Forum Forum prawnePracy

Zwolnienie pracownika który pobiera świadczenia rehabilitacyjne

Zwolnienie pracownika który pobiera świadczenia rehabilitacyjne

Znak Zapytania / 2011-08-10 13:35
Mam takie pytanie!! Zamierzam zwolnić pracownika (nic osobistego , zwykła redukcja etatów) , niestety pobiera on świadczenia rehabilitacyjne!! Czy z tego względu będę musiał wypłacić mu jakąś odprawę , albo odszkodowanie?
Wyświetlaj:
Anna2011 / 2019-06-26 07:40
Dzień dobry,w dniu jutrzejszym mam komisje ZUS o świadczenie rehabilitacyjne,rozumiem że po otrzymaniu decyzji negatywnej mam prawo do odwołania się.Interesuje mnie czy wtedy będę musiała wrócić do pracy na co nie pozwala mój stan zdrowia czy też odwołując się od decyzji czekać spokojnie na kolejną komisję?
Banasińska / 81.161.192.* / 2019-01-28 20:13
Witam
Mija pięć lat od dnia kiedy po wypadku komunikacyjnym a wcześniejszym długim zwolnieniu lekarskim (operacja chirurgiczna)mój były pracodawca zwolnił mnie w trakcie świadczenia rehabilitacyjnego (po trzech miesiącach). Do dziś leczę się po wypadku i nie tylko fizycznie. Nareszcie mogę zacząć walczyć o siebie czy nie jest za późno zacząć walczyć z byłym pracodawcą? czy sprawa się nie przedawniła. Przy zwolnieniu bez wypowiedzenia zostałam pozbawiona odprawy oraz czterdziestolecia (brakowało mi 3 miesiące).
barbara784 / 159.205.84.* / 2015-10-13 11:21
jesli zwolnił zakład pracy a przyznano mi swiadczenie rehabilitacyjne to kto wyplaca swiadczenie prosze o rady
szklarek / 2015-10-13 11:46
ZUS. Tak jak w przypadku innych zasiłków z ub. chorobowego- ustanie ubezpieczenia powoduje przejęcie wypłaty świadczeń przez ZUS.

Gdy płatnik (pracodawca) ubezpieczał do 20 osób- zasiłki wypłacał ZUS już wcześniej.
szklarek / 2011-08-10 19:14
Okres pobierania świadczenia rehabilitacyjnego to okres usprawiedliwionej nieobecności w pracy.
Zatem zgodnie z art. 41 KP nie można złożyć mu wypowiedzenia.
Natomiast można rozstać się z nim bez wypowiedzenia gdy jest na tym świadczeniu dłużej niż 90 dni- w trybie art. 53 KP. z powodu długotrwałości nieobecności właśnie.

Oczywiście w razie istnienia przesłanek zastosowania zwolnień grupowych- art. 41 nie obowiązuje, może pojawić się kwestia odprawy z tym związanej.
Eliza58 / 109.197.190.* / 2016-04-27 15:43
Witam serdecznie. Szklarku, moja sytuacja jest następująca - w trakcie likwidacji zakładu pracy, w którym byłam zatrudniona poszłam na zwolnienie chorobowe, a po wyczerpaniu zasiłku chorobowego 182 dni komisja ZUS przyznała mi świadczenie rehabilitacyjne na 3 m-ce. Obecnie lekarz prowadzący wystawił mi zaświadczenie do ZUS, celem wystąpienia o przedłużenia świadczenia rehabilitacyjnego. Mam pytanie, czy odprawa z tyt. likwidacji zakładu pracy będzie mi przysługiwała jeśli przekroczę 90 dni świadczenia rehabilitacyjnego? Bardzo proszę o podpowiedź.
szklarek / 2016-04-27 17:57
Jeśli zwolni bez wypowiedzenia w trybie art. 53 KP, to nie będzie co do zasady zobowiązany do odprawy pracowniczej z ustawy o zw. grupowych.

Jest ciekawy wyrok:

wyrok Sądu Najwyższego z 18 sierpnia 2009 r., sygn. akt I PK 52/09
mariola 397 / 79.186.134.* / 2016-04-18 12:45
Witam.23kwietnia upływa mi okres 3 mies.świadczenia rehabilitacyjnego Do pełnych 90dni zwolnienia kiedy to pracodawca może mnie zwolnić brakuje mi dwóch dni.dokumenty do zus o dalsze świadczenie złożyłam dość póżno ,zus nie zdąży mnie zaprosić.Co powinnam zrobić od 24kwietnia,wrócić do pracy czy wziąść urlop wypoczynkowy. Pozdrawiam.
szklarek / 2016-04-18 13:12
Wrócić do pracy, a dla pewności jeszcze 22 kwietnia zgłosić pracodawcy jak wygląda sytuacja, i że normalnie Pani w tej sytuacji wraca. I tak najpierw będzie musiał skierować Panią na badanie kontrolne medycyny pracy.

To kłopotliwa sytuacja również dla pracodawcy. Możecie też ustalić nieobecność usprawiedliwioną niepłatną.
mariola 397 / 79.186.134.* / 2016-04-18 14:24
Dziękuję bardzo,tak zrobię.Pozdrawiam.
mariola 397 / 83.21.130.* / 2016-04-23 16:45
WITAM.Wracam do naszej rozmowy z dn.18 kwietnia.Zrobiłam tak jak mi pan poradził i wysłałam do pracodawcy listownie informację o tym że złożyłam o przedłużenie świad. rehabilit.i proszę o ustalenie mojej nieobecności jako usprawiedliwioną niepłatną.Teraz mam obawy czy to wystarczy.Dzisiaj tj.w sobotę 23kwietnia kończy mi się świadczenie reh. Z uwagi na brak decyzji zus powinnam zgłosić gotowość do pracy,ale jak, przecież czekam na decyzję zus.proszę mi powiedzieć czy brak 2 dni do 3m-cy świadczenia ma tu znaczenie,podlegam jeszcze pod okres ochronny czy już nie? Myślałam że zwolnią mnie z art.53 ale w tej sytuacji to nie wiem. Proszę o pomoc. Dziękuję.
szklarek / 2016-04-25 10:00
Jeśli świadczenie zostanie przedłużone to wstecznie, na styk z poprzednią decyzją- czyli od 24 kwietnia.

Art. 53 KP mówi o terminie 3 miesięcy, a nie 90 dni.
mariola 397 / 83.25.224.* / 2016-04-25 11:25
Dziękuję za odpowiedż.Chciałabym żeby mnie zwolnił z art.53.Szklarku poradż mi jeszcze proszę,co mam zrobić jeżeli zus nie przyzna mi świadczenia.Komisję w zus mam 29 kwietnia świadczenie miałam do 23 kwietnia.Do pracy napisałam prośbę o uznanie mi tego czasu jako nieobecność usprawiedliwioną niepłatną.Jak powiadomić pracodawcę o gotowości do pracy przede mną sobota i niedziela.Nie wiem czy biuro będzie czynne 2 kwietnia w poniedziałek,bo to majówka Jeżeli do piątku nie otrzymam wypowiedzenia jak powinnam postąpić? Jest to dla mnie bardzo stresująca sytuacja.Dziękuję i proszę o odpowiedż.
szklarek / 2016-04-25 11:37
Zwolnienie z art. 53 to prawo, a nie obowiązek pracodawcy. Może nie mieć na to ochoty.

A teraz bez nowej wstecznej decyzji ZUS o przedłużeniu św. rehabilitacyjnego- nie było jeszcze owych 3 miesięcy, więc wręcz nie może on Pani złożyć nawet wypowiedzenia- bo jest Pani w trakcie usprawiedliwionej nieobecności w pracy. Gdy uzyska Pani tę decyzję wsteczną, będzie mógł rozstać się z Panią w trybie art. 53 KP, ale jak napisałem- nie będzie musiał.
mariola 397 / 79.186.22.* / 2016-04-25 16:34
DZIĘKUJĘ SZKLARKU.DZIĘKUJĘ ,za wszystkie udzielone mi odpowiedzi.Teraz czekam już spokojna.Pozdrawiam.
mariola 397 / 83.23.75.* / 2016-07-19 09:50
Witam Szklarku.Po trzy miesięcznej przerwie znów proszę Cię o pomoc.W piątek 22lipca kończy mi się świadczenie rehab.na którym byłam pół roku.Z moim pracodawcą jestem w konflikcie.Posądził mnie o kradzież pieniędzy.Podał to na policję.Prokuratura dwukrotnie umorzyła sprawę.Pracodawca nie zwolnił mnie z art.53 KP.Złożyłam prośbę o urlop za cały rok 2015 i bieżący za 2016 odmówił mi.Szklarku proszę o poradę co w mojej sytuacji było by dla mnie najlepsze. Zgłosić gotowość do pracy czy złożyć wypowiedzenie.Mam umowę na czas nieokreślony.Obowiązuje mnie trzy miesięczny okres wypowiedzenia.Widzę że pracodawca teraz czeka na mój ruch.Proszę o pomoc.Pozdrawiam Mariola.
szklarek / 2016-07-20 10:01
U. wypoczynkowego mógł odmówić, nie jest tu żadnym przepisem zobligowany jak np. przy powrocie pracownika z macierzyńskiego.
Pomijam kwestię urlopu w trybie na żądanie, jeśli coś z 4 dni Pani zostało.

Nie wiem na ile ma Pani dość tej pracy, ale wypowiedzenie złożone przez pracownika radykalnie niekorzystnie wpływa na jego późniejsze prawo i czas pobierania zasiłku dla bezrobotnych oraz prawo do ewentualnego* świadczenia przedemerytalnego.

* ewentualnego, bo nie znam Pani wieku, stażu ubezpieczeniowego ogólnego oraz stażu 'zakładowego'
mariola397 / 2016-07-20 15:57
Mam 56 lat i pobieram rentę po zmarłym mężu.Nie mogę pobierać zasiłku dla bezrobotnych.Czuję się skrzywdzona i upokorzona przez mojego pracodawcę.Pracowałam u niego 14 lat.Wcześniej z mojej pracy był zadowolony.Zostałam pomówiona przez nową partnerkę życiową mojego szefa.Prokuratura umorzyła postępowanie.Na co się narażam zgłaszając gotowość.Czy lepiej za porozumieniem stron.
szklarek / 2016-07-20 17:38
Fakt. Prawo do r. rodzinnej nie pozwala na uzyskanie statusu bezrobotnego, a więc i na zasiłek dla bezrobotnych, a więc i na świadczenie przedemerytalne O ILE jej wysokość przekracza 1/2 płacy minimalnej. Czyli obecnie 925 zł brutto.

1. Zgłaszając gotowość 'naraża się' Pani na powrót do pracy, a wcześniej skierowanie na badania medycyny pracy. No i pozbawia już Pani pracodawcę możliwości zakończenia współpracy w trybie art. 53 KP. Teraz chcąc się Pani pozbyć będzie musiał już to uczynić za normalnym, trzymiesięcznym wypowiedzeniem albo zaoferować porozumienie stron.

2. Nie zgłaszając powrotu- powstaje kwestia nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy od 25.07, a więc możliwość zw. dyscyplinarnego, skoro nie podjęła Pani jak rozumiem starań o przedłużenie świadczenia* rehabilitacyjnego.

3. Porozumienie stron o rozwiązaniu umowy z marszu, zaproponowane przez Panią jest komfortowe dla pracodawcy, tylko na ten komfort on nie zasługuje z tego co Pani pisze.

* dlaczego ? Czuje się Pani zdolna do pracy ? Świadczenie ma limit 12 miesięcy, Pani skorzystała z 6.
mariola397 / 2016-07-20 21:50
Szklarku, to już rok jak bronię się przed moim pracodawcą.Jestem zmęczona.Chciałabym już to zakończyć.Zapomnieć.Dlatego też nie przedłużyłam świadczenia rehabilit.Poza tym komisje lekarskie do przyjemnych nie należą.To dodatkowy stres. Nie chcę wracać do pracy do mojego pracodawcy. Zgłaszając gotowość do pracy , prowadziłabym z nim dalszą walkę.Tylko co zyskam? Nie chciałabym tak łatwo się poddać,ale trochę się boję.
szklarek / 2016-07-21 08:58
No to te emocjonalne kwestie jak rozumiem przeważają, co wskazuje na porozumienie stron z pracodawcą z Pani inicjatywy (oferty).
Mało czasu zostało, bo w praktyce 2 zatem - no może 3 jeśli doszłoby do tego w poniedziałek, a byłaby pewność, że pracodawca ofertę przyjmie.
Inaczej jak pisałem po prostu będzie okoliczność uprawniająca do zw. dyscyplinarnego, którego zdecydowanie lepiej nie mieć w św. pracy.

Zwracam uwagę na kwestię urlopu wypoczynkowego- duża liczba dni i rozwiązanie umowy z dnia na dzień powoduje konieczność zapłaty ekwiwalentu za 26 dni 2015 r. (jak rozumiem cały etat) + 16 dni (urlop 7/15 za 2016).

Pracodawca może nie mieć na to ochoty, i jednak nie zgodzić się na natychmiastowe rozwiązanie umowy, ale późniejsze- po wykorzystaniu urlopu w naturze.
mariola397 / 2016-07-21 09:16
Dzień dobry Szklarku.Dziękuję za szybkie odpowiedzi.Są dla mnie bardzo cenne.Proszę powiedz jak może wyglądać moja sytuacja gdy zgłoszę gotowość do pracy.
szklarek / 2016-07-21 09:33
Już to właściwie napisałem.

Pracodawca traci możliwość zwolnienia w trybie art. 53 KP- czyli bez wypowiedzenia.
Zanim dopuści fizycznie do pracy- musi skierować na badania medycyny pracy (kwestia braku przeciwwskazań na konkretny rodzaj/stanowisko).

Udzielenie urlopu bezpośrednio po ustaniu świadczenia rehabilitacyjnego odsuwa w czasie konieczność ww badania LMP.

Pracodawca chcą rozwiązać stosunek pracy będzie musiał już normalnie umowę wypowiedzieć, z 3 miesięcznym okresem albo próbować porozumienia stron.
mariola397 / 2016-07-25 11:53
Dzień dobry Szklarku.Zaniosłam w piątek 22.07 2016r.rano podanie z prośbą o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.Panie z kadr powiedziały; że muszę z pracodawcą rozmawiać osobiście.Odmówił rozmowy ze mną tego dnia.Polecił Dyrektorce,bo do niej poszłam,że mam przyjść w poniedziałek.W poniedziałek przed godz.8 rano zgłosiłam się w kadrach z zapytaniem czy jest od pracodawcy odpowiedż na moje pismo.Kadrowa nie chciała ze mną rozmawiać i zaprowadziła mnie do Dyrektorki.Tej nie było jeszcze w pracy.Zawsze rozpoczynałam pracę o 8 rano więc zgłosiłam kadrowej,że zgłaszam gotowość do pracy .Nie było mnie n liście obecności pracowników.Dopiero kadrowa na moje zapytanie poszła ze mną na recepcję i wskazała mi listę,która była wpięta na samym końcu ,tak pewnie bym sama nie mogła tej listy znależć.Po podpisaniu listy obecności i złożeniu gotowości do pracy dodatkowo na piśmie p.kadrowa wręczyła mi zwolnienie z pracy z art.52 z uzasadnieniem, że zostaję zwolniona w trybie natychmiastowym za kradzież ,mimo że sprawa została umorzona przez prokuraturę i 13 lipca na posiedzeniu sąd umorzył sprawę. Chcę się odwołać tylko potrzebuję pomocy.Czasu mam nie wiele.
szklarek / 2016-07-26 08:42
Czasu mało, bo 14 dni. Pouczenie o tym oraz wskazanie właściwego sądu powinno być na piśmie zwalniającym dyscyplinarnie.

Szczęśliwie przy odwołaniu nie ma tak ostrych wymogów formalnych jak przy zwykłym pozwie do sądu pracy.

Powinna Pani po prostu wskazać, że odwołuje się od tego zwolnienia na podstawie art. 56 KP jako NIEPRAWNEGO.

Wskazać, że nieprawność ta wynika z :
- nieprawdziwości przyczyny podanej w zwolnieniu
- niezachowaniu terminu, o którym mówi art. 52, par. 2 KP.

Wskazać, że Pani roszczeniem jest wypłata odszkodowania z art. 47'1 , a nie przywrócenie do pracy.

Wskazać na dowody uzasadniające odwołanie- dołączyć odpis postanowienia o umorzeniu sprawy 'kradzieży' nie wiem czy wynika z niego również data zawiadomienia przez pracodawcę, bo jak zakładam jest zdecydowanie wcześniejsza niż 25 czerwca.


Tu więcej na temaT:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/dyscyplinarka;powinna;byc;stosowana;tylko;wyjatkowo,110,0,825454.html

http://manager.money.pl/news/artykul/rozwiazanie-umowy-o-prace-z-winy-pracownika,170,0,1647786.html

Kodeks:

http://msp.money.pl/akty_prawne/dzienniki_ustaw/obwieszczenie;marszalka;sejmu;rzeczypospolitej;polskiej,dziennik,ustaw,2014,000,1502.html
mariola397 / 2016-07-26 12:19
Bardzo Ci dziękuję Szklarku,za odpowiedż.Jest dla mnie bezcenna.Nie rozumie tylko cyt. "bo jak zakładam jest zdecydowanie wcześniejsza niż 25 czerwca" Czy miało być 25 lipca? Pozdrawiam Mariola.
mariola397 / 2016-07-26 14:02
Chciałam dodać,że umorzenie jest z dnia 05 04 2016 roku.Było to drugie umorzenie przez prokuraturę, po którym pracodawca się nie odwołał do sądu a miał na to 1 miesiąc.
szklarek / 2016-07-26 17:02
Zakładałem, a Pani potwierdziła- że pracodawca nie dochował jednomiesięcznego terminu na zw. dyscyplinarne- chodzi o maksymalny termin pomiędzy okolicznością, w której dowiedział się o podstawie zwolnienia a jego dokonaniem. Skoro umorzenie jest z 5 kwietnia, to o 'kradzieży' pracodawca dowiedział się jeszcze wcześniej. A więc NIE może się na nią, jako przyczynę zw. dyscyplinarnego powołać 25 lipca. Jest ZA późno.
mariola397 / 2016-07-26 18:12
Szklarku,czy do sądu pracy spokojnie mogę iść sama,czy lepiej z prawnikiem?
szklarek / 2016-07-27 10:46
Nie wiem, nie byłem, a prywatnie stoję też przed takim pytaniem, tylko terminy mnie nie gonią (chodzi o wydanie świadectwa pracy sprzed lat).

Samemu można emocjonalnie nie podołać- zapomnieć o ważnych faktach do zaprezentowania czy po prostu swoim spięciem stanowić słabszą stronę dla sądu.
mariola397 / 2016-07-27 14:15
Witam Szklarku.To smutne,bo prawnik kosztuje.Ten który mnie bronił przed oskarżeniem za sprawę w pierwszej instancji wziął 5 tys.Wczoraj zadzwoniłam do adwokata to samo.Za samo napisanie skargi 1200 zł.Jeżeli chcę by mnie reprezentował muszę podpisać umowę za całość.To mnie przerasta finansowo.Moje mie-czne wynagrodzenie wynosiło 1850 brutto,skończyłam pobierać świadczenie rehablit. jestem bez pracy z zapapranym świadectwem pracy,sprawa może trwać pół roku lub dłużej i jeszcze mogę się nie obronić sama,to straszne.Pracodawca mnie miażdży bez karnie .Już może liczy że się poddam bo nie udżwignę tego finansowo i psychicznie.
szklarek / 2016-07-27 16:39
No właśnie. Co prawda w razie Pani wygranej to pracodawca poniesie koszty Pani adwokata ( do wysokości stawki urzędowej ) ale wyłożyć trzeba to już teraz, przed procesem....

Co to wyrachowania pracodawcy- bardzo prawdopodobne- bo nie chce mi się wierzyć, że nie jest nieświadom nieprawności zw. dyscyplinarnego choćby z powodu przekroczenia tego podstawowego terminu.
mariola397 / 2017-01-16 11:18
Witam Szklarku odzywam się po tak długiej przerwie,bo dopiero teraz zakończyła się moja sprawa w sądzie pracy.Wygrałam dzięki temu że powołałam się na przekroczenie terminu.Odbyły się trzy sprawy.Na pierwszą poszłam sama.Przez 15 min.przepytywany był adwokat mojego pracodawcy,blisko dwie godziny maglowana byłam ja.Tłumaczyłam się czy kradłam czy nie kradłam.Po czym sędzia zapytał mnie czy zależy mi bardzo na sprostowaniu świadectwa pracy.Odpowiedziałam że tak.Byłam tak zakręcona i zdenerwowana że nawet nie wiedziałam że zgodziłam się na ugodę.Wycofałam się w ostatnim momencie.Przestraszona na drugą rozprawę poszłam już z adwokatem.Ze strony mojego pracodawcy nie było nikogo.Sędzia przesłuchał mojego adwokata i dał sobie jeszcze ustawowy czas do ogłoszenia wyroku.Tak że tu wygrałam dzięki Tobie Szklarku.Wystąpiłam tak jak mi powiedziałeś i to wszystko dostałam.Czyli sprostowanie świadectwa pracy,trzy krotność mojej pensji plus jeszcze 480 zł.Nie wiem czy mój pracodawca się nie odwoła od tej decyzji.Dziękuję Szklarku Ci bardzo bardzo
mariola397 / 2017-01-16 11:33
Dodam jeszcze że moja karna sprawa trwa nadal.Prokuratura umorzyła dwu krotnie.Sąd rejonowy bez przesłuchiwania świadków na pierwszym posiedzeniu również.Pracodawca odwołał się do okręgowego skarżąc pracę rejonowego.Sędzia przychylił się do oskarżenia i sprawa trwać będzie dalej.Teraz idzie to z aktu subsydiarnego.Mimo umorzeń mój pracodawca się ciągle odwołuje.Do chwili obecnej to trwa już półtora roku i nie wiem ile jeszcze potrwa.Pozdrawiam Szklarku i jeszcze raz bardzo dziękuję.
szklarek / 2017-01-16 11:32
Dziękuję za info. Cieszę się z wymiernego efektu.Pzdr.

Najnowsze wpisy