Na skróty
GPW: Dobre wyniki spółek. Polska giełda nie reaguje
2012-10-12 15:10
GPW: Dobre wyniki spółek. Polska giełda nie reaguje
Artur Nawrocki, analityk Money.pl

Makler papierów wartościowych z uprawnieniami do doradztwa inwestycyjnego. Zwolennik łączenia analizy fundamentalnej i technicznej.

GPW: Dobre wyniki spółek. Polska giełda nie reaguje

Autor: Artur Nawrocki

Dzisiaj polska giełda zachowuje się wyraźnie słabiej od zachodnich parkietów. W ciągu ostatniego tygodnia WIG20 był lepszy od niemieckiego DAX. Dzisiaj tygodniowe stopy zwrotu się wyrównują.

Zza Oceanu spłynęły dane o inflacji producenckiej w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że ceny artykułów przemysłowych wzrosły o 2,1 proc. wobec oczekiwanych 1,8 procent.

Zobacz, jak zachowuje się dzisiaj indeks WIG20
Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Nieźle wypadły wyniki finansowe amerykańskich spółek z sektora finansowego. Zysk netto Wells Fargo wypadł nieco lepiej od oczekiwań, z kolei mocno prognozy przebił JP Morgan. Bank inwestycyjny zarobił 1,4 dolara na akcje wobec oczekiwanego zysku na poziomie 1,2 dolara. Kontrakty na indeks S&P500 wskazują na pozytywne otwarcie amerykańskiej giełdy.

Na indeksie największych spółek ciąży kontynuujące spadek Asseco Poland (-1,7 proc.) oraz PKO BP (-2,3 proc.). Dobrze radzi sobie Bank Handlowy, którego akcje drożeją ponad 1 procent. Mocno zyskuje PetrolInvest (+10 proc.), który znowu stał się obiektem pożądania spekulantów. Obroty na szerokim rynku przekraczają 330 milionów złotych.

Zaskakujące dane ze strefy euro. Co na to GPW?

Łukasz Pałka, godz. 12.00

WIG20 tylko na początku handlu utrzymywał się w okolicach poziomu z wczorajszego zamknięcia. Potem inwestorzy zaczęli wyprzedawać akcje i teraz główny indeks traci już niecały 1 procent.

W poprawie nastrojów nie pomogły dość dobre informacje, które napłynęły na rynek ze strefy euro. Według nich produkcja przemysłowa w Eurolandzie wzrosła o 0,6 procenta w porównaniu do ubiegłego miesiąca, co jest wynikiem znacznie lepszym od wcześniejszych prognoz. Na rynkach europejskich również nie widać jednak euforii wśród inwestorów.

WIG20 na tle europejskich indeksów podczas dzisiejszej sesji
Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Wystąpienie premiera Donalda Tuska nie przyniosło wielu niespodzianek istotnych dla inwestorów. Warto podkreślić tylko, że wspomniał on o tym, że do 2015 roku Bank Gospodarstwa Krajowego uzyska możliwości inwestycyjne na poziomie 40 miliardów złotych. Premier zapowiedział też rządowe wsparcie w zakresie inwestycji w energetykę oraz gaz łupkowy.

GPW: Zobacz, jak giełda reaguje na słowa premiera

Łukasz Pałka, godz. 10.00

Wystąpienie premiera Donalda Tuska na razie nie wywołuje większych reakcji wśród inwestorów obecnych na warszawskiej giełdzie. WIG20 notuje niewielkie spadki.

W odniesieniu do spółek giełdowych premier na razie wspomniał o inwestycjach związanych z energetyką oraz gazem łupkowym. Zapewnił, że rozwój i inwestycje w gaz łukowy będą priorytetem rządu, a będą w nich uczestniczyć między innymi PKN Orlen, Lotos i KGHM.

Premier zapowiada również dalsze inwestycje infrastrukturalne, związane z rozbudową dróg i modernizacją kolei.

Zobacz, jak reaguje indeks WIG20 podczas dzisiejszej sesji
Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Żadna ze spółek z WIG20 nie zyskuje na razie więcej niż 1 procent. Inwestorzy najmocniej wyprzedają za to akcje Asseco Poland. Spółka traci ponad 2 procent.


GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

Łukasz Pałka, 11.10, godz. 22.50

Przed niemal rokiem premier Donald Tusk wstrząsnął akcjami koncernu KGHM. W piątek powinno obyć się bez zaskoczeń, ale mimo tego inwestorzy powinni zwrócić uwagę na to wystąpienie.

Premier Donald Tusk ma w piątek przedstawić w Sejmie założenia polityki rządu na 2013 rok, po czym - jak deklaruje - złoży wniosek o wotum zaufania dla swojego gabinetu. I chociaż emocji politycznych może być sporo, to dla inwestorów sprawa jest raczej przewidywalna i trudno będzie o jakieś zaskoczenia.

Nie znaczy to jednak, że inwestorzy nie powinni zwrócić uwagi na wystąpienie Donalda Tuska. Warto bowiem pamiętać, że przed niemal rokiem premier wstrząsnął notowaniami KGHM-u. Tuż po zapowiedzi wprowadzenia podatku od kopalin kurs koncernu zaczął mocno spadać. Wystarczyły dwie sesje, by rynkowa wartość spółki zmniejszyła się o 7,5 miliarda złotych.

W wystąpieniu premiera warto również zwrócić uwagę na wątki dotyczące prognoz gospodarczych dla Polski na przyszły rok, zwłaszcza dotyczące przewidywanego wzrostu PKB, a także bezrobocia.

Jeżeli tzw. expose Donalda Tuska nie przyniesie żadnych zaskakujących informacji, inwestorzy będą mogli skupić się na informacjach zza granicy. Jeszcze przed południem pojawią się świeże dane dotyczące produkcji przemysłowej w strefie euro. Prognozy mówią o jej spadku o około 0,4 procenta w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Z kolei już po rozpoczęciu notowań na Wall Street poznamy najnowsze informacje na temat nastrojów konsumentów w USA, prezentowane przez Uniwersytet Michigan. Te prognozy zwykle mają dość istotny wpływ na rynek i to one mogą zdecydować o nastrojach inwestorów w końcówce tygodnia.

Wśród informacji zagranicznych nastroje wśród graczy poprawiła w czwartek szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Christine Lagarde. Stwierdziła ona, że pogrążone w kryzysie kraje południa Europy, jak Hiszpania czy Grecja, być może dostaną więcej czasu reformy fiskalne, które są warunkiem korzystania z międzynarodowej pomocy. Jej słowa padły po tym, jak agencja S&P obniżyła rating Hiszpanii.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. 


Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

jarek k / 2012-10-15 09:41 / portfel / Samozwańczy Demon Intelektu
Ciekawy temat z NC
Pisałem o tym wczoraj kilka dni temu od tego czsu od tego czasu up. o ok. 15%

VOXEL argumenty za inwestycją :
1. Przy cenie ok. 13 zainwestował w to najlepszy fundusz TOTAL FIZ .
Przypomnę tylko inwestycje w CRM tego funduszu przy cenie ok. 3 PLN. dziś ponad 11 PLN.
2. Mały Free Float i stabilny akcjonariat.
3. Akceptacja przez KNF prospektu emisyjnego i perspektywa szybkich przenosin na rynek główny GPW.
4. Szybki organiczny wzrost wartości spółki, przychody na akcje to ok. 10 PLN , zysk ok. 0,5 PLN , małe zadłużenie mimo wczesnego etapu rozwoju i dużego wzrostu organicznego skali działalności. Wzrost skali działalności o ok. 20 do 30% rocznie: www.voxal.pl
5. Kompetencje pracowników, budowa cyklotronu w Krakowie, jego uruchomienie może spowodować skokowy wzrost przychodów, uruchomienie planowane na IV kw.2012 / I kw 2013 .
6. Umiejętność pozyskiwania środków z UE , ostatnio pozyskane ponad 30 mln na budowę cyklotronu w ramach innowacyjnej gospodarki.
7. Ostatnie nabycia akcji przez osoby związane z władzami spółki , raporty :
http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/emitents/news/VOXEL,PLVOXEL00014,1,current,1,1;jsessionid=e-0RYX1enHb3Wd31cz2simV8.jb-web-05-node1 lub
8. Na koniec AT , podwójne dno , wyjście z rocznej korekty na zwiększonych wolumenach , opuszczenie 2/3 miesięcznej konsolidacji górą , obecne wzrosty nie powodują nawet korekcyjnego zejścia kursu na Pd., nie ma więc dystrybucji.
Nie ma fajniejszego miejsca na spekulacyjne zajęcie pozycji, bliski stop

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

Redakcja forum / 2012-10-15 07:39 / Administracja forum
Zapraszamy, wytypuj najlepszą spółkę tego tygodnia. Weź udział w pożytecznej zabawie:

http://www.money.pl/forum/konkurs-najlepsze-spolki-tygodnia-t3328314.html

Tylko dzisiaj - w poniedziałek 15 października.

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-14 22:56 / portfel / Tysiącznik na forum
Ostatnie 2 bessy na S&P500 zaczęły się po tym jak ten indeks zrobił 808 punktów wzrostu

http://tnij.org/ssmg

Teraz też właśnie skompletował taki właśnie ruch (666 + 808 = 1474)

Jeśli tym razem sytuacja się powtórzy to w 2012 roku będziemy mieli nowe dno bessy na poziomie 565 pkt w 2014 roku

S&P 500 likes to travel around 808 points from swing low to swing high. Extending the analog suggests a drop to 565 on the S&P 500 by mid-2014
 
strach pomyslec / 83.30.243.* / 2012-10-14 23:59
Kolejny artykuł na WP.pl o rzeczach, które do niedawna były tylko wyśmiewanymi “teoriami spiskowymi”, obozy koncentracyjne FEMA.

Setki tysięcy albo nawet miliony trumien zgromadziła do tej pory działająca w Stanach Zjednoczonych agencja rządowa. Wielu bacznych obserwatorów nie ma wątpliwości – Ameryka szykuje się na wielką katastrofę, której ofiary będą liczone w milionach. Dziś trudno wysondować, o jakie zagrożenie może chodzić, ale w świetle pojawiających się doniesień trudno o optymizm.

Stany Zjednoczone już dawno przestały być postrzegane jako oaza dla zwolenników wolności i swobód obywatelskich. To niebywałe, jak niewiele trzeba, by trafić tam za kratki. Postrach wśród zwykłych Amerykanów sieją też działające w Stanach Zjednoczonych organizacje i agencje rządowe, których profil nie zawsze jest do końca jasny dla zwykłych mieszkańców. Do podmiotów takich należy z pewnością FEMA (skrót od: Federal Emergency Management Agency – Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego).

Wokół agencji FEMA, która w teorii zajmuje się koordynacją działań na wypadek wielkich katastrof czy zapobieganiem klęskom, narosło przez lata wiele teorii spiskowych. Powołana jeszcze w czasach prezydentury Jimmy’ego Cartera komórka coraz częściej sprawia, że na plecach zwykłych Amerykanów pojawiają się ciarki.

Najwięcej emocji pojawia się wokół trumien, które już od dawna gromadzone są przez FEMA. Ich liczba musi niepokoić. Wiele wskazuje na to, że w ciągu ostatnich kilku lat wokół obiektów należących do FEMA udało się zgromadzić setki tysięcy, jeśli nie miliony plastikowych trumien. W internecie nie brakuje materiałów filmowych prezentujących te przedmioty.

Co ciekawe, plastikowe pojemniki są w stanie pomieścić nie jedną, ale nawet kilka osób. Znajdujące się na nich napisy nie pozostawiają wątpliwości, jakie jest ich prawdziwe przeznaczenie. Jak poinformował jeden z internautów, można znaleźć na nich etykiety, z których wynika, że są to wkłady do trumien. Pojawia się tylko jedno pytanie, w jaki sposób mogą pełnić funkcję wkładów, skoro standardowa trumna jest od nich znacznie mniejsza.

Jedna z osób, która zajmuje się badaniem sprawy należących do FEMA trumien poinformowała ostatnio, że widziała, jak kolejny duży transport plastikowych wkładów zmierzał w stronę jednej z baz należących do agencji. Po co to wszystko?

“Kongres Stanów Zjednoczonych przegłosował ustawę, która nakazuje Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego przygotować plan działania na moment, w którym dojdzie do masowej zagłady ludności, a także sytuacji, w której domy pogrzebowe, cmentarze i kostnice będą przeciążone w wyniku aktu terroru, klęski żywiołowej lub innej sytuacji kryzysowej” – powiedział Alex Jones, filmowiec, dziennikarz oraz zwolennik teorii spiskowych.

W kontekście składowiska trumien, jak bumerang powraca też temat potencjalnych obozów koncentracyjnych, które mają działać na terytorium Stanów Zjednoczonych. Wiele osób wskazuje, że na terytorium USA mogą znajdować się placówki, w których przetrzymywani są amerykańscy obywatele. Zwracają one uwagę właśnie na fakt, że nieopodal Atlanty, w pobliżu jednej z głównych dróg, znajduje się składowisko plastikowych trumien, które należą do Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego – komórce podlegającej Departamentowi Bezpieczeństwa Krajowego.

Zgodnie z teorią spiskową, agencja ma być odpowiedzialna również za budowę obozów koncentracyjnych, do których trafiać mają obywatele po ewentualnym ogłoszeniu stanu wojennego. Taki stan wyjątkowy miałby zostać wprowadzony w razie destabilizacji sytuacji w kraju, wywołanej np. przez krach na giełdzie i zaostrzenie się kryzysu finansowego.

Nie tylko informacje na temat stale zwiększającej się liczby trumien, które gromadzi Ameryka, muszą budzić niepokój. Równie złowieszcze wydają się doniesienia na temat kolejnych rządowych akcji. Niedawno Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych wydał komunikat, w którym przestrzegał obywateli przed inwazją żywych trupów. “Zombie nadchodzą” – można było przeczytać w wydanym przez agencję oświadczeniu. Wiadomo przecież jednak, że nie chodzi tak naprawdę o niebezpieczeństwo inwazji istot rodem z filmu “Noc żywych trupów”. W założeniu, projekt, poprzez przystępną formę, ma przygotować ludzi na sytuacje, w których konfrontowani są oni ze skutkami klęsk żywiołowych oraz w sytuacjach kryzysowych

“Jeśli jesteście gotowi na atak zombie, te same rozwiązania pomogą wam w przypadku huraganów, pandemii, trzęsień ziemi i ataków terrorystycznych” – można było przeczytać w opublikowanym po raz kolejny w ostatnich latach instruktażu.

W połowie ubiegłego roku także na jednej z oficjalnych stron należących do CDC (działające w USA Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorób) pojawiły się bardzo dziwne instrukcje dla obywateli. Wytyczne te miały pomóc w sprawnej ucieczce i jak najszybszym zażegnan
 
Eternit / 31.182.160.* / 2012-10-15 01:33
Pewnie Obama ma kolesia producenta trumien.
Tak jak u nas Tusek ma kolesia producenta ekranów antyhałasowych i teraz wzdłuż dróg masowo powstają ściany ekranów.
 
synonim / 2012-10-14 22:58 / portfel / Tysiącznik na forum

Jeśli tym razem sytuacja się powtórzy to w 2012 roku będziemy mieli nowe dno bessy na poziomie 565 pkt w 2014 roku


Errata:

Jeśli tym razem sytuacja się powtórzy to będziemy mieli nowe dno bessy na poziomie 565 pkt w 2014 roku

Wyniki konkursu o najlepszą spółkę tygodnia: 8–12 października 2012

Redakcja forum / 2012-10-14 11:32 / Administracja forum
Wyniki konkursu o najlepszą spółkę tygodnia: 8–12 października 2012

Z przyjemnością ogłaszamy, że V edycję naszego cotygodniowego konkursu wygrał:

rwrc - spółka ATLANTIS (ATS) - otrzymuję koszulkę Money.pl

Drugie miejsce zajął:

tomtay – spółka ENERGOPLD (EPD)- otrzymuje specjalną ranga przy nicku o treści: Finalista gry: „Najlepsze spółki tygodnia”.

Trzecie miejsce zajął:

kazumi - spółka MAKRUM (MKM) - otrzymuje specjalną ranga przy nicku o treści: Finalista Gry: „Najlepsze spółki tygodnia”.

Serdecznie gratulujemy i prosimy o przesłanie adresu (do: forum@money.pl).

Gra toczy się dalej. Przypominamy, że:

Każdy forumowicz może tylko raz wygrać koszulkę.

- Kolejna wygrana w typowaniu tygodnia jest nagradzana kubkiem i
specjalną rangą przy nicku o treści: Finalista gry: „Najlepsze spółki
tygodnia” , trzecia wygrana – specjalną rangą przy nicku o treści: Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia”.

- Trzykrotne zajęcie drugiego lub trzeciego miejsca jest nagradzane
specjalną rangą przy Nicku o treści: Finalista gry: „Najlepsze spółki
tygodnia”.

Która spółka będzie najlepsza w tygodniu 15 – 20 października 2012 roku?

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA DO PONIEDZIAŁKU 15 października 2012 włącznie.

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-14 10:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Giełda w Izraelu leci na pysk od rana -0,91%, tak jak wczoraj giełda arabska

Udany początek tygodnia
 
D_Dryfus / 79.235.77.* / 2012-10-14 14:53
znowu walnąłeś zonga, który to już raz ?

...mówiłem ci, giełda nie dla ciebie :)
 
początkujący inwestor / 178.235.0.* / 2012-10-14 16:34
a pamiętasz jak się trzepał giełdą hiszpańską kilka miesięcy temu? :-)
 
synonim / 2012-10-14 21:25 / portfel / Tysiącznik na forum

a pamiętasz jak się trzepał giełdą hiszpańską kilka miesięcy temu?

giełda hiszpańska jest wciąż poniżej dna bessy zrobionego po upadku Lehmana i najniżej od 11 lat więc o czym ty znów bredzisz przygłupie?
 
D_Dryfus / 79.235.77.* / 2012-10-14 21:46

giełda hiszpańska

według twoich wpisów, z tamtego okresu, cała Europa powinna być na tym poziomie a nie jest nawet DAX wali szczyty :)

początkujący pisze prawdę jak się wtedy trzepałeś i dzisiaj nie odwracaj kota ogonem :)
 
synonim / 2012-10-14 21:58 / portfel / Tysiącznik na forum

według twoich wpisów, z tamtego okresu, cała Europa powinna być na tym poziomie


co ty znów bredzisz?
 
synonim / 2012-10-14 16:24 / portfel / Tysiącznik na forum

giełda nie dla ciebie :)

płyniesz na śmieciach od roku więc pewnie giełda dla ciebie :)

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

stmr / 46.112.70.* / 2012-10-14 08:43
obniżenie przez RPP w listopadzie stóp proc.będzie b.szkodliwe.Inflacja wzrośnie,a to
prawdziwy rak gospodarki.Firmy mają 180 mld
gotówki i nadal nie będą inwestować z uwagi na
uwarunkowania światowe.
 
muppet show / 78.8.231.* / 2012-10-14 11:53
FIRMY NIE BĘĄ INWESTOWAĆ PONIEWAŻ PŁACĄ NAJNIŻSZY PODATEK W HISTORII , GDYBY MUSIELI PLACIĆ PODATEK PROGRESYWNY DO 60 % TO UCIEKALIBY W INWESTYCJE BO ZOSTAŁŁOBY IM TYLKO 40%

A WIEM TO PONIEWAŻ PROWADZIŁEM KILKA BIZNESÓW I WŁAŚNIE TAK ROBIŁEM JAK PODATEK BYŁ 45% , UCIEKAŁO SIĘ W KOSZTY I KUPOWAŁŁO WSZYSTKO DO FIRMY I INWESTOWAŁO BYLE NIE ODDAWAĆ TYLE W PODATKACH , a co zrobili rządzący imbecyle , pozwolili zakładać jednoosobowe firmy ludziom na stanowiskach zarabiających kilkaset tys rocznie i oni płacą najniiższy podatek i najniższy ZUS

rzygać się chce jak KOLESIE golą 98% Polaków pracujących z 1500
 
Eternit / 31.182.160.* / 2012-10-15 01:36
Jak podatki są wysokie to się ucieka do Luksemburga.
 
wykresyGieldowe / 2012-10-14 09:14 / Tysiącznik na forum
chcesz nas przekonać, że upadłość PBG czy np. Poldimu, to efekt uwarunkowań zewntrznych ?

Przedsiębiorstwa mają 180 mld zł depozytow i 260 mld zł kredytow. Obniżenie stóp procentowych nie ulży za bardzo kredytobiorcom, bo większość kredytow jest w CHF, ale poprzez osłabienie złotego pomoże produkcyjnej stronie gospodarki.
 
zapitalam na Helmuta / 78.8.231.* / 2012-10-14 11:55
POSŁUCHAJ ROBOLU W 3 RZESZY , wcale nie jestem przekonany że PLN się osłabi po obniiżkach stóp % , 1 bln euro druku i 3 bln $ druku plus druk Jena , funta sprawia że ta DARMOWA kasa idzie w polskie obligacje i dalej będzie szła

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

D_Dryfus / 79.235.83.* / 2012-10-13 21:18
koniobije piszcie swoje elaboraty, czepiajcie się personalnie, grzebcie w cudzych portfelach, wypominajcie wykształcenie itd.

...a Tryndu i tak nie zmienicie :) he he
 
synonim / 2012-10-13 22:38 / portfel / Tysiącznik na forum

a Tryndu i tak nie zmienicie


Szeroki rynek spadł o 58% przez rok ale trend wzrostowy spawaczy furczy aż iskry idą :)
 
D_Dryfus / 79.235.77.* / 2012-10-14 14:56

Szeroki

szeroki to masz ZAD, nie wiesz co to czyszczenie się rynku ze śmieci, które zabrały się ze wzrostami w pierwszej fazie zwyżki
 
synonim / 2012-10-14 16:25 / portfel / Tysiącznik na forum

czyszczenie się rynku ze śmieci

bez względu na twe pjerdolety jest bessa a ty wtapiasz na śmieciach od roku i musiałeś wrócić do spawania

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

wykresyGieldowe / 2012-10-13 19:29 / Tysiącznik na forum
bardzo się musiało ostatnio na świecie porpawić, że nie ma tradycyjnego sobotnio-niedzielnego zalewu kasandrycznych wizji.

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-13 15:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Giełda w Arabii Saudyjskiej spadła dziś o 1,68% i jest już na poziomie minimów z maja

Tadawul All Share TASI Index -1.68%

Hossa imienia QE3 rozpędza się

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-13 15:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Jak dotąd zaledwie 59% spółek publikujących wyniki zysków w III kwartale w USA przebiło i tak drastycznie zaniżone prognozy analityków - wynik wciąż poniżej długoterminowej średniej 62%

Jeszcze gorzej wygląda to w kwestii przychodów - zaledwie 50% spółek przebiło i tak mocno zaniżone prognozy, podczas gdy średnia historyczna to 62%

However, U.S. companies so far are having a tougher time beating analyst expectations in the third quarter, with 59 percent of companies exceeding forecasts, below the 62 percent long-term average, based on Thomson Reuters data

Revenue trends have also been weak: Just 50 percent of companies that have reported have beaten estimates on revenue, compared with the 62 percent average

http://af.reuters.com/article/commoditiesNews/idAFL1E8LCEWL20121012
 
D_Dryfus / 79.235.83.* / 2012-10-13 21:26

59% spółek

i co padalcu powiesz, wizjonerze bez grosza przy duszy, zarabiający grosiki na obligach, ...jesteś żałosny, skompromitowany cienias tak delikatnie mówiąc:)
 
synonim / 2012-10-13 22:36 / portfel / Tysiącznik na forum

zarabiający grosiki na obligach


No wiem - moje "marne" 11% czystego zysku przez rok na prawie całym kapitale na obligach nie może się równać twym "zyskom" na Midasie, którego łyknąłeś 35% wyżej, po czym zostałeś "inwestorem długoterminowym" :)
 
D_Dryfus / 79.235.77.* / 2012-10-14 15:01

59% spółek

:))))))
 
synonim / 2012-10-14 16:26 / portfel / Tysiącznik na forum
Nawet nie rozumiesz z czego chichrasz
 
canary wharf / 2012-10-14 20:45 / portfel / Tysiącznik na forum
kazdy jest zarobiony po fakcie :) na papierze ile to nie zarobili na kgh itp pko ... pitolenie o szopenie
 
synonim / 2012-10-14 21:18 / portfel / Tysiącznik na forum

zarobiony po fakcie

na razie to on kupił Midasa w marcu na samej górce i umoczył więc właśnie został "długoterminowym inwestorem" i pitoli o "cierpliwości"

I tak wierzy w hossę, że poza tym śmieciem nie jest w stanie kupić nic więcej

KABARET w wykonaniu hossiarskich psów Pawłowa trwa w najlepsze
 
canary wharf / 2012-10-14 21:47 / portfel / Tysiącznik na forum
midasa mozna bylo kupic tylko spekulaccyjnie w pewnym okresie nawet o tym myslalem ale odpuscilem za duzo niewiadmomych
 
canary wharf / 2012-10-14 21:34 / portfel / Tysiącznik na forum
no wlasnie mowie, ze ""niby"" zarobil na 59% spolek - tyle ze po fakcie kazdy madry, ja tez troche zarobilem ale sie balem za dlugo trzymac i wyszedlem wczesniej,l nigdy nie wiadomo kiedy sie zwali
 
synonim / 2012-10-14 22:08 / portfel / Tysiącznik na forum

po fakcie kazdy madry,

tu są sami mądrzy po fakcie, tak jak ten idiota

początkujący inwestor / 178.235.0.* / 2012-10-14 16:34


co się cały czas pałuje, że WIG urósł o 19% i myśli, że na giełdzie to można zarobić wstecz

Tylko jakoś żaden z nich nie zarabia he he he he he he
 
D_Dryfus / 79.235.77.* / 2012-10-14 21:39

Jak dotąd zaledwie 59% spółek publikujących wyniki zysków w III kwartale w USA przebiło

czytaj ze zrozumieniem albo nie zabieraj głosu jak nie wiesz o co chodzi.
 
synonim / 2012-10-14 22:01 / portfel / Tysiącznik na forum

nie wiesz o co chodzi


To jak zwykle ty nie kumasz o co chodzi

Spółka może przebić wynik o 1 cent tylko co z tego, wynik nadal jest beznadziejny, tak jak to było właśnie z Alcoa i Wells Fargo, które spadły odpowiednio po 4% i 3% po wynikach

A 59% to poniżej długoterminowej średniej

Więc jak zwykle zwaliłeś pałę i nic nie zakumałeś

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-13 15:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Chiński bank centralny oświadczył dziś, że boi się wzrostu inflacji z powodu QE3

BEIJING, Oct 13 (Reuters) - China's central bank governor has warned that quantitative easing policies worldwide could cause inflationary risks, state news agency Xinhua said on Saturday

No to można zapomnieć o 'luzowaniu' w Chinach, na co kasyna tak czekają

I wszystko jak zwykle dzięki "wielkiemu Benowi"

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

Bankrut prezesa Alberta / 78.8.68.* / 2012-10-13 11:28
Albert Rokicki / 2012-10-12 17:26

+
-
-3
usuń

Ponad rok temu przewidziałem trafnie wielką okazję inwestycyjną na rynku akcji - stwierdziłem słusznie że spadki z sierpnia 2011 roku były zbyt paniczne i szybko wrócimy do wzrostów. I miałem rację. W USA jesteśmy dawno ponad szczytami z 2011 roku, w Niemczech 50% od dołka, u nas 25% od dołka z zeszłego roku na WIG (uwzględniający dywidendy), KGHM i Wawel dzisiaj ustanowiły szczyty historyczne i chyba wystarczy aby przekonać sceptyków że miałem rację. Teraz dostrzegam tak samo jak wtedy okazje na rynkach ropy, dolara i złota. Jestem wizjonerem, jakiego ten kraj potrzebuje i chcę tylko pomóc - kto chce ten skorzysta. Wiecie gdzie mnie szukać.

SKORO NA TEJ SWOJEJ REWELACYJNEJ PROGNOZIE TYLE ZAROBIŁEŚ TO PO CO ZNÓ REKLAMUJESZ RAPORTY ZA 10 ZETA W PROMOCJI , buhahahhaahha
 
bankrut goni bankrut / 176.109.164.* / 2012-10-13 11:59
bankrut to ty, typowy giełdowy leszcze
wpierw bankrut na akcjach, później na kontraktach i teraz na forexie
takich jak ty w książkach powinni opisywać

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-13 01:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Dochód rozporządzalny na osobę w USA przyrasta w tym cyklu najgorzej od 40 lat

Wykres

http://tnij.org/srsn
 
poczytac / 83.10.221.* / 2012-10-13 08:47
http://archiwum.dlapolski.pl/informacje/leszek_balcerowicz
 
i co ty na to / 83.10.221.* / 2012-10-13 08:52
Śmieszy mnie spadek J.P.Morgan...on powinien wystrzelić tak do+10%,a nie w ogóle myśleć o nawet lekkim osuwaniu...poza wystrzałowym raportem,ogłosił że o 33% zwiększył działalność komercyjną,kredyty hipoteczne...hi,hi,hi...znając treść pewnego raportu wewnętrznego(pisaliśmy z maxem parę miesięcy temu)...to ten,kto teraz wszedł w rynek nieruchomości,będzie największym wygranym i to już za kwartał,dwa...a więc wygranym będzie J.P.Morgan....widać jednak,że raport,do którego dostęp miał Krzysztof(stooq.)nie jest ogólnie znaną"tajemnicą"...gdyby tak było,to różni anale(nawet prezes Case Schiller)nie wybrzydzaliby,że...ech,ta"poprawa"na rynku nieruchomości...eee...to tylko chwilowe...Tymczasem ma dojść do zmiany trendu,odwrót od najmu,a kupno domów jako kierunek dominujący. Ceny średnie wzrosną o co najmniej 10% już od początku 2013roku....taniej,jak w maju(a wtedy o tym pisaliśmy) w Stanach już nie będzie. A J.P.Morgan....oni wiedzą,co robią. W przeciwieństwie do wielu niezorientowanych analityków...oj wybrzydzali dziś,wybrzydzali na wszystko...szukali wręcz dziury w całym...to tak,jak nasi nie mogli strawić RPP i tego,że popełnili błąd z obniżkami stóp. Podobnie dziś anale w Stanach próbowali wmówić wszystkim,że to oni mieli rację. A fakty? Fakty,to pomyłka... :) Oni nigdy nie przyznają się do błędu...jeśli fakty przeczą prognozom...tym gorzej dla faktów. Ale nie szkodzi...poczekajmy,aż tych faktów(dane makro i wyniki) trochę się zbierze,taka masa krytyczna...wtedy inwestorzy przestaną słuchać wybrzydzań...
 
Zombie banki w balonie derywatów / 178.36.168.* / 2012-10-14 11:43
Co Ty masz za pojęcie o ekonomii, giełdzie i inwestowaniu, kiedy opowiadasz takie bzdury?
Krach gospodarki powoduje, że banki na niczym już nie zarobią, bo rekordowe długi rosną i nie ma czym ich spłacić, kiedy produkcję przenieśli do Chin i nie ma jej teraz za co kupić...

A fakty mówią same za siebie, spadają im marże, rosną straty na kredytach, kredyt nie przyrasta, tylko spada, a "zyski" robią zmniejszając niezbędne rezerwy, co w postępującym krachu gospodarki doprowadzi ich na skraj bankructwa...
Do tego znacznie powiększyli zaangażowanie w papiery bankrutów w Europie...


revenues from trading dropped both sequentially and Q/Q while banking expenses rose, Net Interest Margin dropped to a new record low, even as the firm took a major $967 million loan loss reserve release on its loans to $22.8 billion, even as its total Non-Performing Loans rose by a whopping $1.3 billion to $11.370 billion, the largest quarterly jump in years! Just how JPM can justify such a major contribution to earnings coming from loan losses when NPLs have soared is unclear to anyone with a frontal lobe.
 
muppet show / 78.8.68.* / 2012-10-13 11:18
chłopie przestań bredzić , JP MORGAN i reszta bandy oszustó zarobili ale na tym że kupowali wcześniej obligacje bo wiedzieli że FED będzie teraz skupował za 40 mld $ obligacje zabezpieczone hipotekami , a realna gospodarka jak i ceny domów będą w dupie latami , liczy się tylko wirtualny pieniądz z przekrętów , ale jak ROmney zwycięzy to BENek pierwszy ma dostać kopa w dupe i ZAKAZ drukowania pustej kasy ,
 
i co ty na to / 83.10.221.* / 2012-10-13 08:55
Rynek nieruchomości w USA odpowiada już tylko za zaledwie około 1% tamtejszego PKB

Nawet gdyby było tam jakieś ożywienie to niewiele to pomoże

But even if the total residential construction spending accelerates, right now it unfortunately accounts for only about 1% of US GDP

Śmieszy mnie spadek J.P.Morgan...on powinien wystrzelić tak do+10%,a nie w ogóle myśleć o nawet lekkim osuwaniu...poza wystrzałowym raportem,ogłosił że o 33% zwiększył działalność komercyjną,kredyty hipoteczne...hi,hi,hi...znając treść pewnego raportu wewnętrznego(pisaliśmy z maxem parę miesięcy temu)...to ten,kto teraz wszedł w rynek nieruchomości,będzie największym wygranym i to już za kwartał,dwa...a więc wygranym będzie J.P.Morgan....widać jednak,że raport,do którego dostęp miał Krzysztof(stooq.)nie jest ogólnie znaną"tajemnicą"...gdyby tak było,to różni anale(nawet prezes Case Schiller)nie wybrzydzaliby,że...ech,ta"poprawa"na rynku nieruchomości...eee...to tylko chwilowe...Tymczasem ma dojść do zmiany trendu,odwrót od najmu,a kupno domów jako kierunek dominujący. Ceny średnie wzrosną o co najmniej 10% już od początku 2013roku....taniej,jak w maju(a wtedy o tym pisaliśmy) w Stanach już nie będzie. A J.P.Morgan....oni wiedzą,co robią. W przeciwieństwie do wielu niezorientowanych analityków...oj wybrzydzali dziś,wybrzydzali na wszystko...szukali wręcz dziury w całym...to tak,jak nasi nie mogli strawić RPP i tego,że popełnili błąd z obniżkami stóp. Podobnie dziś anale w Stanach próbowali wmówić wszystkim,że to oni mieli rację. A fakty? Fakty,to pomyłka... :) Oni nigdy nie przyznają się do błędu...jeśli fakty przeczą prognozom...tym gorzej dla faktów. Ale nie szkodzi...poczekajmy,aż tych faktów(dane makro i wyniki) trochę się zbierze,taka masa krytyczna...wtedy inwestorzy przestaną słuchać wybrzydzań...
 
synonim / 2012-10-13 15:48 / portfel / Tysiącznik na forum

on powinien wystrzelić tak do+10%,a nie w ogóle myśleć o nawet lekkim osuwaniu...poza wystrzałowym raportem,ogłosił że o 33% zwiększył działalność komercyjną,kredyty hipoteczne


Kiedy wy dawcy kapitału nauczycie się, że rewelacyjne wyniki spółek to się SPRZEDAJE i wieje z giełdy gdzie pieprz rośnie bo to oznacza nieuchronny koniec 'hossy'

W 2007 też tacy sami idioci nie rozumieli czemu zaczyna się bessa skoro wyniki ze spółek i gospodarek były rewelacyjne

"Najstarsza lekcja to: sprzedaj swoje akcje tuż przed recesją, gdy wiadomości są jeszcze dobre, a później zajmij krótką pozycję na rynku i utrzymuj ją do najgłębszego dna recesji. Kup akcje dopiero gdy nikt ich nie będzie chciał tykać, a wiadomości będą beznadziejne"

http://www.parkiet.com/artykul/1286061-Dwa-miesiace-do-recesji-w-USA.html
 
D_Dryfus / 79.235.83.* / 2012-10-13 21:48

"Najstarsza lekcja to: sprzedaj swoje akcje tuż przed recesją, gdy wiadomości są jeszcze dobre,

idiota !!!!!

szkodnik, homosowietikus,.. koniec :)
 
synonim / 2012-10-13 22:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Po wyborach w USA skończy się dzień dziecka i płyniesz dalej :)
 
D_Dryfus / 79.235.77.* / 2012-10-14 14:59
po wyborach to dopiero będzie dzida chłoptasiu:)
 
synonim / 2012-10-14 16:27 / portfel / Tysiącznik na forum

dopiero będzie dzida

pod klif fiskalny i recesję w USA ha ha ha ha

pjerdolisz o dzidzie od roku a dzidy NIE MA
 
D_Dryfus / 79.235.77.* / 2012-10-14 17:58
nie będę wspominał o czym ty poojdolisz od ponad roku, codziennie udowadniasz, że nie masz, nie posiadłeś umiejętności do inwestowania .

znamy te twoje KLIFY, RATINGI, EFEKTY STYCZNIA, MIKOŁAJE .... .
 
synonim / 2012-10-14 18:59 / portfel / Tysiącznik na forum

nie będę wspominał o czym ty poojdolisz od ponad roku

o bessie i w tym czasie cały rynek zjechał o 58%

a ty w tym czasie pjerdoliłeś o dzidzie i tym samym
codziennie udowadniasz, że nie masz, nie posiadłeś umiejętności do inwestowania .


Pamiętam jak rok temu napisałeś, że zjazd rynku to tylko korekta. I mamy już 14 miesięcy "korekty" ha ha ha
 
D_Dryfus / 79.235.77.* / 2012-10-14 20:28

o bessie i w tym czasie cały rynek zjechał o 58%

kogo obchodzi cenowy tym bardziej jak ktoś widział śmieci latające w tamtej zwyżce na kosmicznych poziomach :)
 
synonim / 2012-10-14 21:22 / portfel / Tysiącznik na forum

kogo obchodzi cenowy

no ciebie na pewno nie obchodzi nic poza pitoleniem jakichś bzdur ale to, że zaprzeczasz rzeczywistości wcale nie oznacza, że ona nie istnieje
 
D_Dryfus / 79.235.77.* / 2012-10-14 20:25


Pamiętam jak rok temu napisałeś

napisałem, że Soros przed wydaniem ratingu na janki (tydz.) spekulacyjnie zwalił giełdy a tym samym zaatakował rynek długu na PIGS-ach.

...od tamtego czasu jakbyś nie zauważył to jesteśmy wyżej:)
 
synonim / 2012-10-14 21:21 / portfel / Tysiącznik na forum

napisałem, że Soros przed wydaniem ratingu na janki (tydz.) spekulacyjnie zwalił giełdy


permanentne bzdury

już parę razy wstawiałem zrzut z publicznego portfela Sorosa i transakcji insiderów z sierpnia 2011 i gołym okiem widać, że oni wtedy kupowali a nie zwalali rynek

no ale ty masz swój urojony świat od dawna nie mający nic wspólnego z rzeczywistością
 
D_Dryfus / 79.235.77.* / 2012-10-14 21:37

zrzut z publicznego portfela Sorosa i

zapodaj z niepublicznego:) he he

...wiem w przeciwieństwie do ciebie jak to działa, za to ty karmiony medialną(publiczną) papką żyjesz w tym nie urojonym świecie:)
 
synonim / 2012-10-14 22:05 / portfel / Tysiącznik na forum

zapodaj z niepublicznego:)

ten portfel on rozlicza przed SEC fantasto, ale skąd spawacze mają takie rzeczy kumać

ty najlepiej "wiesz" co on robił opierając się na swych urojeniach


...wiem w przeciwieństwie do ciebie jak to działa


gówno wiesz i żyjesz samymi urojeniami

insiderzy też kupowali na zwale w sierpniu 2011 wbrew temu co pjerdolisz do dziś
 
synonim / 2012-10-14 22:04 / portfel / Tysiącznik na forum

zapodaj z niepublicznego:)

ten portfel on rozlicza przed SEC fantasto, ale skąd spawacze mają takie rzeczy kumać

ty najlepiej "wiesz" co on robił opierając się na swych urojeniach


...wiem w przeciwieństwie do ciebie jak to działa


gówno wiesz i żyjesz samymi urojeniami

insiderzy też kupowali na zwale w sierpniu 2011 wbrew temu co pjerdolisz do dziś

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-12 23:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Apple i Nasdaq już poniżej średniej 50-sesyjnej
 
Eternit-z-Azbestu / 82.210.148.* / 2012-10-12 23:57
apple to śmieć

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-12 23:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Na długoterminowym wykresie S&P500 zanosi się na piękny potrójny szczyt

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-12 23:39 / portfel / Tysiącznik na forum
QE3 nadal nie działa na GPW
DM BZ WBK - Biznes
12 Paź 2012, 18:30

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

janlew nielogo / 178.235.0.* / 2012-10-12 21:58
to słowo to krach

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

D_Dryfus / 79.235.81.* / 2012-10-12 21:01
DJ i Nasdaq już na plusie, bessa koniobijów się skończyła:) he he
 
synonim / 2012-10-13 00:17 / portfel / Tysiącznik na forum
jak zwykle za wcześnie zwaliłeś konia :)

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

D_Dryfus / 79.235.81.* / 2012-10-12 20:50
Ciągle można usłyszeć pytanie: kiedy wreszcie skończy się kryzys w strefie euro? Tymczasem data, którą zapewne w przyszłości będą wskazywać historycy, już minęła. Był to 6 września.
---------------

historyku, zapamiętaj tą datę a nie don indexa:)
 
synonim / 2012-10-12 23:15 / portfel / Tysiącznik na forum

historyku, zapamiętaj tą datę a nie don indexa:)


W 2013 w USA recesja i zobaczysz jak ci się wtedy kryzys w strefie euro "skończy" ignorancie ekonomiczny
 
Eternit-z-Azbestu / 82.210.148.* / 2012-10-13 00:01
Jedyna szansa dla USA to H1B dla Eternita, wówczas Microsoft będzie leaderem hossy a apple zostanie dla leszczy.
 
Eternit-z-Azbestu / 82.210.148.* / 2012-10-12 21:13
Na 10 września to bym się zgodził, ale nie na 6.
 
eby / 2012-10-12 20:56 / Tysiącznik na forum
Dokładnie określona :)

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-12 20:19 / portfel / Tysiącznik na forum
Założenie, że napędzana przez Fed ekspansja kredytowa sprawia, że akcje drożeją, jest głęboko zakorzeniona w psychologii rynku. Ale historyczne prawidła są inne: załamanie zysków spółek w trakcie recesji sprawia, że załamują się kursy akcji

http://www.parkiet.com/artykul/1286061-Dwa-miesiace-do-recesji-w-USA.html

Drukarka Bena nie pomoże we "wiecznych wzrostach", tak jak nie pomogła drukarka w Japonii
 
alfuik / 178.235.0.* / 2012-10-12 21:31
troliku JP Morgan i Wells Fargo podały najlepsze wyniki w historii - Ty sobie tylko poszczekać możesz:)
 
synonim / 2012-10-12 23:17 / portfel / Tysiącznik na forum

Wells Fargo podały najlepsze wyniki w historii


A co na to rynek?

Wells Fargo & Company -2.64%

JPMorgan Chase & Co -1.14%

"Najlepsze wyniki w historii" to się sprzedaje dawco kapitału a nie kupuje
 
D_Dryfus / 79.235.81.* / 2012-10-12 20:44

załamanie zysków spółek w trakcie recesji sprawia, że załamują się kursy akcji


Największy bank w USA miał 5,7 mld USD zysku w kwartale zakończonym we wrześniu.

--------

pitu, pitu jak zwykle nie trafiasz z prognozami.
 
synonim / 2012-10-12 23:20 / portfel / Tysiącznik na forum

5,7 mld USD zysku


zysk to może nawet bankrut wykazać jak będzie miał wystarczająco kreatywnego księgowego a w bankach mają bardzo kreatywnych księgowych

wystarczy zobaczyć jakie ten bank miał przychody oraz marże i wtedy jest jasne czemu te banki tąpnęły dziś

no ale to już wykracza poza twoją ignorancję
 
Eternit-z-Azbestu / 82.210.148.* / 2012-10-12 22:18
W UK są większe banki niż w USA i używają profesionalnego oprogramowania.

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-12 20:13 / portfel / Tysiącznik na forum
od 1902 r. indeks Dow Jones Industrial Average średnio ustanawiał lokalne maksimum niespełna trzy miesiące przed początkiem recesji

http://www.parkiet.com/artykul/1286061-Dwa-miesiace-do-recesji-w-USA.html

No ale tym razem "urośnie do nieba"
 
D_Dryfus / 79.235.81.* / 2012-10-12 20:56

ustanawiał lokalne maksimum

ciekawe dlaczego nie napisałeś wartości tego maksima,....anal złapał leszcza, teraz latasz i w kółko to będziesz powtarzał :))

pasuje ci to do twoich wypocin :) ..nie :)))
 
synonim / 2012-10-12 23:21 / portfel / Tysiącznik na forum

ciekawe dlaczego nie napisałeś wartości tego maksima

W 2007 siorbałbyś na górce identycznie jak na tej górce
 
synonim / 2012-10-12 20:26 / portfel / Tysiącznik na forum

Dow Jones Industrial Average średnio ustanawiał lokalne maksimum niespełna trzy miesiące przed początkiem recesji


Co po raz kolejny obala bajeczkę anali o "dyskontowaniu" przez giełdę tego co będzie w gospodarce dopiero za 6-9 miesięcy

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

Kostki domina lecą jedna po drugiej / 178.36.46.* / 2012-10-12 20:10
S&P obniżył rating Płd. Afryki. Perspektywa negatywna.

South Africa's credit rating is cut to BBB from BBB+ at S&P, with the outlook remaining negative.
 
eby / 2012-10-12 20:58 / Tysiącznik na forum
Płd. Afryka...dla nas ta perspektywa negatywna chyba ma małe znaczenie

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

D_Dryfus / 79.235.81.* / 2012-10-12 19:48
Zadłużenie Amerykanów spadło najniżej od sześciu lat. Sprawdziliśmy, jak zarobić na nadchodzącym przełomie w największej gospodarce świata.

Zadłużenie w gospodarce najniższe od sześciu lat, koniec bessy na rynku nieruchomości, a akcje deweloperów na głowę bijące pod względem stóp zwrotu nawet złoto to już fakt. Wystarczy przyjrzeć się najnowszym doniesieniom zza oceanu. Do pełni szczęścia inwestorom potrzeba już teraz jedynie tego, by przedsiębiorstwa wreszcie zaczęły inwestować. To dawałoby szanse na powrót trwałego wzrostu gospodarczego na świecie.
---------------

po co ośle(geniuszu) się produkujesz i tak nie zakrzyczysz prawdy .
 
eby / 2012-10-12 21:02 / Tysiącznik na forum
Przestali dawać kredyty bez zabezpieczenia ale nie znaczy to że rynek nieruchomości pójdzie do góry
 
D_Dryfus / 79.235.81.* / 2012-10-12 21:06

a akcje deweloperów na głowę bijące pod względem stóp zwrotu

bez komentarza :)
 
synonim / 2012-10-12 23:25 / portfel / Tysiącznik na forum

a akcje deweloperów na głowę bijące pod względem stóp zwrotu

bez komentarza :)


kup se ich na górce tak jak w marcu kupiłeś na górce Midasa ignorancie ekonomiczny he he he he

dzisiaj Shiller, ten sam koleś którego indeks cen nieruchomości w USA publikują co miesiąc powiedział, że ożywienie na rynku nieruchomości w USA jest tylko SEZONOWE (lato) i takich fałszywych ożywień mieliśmy od 2009 roku już kilka

ale pewnie spawacze znają się lepiej od Shiller na ożywieniu na rynku nieruchomości w USA
 
synonim / 2012-10-12 20:22 / portfel / Tysiącznik na forum

Zadłużenie w gospodarce najniższe od sześciu lat, koniec bessy na rynku nieruchomości, a akcje deweloperów na głowę bijące pod względem stóp zwrotu nawet złoto to już fakt


"Najstarsza lekcja to: sprzedaj swoje akcje tuż przed recesją, gdy wiadomości są jeszcze dobre, a później zajmij krótką pozycję na rynku i utrzymuj ją do najgłębszego dna recesji. Kup akcje dopiero gdy nikt ich nie będzie chciał tykać, a wiadomości będą beznadziejne"

http://www.parkiet.com/artykul/1286061-Dwa-miesiace-do-recesji-w-USA.html

Ale ulica jak zwykle kupuje teraz - gdy wiadomości są dobre, zamiast kupić gdy będą beznadziejne

Tak było i będzie zawsze
 
D_Dryfus / 79.235.81.* / 2012-10-12 20:42

gdy nikt ich nie będzie chciał tykać

ciekawe :),...przecież nikt już akcji nie kupuje, o umorzeniach nie wspomnę :)


ulica dawno po za rynkiem czego jesteś dobitnym przykładem, walczysz(zaklinasz) z rynkiem zamiast się pod niego ustawić :)

zapamiętaj! pierwsi siorbią grubi, później fundy a na końcu będziesz siorbał TY :)
 
synonim / 2012-10-12 23:28 / portfel / Tysiącznik na forum

ciekawe :),...przecież nikt już akcji nie kupuje, o umorzeniach nie wspomnę :)

no pewnie indeksy w USA urosły same o 130% od dołka z 2009 roku i "nikt nie kupował"


ulica dawno po za rynkiem czego jesteś dobitnym przykładem


ty jesteś ulica i ty właśnie kupiłeś akcje na szczycie

a to, że nie ma takiego runku na akcje jak w 2007 wcale nie oznacza, że musi się to powtórzyć aby zaczęła się bessa

nie musi


zapamiętaj! pierwsi siorbią grubi, później fundy a na końcu będziesz siorbał TY :)


no pewnie ty i Rokicki to ci grubi ha ha ha ha ha ha ha
 
synonim / 2012-10-12 23:28 / portfel / Tysiącznik na forum

runku* na akcje


runu* na akcje
 
D_Dryfus / 79.235.81.* / 2012-10-12 20:31

gdy wiadomości są dobre, z

a od kiedy są dobre, przecież od ponad roku walisz ogóra jak jest źle :)

...i tak skaczesz od Europy do Jankow z przystankiem na Azję.

eh ! nic nie kapujesz tylko bawisz się w historyka, giełda nie dla ciebie :)
 
synonim / 2012-10-12 23:32 / portfel / Tysiącznik na forum

a od kiedy są dobre, przecież od ponad roku walisz ogóra jak jest źle :)


no przecież dopiero co zacytowałeś jakie to dobre dane z USA


giełda nie dla ciebie :)


jak widać dla ciebie też nie skoro masz tylko midasa za parę tysi w czasie takiej mega "hossy" he he he he he he
 
Tak wygląda koniec zbankrutowanej piramidy finansowej / 178.36.46.* / 2012-10-12 20:12
Spadek zadłużenia to najgorsza wiadomość jaką chciały usłyszeć banki, które przez to już nic nie zarobią...
 
Eternit-z-Azbestu / 82.210.148.* / 2012-10-12 20:14
Banki sobie poradzą.
 
eby / 2012-10-12 21:04 / Tysiącznik na forum
Fakt, kto jak kto ale oni sobie poradzą
 
Zombie banki w balonie derywatów / 178.36.46.* / 2012-10-12 20:13
Odpisują kredyty na straty, więc im spada...
 
Zombie banki w balonie derywatów / 178.36.46.* / 2012-10-12 20:05
Wyniki są tak rewelacyjne, że nie dadzą się nawet pokazać, pewnie uradowanym jak Ty, inwestorom...
 
Zombie banki w balonie derywatów / 178.36.46.* / 2012-10-12 20:06
Masz ty przykład...

OCZ Technology (OCZ -18.3%) plunges to a mere $1.52 after telling the SEC it "cannot currently estimate the exact filing date" for its FQ2 (August quarter) 10-Q. Shares are now down 51% since OCZ stated on Wednesday it would delay filing its 10-Q, while warning revenue would be well below guidance.
 
Eternit-z-Azbestu / 82.210.148.* / 2012-10-12 20:16
Ale OCZ to nie bank.
Swoją drogą szkoda ich, najlepsze SSD robią.
 
synonim / 2012-10-12 20:02 / portfel / Tysiącznik na forum

koniec bessy na rynku nieruchomości


tak tak - pitolą tak od 2009 roku a jeden prosty wykres uwzględniający całą aktywność w budowlance USA mówi wszystko o tym "końcu bessy na rynku nieruchomości"

http://panzner.typepad.com/.a/6a00d83451591e69e2016762fbf433970b-500wi


po co ośle(geniuszu) się produkujesz i tak nie zakrzyczysz prawdy


w USA trwa najgorsze ożywienie od lat 30-tych XX wieku no ale ty wciąż wierzysz w jakieś bajki i że jedna jaskółka czyni od razu wiosnę

na górce cyklu zawsze się trafią jakieś jaskółki ale cykl już się kończy, tylko tego już nie jesteś w stanie skumać

skumasz dopiero jak będzie już dawno za późno

"fazy ekspansji gospodarczej w USA w ostatnich 110 latach trwały średnio 45 miesięcy, a pomijając trzy ostatnie, wyjątkowo długie cykle koniunkturalne, 37 miesięcy.
Tymczasem obecna faza ekspansji, która według Amerykańskiego Biura Badań Ekonomicznych (NBER) rozpoczęła się w połowie 2009 r., liczy sobie już 40 miesięcy"

http://www.parkiet.com/artykul/1286061-Dwa-miesiace-do-recesji-w-USA.html
 
Trzeba umieć odróżnić ziarno od plewy / 178.36.46.* / 2012-10-12 19:59
Wiesz, że dzwonią, tylko nie wiesz w którym kościele.
Czytać, to już potrafisz, tylko ze zrozumieniem masz już problemy...
Bo do tego potrzebna jest wiedza i własny rozum...

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

Inflacja kosztów w deflacji popytu / 178.36.46.* / 2012-10-12 19:45
Benzyna -2,76%.

QE "działa". Jak w Japonii...
 
Eternit-z-Azbestu / 82.210.148.* / 2012-10-12 20:18
Na której stacji?
W tym tygodniu nie patrzyłem, a w zeszłym staniała na Lotosie o cały 1 grosz.

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

Tera pora już nie tylko na Hiszpanię, Włochy i Francję / 178.36.46.* / 2012-10-12 19:32
Obniżka ratingu Hiszpanii narobiła niezłego bigosu, bo jej papiery teraz nie kwalifikują się jako zastaw pod pożyczkę...

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-12 19:18 / portfel / Tysiącznik na forum
Lada moment największa gospodarka świata, wbrew większości prognoz, osunie się w recesję, a akcje na Wall Street potanieją o ponad 30 proc.

http://www.parkiet.com/artykul/1286061-Dwa-miesiace-do-recesji-w-USA.html
 
The pre-election twilight zone data series / 178.36.46.* / 2012-10-12 19:28
Ona w niej już jest od dawna, ale oni zawsze dowiadują się o tym z rocznym opóźnieniem.
Teraz to już przechodzi w depresję...

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-12 19:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Jeśli wygra Obama w wyborach to lipa dla kasyn bo to oznacza kłótnię z Republikanami rządzącymi w kongresie a to fatalnie wróży rozwiązaniu problemu klifu fiskalnego

A jeśli wygra Romney to też źle bo on zapowiedział, że wypieprzy Bernanke o którym jawnie wypowiada się jako o szkodniku

Będzie ciekawie
 
asaliah / 2012-10-12 19:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zarząd FED i pochodzenie jego członków:
"
Benjamin S. Bernanke – żydowskie
Donald L. Kohn – żydowskie
Kevin M. Warsh – żydowskie (najmłodszy w historii dyrektor Fed-u, mianowany w wieku 35 lat)

Poprzedni dyrektorzy:
Randall S. Kroszner – żydowskie
Frederic S. Mishkin – żydowskie

Oddział Boston: Eric S. Rosengren – żydowskie
Filadelfia: Charles I. Plosser – żydowskie
Richmond: Jeffrey M. Lacker – żydowskie
St. Louis: James B. Bullard – żydowskie
Kansas City: Thomas M. Hoenig – żydowskie
Dallas: Richard W. Fisher – żydowskie
San Francisco: Janet L. Yellen – żydowskie

Tak więc z grupy pięciu członków Zarządu, trzech stanowią Żydzi, czyli 60 procent. Z grupy 12 regionalnych prezydentów, mamy dzisiaj 6 zadeklarowanych Żydów, czyli 50 procent. W sumie, na 17 najważniejszych stanowiskach zasiada 9 Żydów (dotychczas było ich 12), choć cały czas nie wiemy czy wobec reszty nie chodzi o zakonspirowanych Marranos. Wobec 2% populacji Żydów w USA, zjawisko to oznacza ponad 25-krotną nadreprezentację Żydów w zarządzie głównym i oddziałach Banku Federalnego (dotychczas była to nadreprezetacja ponad 35-krotna). Podobna sytuacja jest Departamencie Skarbu (U.S. Treasury Department), gdzie na 11 najważniejszych stanowiskach, w pięciu zasiadają zadeklarowani Żydzi."
 
Eternit-z-Azbestu / 82.210.148.* / 2012-10-12 20:20
Dobrze, że nie katolicy, ale szkoda, że nie ma ani jednego pastafarianina.
 
The elephant in the china store / 178.36.46.* / 2012-10-12 19:20
Nie martw się, bez względu na to który wygra, giełdzie to już nie pomoże, ale Romneya popiera Wall St., więc nie wygra, znając nastawienie ludzi do banków.
Poza tym to wszystko obiecanki-cacanki, jak to przed wyborami, a realia znane są bliżej obecnemu, bo po wyborach zderzą się z rekordowym długiem, deficytem, spadkiem produkcji, eksportu, wzrostem bezrobocia, a bogactwo przepłynęło za granicę, i już nie wróci.

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-12 18:13 / portfel / Tysiącznik na forum
Akcje w USA są już drogie i widać to na tym prostym wykresie mierzący wskaźnik C/Z Case Shiller

http://tnij.org/srkq
 
MF Global ny przekręt i handel szatami cesarza / 178.36.46.* / 2012-10-12 18:22
Jak kupuje jhe już tylko sam Fed, za wydrukowane zera w komputerze, to teraz nie ich komu sprzedać bez strat, kiedy ich wycena oderwała się od fundamentów możliwości wypracowania przez spółki dochodów i zysków, bo rosną tylko koszty i bezrobocie, przez co coraz mniejszy popyt zderza się z coraz droższą podażą i straty muszą rosnąć.

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-12 18:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Właśnie mija pierwsza rocznica od ogłoszenia QE3 a tymczasem kapitał z funduszy akcji w USA nadal odpływa nieprzerwanie

W zeszłym tygodniu największy odpływ gotówki od sierpnia 2011

Now 11 weeks-in-a-row of outflows have led to this week's highest outflow since August 2011 - just as stocks hit multi-year highs

9/5/2012 9/12/2012 9/19/2012 9/26/2012 10/3/2012
Total Equity -3,467 -3,361 -5,119 -7,546 -11,083
Domestic -3,229 -2,804 -4,759 -5,130 -10,599

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-12 17:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Nikkei już na rocznych minimach - QE8 gówno pomogło

W USA QE też już nie pomaga

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-12 17:51 / portfel / Tysiącznik na forum
W USA spadają pomimo QE3 i "lepszych od oczekiwań" wyników spółek - inaczej niż w poprzednich kwartałach

Teraz widać o co chodziło przez cały rok - o wybory
 
Impotencja pomieszana z ignorancją / 178.36.46.* / 2012-10-12 18:03
Rozwiązywanie rezerw w krachu gospodarki i konsumentów doprowadzi do bankructwa chciwe banki.
Ich straty rosną i żadne QE ani sztuczki księgowe nic już nie pomogą, bo to miało być chwilowe wsparcie, a nie permanentne, bo nie udało się ruszyć gospodarki, tylko powiększyli długi, co teraz już stanowi coraz większe obciążenie dla gospodarki.
Widać,że na całym świecie politycy i banki centralne nie potrafią zrozumieć co się dzieje i próbują stosować beznadziejne działania, które doprowadziły do obecnego kryzysu, więc zwiększanie dawki jaka już wcześniej zaszkodziła pacjentowi jest nieporozumieniem.
Dawno powinni podać się do dymisji, a nie stale udawać, że coś potrafią...
Efekty widzimy...

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

leszcz chciał kupic tanio / 83.6.58.* / 2012-10-12 17:40
prawie miesiąc i gucio nie korekta
 
synonim / 2012-10-12 17:45 / portfel / Tysiącznik na forum
to dopiero początek

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-12 17:26 / portfel / Tysiącznik na forum
PKO BP -3,23%, Lotos -4,02% w handlu na zamknięciu

Ciekawe na ile wyciągną je na fiksie

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

Albert Rokicki / 2012-10-12 17:26
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
 
boro576 / 83.28.29.* / 2012-10-12 18:12
Co za pajac
 
MF Global ny przekręt i handel szatami cesarza / 178.36.46.* / 2012-10-12 17:41
A czym te "wzrosty" były robione?
Rekordowymi długami, które stale rosną?
Wyprzedażą majątku narodowego?
Zabieraniu pieniędzy przyszłych emerytów i na opiekę zdrowotną, przez co wszystko bankrutuje, a ludzie muszą wyjeżdżać w poszukiwaniu pracy za granicę?
 
synonim / 2012-10-12 17:28 / portfel / Tysiącznik na forum

Ponad rok temu przewidziałem trafnie wielką okazję inwestycyjną na rynku akcji - stwierdziłem słusznie że spadki z sierpnia 2011 roku były zbyt paniczne i szybko wrócimy do wzrostów


Nie bredź - od rok jesteśmy w boczniaku a więc gówno przewidziałeś


Jestem wizjonerem, jakiego ten kraj potrzebuje


Lecz się mitomanie
 
synonim / 2012-10-12 17:31 / portfel / Tysiącznik na forum

przewidziałem trafnie wielką okazję inwestycyjną na rynku akcji


No miało być 6000 na wig20 w tym roku - i to tyle a propo twych trafnych przewidywań :)

Longterm / 2008-10-22 18:40 /
nie lepiej uruchomić wyobraźnie i zobaczyć te 6000 na wig20 w 2012?

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

aniooł / 178.42.232.* / 2012-10-12 17:21
Amerykani dalej gówno podają i piszą
 
Alcoa rozpoczął denny sezon wyników / 178.36.46.* / 2012-10-12 17:47
Już nawet drukarnia zer w komputerach nic nie pomoże, bo nie zastąpi gospodarki, tak samo jak nie pomoże spółkom, tylko je rozłoży jeszcze mocniej, bo wszystko rosło tylko na rosnącym długu, którego teraz nie ma już czym spłacić.
Jechali od dawna na plotkach i mitach bez pokrycia, czas na realizację zysków, co właśnie widzimy.

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-12 17:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Wells Fargo -3,64% po wynikach "lepszych od oczekiwań"

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-12 17:17 / portfel / Tysiącznik na forum
Niecały miesiąc do wyborów w USA i już ich giełda osuwa się na pysk pomimo QE3, "lepszych od oczekiwań" danych z gospodarki itd. itp.

Na Nasdaq i Apple już silne sygnały sprzedaży

Teraz już widać pod co był trzymany rynek cały rok - wybory

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

synonim / 2012-10-12 17:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Kontrakty na wig20 już na nowych minimach dnia

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

Albert Rokicki / 2012-10-12 17:01
a Wawel i KGHM walą dzisiaj nowe historyczne szczyty.

jak to w bessie:)
 
synonim / 2012-10-12 17:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Zawsze będziesz już tylko pakował się na górce i wywalał w dołku bo jesteś tak ZAPROGRAMOWANY
 
AntiLong / 194.237.142.* / 2012-10-12 17:03
Jak już się Rokicki bierze za surowce i waluty to wieszczę rychły kryzys na wszystkich rynkach.

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

Dobre wyniki spółek / 178.36.46.* / 2012-10-12 16:32
USA. Indeks Uniwersytetu Michigan - wst. (październik): 83,1 pkt. (prognoza 78 pkt.)

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

canary wharf / 2012-10-12 16:08 / portfel / Tysiącznik na forum
sejm na zywo ..... a tam nie ma nikogo .... gdzie sa ci ludzie ? robia prywatne interesy :)

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

Albert Rokicki / 2012-10-12 15:51
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
 
synonim / 2012-10-12 17:19 / portfel / Tysiącznik na forum

zarabiajcie ze mną już od dzisiaj prawdziwe pieniądze na ropie, złocie i eurodolarze


widzę, że już na hazard przeszedłeś

klasyczny początek końca

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

Akcje pilnie sprzedam! / 178.36.46.* / 2012-10-12 15:45
Apple dalej w dół.
 
Eternit-z-Azbestu / 78.8.207.* / 2012-10-12 16:48
apple to śmieć

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

eurokokospoko / 62.87.215.* / 2012-10-12 15:43
BALON na APPLE zalatuje trupem

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

Albert Rokicki / 2012-10-12 15:39
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
 
maverick 361 / 83.28.29.* / 2012-10-12 15:57
Jak posłuchałem twoich głupot to zastanawiam się skąd się tacy biorą. Weź się schowaj
 
muppet show / 62.87.215.* / 2012-10-12 15:44

----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.----
 
Dyrektor kasyna / 178.36.46.* / 2012-10-12 15:43
A co Ty masz za pojęcie o inwestowaniu?

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

Sprzedają i w nogi / 178.36.46.* / 2012-10-12 15:38
Wells Fargo -3,3%.

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

Run na banki trwa, kto pierwszy, ten lepszy / 77.254.52.* / 2012-10-12 15:13
Banki mają zarabiać na różnicy oprocentowania i wzroście kredytów, a jak to ma się pojawić, kiedy spread spada i to samo z pożyczkami, pytają retorycznie JP Morgan analitycy...

Banks are in the business of making loans and earning a spread, yes? Total loans and net interest margin both declined over the quarter.
 
Eternit / 78.8.207.* / 2012-10-12 15:15
Banki sobi poradzą.
Gorzej z resztą gospodarki.
 
canary wharf / 2012-10-12 16:09 / portfel / Tysiącznik na forum
banki sobie zaffsze poradza (dodrukuja)

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

Sell the fake news / 178.36.176.* / 2012-10-12 14:03
Z polskich banków w ciągu dwunastu miesięcy do lipca 2012 roku
wycofano ok. 7 mld euro finansowania zagranicznego - szacują analitycy Capital Economics.
Jak wynika z opublikowanego w piątek raportu zachodnioeuropejskie banki-matki nadal
ograniczają finansowanie swoich spółek-córek w Europie Wschodniej
 
Sell the fake news / 178.36.176.* / 2012-10-12 14:06
Jeżeli taka sytuacja się utrzyma, warunki udzielania kredytów w większości krajów Europy
Wschodzącej pozostaną rygorystyczne, ale region powinien uniknąć powtórki kryzysu
finansowego z 2008 roku. Dużym ryzykiem jest nadal możliwość eskalacji eurokryzysu i to,
że delewaryzacja banków-matek będzie prowadzona w sposób bardziej bezładny. W takim
przypadku banki z krajów Emerging Europe mogą jeszcze znaleźć się "w oku cyklonu".
 
Eternit-z-Azbestu / 78.8.207.* / 2012-10-12 14:11
Dobry zwyczaj nie pożyczaj.
Życie na kredyt zawsze siemarnie kończy.
 
Wpuszczanie lisa do kurnika / 178.36.46.* / 2012-10-12 19:53
Dobry zwyczaj - nie oddawaj obcym swojego majątku...

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

Sell the fake news / 178.36.176.* / 2012-10-12 14:02
Bank Wells Fargo spada -1,5% po rozczarowaniu wynikami przed sesją.

Re: GPW: Premier znów wstrząśnie rynkiem?

eby / 2012-10-12 13:41 / Tysiącznik na forum
Widzę , że Eternit się rozmnaża :)
 
Eternit prawdziwy, z Azbestu / 78.8.207.* / 2012-10-12 13:43
Jakiś leszcz się potrzywa.
A w bessie to nawet zalogować się nie można.
:(
 
eby / 2012-10-12 13:45 / Tysiącznik na forum
W bessie raczej się komentować nie chce bo wszystko wkurza :(
Najpopularniejsze
?
Zacznij wprowadzać nazwę interesującego Cie waloru
Giełda na skróty
Indeks Wartość Zm. [%] Obroty [mln.]
WIG 55919,29 +0,10% 77,27
WIG20 2457,50 -0,13% 51,10
WIG30 2688,52 -0,08% 67,04
mWIG40 3865,96 +0,34% 18,67
sWIG80 13692,67 +0,20% 5,85
Indeks Wartość Zm. [%] Godz.
Dow Jones Industrial 18162,99 +0,67% 16:00
Nasdaq 5106,59 +1,47% 17:16
Nikkei 225 20551,46 +0,39% 15:00
DAX 11718,78 -0,44% 09:46