Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

GPW: WIG20 broni się przy poziomie 2200 pkt.

97
Podziel się:

W WP money czytaj o przebiegu sesji na warszawskiej giełdzie w środę.

GPW: WIG20 broni się przy poziomie 2200 pkt.

Druga część handlu na warszawskiej giełdzie przyniosła w środę pogorszenie nastrojów. Indeks WIG20 oparł się blisko granicy 2200 pkt. Wśród dużych spółek tylko grupa Lotos utrzymuje się na wyraźnym plusie.

Inwestorom obecnym na warszawskiej giełdzie nie udało się jednak utrzymać wzrostów. Widać to zwłaszcza po notowaniach wskaźnika WIG20, który przez większość sesji bronił wczorajszego poziomu, ale w końcu inwestorzy zaczęli pozbywać się akcji. Najwyraźniejsze spadki dotykają mBank, Tauron oraz LPP - wszystkie te spółki tracą po ponad 2 proc. Od początku handlu na wyraźnym plusie pozostaje tylko Grupa Lotos.

Ponad 3 procent zyskują obecnie notowania spółki Amica. Producent AGD po publikacji wyników zapowiada, że spółka będzie hojna dla inwestorów przy podziale zysków - taką przynajmniej deklarację złożył prezes spółki, Jacek Rutkowski.

Główne indeksy GPW podczas sesji w środę

_ _Aktualizacja: 12:29

GPW: Bardzo spokojna reakcja na Brexit

Łukasz Pałka

Na początku środowej sesji inwestorzy mieli większą ochotę do kupowania akcji. Później ten "zapał" nieco osłabł. Na rynkach nie widać jednak jakichkolwiek oznak paniki spowodowanych rozpoczęciem procedury Brexit.

Handel na warszawskiej giełdzie przebiega w środę dość spokojnie, podobnie jak na pozostałych europejskich parkietach. Główny indeksy utrzymują się blisko poziomów wtorkowego zamknięcia - na giełdzie w Londynie główny wskaźnik FTSE100 traci nieznacznie około 0,2 proc.

Inwestorzy dość spokojnie przyjmują więc kolejne informacje dotyczące Brexitu. Formalne rozpoczęcie procedury wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej było zapowiadane na koniec marca już wcześniej. Teraz ta decyzja została tylko potwierdzona.

Na warszawskiej giełdzie wśród spółek z WIG20 pozytywnie wyróżnia się w środę Grupa Lotos notująca wzrost kursu akcji o około 3 proc. Dobrze radzi sobie również KGHM, którego akcje wróciły do poziomu powyżej 120 zł.

Główne indeksy GPW podczas sesji w środę

_ _Aktualizacja: 08:33

Początek Brexitu. Do USA wracają wzrosty

Łukasz Pałka

Wielka Brytania formalnie rozpoczęła właśnie procedurę, która ma doprowadzić kraj do wyjścia z Unii Europejskiej. Nastroje wśród inwestorów mają szansę na poprawę po wtorkowej sesji na nowojorskiej giełdzie, która zakończyła się mocnymi wzrostami indeksów.

Brytyjska premier Theresa May podpisała właśnie dokument, w którym Wielka Brytania uruchomiła procedurę wyjścia ze Wspólnoty. List ma w środę trafić do Brukseli. W ten sposób rozpocznie się dwuletni okres negocjacji, który w efekcie ma doprowadzić do Brexitu. Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej staje się więc faktem. Na razie jednak wiele spraw pozostaje niewyjaśnionych, jak chociażby przyszłość imigrantów w Wielkiej Brytanii.

Ponieważ decyzja i formalny początek Brexitu już od dawna były zaplanowane na koniec marca, trudno w środę oczekiwać znacznego pogorszenia nastrojów wśród inwestorów na rynkach. Funt pozostaje bardzo słaby - obecny kurs waha się w okolicach 4,86 zł, co oznacza, że od początku roku stracił już ponad 5 proc.

Zaskoczeniem, bądź przejawem nadmiernego optymizmu wśród inwestorów są wyniki wtorkowego handlu na nowojorskiej giełdzie. Główne indeksy powróciły do mocnych wzrostów, w dużej mierze ze sprawą skoku kursów spółek z branży finansowej. Stało się tak pomimo porażki Donalda Trumpa, który nie zdołał ostatnio przeforsować zmian w zakresie opieki zdrowotnej, a to stawia pod znakiem zapytania cały jego plan reform - ten sam, który napędzał giełdową hossę w ostatnich miesiącach.

Środa jest kolejnym dniem, gdy inwestorzy nie powinni spodziewać się napływu wielu informacji makroekonomicznych, które mogłyby mieć wpływ na ich nastroje.

Emocje wśród inwestorów niezmiennie może wzbudzać napięta sytuacja wokół spółki Bumech. Po piątkowej decyzji Komisji Nadzoru Finansowego o zawieszeniu akcji ich posiadacze musieli uzbroić się w cierpliwość - nie mogą bowiem na razie sprzedać papierów spółki, a KNF bada, jak faktycznie wyglądała sytuacja z informacją o wejściu do spółki dużego chińskiego inwestora China Coal Energy Company Limited.

Na warszawskiej giełdzie trwa sezon wyników spółek. W środę raport publikuje m.in. Boryszew. W czwartek poznamy wyniki spółek energetycznych Enea, Energa, oraz kopalni Bogdanka.

giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(97)
Sprzedaj fakt...
7 lat temu
BUX -1,15%.
Sprzedaj fakt...
7 lat temu
Ropa, to najważniejszy towar na świecie, bez niej nie istnieje gospodarka, kto jej nie ma zostanie bankrutem.
Sprzedaj fakt...
7 lat temu
Bankrut-manipulant szulernia nie ma już gotówki na udawanie kupna strat, więc tylko próbuje nim straszyć, a każdy mu sypie, żadnego popytu na przewartościowane mocno akcje w krachu globalnym już nie ma.
Sprzedaj fakt...
7 lat temu
Krach globalny przyspiesza, zagraniczni inwestorzy w bliskok rekordowej sikali pozbywają się akcji i obligacji Japonii. Last week - as Q1 ends - Foreigners sold 1.923 trillion Yen in Japanese bonds and 754 billion Yen in Japanese stocks. That was the second largest dump of Japanese assets in history...
Sprzedaj fakt...
7 lat temu
Indeks giełdy w Szanghaju notuje czwarty spadek z kolei.
...
Następna strona