Na skróty
GPW prawie najlepsza w Europie, indeksy na Wall Street biją historyczne rekordy
Maciej Rynkiewicz
Maciej Rynkiewicz, redaktor Money.pl
2014-02-24 17:15
GPW prawie najlepsza w Europie, indeksy na Wall Street biją historyczne rekordy
Maciej Rynkiewicz, analityk Money.pl

Analityk rynków finansowych i procesów zachodzących w gospodarce. Stawia na chłodną analizę fundamentalną, jednak nie ignoruje emocji tłumu. Gorący zwolennik komentowania zdarzeń ekonomicznych za pomocą liczb.

GPW prawie najlepsza w Europie, indeksy na Wall Street biją historyczne rekordy

Autor: Maciej Rynkiewicz

Udany początek handlu na Wall Street przełożył się na poprawę nastrojów na europejskich rynkach pod koniec sesji. Zyskała też GPW - indeks WIG20 kończy dzień na poziomie niemal 2527 punktów. Fenomenalnie spisywały się zwłaszcza spółki z Ukrainy.

Kupujący na warszawskiej giełdzie do końca sesji nie oddali przewagi, dzięki czemu WIG20 zakończył pierwsze notowania w tym tygodniu od 1,5-procentowej zwyżki. Tylko nieco gorzej spisywały się szersze grupy spółek, aczkolwiek wzrosty pod koniec dnia nieco przyspieszyły. Indeks mWIG40 zyskał 0,9 proc., szerszy sWIG80 niemal 0,4 proc. Obroty na całym rynku wyniosły około 700 milionów złotych.

Notowania najważniejszych spółek na GPW

Warto zwrócić uwagę na wynik spółek ukraińskich - Kernel, po serii kilkudniowych spadków, zakończył dzisiejsze notowania sześć procent powyżej kreski. Cały WIG-Ukrain zyskał w granicach sześciu procent, z czego dwie firmy urosły o ponad 40 procent (Coal Energy i Sadovaya).

Poprawa sytuacji politycznej udzieliła się też na ukraińskiej giełdzie, a najważniejszy indeks grupujący tamtejsze spółki UX zyskał około 15 proc. Pozostałe indeksy w Europie kończą dzień średnio 0,5 proc. powyżej piątkowych zamknięć - niemiecki DAX około 0,2 proc., francuski CAC40 0,5 proc., z kolei hiszpański IBEX35 0,9 proc.

Europejskie indeksy kończą dzień nad kreską

Bardzo dobrze spisują się też kupujący za Oceanem - po starcie w pobliżu kreski, najważniejsze indeksy zyskują w granicach 0,8 procent. S&P500 wyszedł równocześnie na swoje historyczne maksima i notuje teraz około 1850 punktów. Co ciekawe, wzrost indeksów nastąpił po publikacji słabych danych z amerykańskiego sektora usług. Wstępny odczyt indeksu PMI spadł z 56,7 do 52,7 punktu, podał Markit, osiągając najsłabszy wynik od czterech miesięcy.

Sposoby interpretacji takiego zachowania mogą być dwa. Albo inwestorzy zignorowali te dane, uznając je za jednorazowy efekt ataku zimy, a nie problemów wewnętrznych (o czym świadczą równoczesny wzrost liczby nowych zamówień oraz poziomu zatrudnienia). Z kolei drugi scenariusz zakłada, że dane zostały potraktowane jak najbardziej serio, jednak inwestorzy wrócili do przyjętej w zeszłym roku spekulacji pod kontynuację programu QE3. Innymi słowy giełdowi gracze mogą teraz oczekiwać, że gorsze dane z gospodarki skłonią członków Rezerwy Federalnej do chwilowego przerwania ograniczania programu luzowania ilościowego.

Nie licząc fenomenalnej Ukrainy, indeks WIG20 najlepszy w Europie

Maciej Rynkiewicz, godzina 15:30

Około procentowe wzrosty warszawskiego indeksu blue chips, umiarkowana sesja w Europie oraz udany początek handlu na Wall Street to aktualny obraz dnia na rynkach. Pół godziny temu inwestorzy poznali ważne dane z amerykańskiego sektora usług.

Kurs indeksu WIG20 od około pięciu godzin utrzymuje się procent powyżej wczorajszego zamknięcia i póki co nie chce spadać. Nieco gorzej radzą sobie szersze grupy spółek - mWIG40 zyskuje ponad pół procent, sWIG80 niewiele ponad 0,3 proc. Obroty na całym rynku dobijają do pół miliarda złotych.

Notowania najważniejszych indeksów na GPW

Świetnie podczas dzisiejszej sesji na GPW radzą sobie ukraińskie firmy. Zwyżka Kernela od kilku godzin przekracza sześć procent dzięki czemu spółka jest absolutnym liderem w gronie blue chips. To jednak nic w porównaniu z pozostałymi - Coal Energy i Sadovaya zyskują niemal 40 procent, dwucyfrowe wzrosty notują też posiadacze IMC i Westii. Cały indeks WIG-Ukrain rośnie dziś o około 5,7 procent.

Świetnie radzi sobie też ukraińska giełda - zmiana najważniejszego UX wynosi obecnie ponad 13 procent. Wartości pozostałych indeksów akcji na Starym Kontynencie wahają się w pobliżu zera. Niemiecki DAX traci symboliczne 0,1 proc., francuski CAC40 zyskuje około 0,2 proc., w granicach pół procent zyskuje hiszpański IBEX35. Warto dodać, że - nie licząc UX - indeks WIG20 radzi sobie najlepiej w Europie.

Powyżej kreski startują najważniejsze indeksy za Oceanem, mimo dzisiejszych danych. Wstępny wskaźnik PMI (obejmujący około 85 proc. sumy ankietowanych przedsiębiorstw) dla amerykańskiego sektora usług spadł z 56,7 do 52,7 punktu, podał Markit. Jest to najsłabszy wynik od czterech miesięcy. Analitycy uzasadniają jednak gorszą kondycję przedsiębiorców atakiem zimy w USA, a nie przyczynami wewnętrznymi. Świadczą o tym między innymi przybywające nowe zlecenia, rosnąca kolejka nierealizowanych jeszcze zamówień oraz wzrost zatrudnienia.

GPW: WIG20 najmocniejszy w Europie. Kernel wyraźnie w górę

Łukasz Pałka, godzina 12:30

Na warszawskiej giełdzie od rana panują dość dobre nastroje. WIG20 dość pewnie utrzymuje się powyżej poziomu 2.500 punktów i na razie jest najmocniejszy w Europie.

Wśród blue chipów na większą uwagę zasługuje dzisiaj ukraińska spółka Kernel, która odrabia ostatnie straty i zyskuje już ponad 5 procent. Zdecydowana większość spółek z WIG20 idzie w górę. Wyjątkiem są: Orange Polska oraz KGHM. W tym drugim przypadku wpływ na notowania może mieć spadek cen miedzi.

WIG20 na tle głównych wskaźników w Europie
Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Inwestorzy poznali na do tej pory informacje o wskaźniku bezrobocia oraz o dynamice sprzedaży detalicznej w Polsce. Okazało się, że w styczniu bezrobocie sięgnęło 14 procent, a sprzedaż była o 4,8 procent wyższa niż przed rokiem.


GPW: Trwa walka o 2.500 punktów na WIG20

Łukasz Pałka, godz. 9.35

Handel na warszawskiej giełdzie rozpoczął się od minimalnego spadku indeksów. Kupujący szybko jednak przejęli inicjatywę i WIG20 przekroczył właśnie poziom 2.500 punktów.

Poniedziałek na warszawskim parkiecie rozpoczyna się ważną dla inwestorów walką o pokonanie poziomu 2.500 punktów na indeksie WIG20. W górę idą też małe i średnie spółki.

Obserwuj bieżące notowania indeksu WIG20
Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Wśród spółek z WIG20 odbicie kontynuuje ukraińska spółka Kernel. Spadek cen miedzi nie sprzyja za to notowaniom koncernu KGHM, który w tym tygodniu ma podać wyniki finansowe za ostatni kwartał.

Jeżeli chodzi o wyniki spółek, to inwestorzy poznali rano raport spółki Budimex. Firma wypracowała w ubiegłym roku zysk netto na poziomie 300,5 mln zł.

Dalsze wzrosty na GPW? Są na to spore szanse

Paweł Zawadzki, 23.02, godz. 19.25

Mimo że początek ubiegłego tygodnia mógł sugerować korektę na GPW, inwestorzy zakończyli go kilka punktów wyżej niż poprzedni. To zwiększa szanse na to, że WIG20 w następnym ponownie zawalczy o kolejne tegoroczne rekordy. Czy z powodzeniem? Dużo będzie zależało od sygnałów z USA i danych ze światowej gospodarki. Tych w najbliższych dniach nie zabraknie.

Ubiegły tydzień na warszawskiej giełdzie - mimo publikacji mocno rozczarowującego w stosunku do prognoz analityków przemysłowego indeksu PMI z Chin i w większości zaskakująco słabych analogicznych odczytów z Europy - wypadł całkiem nieźle.

Choć WIG20 zanotował trzy sesje spadkowe i zaledwie dwie wzrostowe, cały tydzień zakończył na minimalnym plusie. Co jednak znacznie ważniejsze, znów na wyciągnięcie dłoni ma główną barierę na drodze do dalszych wzrostów, czyli okolice 2.500 punktów.

Zobacz, jak od początku roku radzi sobie WIG20
Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W początkowej fazie poniedziałkowej sesji na GPW sił rodzimym graczom nie dodadzą jednak Amerykanie. Mimo że najważniejsze benchmarki giełdowe Wall Street przez większość piątkowych notowań utrzymywały się nad kreską, ostatecznie sesję kończyły na symbolicznych, aczkolwiek minusach.

Warto jednak wspomnieć, że tego dnia wskaźnik szerokiego rynku S&P500 dosłownie otarł się o swój rekord wszech czasów. W trakcie sesji znajdował się bowiem niespełna pięć punktów pod nim. Warto więc pilnie śledzić notowania S&P500, bo zdecydowane sforsowanie przez indeks linii 1.850 punktów, powinno otworzyć drogę do dalszych wzrostów także na GPW.

Zobacz, jak od początku roku radzi sobie S&P500
Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W przypadku krajowego WIG20 - choć oczywiście nie ma mowy o historycznych maksimach - podobną funkcję pełnią aktualnie okolice 2.500 punktów. Jeśli działania kupujących wypchną indeks ponad ten poziom, powinno otworzyć to drogę w kierunku ubiegłorocznych rekordów. Wzrosty WIG20 zarówno w styczniu, jak i listopadzie 2013 roku zatrzymały się w okolicach 2.630 punktów.

W razie realizacji pesymistycznego scenariusza, najbliższym wsparciem dla indeksu grupującego dwadzieścia największych spółek notowanych na GPW jest poziom 2.450 punktów, który powstrzymał zapędy sprzedających w ubiegłym tygodniu. Kolejne wsparcie na wykresie WIG20 jest umiejscowione w okolicach 2.400-2.410 punktów.

Na co uważać?

Pierwsze trzy sesje najbliższego tygodnia powinny upłynąć w spokojnej atmosferze. Inwestorzy są w całkiem niezłych humorach, a na rynki nie napłynie zbyt wiele istotnych danych z gospodarki. Poznamy wówczas, obrazujący nastroje niemieckich przedsiębiorców, indeks Ifo i inflację konsumencką w strefie euro (poniedziałek), PKB w Niemczech i indeks Conference Board pokazujący nastroje Amerykanów (wtorek) oraz dane o sprzedaży nowych domów w Stanach Zjednoczonych (środa).

W czwartek na rynki napłyną nowe dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku i wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych w USA. Worek z danymi rozwiąże się jednak dopiero w piątek, kiedy poznamy między innymi sprzedaż detaliczną i produkcję przemysłową w Japonii, sprzedaż detaliczną w Niemczech, stopę bezrobocia w strefie euro oraz najnowsze dane (za czwarty kwartał 2013 roku) o PKB w Polsce i USA.

Mimo że najciekawiej zapowiada się właśnie ostatni dzień tygodnia to czarnym koniem, jeśli chodzi o wpływ na rynki finansowe, może okazać się czwartkowe przesłuchanie Janet Yellen. Tego dnia nowa szefowa Rezerwy Federalnej przed Komisją Bankową Senatu przedstawi raport dotyczący polityki monetarnej.

Inwestorzy będą liczyć przede wszystkim, że padną słowa, które nieco rozjaśnią sytuację, po publikacji - lekko zaskakującego w wymowie - protokołu z ostatniego posiedzenia Fed. Wynika z niego, że w gronie jego przedstawicieli panuje rozłam. Z jednej strony są zwolennicy szybszych podwyżek stóp procentowych w USA, z drugiej sympatycy luźnej polityki monetarnej, którzy postulują zmniejszenie tempa wygaszania programu QE3.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy
Zobacz więcej:sesja na GPW
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. 


Re: GPW prawie najlepsza w Europie, indeksy na Wall Street biją...

Bijemy oklaski za te szaty, co ich nie ma / 159.205.218.* / 2014-02-24 21:15
Jakby ktoś tak z boku posłuchał jakie bzdury wypisują i mówią o giełdach i "gospodarce" dobrze za to opłacani naganiacze, to by nie wiedział na jakim świecie żyje.

GPW już nie najlepsza, bo i z jakiego powodu? Że Ukraina okazuje się być niewypłacalna?

Że rosną zapasy niepotrzebnych nikomu surowców, towarów, domów, akcji, obligacji, bo zbankrutowany konsument traci pracę, dochody, przejada ostatnie oszczędności, a jeszcze przerzucają stale na niego kolejne ciężary, a to ratowanie bankrutujących banków, a to całych krajów, a to kolejne podatki, a to mu zabierają oszczędności gromadzone na emeryturę, a to podnoszą podatki oficjalnie i nie, fundując inflację, której niby nie ma, żeby tylko podciągnąć trochę indeksy kolejnym długiem, i siać kolejną propagandę jak to się już poprawia.

Re: Dalsze wzrosty na GPW? Są na to spore szanse

synonim / 2014-02-24 21:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Bitcoin -2,60%

Cały czas promocja, tylko bitcoiniarze już nie mają za co dobierać

Re: GPW prawie najlepsza w Europie, indeksy na Wall Street biją...

Jazda w miejscu samochodem bez kół / 159.205.218.* / 2014-02-24 20:48
To już po prostu jakaś komedia.
Nikt tej bzdury już nie kupuje, podciągną kursy kupując sami od sieb ie i drepczą w miejscu nie wiedząc co z tym dalej zrobić, bo jak nie było kupujących niżej, to tym bardziej nie będzie po sztucznym wyciągnięciu bez obrotu i wbrew danym z gospodarki.
I fabrykują potem kolejne jakieś śmieszne mity i legendy, kiedy widać coraz bardziej negatywne efekty drukowania coraz większych długów, których od dawna nie ma już czym spłacić.

Re: GPW prawie najlepsza w Europie, indeksy na Wall Street biją...

Hossa bankrutów w pełni / 159.205.218.* / 2014-02-24 20:37
Obligacje Stanów cały czas wywalane, 2,75%.

Dane coraz bardziej katastrofalne, dziś kolejne - PMI sektora usług i Dallas Fed Manufacturing, stąd te desperackie zmyłki na indeksach.

Szaleństwo na surowcach. Sztuczne wyciąganie i wywalanie. Krach ceny gazu -10,27%%.

Ucieczka z dolara do złota - 1.337,8$ (+1,07%).
Czyli licząc w jedynej twardej walucie zero wzrostu na pompowanej powietrzem giełdzie.

Re: GPW prawie najlepsza w Europie, indeksy na Wall Street biją...

Hossa w pełni / 159.205.218.* / 2014-02-24 20:28
Bezrobocie w POlsce skoczyło w ciągu miesiąca z 13,4% na 14%, sięgając 2,260 mln.
Ale to tylko zarejestrowani. Do tego 1/3 zatrudniona na umowach śmieciowych, bez świadczeń, za 1.200. Wiele osób na niepełny etat, albo tymczasowo.

Sprzedaż detaliczna spadła -21,3% m/m.

Re: Dalsze wzrosty na GPW? Są na to spore szanse

zuberek / 37.109.138.* / 2014-02-24 18:51
krach jest nieunikniony a zakres będzie dziwił wszystkich,prześmiewcy zapłaczą baranim głosem.......

Re: Dalsze wzrosty na GPW? Są na to spore szanse

canary wharf / 2014-02-24 17:17 / portfel / Tysiącznik na forum
no to zrobili swiece na tauronie
 
ale jajaaa / 78.10.72.* / 2014-02-24 17:32
ale mówisz o tej miesięcznej na 25%

Re: Dalsze wzrosty na GPW? Są na to spore szanse

waldek102 / 88.88.124.* / 2014-02-24 17:04
Fw20 +1.52% :)


co to było Ken początek krachu ?
 
ken master / 88.156.227.* / 2014-02-24 18:44
podciągamy wyżej żeby krach miał jeszcze bardziej spektakularne rozmiary - musi być czym sypać kpw?
 
waldek102 / 88.88.124.* / 2014-02-24 17:06
Dane są więc dość słabe, ale na rynku nie widać większego poruszenia. ( stooq)

a nie mówiłem dane dla leszcza :)))
 
canary wharf / 2014-02-24 17:18 / portfel / Tysiącznik na forum

ać większego poruszenia. ( stooq)

przez to sa barany wogole ich nie czytam tylko info

Re: Nie licząc fenomenalnej Ukrainy, indeks WIG20 najlepszy w Europie

Sprzedaj straty bankrutom / 159.205.223.* / 2014-02-24 16:51
"Nieoczekiwany" krach sektora usług w Stanach pokazał PMI.

Services PMI 52.7, oczek. 56.9, poprz. 56.7
A to było jedyne, co im pozostało po oddaniu produkcji Chinom...
 
ale jajaaa / 78.10.72.* / 2014-02-24 16:55
S&P rekord wszechczasów , już się cieszą na NOWY DODRUK

Re: Nie licząc fenomenalnej Ukrainy, indeks WIG20 najlepszy w Europie

ale jajaaa / 78.10.72.* / 2014-02-24 16:13
Jasio czy wiesz po ile debiutowala spółka LPP i ile teraz kosztuje , dlaczego tutaj nie rzucasz swoich obelg jak na BItSHItA

Re: Nie licząc fenomenalnej Ukrainy, indeks WIG20 najlepszy w Europie

ale jajaaa / 78.10.72.* / 2014-02-24 15:55
Jasio jak tam PUTY z SOROSEM w USA ,


we wrzesniu była ta sama śpiewka a waliło w górę 400 pkt
 
synonim / 2014-02-24 20:07 / portfel / Tysiącznik na forum

jak tam PUTY z SOROSEM w USA ,

To napisz jeszcze ile dziś zarobiły jego akcje

Ale nie napiszesz


we wrzesniu była ta sama śpiewka a waliło w górę 400 pkt


Pewnie w tym czasie S brałaś ha ha ha
 
Krisek tu tak kiedyś tłumaczył ale znikł / 164.126.232.* / 2014-02-24 16:24

we wrzesniu była ta sama śpiewka a waliło w górę 400 pkt

No ale na opcjach się podobno nie traci bo to niemożliwe.
 
canary wharf / 2014-02-24 17:19 / portfel / Tysiącznik na forum

No ale na opcjach się podobno nie traci bo to niemożliwe.

na opcjach to dopiero jest lewar i tracisz jak cholera :) bu hahahaaaa
 
synonim / 2014-02-24 20:06 / portfel / Tysiącznik na forum

na opcjach to dopiero jest lewar i tracisz jak cholera

Weź się nie kompromituj bo umrę ze śmiechu

Re: GPW: WIG20 najmocniejszy w Europie. Kernel wyraźnie w górę

Nocne Szczury / 193.202.117.* / 2014-02-24 15:32
Gruby robi sobie dzisiaj jaja ze wszystkich tzw. leszczy (bez urazy) - lawirując zleceniami trzyma "sztywny kurs" ok 2515 na WIG20, a tym czasie już przygotowuje się do kolejnego dużego ruchu - Jedyna rada - zwinąć zlecenie na FW20H i wymusić najpierw ruch Grubasa - a nie czekać aż przejedzie się np. po naszych S-kach
 
ale jajaaa / 78.10.72.* / 2014-02-24 15:50
a nowa seria niżej o 11 pkt od marcowej , JAK ZWYLE od lat SELL in May
 
dociekliwy / 2014-02-24 18:30 / Tysiącznik na forum

JAK ZWYLE od lat SELL in May


jak zwykle dywidendy ...
 
vcxcvvv / 91.189.219.* / 2014-02-24 15:59
ale uwaga sell in may może być też w CZERWCU oraz w kwietniu:))))))

Re: GPW: WIG20 najmocniejszy w Europie. Kernel wyraźnie w górę

zaczyna się , PMI w dół a jeszcze nie zaczęli QE na dobre ko / 78.10.72.* / 2014-02-24 15:20
USA. Indeks PMI dla usług (luty): 52,7 pkt. (poprzednio 56,7 pkt.) Jacek Rzeźniczek

Re: GPW: WIG20 najmocniejszy w Europie. Kerlel wyraźnie w górę

Dostali "pomoc" w postaci większych długów / 159.205.213.* / 2014-02-24 14:47
Ateny -1,72%.
 
Zanik pamięci / 159.205.213.* / 2014-02-24 14:59
Już przebierają nóżkami, żeby teraz "pomóc" Ukrainie.
Dopiero demonstrujący się zdziwią, zapomnieli już co dostali po tzw. "pomarańczowej rewolucji".
 
ale jajaaa / 78.10.72.* / 2014-02-24 15:18
UKRAINA w końcu musi sobie pomóc sama a nie ciągle liczyć na INNYCH , widać że na MAJDANIE już to pojęli i przepędzili bandziorów z rządu , reszte też zrobią , POLSKA też już 25 lat oddaje długi ,

niech się martwią ci co pożyczali Ukrainie

Re: GPW: WIG20 najmocniejszy w Europie. Kerlel wyraźnie w górę

To jest ZMIENNOŚĆ :))) / 164.126.232.* / 2014-02-24 14:45
Na Bitcoinie szarpanie kursem dzisiaj jak dzikie....raz w te, raz we wte! A Wy się podniecacie procencikiem że urosło na GPW a na następny dzień że spadło o tyle samo ...:))) a wali kursem +/- 10% co chwila! - TO JEST ZMIENNOŚĆ!:)))
 
Wyrocznia z Omaha / 91.90.160.* / 2014-02-24 20:35
Kolejna piramida finansowa i bańka spekulacyjna. Sprzedawaj póki ma jeszcze jakąś wartość.

Re: Dalsze wzrosty na GPW? Są na to spore szanse

NEWS / 164.127.173.* / 2014-02-24 13:29
cos się szkuje EURU/DOLAR leci na dół
znowu jakis kryzys

Re: GPW: WIG20 najmocniejszy w Europie. Kerlel wyraźnie w górę

chyba ze FED zacznie szybko ciąc QE / 78.10.72.* / 2014-02-24 13:23
rano szczyt 2528 pkt , teraz 4 godzinne świeczki i szczyt poprawiony o 3 pkt ,

także GRUBAS niedługo zacznie się odwracać

zrobiliśmy cały 5 falowy impuls w 3 fali , teraz korekta 4 i ostatnia 5tką do kwietnia ,

potem jak zwykle szybkie 300 pkt spadki i znów w górę i tak do zarzygania non stop
 
krispek - nielog / 95.48.32.* / 2014-02-24 14:32
WOW... to Ty pewnie ale zarabiasz skoro wiesz co będzie w kwietniu

Szkoda, że nigdy przez tyle lat nie zarobiłeś tych 300 pkt.
Łapanie 10 pkt ruchów - z tego Cię wszyscy znają, a potem straty po kolejne 10 i tak do zayeee.. ;)
 
synonim / 2014-02-24 15:21 / portfel / Tysiącznik na forum

WOW... to Ty pewnie ale zarabiasz skoro wiesz co będzie w kwietniu

Ona zawsze "wie" co będzie i co robi grubas, tylko cały czas bierze S w samym dołku a L na samym szczycie

I jest lepsza nawet od Sorosa
 
vcxvcx / 91.189.219.* / 2014-02-24 13:25
ponad 3 godziny nie było cie na forum a synonim mówi że jesteś tu 5 dni po 8 godzin, popraw się:)
 
synonim / 2014-02-24 15:19 / portfel / Tysiącznik na forum

ponad 3 godziny nie było cie na forum


Mnie też teraz nie było tu 3 godziny ale to już "przeoczyłeś" trollu


a synonim mówi że jesteś tu 5 dni po 8 godzin,


Ona tu jest od 8 lat codziennie, wystarczy sprawdzić w Archiwum forum od kiedy pisała jeszcze jako brydzia, ale oczywiście widzisz już co chcesz
 
ale jajaaa / 78.10.72.* / 2014-02-24 14:06
on żyje forum bo nie ma nikogo , przykre ale sama prawda

a najlepsze jak pisze że MA SMARTFONA i siedzi całe weekendy na MONEY .pl - buhahahahah

mój 10 letni syn ma już 3 Smartfona ale JASIO to myśli że SMARTFON w POLSCE to jakiś luksus czy cuś
 
synonim / 2014-02-24 15:16 / portfel / Tysiącznik na forum

on żyje forum bo nie ma nikogo , przykre ale sama prawda


Chciałabyś


a najlepsze jak pisze że MA SMARTFONA i siedzi całe weekendy na MONEY .pl - buhahahahah


Jestem zalogowany i mogę w każdej chwili tu odpisać co nie znaczy, że cały czas tu siedzę


mój 10 letni syn ma już 3 Smartfona ale JASIO to myśli że SMARTFON w POLSCE to jakiś luksus czy cuś


Napisałem, że mam smarta i mogę tu być w każdej chwili z każdego miejsca bo w swojej ciasnocie umysłowej sugerowaliście mi, że muszę siedzieć non stop w domu aby pisać

Ha ha ha
 
krispek - nielog / 95.48.32.* / 2014-02-24 14:33


mój 10 letni syn ma już 3 Smartfona

czy tylko ja wyczuwam chwalipiętę?

Re: GPW: WIG20 najmocniejszy w Europie. Kerlel wyraźnie w górę

chyba ze FED zacznie szybko ciąc QE / 78.10.72.* / 2014-02-24 13:23
rano szczyt 2528 pkt , teraz 4 godzinne świeczki i szczyt poprawiony o 3 pkt ,

także GRUBAS niedługo zacznie się odwracać

zrobiliśmy cały 5 falowy impuls w 3 fali , teraz korekta 4 i ostatnia 5tką do kwietnia ,

potem jak zwykle szybkie 300 pkt spadki i znów w górę i tak do zarzygania non stop

Re: GPW: WIG20 najmocniejszy w Europie. Kerlel wyraźnie w górę

Karuzela z bankrutami kręci sę, pospadają po kolei / 159.205.213.* / 2014-02-24 13:04
Obrót na bankrutującym bananie na W20 220 mln.

Śmiech na sali z takiej hopssy bankrutów.
Padł właśnie eksport na Ukrainę.
Teraz ich zadłużą jak Grecję i pozbawią majątku...

Re: GPW: WIG20 najmocniejszy w Europie. Kerlel wyraźnie w górę

Konijec OFE, koniec QE, inflacja szaleje , stopy rosną / 159.205.213.* / 2014-02-24 13:00
Na kontrakcie FW20 mamy prawe ramię RGR.
A krach w gospodarce coraz większy.

Re: GPW: WIG20 najmocniejszy w Europie. Kerlel wyraźnie w górę

ale jajaaa / 78.10.72.* / 2014-02-24 13:00
wystawiam swoje S-ki na Pekao , jak pisałem że znó dojdą tam gdzie byli na 207 zł
 
dociekliwy / 2014-02-24 13:14 / Tysiącznik na forum
a jak tam jest z plynnoscia
 
ale jajaaa / 78.10.72.* / 2014-02-24 13:19
słaba płynnośc ale 3 ski da rade w dłuższym terminie upłynnić
 
krispek - nielog / 95.48.32.* / 2014-02-24 15:03
ale to podobno na FW40 jest gorzej z płynnością, gdzie jest ona większa 3x niż na Pekao :)

Ta dziewczynka gubi się od lat w swoich zeznaniach

S-ki brała już w dołku na FW20, bo tam tylko płynność jest super.

Dla jej 1 kontraktu każdy rynek powinien być płynny

Re: GPW: WIG20 najmocniejszy w Europie. Kerlel wyraźnie w górę

5ta fala / 78.10.72.* / 2014-02-24 12:59
KEN dopóki FED drukuje biliony dolarów to zapomnij o spadkach pod jakieś tam dane ,


to już nie jest giełda która cokolwiek dyskontuje

jedyne co dyskontuje to kolejne drukowane puste biliony dolarów , jenów , Euro ,funtów
 
Mogą sobie drukować hiperinflację / 159.205.213.* / 2014-02-24 13:09
Bzdury pleciesz, nikt nie przejmuje się bankrutami, wywala ich długi, bo będzie nowy system finansowy, oparty na złocie.

Re: Dalsze wzrosty na GPW? Są na to spore szanse

NEWS / 164.127.173.* / 2014-02-24 12:58
na ukrainie cały czas rewolucje, przewroty 2004,2007,2010,2013,2014 następny kiedy ?
szkoda tracic kasy na bankrutach

Re: GPW: Trwa walka o 2.500 punktów na WIG20

Hopssa inaczej przyspiesza / 159.205.213.* / 2014-02-24 12:54
Miedź 321,60 $ (-1,35%).

Re: Dalsze wzrosty na GPW? Są na to spore szanse

NEWS / 164.127.173.* / 2014-02-24 12:28
Krach sprzedaży detalicznej, ciągły wzrost bezrobocia w Polsce

to obnizy PKB , PODWYZSZY DEFICYT I MAMY KRYZYS
GOTOWY
ALE ZARZADZAJACY CHYBA NIE SĄ GŁUSI CZY SLEPI
PO PROCHACH

Re: GPW: Trwa walka o 2.500 punktów na WIG20

Waldziu kupuj, bo hopssa ban krutów raz na sto lat! / 159.205.213.* / 2014-02-24 11:56
Krach sprzedaży detalicznej, ciągły wzrost bezrobocia w Polsce, a i tak połowy nie liczą, a bankrutujące kasyno zwane giełdą szaleje...
 
waldek102 / 88.88.124.* / 2014-02-24 12:06
oj wyczucia to ty nie masz ja sprzedałam i czekam na okazje jak to w boczniaku reszta mi lotto :)

2520pkt 2540pkt to prawie jak szczyt :)
 
Nocne Szczury / 193.202.117.* / 2014-02-24 12:48
Keniu - odwal się od Waldka - to jeden z nielicznych który pisze merytorycznie na forum... tym bardziej że mniej więcej dobrze wyczuwa dzisiejsze intencje Grubego który chyba sie dzisiaj zapędził bo liczył na hurra-optymizm pod Ukraino-euforię... a tu grubasek musi walczyć żeby chociaż wyjść na zero... ale podtrzymuję że jescze jakimś koszyczkiem podniesie z 10 pkt. nasz WIG20
 
waldek102 / 88.88.124.* / 2014-02-24 12:13
pisałem w styczniu że luty będzie wzrostowy trzeba było słuchać :)


paa

Re: Dalsze wzrosty na GPW? Są na to spore szanse

waldek102 / 88.88.124.* / 2014-02-24 11:48
Szkoda czasu na giełdę taka ładna pogoda :)

Re: GPW: Trwa walka o 2.500 punktów na WIG20

Sell dze straty tłumowi / 159.205.213.* / 2014-02-24 11:44
Koszty wydobycia skoczyły u Chevrona o 46%, dlatego w piątek ostro spadał.


CVX $112.68 -1.92 (-1.68%)
Chevron Corporation - NYSE
 
canary wharf / 2014-02-24 11:56 / portfel / Tysiącznik na forum

piątek ostro spadał.

-1.6 % to jest "ostre "spadanie ?
hmm....

Re: Dalsze wzrosty na GPW? Są na to spore szanse

NWES / 164.127.173.* / 2014-02-24 11:35
MG: polski eksport na Ukrainę o 10 proc. w dół 2014-02-24 11:10 PAP
Brytyjski tygodnik "The Economist" niech martwi sie po rozpadzie GB ze Szkocji w slad
moga wyjsc GB :Walia, irlandia
 
canary wharf / 2014-02-24 11:57 / portfel / Tysiącznik na forum

martwi sie po rozpadzie GB ze Szkocji w slad
moga wyjsc GB :Walia, irlandia

Pn Irelandia nigdy nie wyjdzie z UK z prostego wzgledu - bo jest pod okupacja brytyjska od 1921 gdzie odbyla sie tzw Partition od Ireland
 
Co za paranoja! / 159.205.213.* / 2014-02-24 11:40
Teraz na pewno bankrutująca Unia im da...

Tak jak dała wszystkim.

Re: GPW: Trwa walka o 2.500 punktów na WIG20

Czemu nie cieszą się jak inni bankruci? / 159.205.213.* / 2014-02-24 11:30
Mediolan -0,61%.

Re: Dalsze wzrosty na GPW? Są na to spore szanse

waldek102 / 88.88.124.* / 2014-02-24 11:29
Ken ale co Ty masz kurcze żal do forum, że są wzrosty no ręce opadają :(

Uświadamiasz innych jakbyśmy nie mieli dostępu do danych i byli odcięci od internetu :)
 
Oszustwo i manipulacja ma krótkie nogi / 159.205.213.* / 2014-02-24 11:37
W życiu, a szczególnie gospodarce liczy się przede wszystkim uczciwość i etyka w postępowaniu, a to co chcą u nas zaimplementować jest sprzeczne z naszą cywilizacją, wiarą i tradycjami.
 
synonim / 2014-02-24 12:51 / portfel / Tysiącznik na forum

W życiu, a szczególnie gospodarce liczy się przede wszystkim uczciwość i etyka w postępowaniu

Emeryt szuka w kasynach uczciwości i etyki buhahahahahahahahaha
 
A i tak wszystko bankrutuje na rekordowych długach / 159.205.213.* / 2014-02-24 11:33
Nie, to Ty masz żal do ludzi, co podają prawdę o gospodarce, jak typowy piesek Pawłowa, co z chorej chciwości oszukuje sam siebie i chce innych, żeby tylko za wszelką cenę w krachu jeszcze coś zarobić.
 
waldek102 / 88.88.124.* / 2014-02-24 11:47
lepiej oddać kasę grubasowi to uczciwe ..dać się wyrolować na s ja tak nie chcę he he


to nie jest inwestowanie to jest kasyno i tak się gra chcesz fundamentalnie to graj.. ale to twoja sprawa jak tracisz jak to Cie podnieca to OK

Re: Dalsze wzrosty na GPW? Są na to spore szanse

NEWS / 164.127.173.* / 2014-02-24 11:19
DAX I FSP500 TEZ SPADAJAAAA POZALICZENIU PODWÓJNYCH SZCZYTÓW LOKALNYCH
nasze OFE zostan,ą straca bo kupili na górce

macie nowe info co jest grane

A KTO i PO CO w ogóle Ruska w brudnych gumofilcach tam wpuścił???

Lepiej Późno niż Wcale / 164.126.232.* / 2014-02-24 11:14
Brytyjski tygodnik "The Economist" nawołuje do wyrzucenia Rosji z grupy państw G8.
 
Economist do wyrzucenia na śmietnik historii / 159.205.213.* / 2014-02-24 11:20
Najbogatszy w zasoby naturalne i największy kraj świata ma w nosie bankrutów z ich drukarką rekordowych długów z cienkiego powietrza, którym brakuje gazu, bo jest zima o czym się nagle dowiedzieli.
 
A pieski Pawłowa szczekają / 159.205.213.* / 2014-02-24 11:25
Udowodnił to choćby poziomem IO w Soczi, które wygrał, aż bankrutom szczęki opadły, bo próbowali wcześniej je wyśmiewać z zawiści i zazdrości,że ich na to nie stać.

Re: GPW: Trwa walka o 2.500 punktów na WIG20

Co za paranoja! / 159.205.213.* / 2014-02-24 11:14
Jest tak "dobrze" jak na Ukrainie, że musieli ukraść 153 mld oszczędności przyszłych emerytów, a barany jeszcze się z tego cieszą, bo to przecież hopssa!

Re: Dalsze wzrosty na GPW? Są na to spore szanse

NEWS / 164.127.173.* / 2014-02-24 11:07
PO DANYCH

Polska. Sprzedaż detaliczna (styczeń): -21,3% m/m i +4,8% r/r (prognoza +4,6% r/
EUR/PLN WZRÓSŁ
ZAGRANICA SPRZEDAJE ZŁOTÓWKĘ I UCIEKA
MOZLIWA WYPRZEDAZ WIG20
 
Co za paranoja! / 159.205.213.* / 2014-02-24 11:17
Totalny kolaps sprzedaży detalicznej.
Nic dziwnego, kiedy zbankrutowali wszystko, wyprzedają resztki majątku narodowego, a rekordowe długi i tak stale rosną...

Re: GPW: Trwa walka o 2.500 punktów na WIG20

Wszędzie same długi i sami bankruci / 159.205.213.* / 2014-02-24 11:06
Gruby zaczyna po dennych danych o bezrobociu zarabiać na S-kach, jakich dobrał na chorym podskoku.

Inflacja szaleje, a tylko ją celowo ukrywają,żeby nie waloryzować emerytur ani innych świadczeń, bo bankrutuje budżet.

Re: GPW: Trwa walka o 2.500 punktów na WIG20

Koniec dolara już trwa / 159.205.213.* / 2014-02-24 11:00
Wkrótce w Londynie zostanie uruchomiony clearing bank dla yuana, oznajmił kanclerz Osborne.
 
dociekliwy / 2014-02-24 11:40 / Tysiącznik na forum

Koniec dolara już trwa

moze i tak ale to jeszcze daleka droga

http://www.bis.org/publ/rpfx13fx.pdf

Re: GPW: Trwa walka o 2.500 punktów na WIG20

byrcyn / 78.10.242.* / 2014-02-24 10:55
Jakie spore szanse na wzrosty ?! Jaka walka o 2500 punktów ?! Panie Pałka - nie czytasz pan tego forum ?! Przecież KRACH szaleje od tygodni, ludzie tracą majątki, a będzie jeszcze gorzej ... ;)))
 
Teściowa Waldka / 159.205.213.* / 2014-02-24 11:03
Nie od tygodni, tylko od lat, przez które tylko bankruty powiększały swoje długi nie do spłacenia, udając hopssy gołego.

Dlatego rośnie już ich oprocentowanie i niedługo nie będzie i na odsetki.
 
waldek102 / 88.88.124.* / 2014-02-24 11:09
co żal jak emerytka zarabia więcej niż emeryt :)

Re: GPW: Trwa walka o 2.500 punktów na WIG20

Krach globalny przybiera na sile / 159.205.213.* / 2014-02-24 10:53
Praga -0,56%,
Ateny już -1,56%.

Re: GPW: Trwa walka o 2.500 punktów na WIG20

Flash crash pogłębia się / 159.205.213.* / 2014-02-24 10:46
Bezrobocie w styczniu wzrosło do 14 proc. - jak to w coraz większym krachu.
 
lukaszwych.niel / 94.42.202.* / 2014-02-24 10:55
z tego co piszesz to tylko Bitcoin jest w trendzie wzrostowym a reszta w krachu
na szczęście ty zapakowałeś sie w bitcoina i zarabiasz a reszta traci :)
 
Papuga sama nie myśli a na innych narzeka / 164.126.232.* / 2014-02-24 11:08

tylko Bitcoin jest w trendzie wzrostowym

No a jak inaczej niby jest papugo jak urósł z 1 USD na 1000 USD teraz korekta na 600 USD to niby jaki trend?
 
synonim / 2014-02-24 12:54 / portfel / Tysiącznik na forum

1000 USD teraz korekta na 600 USD to niby jaki trend?


40% spadku to dla niego "korekta" w trendzie wzrostowym HA HA HA HA HA

Re: GPW: Trwa walka o 2.500 punktów na WIG20

ale jajaaa / 78.10.72.* / 2014-02-24 10:15
wystarczy obserwować złotówke i wszystko jasne , nie będę tłumaczył że 50% obrotu robi zagranica

Re: Dalsze wzrosty na GPW? Są na to spore szanse

waldek102 / 88.88.124.* / 2014-02-24 10:15
2520pkt 2540pkt na wigu 20 i koniec zabawy we wzrosty, tak zakładałem a jak będzie to grubasek nam pokarze :)
 
waldek102 / 88.88.124.* / 2014-02-24 11:17
sorry- pokaże :)

Re: GPW: Trwa walka o 2.500 punktów na WIG20

I od razu widać kto stoi bez gaci / 159.205.213.* / 2014-02-24 10:09
HSBC -4,2%, po "wynikach"
 
ale jajaaa / 78.10.72.* / 2014-02-24 10:11
SOROS ogłosił że kupuje europejskie banki , mówi ci to coś

to kolega JASIA i zawsze razem zarabiają
 
synonim / 2014-02-24 11:08 / portfel / Tysiącznik na forum

zawsze razem zarabiają


Soros zarobił na rynkach 20 miliardów dolarów ale co on tam przy tobie


SOROS ogłosił że kupuje europejskie banki ,


No widzisz a ty kłamałaś, że ona ma tylko puty
 
Jamzlew / 159.205.213.* / 2014-02-24 10:14
Jak on coś ogłasza, to robi odwrotnie.

Re: GPW: Trwa walka o 2.500 punktów na WIG20

Widać kto stoi bez gaci / 159.205.213.* / 2014-02-24 10:08
Ceny gazu najwyższe od 5 lat. Wystarczyło trochę śniegu i od razu bajki o łupkach wyparowały...

Re: GPW: Trwa walka o 2.500 punktów na WIG20

ale jajaaa / 78.10.72.* / 2014-02-24 10:05
Polska. Sprzedaż detaliczna (styczeń): -21,3% m/m i +4,8% r/r (prognoza +4,6% r/r)
Jacek Rzeźniczek - Secus Asset Management
24 Lutego 2014 10:00
 
Prawie hopssa? / 159.205.213.* / 2014-02-24 10:11
Rewelacyjne dane!!!!

Same długi i sami bankruci, którym zabrali przyszłe emerytury, żeby dotrwać do wyborów...
 
Karuzela z bankrutami, do wyboru, do koloru / 159.205.213.* / 2014-02-24 10:13
Po czymś takim to zaraz będziemy mieli u siebie Euromajdan.

I wszyscy przyjadą teraz nas wspierać?

Re: GPW: Trwa walka o 2.500 punktów na WIG20

Sell dze straty tłumowi / 159.205.213.* / 2014-02-24 10:03
Krach w Chinach coraz większy, a to druga gospodarka świata.

China Vanke Co. (000002) and Poly Real Estate Group Co., the nation’s biggest developers, plunged more than 6 percent after the Shanghai Securities News reported Industrial Bank Co. and other banks have curbed lending to the property sector. Industrial Bank led declines for lenders with a 3.7 percent loss. China Petroleum & Chemical Corp. (386), the refiner known as Sinopec, slid as much as 6.4 percent

Re: GPW: Trwa walka o 2.500 punktów na WIG20

ale jajaaa / 78.10.72.* / 2014-02-24 10:01
10 000 kontraktów na tej świecy - wolumen aż oczy bolą , pierwszy sygnał już jest , teraz kilka małych świeczek zrobi w gorę jeszcze zaanim odda pozycje

RSI zaraz na D1 będzie 70 pkt i znó będą spadki żeby zeszło do 30 i tak non stop w kółko , dobrze że obejrzałem jedno szkolenie i wszystko inaczej widze

GRUBAS NON STOP ROBI TO SAMO , GÓRA -- DÓŁ
 
vcxcvxvc / 91.189.219.* / 2014-02-24 10:42
no czyli przyznajesz że gdyby nie to JEDNO szkolenie to byłabyś ślepa jak w mgle:)buchacha

Re: GPW: Trwa walka o 2.500 punktów na WIG20

Nocne Szczury / 193.202.117.* / 2014-02-24 09:53
Jeszcze gruby wykona min. jeden wyskok także jeszcze nie czas na S-ki..., być może przedział 2535-2540 da zarobić chociaż najbezpieczniej poczekać do 2550.

Re: GPW: Trwa walka o 2.500 punktów na WIG20

ale jajaaa / 78.10.72.* / 2014-02-24 09:49
10 tygodni w górę jak pisałem , zawsze jest tak samo od lutego do maja , zawsze wtedy był konkurs Parkiet challenge ,

potem w kwietniu będą wywalać na podatki

300 pkt góra - dół non stop od 3 lat na WIG 20

Re: GPW: Trwa walka o 2.500 punktów na WIG20

JASIO PUTMEN SOROS SHOW / 78.10.72.* / 2014-02-24 09:45
TAK WYGLĄDA GRA W SZACHY Z KOMPUTEREM I Z GRUBASEM CO MA 50% KONTRAKTÓW
 
dociekliwy / 2014-02-24 09:54 / Tysiącznik na forum
50% kontraktow na GPW to tylko ulamek wszystkich zawartych
widziales to


http://www.kdpw.pl/pl/Repozytorium%20transakcji%20wersa%20EMIR/aplikacja/Przegladanie_danych/Strony/Otwarte-pozycje.aspx
 
krispek - nielog / 95.48.32.* / 2014-02-24 10:55
nie tłumacz mu takich skomplikowanych rzeczy, grubas ma 50% kontraktów i gra za niego komputer i tego nie zmienisz choćby nie wiem co :)
Najpopularniejsze
?
Zacznij wprowadzać nazwę interesującego Cie waloru
Giełda na skróty
Indeks Wartość Zm. [%] Obroty [mln.]
WIG 55957,50 -1,53% 560,78
WIG20 2473,17 -1,73% 461,40
WIG30 2696,16 -1,54% 479,99
mWIG40 3859,41 -1,40% 59,21
sWIG80 13667,36 -0,83% 29,26
Indeks Wartość Zm. [%] Godz.
Dow Jones Industrial 18232,02 -0,29% 16:00
Nasdaq 5089,36 -0,03% 17:15
Nikkei 225 20416,25 +0,01% 12:25
DAX 11815,01 -0,42% 17:45