Forum Forum emerytalneOFE

Zarządzanie jednostkaimi OFE

Zarządzanie jednostkaimi OFE

Marek_Koli / 2009-04-24 09:35
Witam serdecznie.

Mam następujące pytanie. Kilka lat temu zjawił się u mnie przedstawiciel pewnej, potężnej ponoć (?) firmy i przedstawił teorię, według której trzymanie i lokowanie swych jednostek OFE w jednym i tym samym funduszu jest znacznie mniej opłacalne niż aktywne zarządzanie tymi jednostkami, ponieważ same towarzystwa emerytalne również podlegają wahaniom i fluktuacjom. Zaproponował pomoc w zarządzaniu tymi jednostkami. Zgodziłem się. Na ten czas ich firma proponowała Credit Suisse. Zgodziłem się, zapisałem... Po czym koleś zniknął z życia jakby zapadł się pod ziemię, a ja zostałem z niewiedzą...

Mam w związku z tym pytanka dwa do ewentualnych znawców tematu:
1) Czy prawdą jest, że aktywne zarządzanie jednostkami OFE (w sensie dokonywania okresowych zmian funduszu, w którym alokujemy nasze jednostki) jest nieporównywalnie bardziej opłacalne, niż trzymanie ich "zamrożonych" w jednym funduszu?
2) Jeśli tak, to czy kojarzy ktoś jakąś konkretną i rzetelną firmę, która zajmuje się doradztwem w zarządzaniu tymi jednostkami?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek.
Wyświetlaj:
kowals / 89.167.56.* / 2009-04-26 21:22
Oczywiście, ze ma sens, po 1. sejfujes swoje pieniądze, a wiec fundusz nie jest w stanie w momencie straty już tych pieniędzy stracić, idą one na obligacje, po drugie stary fundusz zwraca Ci pieniądze, ta które stracił. Dobrze jest teraz zmienić fundusz, właśnie ze zględu na straty, polecam DSA Financial Grup. www. dsa.com, oni pomoga ci dokonać odpowiedniego wyboru, a jak jesteś z Lublina, to wyślij email na kowalska.k@ o2.pl
eme / 83.22.28.* / 2009-04-27 07:28
znowu jakis oszołom
Oczywiście, ze ma sens, po 1. sejfujes swoje pieniądze, a wiec fundusz nie jest w stanie
w momencie straty już tych pieniędzy stracić, idą one na obligacje, po drugie stary
fundusz zwraca Ci pieniądze, ta które stracił

Panowie z DSA i AXA to pisza wasi przedstawiciele.
Morpheo78 / 2009-04-27 08:21
Cóż eme, tu się z Tobą całkowicie zgadzam. Niestety takich osób jest więcej, w każdej firmie...
derka / 88.156.106.* / 2009-04-26 19:49
zarządzanie jednostkami w ofe ma sens, ale najlepiej to robic samemu...
eme / 83.22.1.* / 2009-04-24 11:32
Marek_koli jezeli sie znajdzie "zarzadca" to taki sam jak ten poprzedni:) To z reguly krotkoterminowi akwizytorzy pozyskiwani z ogloszeń. Nikt czegos takiego sie nie podejmie bo nie moze, chyba ze akwizytor sam bedzie migrowal pomiedzy funduszami za wieksza prowizja a ty jak piesek za nim.

Najnowsze wpisy