Forum Forum dla firmKadry

Zasiek macierzyński przy kilku umowach jednoczesni

Zasiek macierzyński przy kilku umowach jednoczesni

martacts / 2015-08-25 18:42
Witam, mam dosc istotne pytanie. Jestem nauczycielem i pracuję w szkole prywatnej z tyt. umowy o pracę, zarabiając najnizszą krajową. oprocz tego uzyskuje przychody z tytulu umowy o dzielo i umowy-zlecenia w innych placówkach(umowa odnawiana co miesiąc). Jestem zatrudniana na okres 10 miesiecy( w wakacje rejestruje sie jako bezrobotna).We wszystkich placowkach pracuje juz 4ty rok na takiej samej zasadzie (bez zatrudnienia na okres wakacji). Planuję ciążę, ale obawiam się, że mnie na to nie stać, dlatego mam pytanie. Czy umowa zlecenie i u. o dzielo liczy się do sredniej zasiłku macierzynskiego? Czego ewentualnie powinnam wymagać od moich zleceniodawców, aby umowy te byly dla mnie w tym przypadku korzystne (chodzi tu oczywiscie o wyzszy zasiłek macierzyński). Dziękuję za odpowiedź.
szklarek / 2015-08-25 20:53
Skoro inne placówki- to owe zlecenia są osobnymi tytułami do ubezpieczeń. Zatem w grę wchodzą ewentualnie OSOBNE zasiłki z każdego tytułu.

Ale skoro z etatu wynagrodzenie jest nie niższe (stale) niż minimalne- to ub. społeczne ze zleceń były i są w takim zbiegu dobrowolne. Zatem NIE można do nich dobrać dobrowolnego ub. chorobowego. A to z niego pochodzi zasiłek macierzyński. Zatem nie ma Pani innego ub. chorobowego niż z etatu. A więc uzyska Pani zasiłek macierzyński jedynie z tyt. etatu, o ile urodzi Pani w trakcie owych 10 mc.

Dzieło u innego płatnika niż aktualny pracodawca nie jest tytułem do żadnych ubezpieczeń.

Najnowsze wpisy