Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rynek walutowy czeka na dużą porcję danych makroekonomicznych w tym tygodniu

0
Podziel się:
Rynek walutowy czeka na dużą porcję danych makroekonomicznych w tym tygodniu

Warszawa, 11.07.2016 (ISBnews/ MM Prime TFI)
- Początek dzisiejszego dnia rozpoczął się od sporych wahań na głównej parze walutowej, która testuje psychologiczną granicę 1,10. Jej przełamanie otworzy drogę do dalszych ruchów w kierunku wsparcia na poziomie 1,09, czyli dołka ustanowionego w ,"czarny piątek". W przeciwnym razie, potencjalny opór stanowią okolice 1,112. Na USD/PLN zaraz po otwarciu byliśmy nawet przy 3,998, co może być zapowiedzią testu psychologicznej granicy 4,0. Kolejnym oporem jest poziom 4,035. Ewentualne wsparcie znajduje się na poziomie 3,974. Natomiast para EUR/PLN rozpoczęła dzisiejszy dzień od spadków. Niemniej jednak, kurs szybko odbił się od poziomu 4,408 i dynamicznie zwyżkuje. Najbliższym oporem jest 4,437. Psychologiczną barierę 4,40 należy uznać za wsparcie.

W obecnym tygodniu warto zwrócić uwagę na kolejną porcję danych z USA. Inwestorzy poznają dane na temat sprzedaży i zapasów hurtowników, produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej, a także indeksy inflacji PPI i CPI. Warto również zwrócić uwagę na szereg wystąpień publicznych z udziałem kolejnych przedstawicieli Fed. W strefie euro odbędzie się publikacja dynamiki produkcji przemysłowej oraz inflacji CPI. W centrum uwagi inwestorów znajdą dane z Chin: bilans handlowy, wzrost PKB w drugim kwartale 2016 roku oraz dynamika produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej.

Natomiast w Polsce inwestorzy poznają dane na temat inflacji. Ponadto, w piątek piętnastego lipca odbędzie się publikacja przeglądu ratingów kredytowych dla Polski przez agencję Fitch. Niemniej jednak, wydarzeniem tygodnia okazać się może posiedzenie Rady Dyrektorów Banku Anglii. Rynek oczekuje, że ze względu na wyniki brytyjskiego referendum, stopy procentowe zostaną obniżone.

Łukasz Rozbicki

MM Prime TFI

forex
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)