Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zasiłki dla bezrobotnych mamy najniższe w Europie. OPZZ domaga się wypełnienia wymagań Europejskiej Karty Społecznej

Zasiłki dla bezrobotnych mamy najniższe w Europie. OPZZ domaga się wypełnienia wymagań Europejskiej Karty Społecznej

Wyświetlaj:
nataliabi87 / 2015-12-27 21:35
A może zróbmy coś żeby polepszyć sytuacje gospodarczą Polski? Wtedy zasiłki dla bezrobotnych nie będą potrzebne...

Jak to zrobić?

Dowiesz się na www.pomysloprzyszlosci.org
Frykko / 87.206.194.* / 2015-12-25 23:08
A może zamiast zasiłku aktywizacja zawodowa? Z tego co ostatnio w mediach mówią, to zasiłki są dla imigrantów :P Brać kasę za darmo to każdy by chciał, ale... no nie będę cytował Ferdka :)
Godne zycie / 83.30.146.* / 2015-12-24 17:48
Niech od razu zamiast zł bedzie to 1057 funtów.
kedt / 95.40.168.* / 2015-07-26 12:26
z funduszu pracy kolesie mają kredyty preferencyjne, a bezrobotny nich się ubezpieczy
tyktyk / 87.204.189.* / 2015-07-25 14:34
to jest cała strategia,trzymać Polaków w skrajnej biedzie,bo jak by podnieśli czoło to stanowią zagrożenie w mądrości dla innych narodów żydów , Niemców,Rosjan.
Andrzej577 / 62.141.235.* / 2015-07-25 11:08
Zasiłek z urzędu pracy wystarcza tylko na jedzenie o lekach nie ma mowy aby wykupywać brak kasy. Stałe opłaty plus wyżywienie i zero gotówki w kieszeni taki los biorącego zasiłek z urzędu pracy, a po roku czasu przestaje być wypłacany zasiłek i wtedy dopiera bieda w domach polskich , brak zasiłku brak pracy bo masz tak jak ja 59 lat i nikt cię nie chce przyjąć do pracy.
Demokracja krajów zachodniej Europy wybitnie różni się od sztucznej demokracji w Polsce. Środowiska mundurowych i urzędników są traktowane preferencyjnie, wyższe zarobki wcześniejsze emerytury 13 te pensje kominowe wypłaty dla wybrańców prezesów oczywiście z naszej kasy, a robotnik ten co przyczynia się do rozwoju kraju i jest jego siłą napędową został pozbawiony wszystkich praw pracowniczych za nadgodziny się nie płaci praca 12 godzin dziennie i mo0żna je kiedyś tam odebrać, oraz pracuje za psie pieniądze za co ciężko utrzymać siebie nie mówiąc o założeniu rodziny. Ten utopijny kraj dla pracownika stał się przyczyna opuszczenia go przez młodych Polaków którzy nie widzą dla siebie przyszłości w swoim kraju Polska. Ja mam 59 lat i myślę czy nie zdecydować się na wyjazd za praca , tu mam przepracowane 40 lat i nie mam nic oraz nie mam pracy bo jestem niepełnosprawny, tak się dba o długo pracującego Polaka.
PO i PSL zróżnicowało społeczeństwo polskie na wywyższonych którzy zbierają profity i tych którzy muszą za grosze pracować i jeszcze do tego do końca życia.
Dziadostwo zarządzania krajem i za grosz normalnej zachodniej demokracji.
Arek941 / 89.229.40.* / 2015-07-25 10:19
No nieźle 1057 zł zasiłek dla bezrobotnych, a około 1200 zł najniższa krajowa. Dla tych 150 zł to chyba nie będzie się opłacało pracować ....
Jola 1 / 78.28.54.* / 2015-07-25 10:18
Przecież rząd i tak go odzyska kilka krotnie w podatkach, a ludziom pozbawionym pracy ułatwi przeżycie kolejnego dnia, większość kombinuje na jedzenie czy lekarstwa, bo nie wszyscy muszą pić , palic itd. Stereotyp Polaka od lat powielany przez bogatą dzicz, pozbawioną ludzkich uczuć, czy pracodawców wykorzystujących ludzką krzywdę jaką bieda
Nie nie nie / 109.196.247.* / 2015-07-25 10:03
Jak dla mnie zasiłek może być wyższy dla bezrobotnych, ale tylko na tych zasadach co teraz, czyli minimum rok przepracujesz - dostajesz pieniądze na maksymalnie 12 miesięcy. Za to MOPS powinni zlikwidować, z MOPS-u głównie patologia, żule, menele i nieroby żyją. Często przechodząc koło MOPS-u widzę głównie pijaczków w kolejce i cyganów, brawo nasz rząd! Dajecie najgorszej patologii pieniądze ...
kostanty896 / 83.30.15.* / 2015-07-25 09:58
Zasiłków nie powinno być w ogóle. Ja wiem ,że to jest niepolityczne ,ale tak powinno być. Każdy wtedy znalazł by prace , bo by musiał, starał by się. Proste.
Ps. Mam firmę zatrudniam ludzi , jestem dobrym pracodawcą ( to nie moja opinia , tylko moich pracowników) płace dobrze, nikt nie zarabia najniższego wynagrodzenia tylko zdecydowanie wyżej. Myślicie ,że łatwo jest znaleźć pracownika ?? dobrego pracownika ??? Załóżcie firmę....
DAgagagaga / 109.196.247.* / 2015-07-25 10:17
Zasiłki powinny być, dla tych co się powinęła noga, tzn. ci co są po redukcji etatów, firma zbankrutowała, choroba, kalectwo, samotnych matek. Nie powinno być ich dla meneli, żuli, cyganów- oni nigdy nie szukają pracy. Tak samo nie powinno ich być dla rodzin które mnożą się jak króliki. Swoją drogą firmę prowadziłam, w naszym kraju pracodawca jest tak obciążony podatkami, opłatami, kontrolami, że albo kombinujesz albo zamykasz firmę. Uczciwie nie da się prowadzić firmy, bo po zapłacie VAT 23%, podatku dochodowym 18%, ZUS-u, skarbówki, podatku od nieruchomości, itd zostaje co tyle co byś zarobił u prywaciarza. Musisz dobrze kombinować skoro stać cię na zatrudnienie pracowników oraz dawanie im godziwej zapłaty. Ja jak zatrudniłam pracownika to już przychodziły kontrole, 600 zł musisz mieć na opłaty pracownika i min. 1300 zł dla niego, ZUS-u nie interesuję czy ci się powodzi czy nie, a ty przez miesiąc myślisz tylko o opłatach i jak tu zarobić. Jak kombinujesz z FV to idzie zarobić
marcin369 / 77.114.0.* / 2015-07-25 09:53
duzymi krokami do "prawdziwej" europy gdzie wysoki socjal jest bliski zarobką tzw "doll culture" czyli ciagniecie nieswojego doprowadzi do rozlania sie u nas "religii pokoju" czyli islamu, zwiekszenia pijactwa i nygussów....no i oczywiscie my drodzy podatnicy za to zaplacimy kazdego dnia na zakupach...no ale przeciez najwazniejsze by zylo sie lepiej. pozdrawiam
srjm / 178.42.164.* / 2015-07-25 09:44
Nieistniejący zasiłek dla bezrobotnych zostanie podwyższony. Brawo! To jakby napisać: opuszczamy ceny działek na Marsie. Pogratulować.
borek133 / 62.141.204.* / 2015-07-25 09:37
Jeszce chwila i bezrobotny będzie miał tyle samo jak ten co już musi myśleć o emeryturze. Najniższa płaca już się zrównała z tymi,którzy pracują 40 lat. Tak debile rządzą.
Bolek01 / 85.28.177.* / 2015-07-25 09:37
Jakie Newsy w polskim necie. Teraz dwa mies. przed wyborami wszystko będą podnosić. Tylko nikt o tym nie mówi jakie są wymagania żeby zasiłek w ogóle dostać trzeba mieć rok czasu przepracowany na umowie o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy. Dzisiaj żaden zwykły człowiek nie jest w stanie spełnić tych warunków. A co z tymi ni zasiłku albo kraść albo zdychać z głodu na ulicy bo nikt Ci nie pomoże. Po prostu śmieszne są te wasze artykuły kompletnie oderwane od rzeczywistości przeciętnego człowieka.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy