Forum Forum dla firmDotacje

Zatrudnienie niepełnosprawnego

Zatrudnienie niepełnosprawnego

das / 79.191.173.* / 2016-03-15 20:46
Witam, powiem jak wygląda sprawa, i nie wiem czy do końca to dobry dział.

A więc prowadzę niedużą firmę informatyczną. 2 pracowników + Ja.
Ostatnio spotkałem mojego kolegę, którego znałem ze szkoły.
Niestety zdrowie mu nie dopisało i ma dwa sztuczne biodra, co prawda chodzi, dzięki Bogu, ale jednak ciężko mu się poruszać.

Rozmawialiśmy także o sprawach renty, ma obecnie jej 750, z czego do ręki dostaje z tego co pamiętam 650. Oczywiście to nie dużo.

Jednak powiedział mi, że szuka pracy, typowo nie związanej z pracą fizyczną. Gdy zaczęliśmy rozmawiać, powiedział mi, że gdybym go zatrudnił na pewno dostał bym dotacje na wypłatę, ponieważ jest pierwszego stopnia inwalidą.
Zaciekawiłem się tym, pomysłem, że zapytam też was ponieważ moja księgowa powiedziała że w następnym tygodniu dopiero będzie coś wiedziała na ten temat.

A więc pytanie do was, najwazniejsze jak będzize z jego rentą, nie chce mu zaszkodzić, żeby jej nie stracił. Z tego co mi mówił to gdy będzie zarabiał 75% najniżej krajowej to nie straci jej. To około 1460 brutto. 75% pojawia się także przy dotacji na pensję, czy naprawdę tak jest, że dostał bym dotację w wysokości 75% jego pensji?

Tak jak mówię nie chce mu zaszkodzić jeśli wyniosło by mnie to kilka stów na miesiąc a dzięki temu on miał by wypłatę dość dobrą, to bardzo by mi to pasowało.
Jednak jesli mam za niego płacić zus i tak dalej 1100 złotych, to niestety jesteśmy jeszcze małą firmą, i te pieniądze przeznaczył bym prędzej na zatrudnienie jakiejś osoby z fachu.

Tak jak mówię byłbym wdzięczny bardzo za pomoc, jak to wszystko wygląda.
Chciałbym mu pomóc, bo mówię to przykre jak się widzi, że jednak młody chłopak z jakichś powodów tak go zdrowie opuściło. Pozdrawiam.
szklarek / 2016-03-16 08:52
Błąd- w kwestii zawieszania renty/zmniejszania renty limitem jest 70% przeciętnego wynagrodzenia, a nie 75% minimalnego.

To, czy osiągnięcie tego progu powoduje dopiero zmniejszenie, czy już zawieszenie wypłaty świadczenia zależy od rodzaju renty.
Zatem jaka to renta ? Rodzinna, z tyt. niezdolności do pracy czy socjalna ?

Najnowsze wpisy