Forum Forum prawnePracy

Zwolnienie dyscyplinarne pracownika w trakcie L-4 - proszę pomóżcie

Zwolnienie dyscyplinarne pracownika w trakcie L-4 - proszę pomóżcie

krystyna_01 / 2008-03-29 21:05
Pracodawca odkrył na podstawie bilingów telefonicznych, że jeden pracownik codziennie rozmawia przez telefon ok 2 godziny (proceder ten trwa od 6 miesięcy) i że są to rozmowy prywatne. Ponadto okazało się, że pracownik podobny czas spędza na serfowaniu po internecie. Pracodaca w cztery oczy odbył z nim rozmowę, że nie ma do niego już zaufania. Od następnego dnia po rozmowie pracownik przebywa na zwolnieniu L-4. Mój szef kazał podliczyć wszystkie biligi z telefonu tego pracownika i okazało się , że jest to kwota 1150 zł - jednocześnie szef kazał potrącić tę kwotę z jego wynagrodzenia. Tak też zrobiłam.
Obawiam się, że nie powinnam tego była robić, gdyż kolega nie zapoznał sie z żadnym pismem odnośnie bilingu, nie napisalismy mu żadnej informacji.
Jednocześnie mam pytanie, czy zasadne jest aby pracodawca wręczył zwolnienie dyscyplinarne temu pracownikowi w czasie kiedy przebywa on na zwolnieniu chorobowym? Mój szef twierdzi, że te rozmowy telefoniczne to ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych.
Wyświetlaj:
mareck / 80.48.251.* / 2008-04-05 12:21
Obciążenie kosztami pracownika jest prawidłowe.Na zwolnieniu lekarskim zwolnienie
dyscyplinarne jest bezskuteczne, a co to jest ciężkie naruszenie obowiązków praco-
wniczych to nie definiuje kodeks pracy,chyba,że jest to zawarte w zakładowym regulami-
nie pracy.Obowiązki pracownika definiuje art.100 kodeksu pracy oraz regulamin pracy
u pracodawcy.Osobiscie uważam,że lepsza forma to wypowiedzenie z uwagi na brak
zaufania do pracownika.
bezradni / 77.65.51.* / 2009-02-04 21:19
proszę o pomoc!!! Mała miejscowość po PGR, prezes spółdzielni mieszkaniowej przez 14 lat doprowadził praktycznie do bankructwa mieszkańców wykorzystując ich brak "wyobraźni" i znajomości prawa. Zastrasza ludzi, zmusza ich do bezpodstawnych podwyżek np za ogrzewanie, bez wiedzy mieszkańców zaciągnął kredyty na prywatne mieszkania itp .W momencie kiedy rada nadzorcza próbuje podjąć z nim walkę i odwołać DRANIA , przynosi zwolnienie lekarskie.Czy jest jakiś sposób prócz Sądu aby odwołać tego .......DRANIA......?

Najnowsze wpisy