Na skróty
Giełda w Money.plKomentarzeIndeks MIDWIG na kolejnym szczycie
2007-01-16 17:03

Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

Autor: Marek "Niedźwiedź" Knitter

Wtorkowa sesja z pewnością pozostawi mieszane uczucia wśród inwestorów. Najpierw szybka realizacja zysków, a później mozolne odrabianie strat.

Początek notowań z pewnością wielu inwestorów zaskoczył. Po porannym trzęsieniu ziemi na indeksie WIG 20, później nastąpił jego wzrost. W konsekwencji skończyliśmy sesję niewiele poniżej poziomu wczorajszego zamknięcia. Spadek jest minimalny, ale trudno nie odnieść wrażenia, że raczej cała sesja miała negatywny przebieg. W tej chwili jest możliwy właściwie ruch w każdą stronę. Za to MIDWIG zanotował kolejny wzrost.

DI BRE wysypał się dzisiaj z nowymi rekomendacjami. Były one pozytywne dla takich banków jak: Millennium, Banku Handlowego, Pekao i BZ WBK. Najwyraźniej inwestorzy jednak podzielili się na dwie drużyny, bo tylko kurs akcji tych dwóch pierwszych poszedł w górę. Pozostałe traciły, oprócz , co ciekawe, samego BRE Banku, który zyskał ponad 3,5 proc. W dół indeks WIG 20 ciągnęły przede wszystkim takie spółki jak: KGHM i PKN Orlen. Tej ostatniej spółce nie sprzyja zapewne zapowiedziana kolejna próba ministerstwa skarbu, które szykuje się do wymiany prezesa. Właściwie Chalupec zrobił swoje, więc podobnie jak Balcerowicz, może i musi odejść. Na stanowisko prezesa płockiej rafinerii jest, bowiem szykowany były współpracownik premiera z czasów pracy obu w NIK.

Plany Midasa raczej chłodno zostały wycenione przez rynek. Akcje funduszu spadły o niecałe 7 proc. Tracił również Skotan, po zrezygnowaniu ze stanowiska prezesa zarządu. Oficjalnie, z powodów zdrowotnych. Nieoficjalne powody, pozostawiam już w gestii dociekliwych inwestorów. Ostatecznie akcje Skotanu straciły dzisiaj blisko 2,8 proc. KBC w swojej analizie rekomendowało ,,kupuj" dla akcji LPP. Na koniec sesji walory odzieżowej spółki zdrożały o niecałe 0,8 proc.

Ostatecznie indeks WIG 20 zakończył sesję na poziomie 3334 pkt, co oznacza spadek o 0,05 proc. Na kolejnym szczycie znalazł się indeks MIDWIG, który osiągnął wartość 4026 pkt. Obroty na całym rynku wyniosły ponad 1,96 mld zł.

Giełda na żywo

W listopadzie zniknie marka Nordea Bank Polska

Fuzja operacyjna zaplanowana jest na marzec 2015 roku - poinformował Jarosław...

Tagi:bre, pkn, lpp, peo, kgh, bzw, skt, mil
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. 


Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

pawlus / 2007-01-18 10:58 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Wyobrazcie sobie ze wczoraj od 18.55 dzwonilem z zapowiadanymi Bakaliami i przez pieprzeneie jakis palantow nie udalo sie dodzwonic. dzis zaczne od 18.30 trzeba ruszyc Bakalie.

Re: BBI

yark / 83.25.248.* / 2007-01-17 00:01
IDMSA mówi o oporach BBI na 3,45, następne widzą na 4,30-4,50.
misha667 / 2007-01-17 01:11
no to bardzo dobrze :) czas najwyższy żeby ten nfi doszedł do tych oporów, pewnie nikt nie będzie miał nic przeciwko

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

misha667 / 2007-01-16 23:48
Jakoś tak temat się rozwodnił widzę :)
Ktoś ma jakieś wizje, szaleńcze czy nie, dotyczące możliwych zjawisk jutro na parkiecie?
i czy macie jakieś sugestie długoterminowe?
Nabyłem dzisiaj troche Millenium i się zastanawiam nad NordeaBank i czymś z budowlańców i mediów może na okres min pół roku.

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

orzeł / 2007-01-16 23:01 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
NIRWAN jak nie przyjdziesz (nie przyjedziesz hehe) toż to będzie zbrodnia :) co to znaczy nie pasuje gdzie nie pasuje Ja się czuję jak studenciak to pogadamy :) wpadaj i już zapraszamy tylko daj oficjalnie znaka Panu Riskiemu jeśli już będziesz pewny przyjścia
gadu gadu 5847576

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

pawciomerc / 2007-01-16 22:49 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
gdybyscie meieli okazie tanio kupic mieszkanie ale tak na prawde tanio 30% mniej niż cena
rynkowa to wsadzili byście całą swoją kase i nawet sprzedali akcie ze stratą? i zero
oszczędności umozone jednostki kupione nie dawno stan portfela 0 no może zostawił bym
sobie po jednej akcji lubawy i biotonu co sadzicie?
valjean / 2007-01-16 23:17 / Galernik
lepiej dobrze obejżyj papiery bo tanie mięso psy jedzą czy jakoś tak. ja zastanowiłbym się jaki jest powód że ktoś sprzedaje za mniej jak może wziąć więcej. chyba że familia to inna bajka
easy / 2007-01-18 10:37 / Baczny obserwator
rzeczywiście może są jakieś ukryte wady, sprawdź u administratora czy nie toczy się jakieś postępowanie spadkowe albo wyjaśniające własność nieruchomości. oczywiście nie robi się tego oficjalnie:) też miałem okazję kupić tańsze mieszkanie w centrum dużego miasta a że mi się nie śpieszyło to poszperałem rochę i takie chocki klocki wyszły, że bym się nieźle wpakował. to że ktoś Ci podpisze oświadczenie, że nieruchomość nie ma wad prawnych nie oznacza że ich nie ma, weźmie kase i zniknie pozbywając się problemy. ale żeby nie być takim "niedzwiedziem" to dodam, że zdarzają się wspaniałe okazje, kolega kupił 120m za 2k/m w centrum, w kamienicy w Poznaniu. wyremontował za 800zł za metr i ma wspaniałe 120m za 2,8k za 1 m:)
Lumpex / 2007-01-16 22:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To zależy do lokalizacji, miasta, i czy ten ktoś ma gdzie mieszkać (bo jak wynajmuje i wsadza kasę komuś w d... to warto) szacuję że np. w Warszawie ceny mieszkań w tym roku wzosną ok. 10-15% ale sądzę, że lepszą lokatą są grunty. Za 15 lat Warszawa będzie się kończyć tak koło Góry Kalwarii
krzys inwestor / 2007-01-16 23:04 / portfel / Bywalec forum
ceny we wszystkich miastach pojda w gore ale nie tak duzo bo ludzie na domy beda przezucac sie :) lepiej jest miec cos wiekszego za miastem(20-30 km) niz mieszkanie 2 albo 3 pokojowe.
risky-rainmaker / 2007-01-16 22:54 / Ostatni Optymista
zależy gdznie....jakie miasto....jaka lokalizajca , czas budowy...stan budynku....wiele czynników....
risky-rainmaker / 2007-01-16 22:55 / Ostatni Optymista
Jeśli ścisłe centrum....dużego miasta...Kamienica....wchodziłbym napewno...
pawciomerc / 2007-01-16 22:59 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
dzieki za Wasze opinie no lokalizacia dobra jest to w bloku klatka czysta domofon fajne mieszkanko jak coś to planuje kupić i szybko sprzedać bo nie stac mnie trzymac licze że jakis grosz by wpadł
umika / 2007-01-16 23:17 / Bywalec forum
Liczy się też metraż........wbrew kobiecej logice;-)) małe jest ......bardziej w cenie!!!!!!!
maxx / 2007-01-16 23:08 / Wykształciuch
sprawdź dobrze stan prawny nieruchomości, bo takie okazje lubią mieć haczyki
risky-rainmaker / 2007-01-16 23:26 / Ostatni Optymista
to prawda....chwila euforii, poczucie okazji...a poźniej płacz...i strup na głowie
maju / 2007-01-17 01:06 / portfel / Bywalec forum
...no własnie ja byłem zmuszony w poniedziałek tak własnei z akcjami i funduszami postąpić :)))...kupujemy z bratem,sam nie dostał odpowiedniego kredytu niestety

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

orzeł / 2007-01-16 22:45 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
NIEZŁA info na Espi dla posiadaczy zergów
ger / 2007-01-16 22:53
To moze jutro tez apap..
Kim jest Pan Grzegorz Tajak??
dżeju / 2007-01-17 08:27 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
z ekipy Moski, siedział czy siedzi w Enapie

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

krzys inwestor / 2007-01-16 22:35 / portfel / Bywalec forum
dzis kupilem 7 bulls nawet po dobrej cenie co myslicie o tej spolce podobnow deweloperke wchodzi dzeju ja rekomendowal ma isc w gore a wy co tam sadzicie ?????
dżeju / 2007-01-17 08:31 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
krzysiu, ja tylko obserwuję zachowanie kursu i podaję możliwość wybicia się kursu z formacji, która ZWYKLE ale nie zawsze prowadzi do wzrostów, i nie oznacza to że wzrosty będą kontynuowane, bo to już zależy od wielu czynników, nie leżących w sferze AT
Lumpex / 2007-01-16 22:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jak ma iść to pójdzie a jak nie, to nie pójdzie - to tak jak ten góral co pogodę przepowiał:)

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

orzeł / 2007-01-16 22:20 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
DZIĘKI Aniu za odpowiedź co do Eurofucka :)
pozdrawiam serdecznie
anna. / 2007-01-16 23:06 / Uznany Gracz Giełdowy
Życzę wzrostów.
Pozdrawiam :)
orzeł / 2007-01-16 22:21 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
z tego co się zorientowałem to Cię nie będzie we Wrocku :(
bardzo bardzo wielka szkoda:(:(:(
Dżejka toże nie budiet to kto budiet z dawnych czasów?
Nirwan / 2007-01-16 22:49 / Bywalec forum
widze ze we Wrocku się spotykacie - ja właśnie mieszkam obok DM BRE banku we wrocku - blisko mam :P Tyle ze cos czuje ze jako biedny student nie bardzo pasowalbym do towarzystwa :P Zreszta za nowy tu jestem :)

pozdrawiam
samuraj jack / 2007-01-16 22:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
przyjdź, przyjdź
jak będzie spotkanie dla wszystkich poza studentami, to będzie to oficjalnie zastrzeżone...
ale nie tym razem...;)

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

barakuda / 2007-01-16 22:11 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
2007-01-16 21:19:38 | *.*.*.* | slaw [ Tytularny Malkontent Forum/ Uznany Gracz Giełdowy 4438 posty ]
tonie jest ten problem moim zdaniem chodzi o
oczyszczenie życia publicznego i dojścia iedyś do
wladzy ludzi myslacych propanstwowo bo na razie to od
17 lat u nas każda ekipa myśli ozzbudowani silnej
partii w parciu o panstwo i ...... staąd brak reform
albo takie wykolejenie przepisów bo nikt nie zmienia
zasad poniewaz potrzebnę są miejsca pracy dla
dzialaczy . kolegow działaczy itd itd. Słyszaleś
dziz o wiceministzre gospodarki morskiej - mi sie
robi niedobrze tak jak z aumilerem i innymi tego
rozaju w prawicowym rzadzie ot co skomentuj
------------------------------------------------------------------
Slaw - Bracie , w pigułce ujałes to co dziś ważne. ks. Krąpiec nie stracił swojego czasu...
tak trzymac!!
valjean / 2007-01-16 22:20 / Galernik
Slaw ty uważaj co piszesz albo w pracy się nie chwal! nie wiem może masz inne obserwacje (ja z innego urzędu) ale widzę że jak ktoś nic nie potrafi to zostaje politykiem. im mniej wie tym więcej krzyczy i dochodzi na wyższe stołki
samuraj jack / 2007-01-16 22:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
z urzędu?:)
valjean / 2007-01-16 22:43 / Galernik
można tak powiedzieć, pośrednio - żona ;) ale znam większą część ludzi stamtąd
valjean / 2007-01-16 22:44 / Galernik
oczywiście inna część kraju
samuraj jack / 2007-01-16 22:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
inna od której części kraju...:)?
valjean / 2007-01-16 23:13 / Galernik
od podhala o ile pamiętam, ale mam teścia w NT (byłego ale swój chłop)
valjean / 2007-01-16 22:21 / Galernik
przepraszam, Dutkiewicz - facet z klasą i chylę czoło
samuraj jack / 2007-01-16 22:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
podobne zdanie miałem o byłym Wójcie Waldym Dzikowskim
obecnym pośle
... miałem
risky-rainmaker / 2007-01-16 22:42 / Ostatni Optymista
Kiedyś miałem dobre zdanie o wielu....Panach...Kiedy moja wiedza jest znacznie bogatsza...muszę przyznać , że pozbyłem się złudzeń....wciąż szukam uczciwego polityka i biznesmena który nie ukradł i nie dostał od tatusia z układu UBeckiego pierwszego miliona.
Nawiasem mówiąc...dla przez wielu z Was wymieniane są tzw, pozytywne przykłady biznesmenów giełdowych....ja się mogę tylko uśmiechać...wiedząc...o tym wszystkim o czym niechciałbym wiedzieć.
samuraj jack / 2007-01-16 22:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
no też o kilku wiem...
ech...:(
valjean / 2007-01-16 22:46 / Galernik
Risky jest taki paragraf- jeśli ktoś posiadł wiedzę o popełnionym, przestępstwie i zataił........ do lat....

;))
risky-rainmaker / 2007-01-16 22:48 / Ostatni Optymista
Proszę nie pouczaj mnie....jest taka ustawa o tajemnicy skarbowej...i jeszcze jedna...ale się nie odważę jej przywołać..
valjean / 2007-01-16 23:12 / Galernik
przecież żartuję sobie ;)
samuraj jack / 2007-01-16 22:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie chodzi o przestępstwa, a o profesję sprzed lat
risky-rainmaker / 2007-01-16 22:49 / Ostatni Optymista
dokładnie....wiesz o czym mówię
samuraj jack / 2007-01-16 22:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ano wiem...
zdaje się, że tylko Kulczyk nie ma na giełdzie jednej ze swych firm..
risky-rainmaker / 2007-01-16 22:52 / Ostatni Optymista
ale za to jest nie doogarnięcia na innym polu...:))
samuraj jack / 2007-01-16 22:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
na swoje inne pola patrzy - jak sam zeznał - z Wiednia
piękne miasto - do niedawna na styku dwóch światów...

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

valjean / 2007-01-16 22:06 / Galernik
to Dżeju walnął z grubej rury ale moje zdanie jest podobne-facet ma już chore wizje. robi to co najlepiej mu wychodzi, jak każdy. jemu najlepiej wychodzą emisje więc budzi się z rana i EUREKA- robimy emisję!!! tylko teraz przegiął: developerka+telefonia+bio+ropa, wrzucił wszystko co możliwe, same chwytliwe hasła na co można złapać leszczy w sieć i liczy na miliard. co sprzeda żeby objąć swoją część bo w szafie chyba mu nie leży 600mil. jego majątek to akcje. bezemnie (miałem kiedyś to i owo, nawet juz nie pamiętam co. ale człek wtedy był obliczalny)
Bull / 2007-01-16 22:34 / Bywalec forum
obecnie jego najwiekszym zmartwieniem jest plynnosc finansowa grupy, poza tym znam ludzi ktorzy u niego pracuja i slysze ze ma problemy z zatrudnieniem profesjonalnej kadry, i ze caly ten jego biznes ma slabe fundamenty, potrafi przezucac tylko kase miedzy spolkami, ktore nie posiadaja jakichkolwiek perspektyw B+R, a to zaczyna juz nie wystarczac. W kazdym razie jego umiejetnosci zferyfikuje recesja. Dla mnie to on od poczatku nie byl powaznym biznesmenem. To tylko moja opinia. Pozdro

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

piciu / 2007-01-16 22:00 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dobranoc ide spac (wstaje o 4.00)

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

mikus / 2007-01-16 21:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czy może mi ktoś powiedzieć do czego może służyć 30 spółek z o.o. Echu? Czy w budownictwie to jakaś norma? Tyle właśnie spółek zależnych powołało Echo Investment.
Lumpex / 2007-01-16 22:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czasami tak robią praktycznie na każdą inwestycję powstaje inna firma - podobnie postępuje Robyg
mikus / 2007-01-16 22:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzięki, to dobrze, że to normalne.
umika / 2007-01-16 22:47 / Bywalec forum
To nie jest normalne!!!!! To sposób-ucieczka przed podatkami, ew. roszczeniami klientow czy innymi kłopotami!!! A robyg akurat znam:-)))

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

barakuda / 2007-01-16 21:51 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
B. ładna sesja u mnie. Portfel +2,49% , a żeby nie było ,że nie mam zdania co do aktualiów to b. krótko w punktach
- nigdy nie byłem inwestorem w sp-kach p. Romana i...nie będę. Bo jestem za : konserwatywny / tchórzliwy / ostrożny /doświadczony / wolnomyślący...(niepotrzebne skreślic)
- ceny ropy zawsze będa budziły sprzeczne emocje , jest tyle zdań -ile grup interesów, a wszyscy jesteśmy (póki co) skazani na zależność od cen ropy...nawet Kenobi pogubił się i raz spadającymi cenami baryłki podtrzymywał przekonanie o krachu , a innym razem rosnącymi cenami baryłki podtrzymywał przekonanie o ...krachu.
-Brydzia, baaaaardzo mi się dzisiaj spodobałaś , bardzo. Najbardziej dlatego ,że nie wspomniałaś ani słowem o tym , że to Ty pierwsza rozszyfrowałaś p. R.K. ( tu akurat byliśmy razem w swoich przemyśleniach).
- polityka personalna PIS ( spuśćmy zasłonę milczenia na każdą inną) to istny koszmar. Rozpychają się o niebo bardziej niż ich zdeklarowany wróg - komuna . Ci ostatni zresztą potrafili(przynajmniej za ostatniej ich bytności na świeczniku) robić to w sposób bardziej zakamuflowany. PIS natomiast, w brudnych buciorach ,włazi wszędzie ostentacyjnie i po chamsku, nie zdając sobie sprawy ze swojej niekompetencji i psucia wszystkiego co jeszcze jako tako funkcjonuje.Pomijam nazwiska nowych nominatów bo palce nie chcą klikać...
-elementarna uczciwość powinna dotyczyć również giełdy. Nie przekonują mnie argumenty p.t. widziały gały co brały...każdy podejmuje ryzyko we własnym imieniu itp. , itd.
Znam lepszy argument : wlazłeś między wrony - kracz jak i one. Nie po drodze mi jednak z takim drogowskazem życiowym , ja zostane ze swoim przekonaniem : w celi z 4-ema kieszonkowcami nie sięgnę nikomu do kieszeni...
Pozdrawiam gorąco myślących podobnie , mniej gorąco tomka z katowic i mariana z Opola
ps. Warren , na swoim podwórku mógłbyś zrobić wreszcie porządek...
dżeju / 2007-01-17 08:21 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to jak się dostałeś do tej celi? :)
Tapir666z / 2007-01-17 00:31 / portfel / "Jak na razie leszczyk"
zdecydowanie czuję się gorąco pozdrowiony :)
brydzia / 2007-01-16 22:50 / Tysiącznik na forum
jak ja ci zazdroszcze tej agory , od 28 zł ją kupuje , nawet pan Kuczyński powiedział przy 32 zł że ma trend rosnący a ja nie kupiłam , szkoda gadać

pozdrawiam
piciu / 2007-01-16 21:59 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jestem za

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

EDiS / 2007-01-16 21:51 / Tysiącznik na forum
Czytając różne opinie na tym forum często mam wrażenie jakbym czytał artykuły o panującej modzie. W nieodległych czasach modny był Bioton, potem Lubawa, potem Karkosik i Jego stajnia i coś tam jeszcze, różne NFI .Mnie moda już dawno nie interesuje, ale, ale na modzie zarabia się potężne pieniądze. I to jest fakt oczywisty, a więc pewnie podążający za modą mają świętą rację, szczególnie na tak malutkiej giełdzie jak GPW. Jeszcze tylko jakieś przecieki, trochę plotek upiększonych różnymi "naukawymi" teoriami i jakoś to się kręci. Tylko jak zaczyna wszystko się walić to jest nieszczęście, a tego już nie rozumię. I to by było na tyle.
mikus / 2007-01-16 21:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Moda jest na topie, nie koniecznia taka, o której piszesz. Monnarii podło wstępne bardzo dobre wyniki, jednak nie wiem czy już nie są zdyskontowane w cenie :). Jutro o tym się przekonamy.

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

Wojcek / 2007-01-16 21:39
Karkosik Karkosikiem, ale może ktoś z was śledzi kogenrację, hoopa i hyperiona. Ostatnio stały po zjazdach, ale może wreszcie ruszą.
dominik 30 / 2007-01-16 21:40 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
ja cały czas obserwuję Hyperiona i to co siędzieje na nimto mi się nie podoba
Wojcek / 2007-01-16 21:51
Dzięki, też mi się ostatnio nie podoba, ale podobno za kasę z emisji miał dokonać zakupów. Pod koniec roku było kilka przejęć, ale na tym koniec.

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

valjean / 2007-01-16 21:30 / Galernik
"KNF prowadzi postępowanie przeciwko Karkosikowi"


włączyłem komputer, zobaczyłem i ubawiłem się. nie czytałem jeszcze postów niżej ale sama zapowiedź brzmi jakby cichcem sprzedawał i nie informował. zastanawiałem skąd bierze pieniądze bo przecież nie z działalności a pensja nawet gruba takiej grubej rybie może nie wystarczać, blichtr jest kosztowny. dobra biorę się do lektury bo pozory mogą mylić ;)
umika / 2007-01-16 21:44 / Bywalec forum
Może to i głupie co napiszę bo jestem "nowa" obserwuję od roku, na akcjach walczę od miesiąca ale mam ....hmmm przeczucie, wrażenie że tu żadne analizy, wykresy, realizm, logka itp..... tu pieniądze robią plotka, panika, bardzo krótki termnin / tydzień maks!/ i.........brak pazerności / komu wystarczy 10% prawie zawsze jest do przodu/ no i oczywiście gra z trendem, z falą ! Mylę się ?????
desperado / 2007-01-16 22:12 / Bywalec forum
A tak poza tym to pozdrawiam Krakowianko :)
umika / 2007-01-16 22:29 / Bywalec forum
Taaa! Ale sierpień był po majowym dołku:-))) Ja wtedy zarabiałam na funduszach bawiac się nimi jak akcjami- sprzedaj na górce kupuj na dołku! To też uświadomiło mi że fundusze zarabiają na trendzie czyli bez " analiz" jak rośnie to rosną jak spada.... tak samo! Dzięki za pozdrowienia :-)
desperado / 2007-01-16 22:09 / Bywalec forum
Moim zdaniem troche analizy technicznej sie przydaje. Niektore ruchy sa dzieki temu przewidywane z wiekszym prawdopodobienstwem. Jesli chodzi o termin to np. po wynikach kwartalnych w sierpniu i takich sobie analizach ustalilem, ze najlepiej kupic GTC, MCI, Stalprodukt i QSM. Czesc kupilem do portfela wirtualnego i teraz sa na tym kokosy na GTC ponad 60% na Stalprodukcie juz nie wspomne, MCI tez niezle. A w rzeczywistosci przez spekulacje i inne takie mam ledwo 20%. Krotki termin to rowniez krotkie zyski z dobrych inwestycji...
few / 83.26.102.* / 2007-01-16 21:39
gdzie jest ten artykul?
valjean / 2007-01-16 21:51 / Galernik
http://parkiet.com.pl/news/art.jsp?idn=478214&idt=&dz=01000
valjean / 2007-01-16 21:33 / Galernik
doczytałem do końca i wygląda że na odwrót

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

brydzia / 2007-01-16 21:29 / Tysiącznik na forum
Dla tych co źle piszą na pana Karkosika , proszę spojrzeć na jego zapomnianą ostatnio spółkę z dobrymi wskaźnikami i bardzo tanią jak wygląda

impexmetal
cathcart / 2007-01-16 22:50 / Tysiącznik na forum
niestety jak walnie imperium romanum to i ona rykoszetem dostanie... :/

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

sumani / 2007-01-16 21:21 / Plankton giełdowy
na dziennych danych mci i elektromontaż waw RSI przebiło linie oporu dodatkowo przy znacznych obrotach -ciekawe na ile starczy paliwa :)
krzys inwestor / 2007-01-16 22:15 / portfel / Bywalec forum
mysle ze mci na duzo starczy bo jjestem posiadaczem:))))))

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

apart / 2007-01-16 21:09
Widze, ze moja wypowiedz o midasie wywolala spory odzew :)
Dzieki za rady - nie mam planow brac go na dluzej, chcialem na krotko,
ale popelnilem kilka bledow :
1. zle ustawilem stop profit - _na_, zamiast _ponizej_ psychologicznego oporu
2. nie ustawilem stop lossa, a raczej nie przedluzylem go po wczorajszej sesji i nie wprowadzilem modyfikacji jego kursu

Przejrzalem szybko wskazniki kilku spolek i wyszlo mi, ze warte zainteresowania na najblizsze dni sa:
* Atlantis - w ukladzie dziennym, wczoraj, macd i rsi wygenerowaly K, po piatkowym wzroscie o 30%, dzis spadek -5%, szczyt spolka miala w listopadzie na 3.07, gdzie wybila sie z poziomu 1.66 po uprzednim wbiciu sie tam z poziomu 1.00. Obroty mialy wtedy podobne wartosci jak teraz.
* 04, 07 i 13, macd wygenerowalo dzis K
poza tym zastanawia mnie MCI, wyszedlem z niego pare dni temu po wzroscie 6%, ale dzisiaj MACD generuje sygnal kupna, a obroty rosna - sam nie wiem.

hajdi - o ile pamietam Ty jestes tu znawca spolek na M :) co jest z MNI? mam w mnim od wrzesnia zamrozone pieniadze, i chyba nie ja jeden... ostatnio podawali, ze w ciagu kilku dni KPW powinna zaakceptowac ich prospekt i znowu cisza
Lumpex / 2007-01-16 21:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Atlanitis - fajnie, kupiłem wczoraj a sprzedałem dzisiaj i nawet coś zarobiłem ale do jutra bałem się trzymać - poprzedni wzrost był na podstawie plotek a obecny również - ale zobaczymy GPW to miejsce cudów , gdzie nawet gówna fruwają
umika / 2007-01-16 21:34 / Bywalec forum
Lumpex oświeć wieśniarę z krakowa/ uczę się !!!/ na podstawie jakiej plotki????
cathcart / 2007-01-16 22:54 / Tysiącznik na forum
skończ już może z tą "wieśniarą" ......jak sie czegos nie wie wystarczy zapytac, ewentualnie powolując sie na male doswiadczenie (coby czasami doswiadczonych smiechem nie zabic)...ale po co, co post to wyjezdzac z tą samą gadką....???
umika / 2007-01-16 23:10 / Bywalec forum
Hmmmmm......z przyzwyczajenia;-))))
mikus / 2007-01-16 21:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie odpowiedział Ci Lumpex więc mam nadzieję, że ja mogę. Podobno Atlantisa ma przejąć Echo, bo to z tego samego miasta a i na jednej ulicy firmy, tyle, że poziom nieco odmienny. Tak głosi plotka, a jak jest rzeczywiście ...?
krzys inwestor / 2007-01-16 22:22 / portfel / Bywalec forum
ja obstawiam ze spadnie jutro to byly tylko spekulacje a licze ze budopol w gore pojdzie :)))

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

hannibal / 2007-01-16 20:16 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Chavez nacjonalizuje ropę......napięcie z Iranem....zima w Stanach.......poza
tym OPEC wcześniej mówił,że cena poniżej 60 $ nie jest akceptowalna...a pan z
Arabii Saudyjskiej mówi sobie dziś na szczycie w Delhi,że jest spoko i git i
cięć nie budiet....no to ropa na pysk.....nic z tego nie rozumiem. Niedługo
baryłka ropy będzie dodawana do płatków śniadaniowych
mick / 2007-01-16 20:52 / Uznany Gracz Giełdowy
witam
a tak z ciekawości - po ile jest paliwo w Waszych stronach - Pb95 na zwykłych stacjach (nie przy marketach). u mnie było najdroższe paliwo w promieniu 50km, i bodźcem do obnizek bylo własnie otwarcie stacji z logo marketu, a nie spadek cen ropy na giełdach.
obecnie na firmowych stacjach pb95 jest po 3,59.
boreas / 87.99.33.* / 2007-01-16 21:28
Swidnica - chyba oststnio pb95-3,71 i tez stacje sa w zmowie
slaw / 2007-01-16 20:56 / Uznany Gracz Giełdowy
nowy sącz zmowa cenowa jak nic najdrozej w polsce ON 3,58 - ma ktos drozej PB 3,65
lojka / 2007-01-16 21:09 / Tysiącznik na forum
niedaleko W-wy Pb 3,69
pozdro
mick / 2007-01-16 21:03 / Uznany Gracz Giełdowy
u mnie zmowa była i jest nadal. przed otwarciem taniej stacji była po 3,99 (a w okolicy po 3,69). teraz solidarnie (ok. 10stacji) obnizyli o 40gr. a przy markecie jest po 3,39 - wiec da sie sprzedawac taniej. aha - miasto powiatowe w płd-zach Polsce na trasie nr 4 ;)
ts / 2007-01-16 21:02 / "Trial na giełdzie"
u was to zawsze drogo. jak jadę autostradą do krakowa to się modlę żeby paliwa nie zabrakło.
ts / 2007-01-16 20:56 / "Trial na giełdzie"
tankuje on 3.35 na orlenie
slaw / 2007-01-16 20:56 / Uznany Gracz Giełdowy
gdzie!!!!!!!!!!!!
ts / 2007-01-16 21:15 / "Trial na giełdzie"
tak na marginesie z krakowa do tarnowa można już normalnie przejechać?
barakuda / 2007-01-16 22:00 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
nie i jeszcze długo nie ... wąsko i w budowie/przebudowie/rozbudowie/odbudowie....
umika / 2007-01-16 21:27 / Bywalec forum
He, he trzeba znać skróty i skrótki!!!
ts / 2007-01-16 21:42 / "Trial na giełdzie"
jak się jezdzi raz an parę miesięcy to cieżko poznać skrótki
slaw / 2007-01-16 21:16 / Uznany Gracz Giełdowy
nie mozna droga przze mekę
ts / 2007-01-16 21:17 / "Trial na giełdzie"
dzięki. to mnie pocieszyłeś
ts / 2007-01-16 21:01 / "Trial na giełdzie"
śląskie
Big Lebowski / 2007-01-16 20:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kazdy spadek cen ropy cieszy mnie ogromnie...
slaw / 2007-01-16 20:19 / Uznany Gracz Giełdowy
ja bym wolał spadek na stacjach benzynowych ........ tak się rozmarzyłem
grzesio / 83.27.18.* / 2007-01-16 20:22
ale wtedy PISowi braklo by na to "tanie panstwo" ;-)))
hannibal / 2007-01-16 20:22 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W Polsce ceny na stacjach zależą od nakazu rządu....gospodarka akcyzowa...a nie jak w Stanach od cen rynkowych......nie liczyłbym na niższe ceny w tym stuleciu
Big Lebowski / 2007-01-16 20:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nawet gdy nie ma spadku na stacjach to cieszy mnie ze mniej naszej polskiej kasy idzie do krajow arabskich i rosji...
samuraj jack / 2007-01-16 20:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
zgadzam się
ale jeszcze lepiej by bylo, aby obniżono akcyzę na biopaliwa, tak abyśmy jak najwięcej dla siebie produkowali i nie wydawali tyle dolarów na ropę
aronbos / 217.116.110.* / 2007-01-16 21:20
zgadzam się z tobą samuraj. państwo mogło by wykupic ziemię i tak jak kiedyś pgry:) i zasiac rzepak, albo skupowali od rolników i by było git. dzięki temu państwo by zarobiło i ludzie by skorzystali na tańszej ropie
samuraj jack / 2007-01-16 22:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
:)
no bez przesady z tym wykupem ziemi
nikt - państwo - nie musi niczego skupować

rynek wystarczy i korzystniejsze regulacje dla paliwa produkowanego w Polsce od paliwa sprowadzanego
Big Lebowski / 2007-01-16 20:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mysle ze to zrobia , wydaje ni sie ze to jest problem zlozony gdyz w niemczech takze podwyzszono akcyze -podejrzewam ze nad akcyza czuwa unia...
78 / 87.207.228.* / 2007-01-16 21:03
Hmmmm... nie przesadzajmy z tą Unią bo jak byłem w Hiszpani w październiku to litr ON kosztował 0,9 Euro. Po przeliczeniu wychodziło, że dieselek powinien w Polsce kosztować 3,75. A jakoś na stacjach było 3,85-3,90. Więc dziwne, że w tej ,,czuwającej nad akcyzą" Uni mogło być taniej niż w Polsce. Zostawiam pod rozwagę.
samuraj jack / 2007-01-16 20:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nikt nie mówił o ograniczeniach uni w tym względzie, kiedy padła propozycja obniżenia akcyzy o 2 złote; teraz ma byc to tylko 1 zł - nie padał przy ty jednak argument unii

gdyby jednak tak było, to dobrym rozwiązaniem może być możliwość produkowania paliw dla siebie przez rolników
i niech oni produkują ile wlezie dla "siebie", ile wlezie...
Rosjanie nie chcą brać naszego mięsa i innych produktów spożywczych - to niech rolnicy nie produkują dla nich tego mięsa, a dla "siebie" biopaliw - zobaczymy, kto na tym korzystniej wyjdzie:)))
slaw / 2007-01-16 20:52 / Uznany Gracz Giełdowy
no co ty co to znaczy ile wlezie - pzecież masz szara strefe jak cholera - Samuraj weżmy sie za reformy to i podatki w tym akcyza moze byc mniejsza i VAT tylko że tych reform nie ma ..... NIE MA.... za to mamy mnozenie bytórw np CBA - jakby aBW, Uzredy i izby skarbowe, policja i prokratura nie wystarczyły .... widzialeś żeby za ostatni rok zlikwidowano jakies pole korupcji nie zlikwidowano nawet nie ograniczono tylko wymienia sie ludzi - a ludzie są słabi w każdej formacji znajda sie słabi
samuraj jack / 2007-01-16 22:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
generalnie masz rację...
ale jedyna, jak dotąd, racjonalna recepta wyszła od grupy ludzi, którzy zostali wyśmiani i tym ośmieszeniem unicestwieni politycznie
bo zmiana systemu zlikwidowałaby zbyt dużo koteryjnych interesów
slaw / 2007-01-16 20:49 / Uznany Gracz Giełdowy
fachowość kadr z PIS i wszystko jasne samraj niestety a mialo byc inaczej ..... 2 lata temu czlek wiedzial że czerwoni a teraz bialo czerwoni robia to samo tylko w swietle jpiterów i jeszcze wmawaija innym że to oni są idiotami bo nie rozumieja .... smutne
samuraj jack / 2007-01-16 20:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
slaw, nie gniewaj sie - ale tak wyzywasz te kadry z PiS - wiem, że to ciemnogród i zacofanie...

powiedz mi jednak, co w tym względzie zrobiły jaśnie oświecone elity intelektualne...?
nic - bo one - białe kołnierzyki tego problemu nie widzialy

ups, przepraszam - przecież działali towarzysze Kuna i Żagiel, którzy wraz z towarzyszem Ałganowem nie dawali zapomnieć Jaśnie Oświeconemu Kwaśniewskiemu, że jest problem ORLENU;
Modrzejewski został słusznie zatrzymany i nie udała się misja dyplomatyczna Kulczyka...
w obozie jaśnie oświeconej władzy trwała akurat walka frakcyjna Millera i Kwaśniewskiego, którzy blokowali swoje działania [pierwszą widoczną dla wszystkich oznaką wojny była sprawa Rywina];

no i niestety dla Polski tak blokowali swoje działania, że nie sprzedano Rosjanom ani Orlenu ani LOTOSu

slaw - rozumiem, widziałeś PiS od drugiej strony; rozumiem to, ale nie wszyscy tak są tacy, jak ten, którego się obawiałeś;
sam mówiłeś, że nie cieszy się powszechną sympatią i ostatecznie też za sprawą człoków PiS jego pomysł padł
slaw / 2007-01-16 21:03 / Uznany Gracz Giełdowy
wiesz mi nie chodzi o to czy to pis czy nie pis........... mi chodzi o normalność .... o inność ........ bdjemy jakies zlozone koncepcje a wszystko opiera sie o jedna elemantarna rzecz- uczciwosc prosta jak parasol - Naczyl mnie tego ojciec Krąpiec na KUL ksiadz zakonnik który nas uczyl etyki coś pieknego to były te zajęcia bo są wartosci które mie maja barw politycznych , religii, śa i beda niezatapialne....... a tego nie ma w życi pblicznym
samuraj jack / 2007-01-16 21:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Slaw - masz głęboką rację tylko...
gdybyśmy byli niezapobiegliwi w czasach realnego socjalizmu - to głodowalibyśmy jak w Korei Płn....
podobnie w Unii - ponawymyślali tyle przepisów, że aby się nie zatopić trzeba je obchodzić...
zresztą w samej Unii obchodzą prawo nielegalnie, lub tworzą absurdalne przepisy celem obejścia prawa...
o, jak chociażby to, że uznali marchew za owoc, ponieważ inaczej Portugalczycy nie mogliby robić z marchwi dzemu czy marmolady..., gdyż gdzie indziej zapisano, że mozna to robic tylko z owocow
slaw / 2007-01-16 21:19 / Uznany Gracz Giełdowy
tonie jest ten problem moim zdaniem chodzi o oczyszczenie życia publicznego i dojścia iedyś do wladzy ludzi myslacych propanstwowo bo na razie to od 17 lat u nas każda ekipa myśli ozzbudowani silnej partii w parciu o panstwo i ...... staąd brak reform albo takie wykolejenie przepisów bo nikt nie zmienia zasad poniewaz potrzebnę są miejsca pracy dla dzialaczy . kolegow działaczy itd itd. Słyszaleś dziz o wiceministzre gospodarki morskiej - mi sie robi niedobrze tak jak z aumilerem i innymi tego rozaju w prawicowym rzadzie ot co
samuraj jack / 2007-01-16 22:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
generalnie masz rację...
jest taka partia, która jako jedyna opowiada się za konsekwentnymi, do końca
zmianami systemowymi
tylko, że niestety jest ona wyśmiewana od pocz. lat 90.
a jej pomysły traktowane niepoważnie;

zwłaszcza przez jakże mądrych jaśnie oświeconych, dbających o interesy swoich koterii
no, niestety
borisz / 2007-01-16 22:30
drogi samuraju - mimo nicka prezentujesz mentalność typowo polską, a nawet wschodniopolską. Brzmi to tak: każdy wie co jest słuszne i racjonalne, więc na własny użytek mogę ustalić sobie pewne zasady i ok. bo prawo, przepisy, zasady, przykazania itp. są nieżyciowe. Widać to wszędzie, poczynając od ruchu drogowego: linia na drodze to tylko linia, a talblica to kawałek kolorowej blachy - każdy sam ustala "prędkość bezpieczną" (wedle własnego uznania). A kiedy jechałem środkiem trzypasmówki w Sztokholmie o 2 w nocy WSZYSCY jechali 60 km/h, bo tak było napisane. POlak powie: frajerzy. Ale tak naprawdę to właśnie dlatego Szwecja jest Szwecją, a Polską Polką (razem z całym wschodem Europy). Ja akurat jestem z Poznania, gdzie trochę starego legalizmu się jeszcze uchowało. Ale pracuję w Warszawie i często szczęka mi opada. A GPW jest właśnie w stolycy...
samuraj jack / 2007-01-16 22:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie rozumiesz mnie...
tą wyśmiewaną partią jest UPR
który opowiada sie za kilkoma wyśmiewanymi rzeczami,
- deregulacja wszystkiego co się da - likwidacja pozwolen, koncesji etc
- obniżenie i uproszczenie systemu fiskalnego

wprowadzenie reform w obu dziedzinach zlikwiduje te problemy, z którymi obecnie tak dzielnie walczymy - np. różnice w akcyzie na różne paliwa

w sytuacji normalnego - po tych reformach - państwa prawo powinno być absolutnie przestrzegane...

a teraz - oficjalne statystyki podają, że 30 PKB powstaje w szarej strefie
pytanie - dlaczego nie działa to legalnie...
bo gdyby miało działać legalnie, to w większości by nie działało, bo byłoby nieopłacalne

trzeba zmienić system
borisz / 2007-01-16 22:57
a dopóki system nie odpowiada normom UPR można kombinować, kraść, jeździć pod prąd, nie płacić podatków? Nie mój drogi, to złudzenie: mentalność nie zmieni się po wprowadzeniu jakichkolwiek norm prawnych. W Estonii, gdzie uproszczono prawo i jest podatek liniowy nadal kwitnie korupcja. A w Szwecji i Finlandii, gdzie zdaniem ultrasów z UPR panuje socjalizm ludziom do głowy nie przyjdzie nie płacić podatku albo wyprzedzać w miejscu gdzie tablica pokazuje 50. Dekretem nie można wprowadzić systemu (o tym Amerykanie boleśnie przekonują się w Iraku). System trzeba zbudować i wierzyć w jego zasady, a to robota dla minimum trzech pokoleń (w wersji optymistycznej).
Big Lebowski / 2007-01-16 20:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
popieram...
samuraj jack / 2007-01-16 20:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
i jak będą siali np. rzepak to jeszcze otrzymają dofinansowanie z UE...
przy okazji dobrze by było, aby rozpowszechniono technologię wykorzystywania energetycznej słomy rzepakowej do kotłów grzewczych...:)
slaw / 2007-01-16 20:54 / Uznany Gracz Giełdowy
nikt tego nie prowadzi bo budżet ............. wisi na akcyzie za paliwo i vacie za to samo ...... wiesz o tym tak samo dobrze jak ja. Szkoda czasu bez kolejnej rewolcji żadnych reform nie bedzie ot co
samuraj jack / 2007-01-16 21:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
te 100 litrów paliwa na hektar ma być wprowadzone i będzie
i niech robią wielekroć po 100 litrów
a budżet... - zobaczysz - nie będzie miał strat
wpłyną mniejsze pieniądze z akcyzy - to fakt
ale pieniądz, który w dolarach nie wypłynie do Rosjan będzie obracany w kraju i będą większe wpływy choćby z VAT
slaw / 2007-01-16 21:10 / Uznany Gracz Giełdowy
tylko ze rolnikom oplaci sie używać jak najwiecej ON bo maja zwrot od akcyzy - wiesz ile razy mnie sąsaiadka prosiła żebym jej dal fakture bo ja mam diesla....... wiec bulimy dwa razy a to samo ----- lga patologia
Zieleniutka / 83.25.68.* / 2007-01-16 21:28
rolnicy mają określoną ilość paliwa na ha i wiecej zwrotu nie mogła miec ,po prostu nie brała faktur jak kupowala paliwo bo miały nie byc potrzebne do zwrotu akcyzy a póniej okazało sie że są potrzebne i dlatego cie o nie prosiła.
hannibal / 2007-01-16 20:24 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mniej idzie do Rosji i Arabii a nadwyżka do kabzy naszych rodzimych złodzieji......mnie to nie cieszy
Big Lebowski / 2007-01-16 20:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jako patryjota odpowiem wole polskiego zlodzieja jak arabskiego lub rosyjskiego...

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

orzeł / 2007-01-16 20:15 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witajcie
chętnie bym sobie popisał tutaj ale tymczasem nie mam wyjścia i zasiadam do pisania Kroniki klasy II a :)
jak się ma zaległości to teraz nocka przede mną :(
ma ktoś EUROFUCKA jeśli tak chętnie poznam docelowy zakres aktualnego ruchu
dziś sprzedałem to co podałem w trakcie końcówki sesji i kaski wolnej mam sporo ale tak być miało:) wreszcie postanowiłem wyjść z większym kapitałem na jakiś czas, moment zwał jak zwał (w moim przypadku pewnie moment) i poprzyglądać się jakimś kolejnym ciekawostkom :)
pozdrawiam Brydzię (nie czytam wszystkich postów ale te Twoje które czytałem buchają spokojem i tak trzymaj :)
pozdrowienia dla Wszystkich
Był Kenobi - chętnie bym poczytał co o tym wszystkim sądzi:)
apap
anna. / 2007-01-16 21:10 / Uznany Gracz Giełdowy
Sama zastanawiałam się kilka dni temu nad eurofaktorem, ale wszystkich spółek nie można mieć, trochę mała płynności mi się nie podoba na tym papierze. Analni z mojego biura mają dobre zdanie na temat tej spółki wyceniają ją na ok. 16 zł, z ich wyliczeń wynika ze spółka w 2006 będzie miała 3.2 ml zysku netto a w 2007r. 6.3 ml. Sprzedaż w 2006r. 29 ml a w 2007r. 54,3 ml. Eurofaktor zakłada również rozwój usług develpoweskich. Wszystko jednak zależy od kondycji rynku jak wiesz.

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

akcjonariusz Amiki / 83.27.89.* / 2007-01-16 20:07
Co to się dziś stało z Amiką?

Wczoraj na forum taka słodycz w temacie a dziś .....!
Znowu trzeba będzie czekać tylko nie wiadomo na co. A może kolejne złe info się kisi o którym "nikt nie wie"?

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

slaw / 2007-01-16 20:03 / Uznany Gracz Giełdowy
Dlaczego Risky mowisz że Karkosik skrzywdził tak kogoś....... nikogo nie skrzywdził każdy ma swoje plany biznesowe on jest zobowiazany je ujawniać ze względu na posiadane pakiety....... a naszą rolą jest to ocenić czy ma to sens czy nie, każdy jest panem wlasnego losu i tyle..... i zawsze byli inwestorzy, spekulanci którzy inwestowali w takie rzeczy na roznych poziomach rozwoju spolki......... Byl universal byl chemiskór, był Ariel ............. a teraz zwróćcie uwagę wystarczy powiedzieć że ktoś ma dzialkę na ktorej sie da zbudować 20 chałup i już wielka spoolka z perspektywami...... i tylko ja mam przeczucie że mam jakieś niedzisiejsze spolki w portfelu
risky-rainmaker / 2007-01-16 20:18 / Ostatni Optymista
Slaw....masz niedzisiejsze spółki....ale i Ty zarabiasz....zgadzam sie z Tobą...skrzywdził...w tym sensie...że przyzwyczaił do astronomicznych wzrostów i to było złe....nieuzasadnione, a teraz gdy coś gorzej idzie lament...to tak jakby codzennie żona robiła Ci "święto" ;)) a kiedyś stwierdziła...że jednak wróci do obiadu z 2 dań...ale byłbyś zaskoczony i wściekły....jednym słowem skrzywiłaby Cię...jeszcze inaczej...spróbuj dziecku dawać codziennie z 20 zł...a poźniej po miesiącu zmień strategię daj mu 100 zł na miesiąc....ale się ucieszy ....
Aron-antyklerykał / 2007-01-16 20:29 / portfel / Bywalec forum
Przypomniał mi się dowcip jak co tydzień pod kościołem żebrak otrzymywał od gościa 20 zł , a po roku dał mu raptem 10 zł Co się stało spytał żebrak?
Wiesz dzieci, studia, szkoły ,wyjazdy.Rozumiesz?
No tak ale dlaczego moim kosztem?
risky-rainmaker / 2007-01-16 20:47 / Ostatni Optymista
I właśnie to jest sedno...całej sytuacji z Romanem
slaw / 2007-01-16 20:22 / Uznany Gracz Giełdowy
astronomiczne??? no tak spore ale jak brał boryszew jak bankrtował to Karkosik był nikim
risky-rainmaker / 2007-01-16 20:24 / Ostatni Optymista
HUTMEN..??
slaw / 2007-01-16 20:27 / Uznany Gracz Giełdowy
też - rok temy spolka po 19 zl i nikt nie chcial ..........a potem nagle sie wszyscy ocknęli że to karkosik i jeszcze kable miedziane i masakra jazda do nieba
Big Lebowski / 2007-01-16 20:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
masz na mysli insuline?
slaw / 2007-01-16 20:10 / Uznany Gracz Giełdowy
nie tylko IDM, Eurofilms, ydrotor - wedlug mnie dobre spolki nisko wyceniane, ale to moze moje subiektywne zdanie. Teraz w modzie bdowlanka i grnta dzis w rynkach dla opornych mowili że rucha ma budować domy i biurowce na dzialkach które maja ech .... znak czasu
Big Lebowski / 2007-01-16 20:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
o ile pamietam podsuwalem Ci dobry typ...
slaw / 2007-01-16 20:13 / Uznany Gracz Giełdowy
wiem nie skorzystałem świadomie ... ale dobre typy zawsze w cenie a IDM zaczyna nową falę na enap dzis zlapalem sporo grosza a i Miśki idą spokojnie pod gorkę - jest dobrze
Big Lebowski / 2007-01-16 20:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to gratuluje i cieszy mnie to...
slaw / 2007-01-16 20:17 / Uznany Gracz Giełdowy
kurcze zawse mam wrażenie jakbym mial opiekuna jak czytam Twoje posty........ fajne )))
Big Lebowski / 2007-01-16 20:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dziekuje...
brydzia / 2007-01-16 20:07 / Tysiącznik na forum
musi przyjść bardzo mocna korekta żeby z giełdy usunąć anomalia , bo teraz wszyscy piszą że co to za spółka która ma duże zyski i dobre wskaźniki

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

Big Lebowski / 2007-01-16 19:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czy ktos zwrocil uwage na spadek ropy o -4,4%...
Cansas_ / 2007-01-16 20:08 / Bywalec forum
Ano zwrocilem - leci jak co dzien, to powoli staje sie "norma".

A w20 z napedem bankowym trzyma sie dzielnie. Pytanie jak dlugo?
ts / 2007-01-16 20:02 / "Trial na giełdzie"
spadek ropy + zmiana prezesów = spadek lotos + pkn
Big Lebowski / 2007-01-16 20:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ogladalem wywiad z jedym specjalista z e znanego funduszu -jego zdaniem wielu drobnych inwestorow zajelo long pozycje na surowcach-uwierzyli w ciagle wzrosty...
ts / 2007-01-16 20:16 / "Trial na giełdzie"
w lutym jeśli tak jak zapowiadają ograniczą wydobycie to ropa pójdzie do góry
brydzia / 2007-01-16 20:02 / Tysiącznik na forum
tak ,pisałam niżej , surowce mają jeden kierunek i mam taką spiskową teorie dlaczego , widać że zmieniła się władza w USA
risky-rainmaker / 2007-01-16 19:57 / Ostatni Optymista
Dowiedzieli się o tym , że planują odwołać Igora...:)
Big Lebowski / 2007-01-16 20:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
chyba sie zalamali ,mysle ze niedlugo bedziy ogladac 4 z przodu...
hannibal / 2007-01-16 20:14 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Chavez nacjonalizuje ropę......napięcie z Iranem....zima w Stanach.......poza tym OPEC wcześniej mówił,że cena poniżej 60 $ nie jest akceptowalna...a pan z Arabii Saudyjskiej mówi sobie dziś na szczycie w Delhi,że jest spoko i git i cięć nie budiet....no to ropa na pysk.....nic z tego nie rozumiem. Niedługo baryłka ropy będzie dodawana do płatków śniadaniowych

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

optymista / 62.29.134.* / 2007-01-16 19:44
Kupuję jutro Praterm.

http://www.pb.pl/news,6002,40c26544-3e6d-4c0e-97be-36321b95fcd0.aspx

Spróbuje skorzystać z chwilowego zainteresowania spółką i zarobić kilka procent. Jak podchodzicie do takich artykułów?
ts / 2007-01-16 20:13 / "Trial na giełdzie"
wcześniej po wycenie na ponad 50 zeta spadł do 37(pb lub parkiet). nie wiadomo czy da się zarobić na braku zimy spółce energetycznej.

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

risky-rainmaker / 2007-01-16 19:41 / Ostatni Optymista
a swoją drogą...Dżeju coś Ci chluby nie przynosi...;)))

http://www.bankier.pl/forum/temat_midas-przepisane-z-moneya,2888095.html
dżeju / 2007-01-17 08:07 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
a niech to, jeszcze na parkiet mnie poniosą i ugotowanym :)

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

brydzia / 2007-01-16 19:40 / Tysiącznik na forum
niektórzy teraz plują na Karkosika , a inni na giełdzie to co inaczej robią , pp , tanie akcje dla zarządu , szumne nazwiska , spółek Eli jeszcze niedawno nikt nie tykał a teraz wróciły do łask , rozwodnienie kapitału , obietnice bez pokrycia , już wszyscy zapomnieli energopol i w 2 dni poszedł do góry 30% ,

przecież cała giełda to jedna wielka spekulacja


takiego błędu jak dzisiaj z Tupem to dawno nie palnęłam


a i jeszcze jedno , a w czym spekulacja na gancie i budopolu różni się od spekulacji na midasie ,
przecież na gancie też same obiecanki , po prostu nowa moda i tyle , jak się noga powinie to dopiero zaczną wszyscy ujadać , wiadomo że kto wchodzi na końcu dorabia tych co kupili na samym dole
Riscy niedawno brał po 29 zł midasa , dzisiaj mógł sprzedać po 39 zł i mieć duży zysk realny
po prostu teraz jest tak że jak ktoś wyciągnie 10 czy 15% to ze spółki szybko ucieka i bierze zyski bo spółki są bardzo drogie i nie będą ciągle rosły

a fanem Romana nigdy nie byłam ale jeszcze niedawno ludzie porobili na nim majątki , widocznie ta sława największego inwestora komuś się nie spodobała
warren buffet / 2007-01-16 20:39 / Tysiącznik na forum - LIDER RANKINGU
tez mi sie podoba twoja wypowiedz......
risky-rainmaker / 2007-01-16 19:50 / Ostatni Optymista
Brydziu...przeszłaś...transformację? Podoba mi się Twoja wypowiedź...naprawdę...spokojna i prawdziwa.

Prawda jest właśnie tak, że Roman zrobił ludziom krzywdę...skrzywił GPW....wszsytkim się wydaje, że codziennie musi rosnąć po 10-20%...a jak tego nie ma to już koniec Romana...;)) Fakt jest taki...że coś z PR dają ciała, ale sie zastanawiam czy to nie jest celowe. Myślę, że podobna sytuacja spotkała Czarneckiego w przetargu o tereny we Wrocławiu...był pewny, bo lokalny guru biznesu...a tu niespodzianka. Czasem jest lepiej inwestować w cieniu...z pewną nutą niepewności...wg mnie...postanowili zmienić wizerunek i tyle...
aszulski57 / 2007-01-16 20:08 / Tysiącznik na forum
W którymś z pierwszuch numerów PARKIETU przeczytałem nagłówek" W 2007 roku nazwiska nie dadzą zarobic." Czy domyślacie się co oni mieli na myśli.
Taka sobie przepowiednia czy coś wiedzą?
aszulski57 / 2007-01-16 20:25 / Tysiącznik na forum
Mam na myśli wpływ polityki na notowania giełdowe.
Np. pojwia się info : Znany biznesmen "X" został wezwany do ....... w celu złozena wyjaśnień w sprawie........... dot. działalnosci s-ki .......... notowanej na GPW.
???????????????????????????????????????????

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

Cansas_ / 2007-01-16 19:37 / Bywalec forum
Brydzia to ty dzwonilas dzis do Rynkow dla Opornych? :)
brydzia / 2007-01-16 19:40 / Tysiącznik na forum
nie nawet nie oglądałam bo post pisałam , a co było
risky-rainmaker / 2007-01-16 19:52 / Ostatni Optymista
ładny kobiecy głosik ;))
Aron-antyklerykał / 2007-01-16 20:38 / portfel / Bywalec forum
Tez tak pomyślałem ale zaraz odrzuciłem .Tamta miała bardzo ciepłą osobowość.Głos nie pasował do Brydzi.
Pozdrawiam.
Cansas_ / 2007-01-16 19:46 / Bywalec forum
Jakas panna naganiala na PEP. Robila to calkiem sensownie, wiec sadzilem ze sie dodzwonilas ;)

Poza tym nic ciekawego, w temacie dnia bylo ciekawie - o obsadzaniu kolesi w spolkach skarbu panstwa. Smiesznie im wyszlo, bo przy okazji pokazali kaczora jak mowil cos w stylu "w spolkach caly czas na stanowiskach sa ludzie dawnego ukladu". Az cisnie sie na jezyk, ze wlasnie obsadzaja nowych - swoich.
brydzia / 2007-01-16 19:59 / Tysiącznik na forum
ja ostatnio czytałam o pep i też chciałam kupić , myślę że świetlana przyszłość przed spółką , energia z wiatru za darmo , a kupują tego pepa
Aron-antyklerykał / 2007-01-16 20:42 / portfel / Bywalec forum
Mają pomyśleć.Raczej nie.

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

risky-rainmaker / 2007-01-16 19:35 / Ostatni Optymista
Warren co do infa na ALC to wynika z tego , że przejeli „KUŹNIA BATORY” Sp. z o.o.
ul. Stalowa 1
41-506 Chorzów
Woj. ŚLĄSKIE
POLSKA
risky-rainmaker / 2007-01-16 19:57 / Ostatni Optymista
i to dodam...na dokładkę... Huta Katowice Walcownia Blach Grubych Batory Sp. z o.o. ...ale nie pytać poźniej skąd....?
slaw / 2007-01-16 19:39 / Uznany Gracz Giełdowy
i jak Ci sie podoba IDM - jutro przebijamy 82,50 i w drogę

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

Frog / 2007-01-16 19:28 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Wy tu gadu gadu, a jutro sesja. Jakieś przewidywania?
Europa Zachodnia dzisiaj na czerwono. W USA póki co też lekko zakrwawieni...

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

slaw / 2007-01-16 19:09 / Uznany Gracz Giełdowy
Szcześciarze akcje wam rosna prezenty dostajecie - dlaczego niektórzy rodzili sie pod dobrą gwaizdą a inni jak ja wszystko muszą wlasnymi rękami wydzierać oj oj.

siepan witamy Pioneera w techmexie będzie dobrze.
gollum / 2007-01-16 19:11 / Uznany Gracz Giełdowy
Masz rację slaw. Wsiadamy w fury i jedziemy skroić im kubki.
siepan_wlasciwy / 2007-01-16 20:05 / Uznany Gracz Giełdowy
podobno maja tez smycze na klucze ;)
Jeck / 2007-01-16 21:38 / "Poławiacz perełek"
ja smyczy nie mam tylko zestaw kubków :-)

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

mikus / 2007-01-16 19:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Och! Widzę, że dziś Money.pl miał dzień dobroci dla swoich forumowiczów pnieważ i mi się coś dostało w postaci pięknego kubka. Pasuje jak ulał do niebieskiego obrusa na stole.
Dzięki Redakcjo za pamięć.
Bardzo miły prezent tym bardziej,że dwa dni temu mój kubek zbiła żona :).
gollum / 2007-01-16 19:11 / Uznany Gracz Giełdowy
Masz guza?

Jak wcelowała?
mikus / 2007-01-16 20:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Aż tak źle nie jest :). Po prostu upadł jej na podłogę.

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

warren buffet / 2007-01-16 18:40 / Tysiącznik na forum - LIDER RANKINGU
roman kombinuje i to ostro. prospekt mial byc w grudniu - nie bylo. teraz - nie bylo. dziwny artykuł rano sie ukazał i jakas podbitka w piatek...i poniedzialek... spogladam uwaznie na midasa, bo takim tropem daleko nie zajdzie i ja i pan karkosik :)

dzeju ma racje, ze moda spolek mija i to szybko. coraz wiecej watpliwosci nasuwa mi sie co do midasa, totez trzymie go nadal...jeszcze sie nie zraziłem, natomiast byc moze nastąpi to juz niedlugo.

mnie nie obchodzi fluktuacja cen, jesli cos mam na długi termin, ale nie obchodza mnie rownież prasowe pogaduchy..... jesli nie bedzie konkretów - niestety pozbęde sie spolki karkosika... a jest to jedyna w jego stajni jeszcze wzbudzajaca zainteresowanie moje....

narazie jest git jak ja to mowie. do czasu. we'll see.

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

risky-rainmaker / 2007-01-16 18:31 / Ostatni Optymista
Co do Romana...są tacy którzy nie kupują jego spółek...są tacy...którzy są jego fanami ( ja gdzieś pośrodku)....Tych pierwszych jeśli mówią o nim ....nie rozumiem...Bo ja się nie wypowiadam o Lubawie, prezesach...bo nie zsykałem nie straciłem....a jeszcze bardziej nie rozumiem tych...co kupowali...Kwiatki, Hutki po 30 zł...Skotany...itp....pośród nich...znaleźli się napewno Ci co kupowali dziś....Midasa po na plus 7 (trzeba być idiotą, żeby wciąż wierzyć...że coś może rosnąć wciąż po 20% a jeśli gwałtownie rośnie to i gwałtownie spada) Myślię jednak ,że większość zarobiła na spółkach Romana i to się liczy...a że pazerność rośnie w miare jedzenia to już wasza sprawa.
risky-rainmaker / 2007-01-16 18:33 / Ostatni Optymista
I jescze dodam, że choć...moja ALC spadła o 10%...to nie zapłakałem tak jak i tego nie robiłem kiedy urosła o 25%
dżeju / 2007-01-16 18:42 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
czy to było do mnie? anyway poczułem się wywołany do tablicy
otóż drogi risky, ja właśnie dlatego że pięknie zarobiłem na Alchemii (dwa razy), Hutmenie i Kwiatku, kiedy jeszcze Roman był dla nas symbolem hossy i jego nazwisko obok nazwy jakiejś firmy wywoływało wzrosty 25%, nie mogę spokojnie patrzeć, jak jadąc na tym image'u perfidnie wciąga ufających mu graczy w nieczystą grę
risky-rainmaker / 2007-01-16 19:39 / Ostatni Optymista
Dżeju....ufających graczy....a co oni robią na Giełdzie? To jak owca sam w lesie....Te słowa się wzajemnie znoszą...Giełda i Zaufanie...Parkiet trzeba traktować w kategorii....wyrwać i zostawić...;) a nie w kategorii związku opartego na uczciwości, szacunku...bo prędzej czy później źle się to skończy...Giełda to nie małżeństwo...bez przesady
warren buffet / 2007-01-16 19:04 / Tysiącznik na forum - LIDER RANKINGU
tak, zgodze sie, w listopadzie taki artykuł w podłodze wywołałby +40% na open.... dzis niestety kicha... zobaczymy co uczyni midas... ja mam czas, ale cierpliwosc co do romana tez sie konczy... a midas to jeszcze jest jedyna spolka z perspektywami... narazie prasowymi :/ widac

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

Cansas_ / 2007-01-16 18:24 / Bywalec forum
Dziekuje redakcji za upominki - bluzeczke (niestety bedzie ja nosic moja zona, bo ze mnie kawal chlopa :) smyczke oraz podkladke :) Bardzo milo :)

Dzis sesja zapobiegawcza - sprzedalem inwest PP oraz akcje, sprzedalem drozapol na otwarciu, oraz pogralem w sumie 4 razy na atlantisie - 3:1 dla mnie, wiec jestem bardzo zadowolony. Dokupilem capitala oraz mastersa i to jedyne dwie spolki ktore posiadam na dzien dzisiejszy (ok. 4% portfela w akcjach).
W sumie zdecydowalem sie na sprzedaz zeby odrobine ochlonac. Grajac 5-10% portfela (w porywach) w ciagu ostatnich 4 sesji podwoilem zainwestowany kapital (zeby nie stracone 95% kapitalu w PP drozapolu byloby nawet lepiej).

Co za duzo to niezdrowo, poza tym staje sie zbyt pewny siebie i czas na odpoczynek. Moim zdaniem zbliza sie nieuchronnie korekta, zobaczymy. Tak czy inaczej najwyzej nie zarobie tyle ile moglbym (licze jeszcze na spory wzrost capitala oraz mastersa), a bede spac spokojnie.

Pozdrowka

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

Big Lebowski / 2007-01-16 18:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
znany guru gieldowy A.Kostolany kiedys powiedzial -drogi inwestorze jezeli chodzi o gielde nie ufaj nawet wlasnemu ojcu...
osesek / 2007-01-16 18:20 / Pan Tysiącznik
tak mógła powiedzieć tylko sierota nie znająca własnych rodziców.
Big Lebowski / 2007-01-16 18:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tu nie chodzi o milosc rodzicielska tylko oto ze za wszystkie ruchy na gieldzie sam odpowiadasz...
osesek / 2007-01-16 18:30 / Pan Tysiącznik
Albo jesteś tępy albo udajesz.
Giełda to NIE KASYNO GRY W KTÓRYM KRUPIER JEST SZCHRAJEM .
Mam nadzieję, że udajesz (:.
Big Lebowski / 2007-01-16 18:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
1994 roku nastapil krach -gdyz tak szanowna instytucja jaka jest Ministerstwo Finansow rzucala pakietami na rynek akcji BSK bez zezwolenia KPW , ci co uwierzyli to poszli z torbami -doslownie...

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

osesek / 2007-01-16 18:06 / Pan Tysiącznik
Dobry wieczór.
Interesujące wieści dochodzą z KNF. Bardzo.
Wieści o znanym małżeństwie inwestorów giełdowych.
A pamiętam dobrze fragment wywiadu, w którym pan Romek zapewniał, że nie gra na swoich spółkach.
Jeżeli KNF wykaże, że małżeństwo naruszało prawo Kodeksu Handlowego i przepisy GPW to pan Romek wraz z małżonką zasłużą sobie na miano największych szachrajów w IV RP. I pomyśleć, że byłem jednych z wielu, którzy traktowali słowa pana Romka zaufaniem. Na szczęście do czasu aż zebrałem informacje do kupy i wyciągnąłem wnioski.
Wiem,że pecunia non olet dlatego czuję szcunek do szambiarzy bo wykonują pożyteczną pracę. Ale gra z szachrajem - o ile KNF dowiedzie- , który podaje się za uczciwego inwestora, napawa mnie większym wstrętem od smrodu z szamba. I będę omijał jego midasowe interesy z daleka. Lepiej z uczciwym stracić niż z oszustem zarobić.

MIDAS - OSTRZEŻENIE!

dżeju / 2007-01-16 17:56 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Mam nadzieję, że już wszyscy przejrzeli na oczy i widzą, że Roman Karkosik karmi nas jakimiś mrzonkami, podobnie jak w Skotanie i Hutmenie. Przedstawia nierealne, mgliste wizje rozwoju po to, aby windować kursy swoich spółek w sobie tylko wiadomym celu, bo przecież ich nie sprzeda (a może sprzedaje po trochu lub dogadza znajomym i rodzinie?)
DLATEGO OSTRZEGAM - Midas miał swoje 5 minut, ja też na tym zarobiłem, ale wiązanie się ze spółką na dłużej i wiara w ich plany, to SZALEŃSTWO. Rynek już tak łatwo nie podchwytuje tanich sztuczek RK i jemu podobnych, a kto odkupi od Was akcje jak będzie Wielka Wyprz?

Popatrzcie na Skotana, do jakiej sumy doszedł przed PP i co się z nim dzieje teraz. To samo czeka Midasa moim zdaniem.

Wielu z was podnieca się jeszcze Biotonem czy Lubawą. Tam też umiejętna polityka informacyjna doprowadziła do dużych zwyżek. Spółki te miały swoje 5 minut ale moda minęła i się kiszą. "Odgrzewane kotlety" jak mawia Brydzia.

Uff... napisałem to z czystej altruistycznej chęci ostrzeżenia nowych graczy przed manipulacjami, bo sam byłem kiedyś młody i wiem ile straciłem na Manometrach idąc za tłumem. Pamiętajcie: moda na spółki przemija i rzadko wraca, a otrzeźwienie może być bolesne.

dogłębnie prześwietlił Midasa mój kolega na forum www.investstock.civ.pl/board/GPW-f1.html
skorzystajcie
Abus / 2007-01-16 18:20 / Uznany Gracz Giełdowy
dzeju, Twoj kumpel to ten fioletowy hipopotam?
dżeju / 2007-01-16 18:35 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
no, poniekąd, znamy się z forum :)
Abus / 2007-01-16 18:16 / Uznany Gracz Giełdowy
wyszedlem dzis na szczescie z midaska pod szczytem prawie, co by o nim nie mowic, lajdak, szubrawiec, a nawet przechera...ale swoje dal zarobic:D
dżeju / 2007-01-16 18:03 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
i od razu info:
17:41 16.01.2007
KNF rozpoczęło postępowanie przeciwko Karkosikom ws. Boryszewa

Komisja Nadzoru Finansowego rozpoczęła postępowanie administracyjne w celu ustalenia czy Roman i Grażyna Karkosik naruszyli przepisy dotyczące informowania rynku po przekroczeniu progu 66 proc. głosów na WZA.

Ponadto, według KNF-u, "akcjonariusze Boryszewa będący małżonkami" mogli naruszyć przepisy dotyczące postępowania po przekroczeniu tego progu (zejście poniżej progu 66 proc. lub ogłoszenie wezwania na pozostałe akcje).




KNF przypomina, że zgodnie z ustawą o ofercie publicznej, naruszenie przepisów skutkuje niemożnością wykonywania prawa głosu z wszystkich posiadanych akcji do momentu spełnienia tych obowiązków.

Na dzisiejszym posiedzeniu KNF nałożyła kary po 30 tys. zł na dwoje małżonków za niepoinformowanie spółki publicznej (oraz innych uczestników rynku) o przekroczeniu progu 5 proc. głosów.
gollum / 2007-01-16 17:59 / Uznany Gracz Giełdowy
I dlatego trzeba kupować Eurofaktora.

Pięknie zapomniana, zakurzona, obsikana przez psy i obślimtana przez pijaczków i opluta przez zdesperowanych inwestorów długoterminowych.

No po prostu miodzicho.

HOWGH!!!
szampion nielogowany / 83.28.201.* / 2007-01-16 18:11
aaaaaahaaaaahaaaahaaaayyyyyyyyyy(wdech)haaaaaahaaaaaaaa dobre!!!!!!!!!!!!!!!!
Sam kiedyś go miałem ale oblałem, oplułem i wyrzuciłem ze stratą
gollum / 2007-01-16 19:03 / Uznany Gracz Giełdowy
To właśnie miałem na myśli.
x ray / 2007-01-16 17:58 / portfel / "BIG MILK"
KNF rozpoczęło postępowanie przeciwko Karkosikom ws. Boryszewa
x ray / 2007-01-16 17:59 / portfel / "BIG MILK"
http://www.parkiet.com.pl/news/art.jsp?idn=478214&idt=&dz=01000 link do info o postępowaniu

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

Tapir666z / 2007-01-16 17:38 / portfel / "Jak na razie leszczyk"
Wracam do domu i oczom nie wierzę. nareszcie jakiś przyzwity zarobek IBS +5% LBW +5% MST +15% MSTA +12% MCI +5%... Żyć nie umierać!

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

x ray / 2007-01-16 17:36 / portfel / "BIG MILK"
Invar & Biuro SYSTEM SA zbycie akcji spółki przez członka zarządu
Biuro System S.A. z siedzibą w Łodzi w dniu 16.01.2007 r. została poinformowana przez Prezesa Zarządu Pana Henryka Kruszka, że w wyniku zbycia od dnia 10 stycznia do dnia 12 stycznia bieżącego roku 110.736 sztuk akcji Spółki Invar Biuro System S.A., posiada on obecnie 549.961 akcji Spółki, co stanowi 1,95 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki i 1,95 % akcji w kapitale zakładowym. Przed zajściem powyższego zdarzenia posiadał łącznie 660.697 akcji Spółki, co stanowiło 2,34 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki i 2,34% akcji w kapitale zakładowym.
superman / 2007-01-16 17:40 / Tysiącznik na forum
objal prawa poboru, jest ok.
x ray / 2007-01-16 17:39 / portfel / "BIG MILK"
Nawet mi się gadać nie chce gdyby nie to byłby ładny plusik.Jeszcze się żurawi pozbyłem - UMIERAM !!!

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

warren buffet / 2007-01-16 17:33 / Tysiącznik na forum - LIDER RANKINGU
sesja lekka, zwiewna i przyjemna :) portfello + - 0.... ciesze sie ze masters odżywa, bo sie go pozbęde :) i PiPki Ibs też sie pozbęde :) ale jeszcze not now...

obroty dzis większe, usa nie grzeszy wzrostami... a midwig ma swoją drogę :)

=====
dziekuje Redakcji za kolejny upominek. Koszulki jeszcze nie miałem z money.pl :) ( w dodatku smycz, podkładka, ulala ) raz jeszcze dziekuje za pamieć. to bardzo miłe.

Re: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

samuraj jack nielogo / 80.53.32.* / 2007-01-16 17:28
obroty się robią coraz większe, a można powiedzieć, że kurs buksuje w miejscu...

Pakiety

warren buffet / 2007-01-16 17:24 / Tysiącznik na forum - LIDER RANKINGU
09MIDAS 34,30 205,8 3000
ALCHEMIA 34,30 205,8 3000

ciekawe :)
x ray / 2007-01-16 17:33 / portfel / "BIG MILK"
Witam wszystkich Kolejny raz dałem się ponieść emocjom i zapakowałem się w spekułe na górce
W PLECY !!! A miałem być konsekwentny w swojej strategii. Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-01-16 17:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i jeszcze jedno z ta wiernoscia nie przesadzaj...
Big Lebowski / 2007-01-16 17:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dobrales sobie odpowiedni dopisek...
warren buffet / 2007-01-16 17:34 / Tysiącznik na forum - LIDER RANKINGU
więc ją szlifuj.... tak co by twoje serce nie drgnęło ani na sekunde w emocjach....
?
Zacznij wprowadzać nazwę interesującego Cie waloru
Giełda na skróty
Indeks Wartość Zm. [%] Obroty [mln.]
WIG 53325,27 +0,04% 386,85
WIG20 2432,77 +0,15% 341,66
mWIG40 3512,00 -0,32% 29,37
WIG250 1186,36 -0,20% 12,19
Indeks Wartość Zm. [%] Godz.
Dow Jones Industrial 16463,76 -0,91% 16:00
Nasdaq 4382,85 -0,83% 17:15
Nikkei 225 15137,25 -0,39% 15:15
DAX 8948,72 +0,10% 13:29