Forum Forum podatkowePIT

Zawieszona działalność brak przychodów i wydatków a pit

Zawieszona działalność brak przychodów i wydatków a pit

Mirosław LL / 5.172.239.* / 2016-04-27 14:46
Witam. Moja sytuacja wygląda następująco. W lutym ubieglego roku założyłem działaność gospodarczą, niestety parę dni później musiałem wyjechać za granicę w pilnych sprawach rodzinnych, zdążyłem jedynie zgłosić się do zus, nie zdążyłem się zgłosić do urzędu skarbowego ani nawet nie poszukałem księgowej, nie mówiąc już o starcie działalności. Wróciłem na początku października i od razu zawiesiłem działalność. Od lutego tego roku spłacam składki do zus w układzie ratalnym. W związku z zaistniałą sytuacją moje przychody i wydatki związane z prowadzeniem działalnosci równe są zeru. Przy wypełnianiu deklaracji pit w programie na końcu wyskakuje komunikat : " PIT-35 poz. 325 w przypadku nie wypelnienia pola 308(numer krs) pole należy pzostawić puste" oraz komunikat: "PIT-39 poz. 209 proszę sprawdzić sumę wpłaconych zaliczek". Wszędzie wpisywałem wartości zgodne z prawdą czyli równe zero. Jeśli chodzi o skłądki to wpisałem kwoty tylko zapłacone do tej pory. Co mam zrobić i czy wogóle muszę zkładać deklaracje pit do urzędu. Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam
Wyświetlaj:
wiwan / 2016-04-27 19:14
Nie wiem w jakim programie to rozliczenie.
PIT 35 nie istnieje, a PIT 39 nie ma nić wspólnego z DG.

Do rzeczy- jaką formę opodatkowania wybrano przy zakładaniu DG ?
Mirosłąw LL / 5.172.239.* / 2016-04-27 20:33
na zasadach ogólnych
wiwan / 2016-04-27 21:18
No więc za rok 2015 należy rozliczyć PIT 36 + PIT B. Siłą rzeczy będzie on 'zerowy'. No chyba, że jednak jakieś inne przychody wg. skali za rok 2015 były, a więc otrzymał Pan jakiś PIT 11, 11a, 8c....
Mirosław LL / 5.172.239.* / 2016-04-27 22:00
Wielkie dzięki teraz już wszystko ogarnąłem i jest ok, deklaracja uzupełniona. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Najnowsze wpisy