Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zwolnienia lekarskie coraz mniej popularne. Za to pozostajemy na nich dłużej

Zwolnienia lekarskie coraz mniej popularne. Za to pozostajemy na nich dłużej

Wyświetlaj:
pyfko / 193.34.52.* / 2015-07-22 20:52
Jak się dziesięć razy nie wyleży kataru, anginy, grypy... to się potem trzeba dłuugo leczyć na serce, stawy, płuca... I zamiast trzydniówek - mamy dwa tygodnie.
berek575 / 178.216.40.* / 2015-07-22 14:46
Teraz nowa moda ciąza to choroba.Problem tzw chlopo-robotnikow jest stary .Zawsze kombinowali a w dodatku nie placa świete krowy.
doctór / 185.26.182.* / 2015-07-22 12:56
te wyniki to zawyżyli przegrani w wyborach. Każdy szanujacy się, ustępujący burmistrzyna czy wójt poszedł na półroczne L4...
goga 1980 / 212.106.8.* / 2015-07-22 12:24
a dziwicie się w zagranicznych korporacjach pracuje się na 3 zmiany pod psychiczną presją i za marne pieniądze i tak jak ostatnio w moim zakładzie w 39c upale.Ludzie muszą zregenerować sie bo inaczej ześwirowali by.
edii1 / 88.199.232.* / 2015-07-22 11:31
Ludzie piszą w tych komentarzach dużo prawdy, ale co skoro ci co mają wpływ na to nie czytają tych komentarzy,u nich liczy się tylko kasa,a mają jej na tyle że najlepiej ganić tych którzy na te świadczenia odprowadzają składki i coś w przypadku choroby chcą z tego skorzystać.Trzeba brać pod uwagę to że elity z takich instytucji jak NFZ,ZUSiMZ mają oprócz wysokich wypłat miesięcznych wypłacane wysokie premię i nagrody.
maria373 / 178.43.53.* / 2015-07-22 10:29
Powiem jeszcze, że w cywilizowanych krajach np.Dania pracownik ma prawo do 2 lub 3 okresów po 5 dni choroowego bez zaświadczenia lekarskiego. Po przekroczeniu tego limitu trzeba przedstawić zaświadcznie, za które się płaci. Za te dni wszystkie bez różnicy owszem pracodawca wypłaca mniejszą wypłatę ale automatycznie kommune czyli państwo uzupełnia róznicę z nadpłatą bo przecież człowiek chory potrzebuje więcej pieniędzy np. na leki. Emerytom np samochody z kommune rozwożą leki w nocy( pracownicy kommune wieszają na klamkach), a lekarz pierwszego kontaktu jest dostępny dla pacjenta 24h na dobę. Jego nr telefonu kom.jest na tzw.żóltej karcie. A Polakom się wmawia,że są leniami i chcą mieć wszystko za darmo.
chrabina / 80.51.178.* / 2015-07-22 09:44
Po pierwsze: pracując opłacam składkę chorobową, więc niech mi ZUS nie wytyka że naciągam lub kombinuję gdy jestem na L-4 - płacę i należy mi się gdy jestem chory. Po drugie: pracująca matka kilkorga dzieci nie ma możliwości przepracowania roku bez zwolnień, gdyż dzieci chorują, a to się ZUS-owi nie podoba , gdyż to instytucja anty prorodzinna tak jak mnóstwo małych prywatnych firm - matki po urlopach macierzyńskich i wychowawczych po prostu zwalniają z pracy. I jak tu młodzi mają mieć duużo dzieci, kiedy kapitalizm kocha tylko forsę.
maria373 / 178.43.53.* / 2015-07-22 09:18
Żeby pracownik traktował miejsce pracy bez kombinacji, to najpierw w Polsce pracodawcy muszą okrzepnąć ze swojej dziczy mongolskiej ( a na to miną dwa pokolenia ) i zacząć traktować pracowników jak partnerów wynajętych do wykonania konkretnej pracy a nie jak niewolników na swoich pożal się Boże plantacjach.
ZMIECIO / 83.145.186.* / 2015-07-22 07:58
To nie "kacowe" ale Polacy przestali się leczyć u specjalistów gdy wczesne wykrycie jest ważne w przypadku wielu chorób a jak już trafią do lekarza to choroby są w takim stadium, że samo leczenie trwa wiele dłużej i dlatego zwolnienia są dłuższe. A wszystko to przez reformę służby zdrowia, która jak żadna inna zrobiła więcej złego niż dobrego. Po co nam i Ministerstwo Zdrowia i NFZ skoro są to molochy personalne walczące ze sobą o wpływy i gotówkę. Rozliczanie placówek ochrony zdrowia tak jakby to były zakłady produkcyjne, planowanie wydatków i zatrudnienia w szpitalach i przychodniach to przecież zarzynanie właśnie ochrony zdrowia. Żyjemy w czasach mądrego społeczeństwa, które bez tych nadbudów administracyjnych potrafiło by samo decydować do jakiego lekarza ma pójść by być skutecznie i szybko wyleczone bez przesiadywania w nie potrzebnych kolejkach tylko po to by otrzymać skierowanie do specjalisty. No ale kolesi trzeba gdzieś zakotwiczyś tylko ze stratą dla reszty społeczeństwa.
mario331 / 83.17.71.* / 2015-07-22 07:39
właśnie straciłem prawo jazdy za przekroczenie prędkości, jest super mam wolne 3-mce od pracy, poszedłem na zwolnienie
jajajajaja / 88.156.185.* / 2015-07-22 06:04
Głupi artykuł, z tych danych nic nie wynika tylko to że w jednym roku wiecej chorowało, później mniej a następnie znowu więcej.
jajajaja / 88.156.185.* / 2015-07-22 06:06
A jeszcze trzeba zwrócić uwagę jeśli już tak sie zagłębiacie na dane ile kobiet bylo w ciąży danego roku, bo one też mają zwolnienie lekarskie. I zagadka rozwiązana czemu sie wydłuża a jednocześnie liczba zmniejsza itd. itp.
fxg12 / 95.160.189.* / 2015-07-22 04:54
Chory to ja idę do pracy. Na L4 zawsze chodzę zdrowy, ponieważ wtedy mogę pozałatwiać różne sprawy, odpocząć, pójść na imprezę, itp. Ktoś może powiedzieć, że to nieuczciwe, ale ja idę zdrów na L4 tylko w określonej sytuacji by wymierzyć sprawiedliwość pracodawcy, który np. tydzień temu nie zapewnił pasty BHP lub wody pitnej. Albo spóźnił się w zeszłym miesiącu z wypłatą o 1 dzień. Jeśli są takie sytuacje, to wiadomo, że w najbliższym czasie "zachoruję".
krzysztof1970 / 217.99.169.* / 2015-07-22 03:39
młodzi robią sobie w ten sposób wakacje jak nie dostaną urlopu ledwo zacznie prace a wymagania ma jakby pracował kilka lat w firmie mam u siebie takie przykłady i uważam że im się jeszcze dzieciństwo nie skończyło cóż że ktoś nie pójdzie na urlop jak ma dzieci przecież im się należy wolne w wakacje a później dziwne że nie chcą zatrudniać młodych
Va / 94.229.213.* / 2015-07-22 03:11
Kolejny antyludzki obraz naszego życia. Jeśli zachoruje sz, to trzeba cie wyeliminować. Folwark zwierzęcy, a nie nowoczesny, cywilizowany, demokratyczny kraj. Doświadczyłam zwolnienia z pracy z powodu choroby serca po 30 latach pracy. Ogromny żal, frustracja, depresja. To jest mój kraj?!
natura / 68.13.138.* / 2015-07-22 02:00
W USA maksymalny okres platnego chorobowego to 26 dni. Tyle w temacie. Kraj sie rozwija, ludzie pracuja, zarabiaja i jakos wszyscy chetniejzyliby w USA niz Polsce. O co wiec biega?
aassdd590 / 79.110.194.* / 2015-07-22 09:16
bo Polakowi najlepiej jest zawsze tam, gdzie go akurat nie ma.
mlask / 76.21.61.* / 2015-07-22 07:18
Ile? Zależy to od stanu oczywiście, bo w Kalifornii to są 3 dni i tyle płaci pracodawca. Potem może ubezpieczyciel, ale to zależy kto jakie ma wykupione. Obama też nie daje kasy. Co nie znaczy, że ludzie nie radzą sobie i nie pracują i nie zarabiają.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy