Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Fundusze luksemburskie - inwestycje bez podatku

1
Podziel się:

Niższe opłaty manipulacyjne oraz możliwość uniknięcia podatku czynią z luksemburskich funduszy inwestycyjnych korzystną alternatywę dla inwestorów.

Fundusze luksemburskie - inwestycje bez podatku

Niższe opłaty manipulacyjne oraz możliwość uniknięcia opodatkowania dochodu uzyskiwanego za pośrednictwem funduszu czynią z luksemburskich funduszy inwestycyjnych korzystną alternatywę dla inwestorów.

Zgodnie z dyrektywami fundusz inwestycyjny zarejestrowany i działający w jednym z krajów Unii Europejskiej, w tym w Luksemburgu, po spełnieniu wymogów zawartych w powyższej dyrektywie może prowadzić swoją działalność na terenie wszystkich krajów członkowskich Wspólnot Europejskich.

W praktyce oznacza to, iż luksemburski fundusz inwestycyjny może oferować swoje produkty na terenie całej Unii Europejskiej bez konieczności otwierania oddziałów czy przedstawiciel w poszczególnych państwach wchodzących w skład wspólnot.

Fundusze luksemburskie oferują dwa podstawowe rodzaje jednostek uczestnictwa: jednostki akumulacyjne, w których zysk dopisywany jest do wartości, oraz jednostki dystrybucyjne, z których zysk wypłacany jest w formie dywidendy.

W praktyce, rodzaj jednostki uczestnictwa wpływa nie tylko na sposób uzyskiwania zysku z lokowanych w danym funduszu środków finansowych, ale również na sposób opodatkowania tego zysku. Wystarczy odpowiednio skonstruować jednostkę funduszu luksemburskiego, aby zyski były w Polsce wolne od podatku.

fundusze
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Zatra
2 miesiące temu
Pałac Kopice W styczniu 2017 na horyzoncie pojawił się nowy zainteresowany - luksemburski fundusz inwestycyjny - GLOBUCOR. Była mowa o zainwestowaniu nawet 100 milionów euro. W lutym 2017 ruszyły pierwsze prace porządkowe. W kwietniu projekt nieoczekiwanie stanął i rozpadł się jego zarząd. Okazało się, że wspomnianych milionów na kontynuację projektu po prostu nie byłoa. Luksemburski inwestor okazał się niestety kolejnym hochsztaplerem. W październiku 2017, po 6-ciu miesiącach poszukiwań pieniędzy a zarazem nowego inwestora, projekt upadł kończąc się aferą. Po luksemburskim inwestorze pozostały długi i wielkie rozczarowanie. Osoby reprezentujące spółkę Globucor zniknęły bez słowa przeprosin i pozostały nieuchwytne. Dalsze losy pałacu stanęły znowu pod znakiem zapytania.