Forum Forum motoryzacyjneUżywane

Zamiana samochodów w komisie

Zamiana samochodów w komisie

anethe1 / 83.22.223.* / 2008-02-15 15:12
Niespełna miesiąc temu dokonałam w komisie zamiany- oddałam swój samochód, dopłaciłam i wzięłam inny samochód z tego komisu.Parę dni temu odezwał się do mnie właściciel komisu , powiedział że znalazł usterkę w sprzedanym przeze mnie samochodzie.Usterka jest dość błaha i mnie osobiście nigdy się nie przydarzyła, tym bardziej niczego nie ukrywałam, wręcz przeciwnie dałabym sobie rękę uciąć za niezawodność tego samochodu. Sprawa z papierami wygląda tak: teoretycznie ja wstawiłam swój samochód w komis, więc póki się nie sprzeda to jestem jego właścicielką.Dokładnie na takiej samej zasadzie zrobiłam z wcześniejszym samochodem (zamiana ) po miesiącu przyszedł papier (został on komuś sprzedany ) i było po sprawie , dlatego bez obaw "poszłam" na coś takiego i tym razem.
Właściciel komisu zaproponował abyśmy się odmienili lub żebym pokryła koszty naprawy.
Tylko czy ma do tego prawo???Pan ten miał możliwość sprawdzenia samochodu przed zakupem tak jak i ja miałam taką możliwość biorąc samochód u niego.
Co powinnam teraz zrobić??? Czy on aby nie chce mnie naciągnąć na koszty???Bardzo proszę o szybką odpowiedź .Z góry dziękuję .
Wyświetlaj:
gregoryketing / 79.184.199.* / 2012-07-16 13:15
Jeśli chodzi o sprzedaż i kupno aut, to polecam Auto Broker Leśniewscy, www.lesniewscy.eu. Zaczęło się od tego, że sprzedawałem swoją megankę, więc do nich wstawiłem. Wyczyścili ją, zrobili ładne, profesjonalne ogłoszenie i wystawili gdzie się da. Zanim się obejrzałem, auto było sprzedane! Od sprzedaży wzięli jakoś 500 zł więc niewiele, biorąc pod uwagę ile sami zrobili. Pieniądze ze sprzedaży dołożyłem do zakupu nowego auta. Tu też Leśniewscy okazali się skuteczni. Także komis jak się patrzy. W dwa tygodnie zwieźli mi nowe auto, wszystko sprawdzili, opłacili, ja tylko poszedłem rejestrować w urzędzie za 250 zł. Oni zajmują się sprowadzaniem samochodów na zamówienie z Niemiec i Europy. Bardzo profesjonalnie.Tyle w temacie, zachęcam wszystkich, sprawdźcie sami.
Skrobik / 109.243.145.* / 2010-08-28 13:05
zobacz tu:

http://kredyt-na-auto.blogspot.com/
Darek_P / 2010-01-14 14:10
koleś Cię oszukał i tyle. powinnaś go olać i nie zwracać uwagi na niego. samochód sprzedałąś czyli on już jest właścicielem tego samochodu.
qqqqqqqqqqqqqqq / 87.205.36.* / 2008-07-30 06:56
Jeżeli w umowie kupna-sprzedaży jest klauzula "Stan techniczny samochodu jest mi znany", to gdyby w Pani nowym samochodzie była usterka to Pani miałaby problem. A komis by się wcale Panią nie przejmował. Proponuję właścicielowi komisu odpowiedzieć staropolskim przysłowiem " widziały gały co brały" i po kłopocie
maniche / 193.111.166.* / 2009-06-05 16:59
Do roku czasu istnieje coś takiego jak "niezgodność towaru z umową" jest zabezpieczenie na wypadek zauważenia w towarze usterek ukrytych. Należy albo pojazd naprawić, wymienić na nowy lub unieważnić umowę. W sądzie na 100% przegrasz.
35466464+64 / 78.9.20.* / 2010-05-26 08:38
Fajnie piszesz,prawie jak w reklamie.W sadzie na 100 procent wygrasz poniewaz nie dokonalas sprzedazy samochodu tylko wstawilas w komis .I tylko od ciebie zalezy czy go naprawisz czy olejesz komis.Roczna rekojmia na uzywany samochód od osoby fizycznej jest raczej nie do wyrwania.Musza Ci udowodnic ze wada byla w momencie sprzedazy tylko sie nie ujawnila.W aucie po przejechaniu metra moze stac się wszystko łacznie ze spaleniem calego pojazdu.Gdyby tak interpretowac prawo to kazda ofiara wypadku drogowego nawet przysłowiowego kapcia na drodze ma prawo do sądzenia się z -producentem opon,producentem samochodu,zarżądcą drogi,producentem gwozdi,wytwórnią asfaltu.
stecu87 / 194.126.221.* / 2009-09-03 12:21
Tak istnieje taka możliwość ,ale w tedy gdy towar jest nowy a w tym przypadku tak nie jest
paczkun / 89.72.165.* / 2010-04-19 14:31
Witam

Mam pytanko, a jak to jest jeżeli chcę zamienić samochód droższy na auto z komisu ale tańsze, czy komis daję jakieś pieniądze czy wolą wyminę sztuka za sztukę ???
pozdrawiam
gates2 / 89.167.71.* / 2012-07-11 19:35
Właśnie sobie odpowiedziałeś

Najnowsze wpisy