Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PMR: Polski rynek cloud computing wzrośnie o ponad 30% w 2016 r.

0
Podziel się:
PMR: Polski rynek cloud computing wzrośnie o ponad 30% w 2016 r.

Warszawa, 27.07.2016 (ISBnews) - Dynamika polskiego rynku rozwiązań IT, oferowanych w chmurze powinna przekroczyć 30% w 2016 r., wynika z raportu PMR ,,Rynek przetwarzania danych w chmurze 2016. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2016-2021".

PMR podał, że 25% przedsiębiorstw zatrudniających 250 i więcej pracowników korzysta z usług przetwarzania danych w chmurze, co oznacza wzrost o 8 pkt.proc. w stosunku do poprzedniej fali badania.

,,Rynek rozwija się bardzo dynamicznie, szczególnie w porównaniu do całej branży ICT w kraju. Mimo wszystko, trzeba mieć na uwadze nieporównywalnie niższą skalę zjawiska. Udział chmury w całkowitej wartości rynku IT w Polsce nieznacznie przekracza 1% i jest ponad dwukrotnie niższy niż wskaźniki światowe" - podano w raporcie.

Czołowi dostawcy IT, mający w ofercie rozwiązania chmurowe prognozują, że wzrosty na rynku powinny być przynajmniej dwukrotnie wyższe w kolejnych latach, jeśli chmura ma odgrywać bardziej znaczącą rolę w strukturze przychodów, podano także.

,,Dynamika usług cloud computing w Polsce będzie nieznacznie spadać, ale nawet w perspektywie pięciu lat wzrosty w skali roku pozostaną powyżej 20%. Oznacza to, że chmura to jeden z motorów napędowych krajowego rynku IT i zdecydowanie obszar, w którym dostawcy powinni szukać możliwości rozwoju" - czytamy.

Z raportu wynika także, że w kolejnych latach, na rynku polskim większe znaczenie będzie odgrywać chmura publiczna. ,,Na korzyść rozwiązań chmury publicznej działa przede wszystkim potencjalna liczba odbiorców, w tym popularyzacja rozwiązań wśród małych i średnich firm. W przypadku chmury prywatnej natomiast czynnikiem o podobnym kierunku oddziaływania jest wielkość kontraktów, które zwykle mają zupełnie inny charakter i skalę niż w przypadku rozwiązań chmury publicznej" - czytamy także.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)