Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Morawiecki: Rozwiązanie dot. preferencji w stawkach ZUS wypracujemy do końca br.

1
Podziel się:
Morawiecki: Rozwiązanie dot. preferencji w stawkach ZUS wypracujemy do końca br.

W ramach rządu trwają prace, z udziałem także Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), których celem jest wypracowanie takich preferencji w zakresie składek na ZUS dla małych przedsiębiorstw, które nie uszczuplą dochodów ZUS, poinformował wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Liczy on, że preferencje takie zostaną wypracowane do końca tego roku.

"Nie ma ustaleń jeszcze, gdyż cały czas rozmawiamy o tym, żeby zbudować system, który z jednej strony nie uszczupli dochodów dla Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, a z drugiej strony pozwoli wyciągnąć niektórych przedsiębiorców z szarej strefy" - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej we Wrocławiu, odpowiadając na pytanie, jakie są ustalenia w sprawie preferencyjnych stawek ZUS dla małych przedsiębiorstw.

"Myślę, że do końca roku wypracujemy te preferencje. Toczą się teraz prace razem z panią minister Rafalską, oczywiście z ZUS-em i w ramach Ministerstwa Finansów" - dodał.

Wyjaśnił, że rząd chce zaproponować takie rozwiązania, które z jednej strony będą czytelne i proste, ale z drugiej strony pozwolą na ograniczenie szarej strefy.

Wcześniej Morawiecki informował, że rząd chce, by nowe rozwiązania, które skłonią przedsiębiorców do wychodzenia z szarej strefy zaczęły obowiązywać od 1 stycznia 2018 r.

"Dziennik Gazeta Prawna" podał dziś, że w opinii do projektu ustawy o tzw. małym ZUS, opracowanego przez Ministerstwo Rozwoju ZUS napisał, iż "proponuje, aby terminem wejścia w życie ustawy był 1 stycznia 2019 r."

forex
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
analityk
7 lat temu
To są skutki niekompetencji Rządzących . Nie ma pieniędzy na emerytury dla 300 000 odchodzących na wcześniejszą emeryturę. Przecież niekompetencja generuje brak rozwoju kraju i o tym wiedzą doskonale kraje wysoko uprzemysłowione.