Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jest zgoda UOKiK na inwestycję Tauronu i PGNiG

0
Podziel się:

Spółki wybudują nowy blok do wytwarzania energii elektrycznej.

Jest zgoda UOKiK na inwestycję Tauronu i PGNiG
(Martin33/Dreamstime)

Elektrownia Stalowa Wola z Grupy Tauron oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG)
mają zgodę UOKiK na koncentrację polegającą na utworzeniu firmy Elektrociepłownia Stalowa Wola, która zbuduje nowy blok gazowo-parowy
.

- _ Planowana koncentracja polega na utworzeniu przez PGNiG i Tauron wspólnego przedsiębiorstwa pod nazwą Elektrociepłownia Stalowa Wola. Spółka zajmie się budową i eksploatacją nowego bloku gazowo-parowego wytwarzającego energię elektryczną i cieplną w oparciu o paliwo gazowe dostarczane przez PGNiG _ - czytamy w komunikacie UOKiK.

UOKiK podał, że zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Pod koniec września PGNiG podał, że spółka celowa Elektrociepłownia Stalowa Wola ma zamknąć finansowanie budowy bloku w pierwszym kwartale 2011 roku. Spodziewane nakłady inwestycyjne na budowę bloku wyniosą około 2 miliardy złotych, a środki będą prawdopodobnie pochodzić z emisji obligacji.

Na początku września EC Stalowa Wola ogłosiła przetarg na projekt i budowę bloku gazowo–parowego o mocy około 400 MWe z członem ciepłowniczym o mocy około 240 MWt.

Zamówienie obejmuje zaprojektowanie, dostawę, montaż, rozruch i przekazanie do eksploatacji bloku gazowo-parowego opalanego gazem ziemnym o mocy elektrycznej brutto minimum 400 MWe i mocy cieplnej netto minimum 240 MWt wraz z instalacjami i obiektami pomocniczymi w Elektrociepłowni Stalowa Wola oraz świadczenie usług serwisowych po okresie gwarancji.

Zakończenie projektu planowane jest na pierwszą połowę 2014 roku. Rocznie blok będzie zużywał około 550 milionów metrów sześciennych gazu.

| |
| --- |

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)