Forum Forum podatkoweOdliczenia

Zwolnienie z podatku przy sprzedazy mieszkania - zwrot sumy zwolnienia

Zwolnienie z podatku przy sprzedazy mieszkania - zwrot sumy zwolnienia

pedros75 / 2010-04-23 11:29
Witam. mam taki oto problem w październiku 2006r sprzedałem mieszkanie za 55 tyś. Zostałem zwolniony od opodatkowania tej kwoty z uwagi na zakup nowego mieszkania. Nowe zakupiłem za 155 tys i brałem kredyt hipoteczny. Z kwoty 55 miałem rozliczyć sie z fiskusem w dwa lata. Zapomniałem o tym fakcie i obecnie fiskus wypytuje mnie o ta sytuację. Złożyłem zaświadczenie z banku o spłacie kredytu i rat ( okres 2 lat ), w Urzędzie Skarbowym są faktury ( złożone ze zwrotu różnicy w VAT 7-22 procent). Brakuje jednak kwoty około 10 tyś, Niestety nie posiadam juz innych dowodów zakupów ( Na remont wydałem około 80 tys ). W jaki inny sposób mogę udowodnić brakująca kwotę ( oświadczenie , zdjęcia z remontu itp. ) , ale jeżeli to nie jest możliwe z jakimi kosztami musze się liczyć w chwili obecnej. Pozdrawiam i czekam na pomoc
H Szatkowski / 2010-04-23 19:32
O ile nie znajdą się inne "kwity" to sytuacja wygląda tak, że należy opłacić podatek od sprzedaży mieszkania, którego uniknąłeś składając deklarację o przeznaczeniu go na cele mieszkaniowe. 45 tys. zostało wykorzystane w tym celu i czasie.
Wtedy było to 10%, obowiązek podatkowy powstawał 14 dni po transakcji.
Zatem podatek to 10%x ok. 10 tys.= ok. 1000 zł. + odsetki za zwłokę podatkową- ostatnimi laty wynoszą rzędu 13% rocznie. Czyli za 3,5 roku to ok 50%.
Wychodzi zatem ok. 1500 zł.
Tabela odsetek tutaj:
http://www.money.pl/podatki/informator/odsetki/

Najnowsze wpisy