Na skróty
Giełda w Money.plWiadomości giełdoweFrank szwajcarski wciąż powyżej 3,30 złotego
2011-06-16 10:43

Frank szwajcarski wciąż powyżej 3,30 złotego

Autor: (AN), (PZ)

Frank szwajcarski wciąż powyżej 3,30 złotego
[fot: Yong hian Lim/Dreamstime.com]

Ostatnia aktualizacja: godz. 15:55

Lepsze od oczekiwań wiadomości z gospodarki Stanów Zjednoczonych spowodowały niewielkie osłabienie szwajcarskiej waluty w stosunku do złotego. Kurs wciąż znajduje się wysoko, jednak do historycznego rekordu brakuje mu około dwóch groszy.

Głównymi powodami wyraźnego umocnienia franka jest wzrost napięcia w Grecji - burzliwe protesty pod siedzibą rządu i ministerstwa finansów w Atenach. Wśród państw europejskich nadal brakuje porozumienia, co do rozwiązania sytuacji kryzysowej.

Zobacz jak zmienia się kurs franka szwajcarskiego w stosunku do złotego
Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Jakby tego było mało, USA zaprezentowała wczoraj fatalne dane ze swojej gospodarki co zaowocowało kontynuacją tendencji zniżkowej na amerykańskich giełdach. Paniczna wyprzedaż zagościła wczoraj na Wall Street.

Dziś na amerykańskich parkietach jest już znacznie lepiej. Giełdowe indeksy za Oceanem w efekcie lepszych od prognoz analityków danych z rynku pracy i sektora nieruchomości, w kilkanaście minut po rozpoczęciu notowań znajdują się na symbolicznych plusach.

Zobacz jak kurs CHFPLN zmieniał się w ciągu ostatnich 2 lat
Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Frank przebił również bardzo ważny poziom w stosunku do europejskiej waluty. Widać, że inwestorzy z całej Europy uciekają w bezpieczne aktywa, a takim bez wątpienia jest szwajcarska waluta.

Zobacz kurs euro do franka szwajcarskiego
Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej


Jak zauważa Marek Rogalski, analityk DM BOŚ sama decyzja banku centralnego Szwajcarii nie wpłynęła na rynki, ale to co miały do powiedzenia władze monetarne - SNB tylko nieznacznie obniżył prognozy inflacyjne, co może sugerować, iż w najbliższym czasie nie ma za bardzo szans na ewentualne interwencje w celu osłabienia szwajcara. Na uwagę zasługuje też sformułowanie, iż SNB nie będzie w stanie długo utrzymywać ujemnych, realnych stóp procentowych - uważa analityk.

Czytaj w Money.pl
Nie będzie tańszego franka. Boją się Grecji
W najbliższych dniach są niewielkie szanse, by polska waluta znacząco umocniła się wobec franka szwajcarskiego - przewidują analitycy.
Zwoliński: Ucieczka od franka się nie opłaca
Groźba plajty Grecji, do tego bunt Arabów i od razu raty kredytów są jak jojo.
(AN) , (PZ)
Tagi:frank, frank szwajcarski
Zobacz więcej:drogi frank
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

I co teraz maja zrobic mlode lemingi, takie jak ja ???

mlody leming / 77.255.238.* / 2011-06-16 17:58
Beda nas licytowac !!!
Babcie sie od nas odwrocila za ten dowod !!! i emerytura wspomoc nie chce !!!

Co z nami lemingami teraz bedzie ???

Re: Frank szwacjarski rekordowo drogi

squun / 78.133.227.* / 2011-06-16 17:56
ciekawe czy po wyborach wróci pomysł 3x15 (chleb, cukier i paliwo).

Nowych urzędników z czegoś pewnie trzeba będzie utrzymać

Re: Frank szwacjarski rekordowo drogi

Stańczyk / 212.2.96.* / 2011-06-16 17:12
Donek wprowadza politykę "wszystko po pięć". Teraz przyszła kolej na franka :)

Re: Frank szwacjarski rekordowo drogi

mifdsa / 194.197.79.* / 2011-06-16 16:55
Lepsze od oczekiwań wiadomości z gospodarki Stanów Zjednoczonych....Jakby tego było mało, USA zaprezentowała wczoraj fatalne dane ze swojej gospodarki. Albo ja czegoś nie rozumiem albo to jest przecież jakiś BEŁKOT!! kto to pisze?
mlody leming / 77.255.238.* / 2011-06-16 17:11
Jak to kto, mlode lemingi !!!

Bardzo ważne !

andi5 / 83.31.78.* / 2011-06-16 16:50
Witam wszystkich! Uwaga, bardzo ważne !
Komorowski w dniu 13.06.2011 skierował do Sejmu projekt ustawy umożliwiającej ograniczenie wolności i praw z powodu "działań w cyberprzestrzeni":
http://www.bbn.gov.pl/portal/pl/2/3087/Projekt_ustawy_o_cyberbezpieczens...
Sprawdziłem na stronie rządowej, to prawda!

Napisała dzisiaj o tym na swoim portalu http://prawda2.info/viewtopic.php?t=16764

Sprawdziłem, aby nie siać paniki, i oto co tam jest napisane, możecie sprawdzić:

"OTO CELE TEJ REGULACJI:
1/ wyłączenie sieci internetowej lub jej zakłócenie emisją sygnałów,
2/ wprowadzenie cenzury prewencyjnej oraz kontrola wszystkich przekazów informacji,
3/ uniemożliwienie dostępu do informacji publicznej,
4/ wkroczenie sił bezpieczeństwa publicznego na teren szkół wyższych wbrew woli rektorów,
5/ zakazanie przeprowadzania zgromadzeń publicznych,
6/ zakazanie akcji protestacyjnych studentów organizowanych przez samorządy studenckie i stowarzyszenia,
7 zakazanie zrzeszenia się w formie ruchów obywatelskich i stowarzyszeń,
8/ zakazanie działania ruchów obywatelskich i stowarzyszeń,
9/ zamknięcie osób w wieku ponad 17 lat na podstawie decyzji wojewody w ośrodkach odosobnienia,
10/uniemożliwienie przemieszczania się i zmiany miejsca zamieszkania.
- - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - -
Zamordyści posunęli się o krok za daleko. Projekt ustawy został przygotowany u progu lata, aby młodzież na wakacjach nie połączyła wysiłków w obronie wolności i demokracji. Politycy pomylili się!"
I dalej jest apel o walkę w obronie demokracji, proszę przeczytać co gdzie i jak.

Czyli to, co blogerzy i internauci piszą na prawie wszystkich forach od dawna, zaczyna stawać się prawdą! Stan wojenny/wyjątkowy ma tylko Sejm zatwierdzić!
A Sejm szybko to zrobi w obawie o własne tyłki.No to doczekaliśmy się. Pamiętajcie, nie na darmo do Bronka chodził Jaruzel-WRONA.
Najpierw nas testowali, a teraz wprowadzają w czyn! Tak jak piszą od dawna internauci, wyborów nie będzie!
I co Wy na to?
A słowo ciałem się stało! Mamy drugą Białoruś. Jak ta ustawa wejdzie w życie, będą mogli wsadzać do więzień kto im tylko podpadnie, bez demokratycznych procesów. Na podstawie pomówień.

/O ile możecie, to podawajcie to dalej na portalach a nawet na stronach zagranicznych, gdyż ja nie nauczyłem się jeszcze wklejać i nie znam j.angielskiego/.

Re: Frank szwacjarski rekordowo drogi

oppp / 83.23.211.* / 2011-06-16 16:49
fran za dwa lata po 2 złote, polska gospodarka pójdzie w górę
asasasas / 78.13.31.* / 2011-06-16 17:12
a przez te dwa lata po 6 i co za hibernujesz się mądralińskiej babci wnusio

Re: Frank szwacjarski rekordowo drogi

Termik / 193.201.167.* / 2011-06-16 16:28
Kredytobiorcom CHF (czytaj: spekulantom) nie wiedzie się wcale najgorzej, bo LIBOR jest na śladowym poziomie i mimo, że kurs franka jest wysoki, to oprocentowanie kredytu prawie żadne.

Za to to, co się dzieje przy kredytach złotowych to katastrofa. Nasza RPP usilnie pracuje nad podwyższaniem kosztu pieniądza i WIBOR - czyli oprocentowanie kredytów w PLN - idzie non stop w górę. Znowu kopa dostają ci, którzy wzięli kredyt w rodzimej walucie, tj. teoretycznie "drożej, ale bez ryzyka". I jakoś na ten temat nikt nie robi rabanu.
Kryptolog / 70.232.240.* / 2011-06-16 17:32
a co gdybym wziol kredyt we frankach po takim kursie czy myslicie panowie ze bedzie szedl jeszcze w gore ?
Porownanie kredytu we fankach i zlotowkach dzis to dla mojego przyszlego keredytu okolo 500 zl na racie .
Moim skromnym zdaniem to za miesiac dwa powinien zaczac spadac bo jak dlugo moze ijsc w gore ?mam nadzieje jeszcze "zarobic" na tym kredycie

Re: Frank szwacjarski rekordowo drogi

iksi / 91.150.223.* / 2011-06-16 15:40
Jedna strona zaciaga kredyt - czyli coś ryzykuje.
Druga strona udziela kredytu - to chyba też coś
ryzykuje. Skoro obie strony ryzykuja, to dlaczego
tylko martwią sie kredytobiorcy?
Mysle , że kredytobiorcy powinni się połączyć i zacząc
działać. Jak banki chciały zarobić, to teraz nadszedł
czas na tzw renegocjacje warunków umowy albo inaczej
na redukcję zadłużenia, itp.
To co dzieje się z frankiem nie jest wynikiem tego, że
Kowalski chciał mieć tani kredyt, tylko tego ze goście
w krawatach robia interesy na czym da się zarobić, a jeżeli ktoś chce zarobić to muszą być też tacy co muszą stracić.
et / 178.42.42.* / 2011-06-16 16:05
Bank narazie nic nie ryzykuje cale ryzyko przezucone jest na bioracego kredyt... na razie mieszkan nikt wam nie zabierze bo bankom nie oplaca sie żebyscie bankrutowali na poczatku, splacicie z 3/4 tego kredytu lub polowe to dopiero banki zaczna "zamiatac wami chodniki" a wy bedziecie w plecy x2 stracicie to co juz splaciliscie i do tego stracicie mieszkanie.
frank po 5 zł / 79.186.100.* / 2011-06-16 16:14
He,he to samo mówię kredyciarzom ale oni są młodzi,wykształceni i z dużych miast i takiemu kmiotkowi jak ja nie wierzą
irlo / 31.63.168.* / 2011-06-18 12:56
No i co że mówisz to jest wiadome, ale co w związku z tym można zrobić, gadać
squun / 78.133.227.* / 2011-06-16 17:58

młodzi,wykształceni i z dużych miast


Stare capy 40,50,60 letnie okradły nas z mieszkań i emerytur!
I niestety musimy siedzieć w kredytach

Nie marudzić - jesteśmy Zieloną Wyspą

astartis / 89.228.70.* / 2011-06-16 15:33
Donald z Bronkiem nas poprowadzą.

Znowu niedobry tusk

asdasd / 217.173.182.* / 2011-06-16 15:03
podkręca franka :(

Re: Frank szwacjarski rekordowo drogi

dfgdfgdfgdfgdfg / 212.14.47.* / 2011-06-16 14:44
ale ludziska są naiwni, myślą, że jak będzie światowy kryzys to jedna malutka Szwajcaria się uratuje i będzie potęgą. Kolejna banieczka pompowana przez spekulantów, którzy zawsze znajdą coś, na czym można zarobić, czy to lewary, czy to zboża, czy to złoto, czy to miedź itd itd.
Eternit z Azbestu / 2011-06-16 15:16 / Tysiącznik na forum
sama prawda
ale przy okazji sporo naszych lemingów na tym ucierpi

Re: Frank szwacjarski rekordowo drogi

susol / 2011-06-16 14:43
Ja akurat jestem w takiej sytuacji, że w dniu dzisiejszym uruchomiłem kredyt, który dostałem w CHF. W skali jednostki mam powody do radości ale patrząc ogólnie również na swoich znajomych, którzy odczuwają wzrost kursu franka - to współczuje.
Natomiast nawet jeśli byłbym w sytuacji większości to napewno żadnych gwałtownych ruchów bym nie wykonywał - wystarczy poczytać analizy i policzyć ile pieniędzy udało się zaosczędzić od momentu uruchomienia kredytu w porównaniu gdyby ten sam kredyt wziąść w tamtym czasie w PLN.

Re: Frank szwacjarski rekordowo drogi

wczesny gierek / 89.76.39.* / 2011-06-16 14:35
a co ci kredytobiorcy myśleli że frank lub dolar będą zł. kosztować hehe ja obstawiam franka na 3.7 zł a dolara na 3.1zł jak tylko wybory sie zakonczą i pare rzeczy wyjdzie z tą zieloną wyspą a jak minie euro2012 to franka liczę na 4zł a dolara 3.5zł polska przez banki została wyrolowana i z ludzi zrobili białych niewolników na 30 lat z kredytami

Re: Frank szwacjarski rekordowo drogi

Tadek0285 / 83.15.53.* / 2011-06-16 14:00
Zachęcam do oszczędności poprzez zakup CHF w internetowym kantorze. W internetowykantor.pl oszczędzam między 10-12 gr na każdym kupionym franku.
squun / 78.133.227.* / 2011-06-16 14:18
trzeba było kupić franki w kantorze jak były po 2zł i wpłacić na obligacje albo odpowiedni fundusz, zamiast płacić bezsensowny wkład własny

KTO MLODEGO LEMINGUSIA URATUJE ???

mlody leming / 77.255.238.* / 2011-06-16 13:56
Jak mnie nikt nie uratuje bede musial rzucic sie do oceanu ale mam przywiazany sznurek do poreczycieli !!!

Oni tez beda musieli skoczyc czy moze ta lina sie urwie ???

Jakis inzynier moze by to policzyl bo ja to po marketingu !!!
Eternit z Azbestu / 2011-06-16 14:00 / Tysiącznik na forum
Ja jestem inżynier.
Na tym polega poręczenie, że trzeba spłacać czyjeś długi jak ten ktoś nie może.
mlody leming / 77.255.238.* / 2011-06-16 14:10
No to babcie bede musial tez pociagnac do oceanu !!!

Babcia mi mowila, zebym tego kredytu nie bral, to za to zabralem jej dowod aby nie mogla zaglosowac na partie co glosuje na wyksztalconych !!!

No, co ja teraz babci bede musial powiedziec ze bedzie musiala skoczyc ze mna do oceanu ???
Eternit z Azbestu / 2011-06-16 14:14 / Tysiącznik na forum
Jak zabrałeś jej dowód i siedo tego przyznasz to wsadzą Cię do paki a babci darują.

W sumie paka to też jakieś wyjście. Będziesz miałdach nad główa i wyżywienie.
mlody leming / 77.255.238.* / 2011-06-16 14:20
Czyli nie bede musial skakac do oceanu ???
Bardzo sie boje wody, nie umiem plywac!

Lepiej juz w tej pace byc niz skakac !
Moze kiedys znowy wyksztalceni beda rzadzic i zrobia amnestie !
Eternit z Azbestu / 2011-06-16 14:23 / Tysiącznik na forum
Skakanie do oceanu jak się umie pływać mija się z celem.
mlody leming / 77.255.238.* / 2011-06-16 14:42
a jakbym umial plywac to nie byloby sensu zeby sobie skoczyc do wody i poplywac?

Jakbym umial plywac to niby gdzie mialbym sie tego nauczyć: w powietrzu, pod ziemia, na ladzie czy moze na orbicie?

Chyba sie teraz Z_E_S_R_A_M w pory!!!

mlody leming / 77.255.238.* / 2011-06-16 13:25
a mowili mi doradcy, ze to jest bardzo dobra inwestycja !!!

I co ja teraz biedny mam zrobic ???
squun / 78.133.227.* / 2011-06-16 13:43
zmień doradcę !!!
mlody leming / 77.255.238.* / 2011-06-16 13:48
Teraz mam zmienic jak maja mnie zlicytowac ???

Znasz jakiegos doradce co mi sprzeda teraz 123 tys. CHF po 2.3 ???

Bardzo bym Ci byl rad gdybys mi takiego znalazl !
squun / 78.133.227.* / 2011-06-16 14:21
jak żeś się zgodził na jego rady to znaczy że macie zbliżony(niski) poziom wiedzy także nich o tobie dalej doradza!
Eternit z Azbestu / 2011-06-16 14:27 / Tysiącznik na forum
Ja myślę, że ten doradca niekonieczni jest głupi. Wszak to nie on brał kredyt. On zarobił na poradzie, a może nawet bank mu zapłacił za nagonienie klienta.
mlody leming / 77.255.238.* / 2011-06-16 14:57
To co, oni polecieli ze mna w Bolka ???
Eternit z Azbestu / 2011-06-16 15:18 / Tysiącznik na forum
sama prawda
mlody leming / 77.255.238.* / 2011-06-16 14:24
no alem przeciez wyksztalcony, po zarzadzaniu i marketing !!!
Tom glupi czy co ???
Eternit z Azbestu / 2011-06-16 13:33 / Tysiącznik na forum

I co ja teraz biedny mam zrobic ???

To co i inne lemingi... skoczyć z klifu do oceanu.
mlody leming / 77.255.238.* / 2011-06-16 13:37
Jak skocze do oceanu, to czy tez beda musieli skoczyc poreczyciele ???
Eternit z Azbestu / 2011-06-16 13:57 / Tysiącznik na forum
Lemingi skaczą stadnie.
Eternit z Azbestu / 2011-06-16 13:58 / Tysiącznik na forum
Tak swoją drogą na zjeździe PO puszczali piosenkę "Jump"...
mlody leming / 77.255.238.* / 2011-06-16 13:58
No tos mnie pocieszyl !!!
mlody leming / 77.255.238.* / 2011-06-16 13:33
Moja buda, ktora za te CHF kupilemjest już tansza od kredytu, ktory mam splacic.

Poradzcie mlodemu lemingowi, co ja teraz ma poczac ???
andy2024 / 83.18.109.* / 2011-06-16 13:58
po pierwsze nie panikuj, po drugie policz - nie wiem jak w twoim przypadku ale w moim to co zaoszczędziłem przez 3 lata kredytu na ratach w chf tańszych od tych w pln wystarczy na dopłacanie przez 4 lata do rat w chf droższych od tych w pln (i to licząc po kursie 3,40, który pewnie nieco zdołuje po obecnych zawirowaniach). Innymi słowy po 7 latach od wzięcia kredytu wyjdę na zero. Sprawa kapitału i wartości lokalu to nieco drugorzędne sprawy bo banki sznurków na siebie kręcić nie będą (choć są raty wyższe to je płacę, jak bank zacznie szukać dodatkowych zabezpieczeń to wstrzymuję płatności, zabieram gotówkę z banków, zostaję dożywotnim bankrutem żyjącym na koszt państwa, podatników i banku, który musi mi zapewnić lokal zastępczy, a ja będą zarabiał albo oficjalnie min. krajowe, albo wszystko na czarno, przez co potem państwo będzie musiało zapewnić mi też świadczenia zamiast emerytury). Tak więc nie ma się co aż tak przejmować...
mlody leming / 77.255.238.* / 2011-06-16 13:29
mowa jest oczywiscie o kredycie na full (na dziesiatki lat) we CHF !!!

Re: Frank szwacjarski rekordowo drogi

buc_pucybut / 2011-06-16 13:11 / Tysiącznik na forum
a to dopiero początek

Re: Frank szwacjarski rekordowo drogi

!!!!! / 46.112.222.* / 2011-06-16 12:35
NASTANIE W POLSCE PROBLEM KREDYTÓW NA DOMY I OTO CHODZI ŻEBYŚMY MIELI DALEJ DŁUG A MIESZKALI POD MOSTEM

Re: Frank szwacjarski rekordowo drogi

ced / 83.6.34.* / 2011-06-16 12:33
Chciałbym uspokoić (pocieszyć?) wszystkich, których przeraża wzrost kursu franka. Kilka tygodni temu widziałem na WP symulację, z której wynikało, że jeśli ktoś wziął kilka lat temu 300 tys zł kredytu w tej walucie, to jego rata osiągnęła już szokującą wysokość 1850 zł!!!!
Otórz oznajmiam wszystkim, że kilka lat temu wziąłem kredyt w takiej kwocie, ale namówiony przez doradców kredytowych niestety w ZŁOTÓWKACH . W związku z tym raty na poziomie 1850 zł spłacałem tylko pięć czy sześć razy i była to najniższa ich wysokość. Z reguły są to kwoty o 200 - 300 zł wyższe. Bywały też kwoty na poziomie prawie 2500 zł. Gdybym więc nie uległ namowom, to przez większość czasu płaciłbym maksymalnie około 1600 - 1700 zł. Czyli do dnia dzisiejszego wydałałem na ten "bezpieczniejszy" wariant złotówkowy jakieś 40 tys złotych dodatkowo. Drugie tyle dołożę zanim kredyt spłacę. Niech każdy sobie sam odpowie na pytanie jaki kredyt jest korzystniejszy.
Ja swój kredyt chyba teraz przewalutuję, ale ze złotówek na franka.
dhdhdffh / 83.238.234.* / 2011-06-16 15:47
No pod warunkiem że masz zdolność 3*taką jak na PLN.

Banki głupie nie są - dawały CHF jak był tani teraz jak jest drogi to nie dają tylko biorą.

Ot tanio kupić drogo sprzedać.
!!!!! / 31.174.141.* / 2011-06-16 14:32
BINGO BINGO.......
squun / 78.133.227.* / 2011-06-16 14:16
ok, z ratami się zgadza, tylko ile kredytu pozostało do spłaty ??

Gdyby nagle przyszło Tobie oddać całość pieniędzy??
W frankach będzie tyle samo ale w złotówkach już sporo więcej i np. okaże się że dom/mieszkanie pokryje ledwo połowę kredytu a reszta ????
Maktabi / 83.16.173.* / 2011-06-16 14:06
niestety żaden bank przy takim kurcie franka nie będzie chciał ci przewalutować a poza tym policz sobie prowizję i czy ci się opłaca za przewalutowaniem idzie aneks do umowy czyli defakto jest tak jakbyś brał nowy kredyt wątpię czy dobrze na tym wyjdziesz. Ja ma do spłaty tylko 35 tyś franka i na razie nie narzekam, siedzę cicho i czekam i wiem dobrze że panika i popiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł. Zobaczycie jeszcze będziemy się śmać z tych kredytów we franku.
Nick40 / 193.193.181.* / 2011-06-16 14:22
Istnieje żelazna zasada: kredyt walutowy bierzemy, kiedy kursy są wysokie (czyli w CHF bierzemy TERAZ), a spłacamy, jak są niskie, a nie odwrotnie, jak zrobiła większość i teraz jest lamnet. Oczywiście banki teraz nie chcą dawać CHF-ów, bo wiedzą, że na tym nie zarobią (bo kurs prędzej czy później spadnie). Poczytajcie sobie o tym co nieco na stronie http://niezaleznyekspertfinansowy.blogspot.com
fx / 91.188.3.* / 2011-06-16 12:55
w tym momencie to dobry pomysl jak sie nie uda to warto sporobowac euro ale bez pomocy "doradcow" jeden raz sie z takim spotkalem po trzech minutach rozmowy wyniklo ze on nie ma pojecia co wygaduje poprostu trzeba samemu sprawdzic kilka bankow i uwazac na drobny druczek zycze powodzenia
first.milion / 57.86.133.* / 2011-06-16 12:37
bardzo dobry pomysł, w tej chwili to się opłaca ale banków które są skłonne do takiego ruchy jest coraz mniej

Re: Frank szwacjarski rekordowo drogi

jq / 199.67.203.* / 2011-06-16 11:47
Tak wlasnie sprawdza sie wrozenie z fusow... tydzien tem (czy 2, czas tak szybko plynie) czytalismy ze Frank szybko spadnie i juz niedlugo bedzie po 3 zeta...
Kazdy kto ma odwage brac kredyt w walucie obcej powinien sprawdzic czy w razie czego jest gotowy splacac 2x wyzsza rate.
squun / 78.133.227.* / 2011-06-16 12:08

jest gotowy splacac 2x wyzsza rate.


problem w tym że nie jest!

biedaki brali we franku bo nie było ich stać na kredyt w zł, a teraz srają w portki...
maciorek / 83.14.45.* / 2011-06-16 14:30
nie dalej niż dwa dni temu był na tym samym portalu artykuł o zgoła odmiennej treści. nie panikujcie!!!
czarnyłeb / 89.74.109.* / 2011-06-16 13:21
właśnie i mysleli że będą coraz mniejsze
raty a okazały się portki
jam to ekonomista / 80.53.140.* / 2011-06-16 12:32
ale trzeba pamiętać że oprocentowanie we frankach jest znacznie niższe i może przekraczać niewiele ponad 1%, natomiast w polskiej walucie jest znacznie więcej. Także częściowo się to bilansuje

Re: Frank szwacjarski rekordowo drogi

biedny Polak / 83.17.216.* / 2011-06-16 11:34
do autora - prosze sprawdzic - nie w lutym 2008 r. tylko w lutym 2009 roku.

Re: Frank szwacjarski rekordowo drogi

first.milion / 57.86.133.* / 2011-06-16 11:24
szybko, szybko przewalcowujcie kredyty, jak spadnie popyt na franka to będę miał niższe raty :)

Re: Frank szwacjarski rekordowo drogi

maarian / 62.152.136.* / 2011-06-16 10:34
rosnaca inflacja
ujemny realny przyrost PKB, stojoce w ujeciu realnym place
o coraz wieksze ryzyko efektu drugiej rundyy
a takze fatalny stan finansow panstwa latanych resztkami prywatyzacji
oznacza ze jest duze pole do oslabienia zlotego
jesli juz MF interweniuje na rynku aby sztucznie utrzymac wartosc waluty to nalezy to rozumiec jako akt desperacji
squun / 78.133.227.* / 2011-06-16 13:17

akt desperacji


dla MF im słabszy złoty tym lepiej, a ratowanie kursu to tylko w celu ochrony niezbyt rozgarniętych kredytobiorców

Re: Frank szwacjarski rekordowo drogi

S_waj_S / 193.41.230.* / 2011-06-16 10:26
Frank do końca wakacji po 3,85 zł

Re: Frank szwacjarski rekordowo drogi

andy2024 / 83.18.109.* / 2011-06-16 10:25
Pewne jest to że ciągle do góry iść nie będzie, bo okaże się
że Szwajcaria nic nie sprzeda ze swoich wyrobów, a samym
pieniądzem daleko nie pociągną i powstanie bańka, która w
końcu gwałtownie pęknie. Jeśli rata wzrośnie mi o te 10albo
nawet 20% to jakoś to przeżyję, byleby banki nie zaczęły
jakiś debilnych ruchów wobec kredytobiorców, a taka sytuacja
utrzyma się góra dwa lata i wtedy musi spełnić się to o czym
piszę zdanie wyżej.
dhrshsfdh / 83.238.234.* / 2011-06-16 11:19
Szwajcarzy mają w nosie swoje wyroby ( w skali gospodarki a nie pojedyńczego producenta, a zresztą i tak każdy kupi szwajcarski zegarek niezależnie oo tego ile bedzie kosztował w porównaniu chińskich i dobrą czekoladę zamiast tej z zawartością kakao 1% ) bo naudzielali polakom tyle kredtów w CHF że będą ich utrzymywać przez następne 40 lat.

Tym się właśnie różni pożyczkodawca od pożyczkobiorcy.

;-))))))))
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-06-16 10:35
oni nic nie sprzedadza, my nie zaplacimy rat i o to wlasnie chodzi, by nakrecac koniunkture na "pomaganie".

dzieki geniuszom POkroju balcerka wszyscy jestesmy zakladnikami "niewidzialnej renki rynku".
dc dc dc / 193.41.230.* / 2011-06-16 10:28
Banki już szykują pisma o dodatkowe zabezpieczenie hipoteczne lub nadpłatę kapitału do aktualnej wartości nieruchomości w terminie 30 dni.
sisley / 81.219.51.* / 2011-06-16 11:23
które

Re: Frank szwacjarski rekordowo drogi

to koniec.... / 194.237.142.* / 2011-06-16 10:14
to koniec....
cvncgh / 83.238.234.* / 2011-06-16 11:21
no widzisz błąd!

to dopiero początek.
Koniec bedzie po spłacie kredytów czyli za 40 lat.
squun / 78.133.227.* / 2011-06-16 13:33
a ty co dostałeś mieszkanie za komuny za podpier... sąsiadów, czy wykończyłeś własną babcię ?!
drhdt / 83.238.234.* / 2011-06-16 15:55
nie dostałem.
Kupiłem ale nie brałem kredytów w CHF, EURO i innych tego typu - tylko dlatego że rata była o 100 zł niższa.

Ja płaciłem wy się śmialiście, doradcy byli zdziwieni.

A teraz ja spłacam dalej wyższą ratę ale mam mniej do spłaty.
A wy spłacaliście niższą ale macie o 50% więcej do spłacenia niż braliście kredytów.

I nikt tu nie ma racji - to była kwestia wyboru i RYZYKA ( takie dość istotne pojęcie które większość lekceważy w imię niższej raty ).
iksi / 91.150.223.* / 2011-06-16 14:35
Jedna strona zaciaga kredyt - czyli coś ryzykuje. Druga strona udziela kredytu - to chyba też coś ryzykuje. Skoro obie strony ryzykuja, to dlaczego tylko martwią sie kredytobiorcy?
Mysle , że kredytobiorcy powinni się połączyć i zacząc działać. Jak banki chciały zarobić, to tera nadszedł czas na tzw renegocjacje warunków umowy albo inaczej na redukcję zadłużenia, itp.
To co dzieje się z frankiem nie jest wynikiem tego, że Kowalski chciał mieć tani kredyt, tylko tego ze goście w krawatach robia poważne interesy.
dydhfhdf / 83.238.234.* / 2011-06-16 16:04
Jedna strona ryzykuje bo bierze - KREDYTOBIORCA
Druga strona daje ale nie ryzykuje - bo banki nie dają swoich pieniędzy ale te z lokat.

Więc nawet jak to pieprznie to one to mają w d...... zapłaci z funduszu gwarancyjnego Państwo czyli kto???? podatnicy, czyli kto??? ludzie, czyli kto??? kredytobiorcy.

Problem polega na tym że jak kredytobiorca nie zapłaci bankowi to go zlicytują i skończy pod mostem.

A jak bank nie zapłaci ( ot każdemu wolno upaść, bankowi też ) to zapłaci podatnik ( kredytobiorca i już mu na ratę może nie wystarczyć ).

Ot demokracja i kapitalizm - wszyscy są równi wobec prawa z wyjątkiem dużych graczy bo to oni ustalają prawo i zasady gry.
?
Zacznij wprowadzać nazwę interesującego Cie waloru
Giełda na skróty
Indeks Wartość Zm. [%] Obroty [mln.]
WIG 54878,58 +0,44% 1030,13
WIG20 2500,29 +0,59% 866,54
mWIG40 3639,74 +0,14% 114,39
WIG250 1214,24 -0,12% 37,18