Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Związkowi szantażyści

Związkowi szantażyści

TW / .* / 2003-11-17 13:13
Komentarze do wiadomości: Związkowi szantażyści.
Wyświetlaj:
panda / .* / 2003-11-17 14:30
w 100% zgadzam sie z tym rozumowaniem!!! Zaczynam być wsciekła na tych szantażystów!!!
pablo / .* / 2003-11-17 14:20
Dobra finalne, wartość dodana ok. Możemy wycofać podatki bezpośrednie, pośrednie, tylko kto wtedy kupi nasze produkty, tylko proszę nie mówić mi o eksporcie, bo do okoła mamy mocniejsze Państwa które zadbają o cła zaporowe itp. Dzieki temu że ktoś ma pracę i kupuje nawet za środki budżetu tworzy się obrót wtórny, pobudza się konsumpcja. Nie mówie, że artykół jest żły jest bardzo mądry, ale za bardzo teoretyczny i srajny, wydaje mi się, że trzeba szukać złotego środka, każda teza na swoją hipoteze jak w przyrodzie. Pozdrawiam
wrafal / .* / 2003-11-17 15:07
- nasze produkty kupimy my sami - bo pozostanie nam srednio dwa razy wiecej pieniedzy w kieszenia ceny będą ok. 2 razy tansze - bo wreszcie biedziemy placic tylko za dobra i usługi...w sumie popyt bezpośrednio zwiekszy sie jakies 4 razy - a posrednio po zaistnieniu koszytynch sprzezen i stymulacji....znacznie wieceja co do eksportu i cel zaporowych - jakos nikomu na swiecie nie udsaje sie postawic zapory na chniskie towary - w ostatecznosci jesli nasze wolne odp odatkow ceny beda bardzo konkurencyjne dla reszty swiata to wowczas wszelkie bariery celne zostana pokonane przez przemyt....tyle ze w druga strone...
Pablo / .* / 2003-11-17 14:02
Niewiem jak Pana Autorze-Prezesie, ale mnie nie stać na podróż taksówką do Warszawy np. ze Szczecina.
pablo / .* / 2003-11-17 13:25
Dawno nie czytałem takich skrajności, ciekawe czemu nie skrytykujesz bezsensownych podatków np. akcyza na prąd itp, gdyby dać wole rynkowi np. model A.Smitha, była by grupa milionerów(5%) i śmierć głodowa dla 95 % społeczeństwa, ale byłby rynek.
slonik / .* / 2003-11-17 15:10
Trzeba spojrzeć na wychudzonych bonzów związkowych i od razy kraje się serce. Oni puchną z dbałości o górników, miłości do ojczyzny i przekonania, że węgiel w Polsce najpotrzebniejszy.
wrafal / .* / 2003-11-17 13:52
Szamowny Paniepodatki krytykuje w dziesiatkach innych artykulow - te bezsensowne podatki jak akcyza sa wynikiem mi.n. nadmiernych wydatkow - na utrzymywanie armi nieefektywnych urzednikow klejarzy gornikow hutnikow i innych zawodow przeszlosci...mysle ze wolny rynek uaktywnil by przede wszystkim klase srednia a nie milionerow - waska grupa milionerow to jest teraz bo zgnieciona klasa srednia nie naciska ich... a glod na wolnym rynku to grozi nierobom...
KSZ / .* / 2003-11-17 13:32
Teraz mamy 1% zarabiających w trzeciej grupie podatkowej (74.000 a nie milionerów) a 99% głodujących
pablo / .* / 2003-11-17 13:50
Zgadza się, urynkowienie zwiększy tę proporcje, nie mamy jeszcze głodu, nie słyszałe o śmierci głodowej w Polsce.
wrafal / .* / 2003-11-17 13:57
wysokie podatki zagrazaja biednym a nie bogatym- wszystkie podatki wczesniej czy pozniej sa przerzuczane na konsumentow finalnych - i podnosza cene dobr i uslug - poniewaz biedota konsumuje 100% tego co zarobi - to ona w cena dobr i uslug placi podatek od calosci dochodow - bogaci placa tylko podadki od czesci dochodow - bo tylko czesc ich konsumuja - reszte odkladaja - a wszelkie podatki oficjalne - typu PIT CIT VAT akcyza -przerzucaja w ceny....
TW / .* / 2003-11-17 13:13
zmniejszą się podatki w cenie benzyny i akcyzy- hahahhahahahahha :)pewnie tak jak spadnie cena samochodu (np. Toyota) po wejściu do UE- :)- po prostu dostaniemy większą akcyzę- wszak cena samochodu obecna jest akceptowana - jest więc rynkowa :)
wrafal / .* / 2003-11-17 13:59
ja w tym fragmencie art. mowilem o pewnej teoretycznej alternatywie - a nie o mozliwosciach jej realizacjinie jestem naiwniakiem i wiem ze predzej beda jexdzic pociagi z samymi konduktorami (z powodu przerostu zatrudnienia zabraknie w nich miejsc dla pasazerow - ktorzy wybiora szybsze i tansze busy) niz zlikwiduja pkp...
JPG / .* / 2003-11-18 09:06
Nie czytałam wcześniejszych artykułów Autora tej publikacji, uważam że jest ona interesująca, chociaż zawiera same "teoretyczne alternatywy". Na wstępię chcę zaznaczyć,że napewno nie chciałabym dopłacać do nierentownych zakładów, ale rozwój transportu dsamochodowego....jest w tym artykule przedstawiony w bardzo optymistycznej wersji, wskazał Pan drogę ale jak uczy nas rzeczywistość polski rząd nie słucha ani rozsądnych porad ani nie stara się doprowadzić do porrawy gospodarki, jak na razie wszystki podjęte przez władze dycyzje oceniam jako błędne, więc nie wiem skąd przypuszczenie, że uda się komuś w tym kraju doprowadzić do świtlanego rozwoju trandportu drogowego- byłaby to jedyna i pierwsza refoma, działanie, które udałoby się w 100%.Pozatym uważam, że nie można generalizować, że wszyscy Ci co strajkują są źli, niektórzy z nich to ludzie, którzy żyją od pierwszego do pierwszego ledwo wiążąc koniec z końcem i pragną tylko godnego życia a nie "dziadowania". Każdy człowiek jest w jakiejś części egoistą i patrzy wg. siebie. Prafrazując pewnien cytat podsumuję: Niewiele myśli piękni i szczęśliwi o tych którym wiedzie się gorzej "
dwa / .* / 2003-11-18 14:19
Część strajkujących (być może większość) to jednak tacy, którym wiedzie się nieźle i obawiają się, że będzie gorzej. Dlatego też wszystkimi kończynami bronią się przed jakąkolwiek zmianą, nawet gdy przekwalifikowanie oferuje im się za darmo. Ale, jak zauważyłeś, każdy jest w jakimś stopniu egoistą i woli, żeby ktoś na niego pracował, a nie tylko on sam na siebie.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy