Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Artur Nawrocki
|

Spadki po wystąpieniu szefa Fedu

0
Podziel się:

Amerykańskie indeksy zaczęły spadać zaraz po zakończeniu wystąpienia Bena Bernanke. Nie wspomniał on o QE3.

Spadki po wystąpieniu szefa Fedu
(ec.europa.eu)

Stopy procentowe * *w USA *zostały utrzymane na poziomie 0,25 procenta. Sam przewodniczący Rezerwy Federalnej zapowiedział podtrzymanie dotychczasowej polityki pieniężnej. Nie zapowiedział natomiast następnego etapu _ Quantitive Easing 3. _*

S&P500 stracił 0,65 procenta na zakończenie notowań na giełdzie nowojorskiej. podbnie zachował się Dow Jones, który spadł 0,66 procenta.

Przez cała sesję S&P500 wahał się wokół kursu odniesienia, jeszcze przed wystąpienie Bena Bernanke szeroki indeks znajdował się na plusie.

Jak twierdzi Bernanke - czas trwania niskich stóp będzie utrzymywany. Neguje także fakt, że banki inwestycyjne w Stanach Zjednoczonych cechują się dużą ekspozycją na kryzys grecki, czyli potencjalne bankructwo tego kraju w niewielkim stopniu odbiłoby się na rentowności amerykańskich instytucji finansowych.

Szef Fedu jest wyraźnie zaniepokojony wolniejszym ożywieniem gospodarczym niż myślał. Uważa, że główne przyczyny wolniejszego rozwoju są czynnikami niemonetarnymi. Tym samym obniżył nieco prognozy dla nadchodzących lat, choć nadal mają wydźwięk pozytywny.

Producent oprogramowania Adobe Systems spadał w czasie sesji nawet 5 procent. Po tym jak zapowiedział jedynie 50 centów zysku na akcje, podczas gdy analitycy spodziewali się co najmniej 54 centów. Drugi największy kurier FedEx wzrastał 3,2 procent po tym jak spółka przedstawiła wzrostów zysków przebijający szacunki analityków prognozowanych przez Bloomberga.

Ciekawie wygląda sytuacja na rynku towarowym. Ropa naftowa po osiągnięciu 4-miesięcznego minimum popołudniem gwałtownie się wybiła. Odreagowanie ropy typu Brent było niemal dwa razy mocniejsze niż gatunku Crude. Podobnie zyskiwał gaz ziemny. Najbardziej tracącym walorem rynku towarowego jest wełna, która spada ponad 5 procent. Sporo tracą także kontrakty na kukurydzę.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)