Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Na Wall Street minimalne zmiany indeksów

0
Podziel się:

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 7,04 pkt. (0,05 proc.) do 13.175,64 punktu. Indeks S&P 500 zyskał 0,87 pkt. (0,06 proc.) i wyniósł na koniec dnia 1.402,22 punktu.

Na Wall Street minimalne zmiany indeksów
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Środowa sesja na Wall Street przyniosła minimalne zmiany, ale pomimo pewnej presji ze strony sprzedających indeks S&P 500 obronił ważny z przyczyn psychologicznych poziom 1.400 punktów.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 7,04 pkt. (0,05 proc.) do 13.175,64 pkt. Indeks S&P 500 zyskał 0,87 pkt. (0,06 proc.) i wyniósł na koniec dnia 1.402,22 pkt. Nasdaq Composite stracił 4,61 pkt. (0,15 proc.) i wyniósł 3.011,25 punktu.

Zobacz, jak zakończyła się sesja na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Sesja rozpoczęła się od sporych spadków, ale później indeksy prawie odrobiły straty dzięki wzrostowi kursów firm produkujących towary konsumpcyjne i medyczne. Ich produkcja nie jest obarczona wysokim ryzykiem, co wskazuje - jak oceniają analitycy - że inwestorzy nie są na razie skłonni do podejmowania ryzyka.

Wydajność pracy amerykańskich pracowników zatrudnionych w sektorach poza rolnictwem wzrosła o 1,6 proc. w II kwartale 2012 r. Analitycy spodziewali się w II kwartale wzrostu wydajności pracy o 1,4 proc. Jednostkowe koszty pracy wzrosły w II kwartale o 1,7 proc. Analitycy oczekiwali tu wzrostu o 0,5 proc.

W USA zanotowano spadek indeksu wniosków o kredyt hipoteczny MBA. Indeks zniżkował w tygodniu zakończonym 3 sierpnia 2012 r. o 1,8 proc., po uwzględnieniu czynników sezonowych. Tydzień wcześniej wskaźnik wzrósł o 0,2 proc.

Nastroje na rynku popsuły wcześniej słabsze od oczekiwań dane z gospodarki niemieckiej. Produkcja przemysłowa w Niemczech w czerwcu 2012 r. spadła o 0,9 proc. mdm, podczas gdy w poprzednim miesiącu wzrosła o 1,7 proc., po korekcie. Oczekiwano, że produkcja mdm spadnie o 0,8 proc., po wzroście poprzednio o 1,6 proc., przed korektą.

Analitycy oceniają, że jakakolwiek korekta spadkowa będzie miała obecnie raczej ograniczony zasięg, zbyt duże jest bowiem prawdopodobieństwo interwencji na rynku w najbliższym czasie ze strony Europejskiego Banku Centralnego oraz Rezerwy Federalnej USA.

_ Wzrost gospodarczy w USA jest wolniejszy w tym roku niż tego wcześniej oczekiwaliśmy - powinien w tym roku znaleźć się w przedziale 1,5-2,5 proc. Uważamy, że wolniejszy wzrost skłoni Fed do rozpoczęcia kolejnego programu luzowania ilościowego w USA, szczególnie, że amerykański bank centralny podkreśla w ostaniec czasie swój podwójny mandat - zbalansowanego wzrostu oraz inflacji. Jeśli dodatkowy program skupu obligacji dojdzie do skutku, jego wartość będzie prawdopodobnie wystarczająco duża i zwiększyłby on nasz optymizm co do perspektyw gospodarki w pozostałych miesiącach tego roku _ - ocenili analitycy Schroders.

Ze spółek rosły akcje Hewlett-Packard, gdyż spółka podniosła prognozy wyników na trzeci kwartał. Zysk na akcję ma wynieść 1 dolar, a analitycy szacowali go na 94-97 centów. Ponad 4 proc. zyskał Research in Motion. W ciągu ostatniego roku kurs tej firmy stracił łącznie 45 procent. Na wartości traciły banki, w tym Morgan Stanley, Citigroupo i Bank of America.

Lekko rosły akcje Disneya, który pokazał lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne. W czwartek swoje wyniki za drugi kwartał przedstawią m.in. Advanced Auto Parts, Kohl's i Nordstrom, a w piątek JCPenney.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)