Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGNiG i Orlen Upstream rozszerzą współpracę

0
Podziel się:

Spółki po szczegółowej analizie informacji i danych geologicznych uzyskanych na obszarach objętych listem intencyjnym będą podejmować ostateczne decyzje inwestycyjne.

PGNiG i Orlen Upstream rozszerzą współpracę

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz spółka wydobywcza z Grupy PKN Orlen - Orlen Upstream rozszerzą współpracę poszukiwawczo-wydobywczą. Spółki podpisały list intencyjny w tym zakresie i chcą współpracować w rejonach: Basenu Pomorskiego, Basenu Lubelskiego, Monokliny Przedsudeckiej, Bloku Gorzowa oraz Przedgórza Karpat i w Karpatach.

- Podpisany list intencyjny pozwoli na wymianę doświadczeń oraz danych zgromadzonych przez obie firmy w zakresie technologii udostępniania i intensyfikacji złóż. Stwarza to możliwość opracowania nowych koncepcji prac na koncesjach w rejonach planowanej współpracy - powiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak, cytowany w komunikacie.

Spółki po szczegółowej analizie informacji i danych geologicznych uzyskanych na obszarach objętych listem intencyjnym będą podejmować ostateczne decyzje inwestycyjne.

- Wzmacniamy naszą aktywność poszukiwawczo-wydobywczą w kraju systematycznie rozbudowując portfolio projektów upstream. Do współpracy z partnerem, z którym łączą nas lata wspólnych operacji, możemy już wnieść również własne doświadczenia. Połączenie naszych potencjałów zwiększa szanse na pozytywne wyniki oraz gwarantuje szereg synergii dla obu stron - skomentował prezes PKN Orlen Wojciech Jasiński, także cytowany w komunikacie.

Wcześniejsza współpraca

Do tej pory partnerskie działania odbywały się na obszarze 15 krajowych koncesji w zachodniej i południowo-wschodniej części Polski. Dotychczasowa współpraca obejmowała m.in. eksploatację gazu ziemnego z siedmiu złóż w Wielkopolsce oraz wspólne prace poszukiwawczo-rozpoznawcze w pozostałych regionach.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2015 roku 88,34 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 1999 roku.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 roku. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Połączenie dwóch spółek należących do PKN Orlen

Wcześniej PKN Orlen podał, że połączył spółki Orlen Upstream i Orlen Upstream International.

"Decyzją zgromadzenia wspólników Orlen Upstream podjęto uchwałę o zaakceptowaniu transgranicznego połączenia spółek Orlen Upstream Sp. z o.o. (spółka przejmująca) z siedzibą w Warszawie z Orlen Upstream International B.V. (spółka przejmowana) z siedzibą w Amsterdamie, przeprowadzonego zgodnie z zatwierdzonym 28 kwietnia 2016 r. planem połączenia" - czytamy w komunikacie.

Orlen Upstream na drodze sukcesji uniwersalnej przejmie tym samym wszystkie prawa i obowiązki spółki Orlen Upstream International, która w wyniku tego procesu przestanie istnieć, podano także.

Formalnym zakończeniem procesu połączenia będzie decyzja sądu, której wydanie oczekiwane jest w czwartym kwartale 2016 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)