata 5% od wartości pozwu w pozwie zaznaczyć zwrot opłaty.(nie mniej jak 30 zł i nie więcej jak 100.000 zł).Pierwsze wezwanie z sądu i pieniądze Pan ma.
Olafik / 95.49.21.* / 2009-06-19 08:39
Dziękuję za poradę, w pierwszej kolejności wyślę wezwanie do zapłaty za potwierdzeniem odbioru, zobaczymy czy poskutkuje. A potem tak jak Pan sugeruje...

Najnowsze wpisy