Forum Forum prawneGospodarcze

Zwrot towaru zakupionego przez internet

Zwrot towaru zakupionego przez internet

iza.z / 80.53.133.* / 2008-04-02 07:42
Witam.
Mam pytanie w związku z butami, które kupiłam przez internet.
Po napisaniu listu do sprzedawcy, że chciałabym oddać kupione u niego buty dostałam odpowiedź, że jest to niemożliwe, ponieważ "zapis ustawy na jaki próbuje się Pani powoływać dotyczy relacji wyłącznie KLIENT / SKLEP (podmiot gospodarczy) - niestety ja obuwie te sprzedaję jako osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej" -to odpowiedź sprzedawcy.
Czy rzeczywiście nie mam w tym przypadku żadnej możliwości zwrócenia towaru???
Wyświetlaj:
all / 193.164.142.* / 2008-04-04 10:37
Z tego co wiem, kluczowe nie jest to czy sprzedawca ma działalność gospodarcza. Tylko czy sprzedaż butów jest stałym źródłem jego dochodów (czy jakoś tak) Jeżeli rzeczywiście wystawił raz jedną parę, to ma racje, jeżeli sprzedaje x par co miesiąc to nie dość że przepis jak najbardziej go obowiązuje, to w dodatku powinien założyć działalność gospodarczą.
Młody Rentier / 2008-04-02 11:54 / Bywalec forum
jeżeli sprzedaje obuwie jako osoba fizyczna to nadal ponosi taka odpowiedzialnośc jak sprzedawca w sklepie a jedynie jego odpowiedzialnośc jest skrócona do 1 roku od momentu zakupu, tak więc jeżeli jeszcze nei minął rok od momentu w którym zakupilas te buty to sprzedawca musi je przyjąć.

Prosze Cie również o zawiadomienie Urzędu Skarbowego o tym sprzedawcy poniewaz dzieki temu uchronisz innych kupujących przed takimi osobami jak ten twój.
Prawdopodobnie ten facet hurtowo sprzedaje różne przedmioty i nie ma zarejestrowanej działalności gospodarczej czym naraza na straty i odbiera wiele praw takim osoba jak ty.
Złóz poprostu anonimowe zawiadomienie mailem do US skarbowego i podaj dane sprzedajacego.
tmkk / 89.76.225.* / 2008-04-03 00:16
Ja bym zgadywał, że ewentualnie rękojmia jest skrócona do 1 roku (2 lata w przypadku firm). Mysle, ze w przypadku zakupow internetowych wszystkich sprzedawcow obowiazuje 10-dniowy termin zwrotu towaru, ale warto to potwierdzic.
Młody Rentier / 2008-04-03 11:41 / Bywalec forum
nie pisz bzdur!!! bo tylko wprowadzasz ludzi w bląd. jeżeli sprzedawca jest osoba fizyczna to przez 1 rok odpowiada za sprzedawany towar. i nie jest to odpowiedzialnosc ma podstawie rekojmi a na postawie ustawy o szczegolnych warunkach sprzezazy konsumenckiej.
a 10 dnio termin dotyczny calkiem czegosc innego a mianowicie sprzedazy wysylkowej i nie jest on zwiazany z wada rzeczy.

Wiec zanim po raz kolejny cos napiszesz to sie zastanow!!!
Resident6 / 83.3.248.* / 2008-04-04 17:02
Czytaj ze zrozumieniem. ' iza.z' chce ZWROCIC buty. Nie dla tego, ze sa wadliwe (nie napisala tego). Nalezy sie wiec domyslac, ze chodzi o 10-dniowy termin zwrotu przy zakupach na odleglosc. I tutaj pytanie, czy osoby sprzedajace prywatniee obowiazuje ustawa o szczegolnych...
Młody Rentier / 2008-04-07 13:22 / Bywalec forum
to juz pisalem ze obowiazuje wiec czytaj ze zrozumieniem

Najnowsze wpisy