Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Serinus dostał koncesję na poszukiwania na Ukrainie

0
Podziel się:

Zezwolenie zostało wydane na 20 lat z możliwością przedłużenia o kolejne 20 lat.

Jan Kulczyk
Jan Kulczyk (Jakub Walasek/REPORTER)

KUB-Gas - spółka zależna od Serinus Energy - otrzymał koncesję na działalność poszukiwawczo-wydobywczą na bloku Zachodnie Olgowskoje w obwodzie charkowskim na Ukrainie - podał Serinus.

Serinus Energy to spółka, w której 50,77 procent udziałów ma Kulczyk Investments. Firma prowadzi poszukiwania ropy i gazu nie tylko na Ukrainie, ale również w Tunezji, Rumunii i Brunei.

"Blok Zachodnie Olgowskoje został przydzielony KUB-Gas Borova LLC (nowo utworzonemu podmiotowi zależnemu KUB-Gas) w ramach specjalnego zezwolenia wydanego przez Państwową Służbę Geologii i Złóż Ukrainy" - czytamy w informacji spółki.

Zezwolenie zostało wydane na 20 lat z możliwością przedłużenia o kolejne 20 lat.

"Zobowiązania do wykonania prac określono na poziomie 202,3 mln hrywien, czyli około 9,6 mln dolarów według aktualnego kursu wymiany walut równego 21 UAH/USD. Wspomniane wymogi obejmują badania geologiczne, pozyskanie danych sejsmicznych, ich przetworzenie i interpretację, a także wykonanie i zagospodarowanie odwiertów" - czytamy dalej.

Niemal 90 procent wymaganych nakładów przewidziane jest na lata 2018-2020. Spółka planuje wkrótce rozpocząć badania geologiczne bloku i interpretację danych. Zespół pozyskujący nowe dane sejsmiczne na podjąć prac w czwartym kwartale.

Blok Zachodnie Olgowskoje zajmuje obszar 449 km kw. Graniczy on bezpośrednio z blokami koncesyjnymi Olgowskoje i Północne Makiejewskoje, należącymi obecnie do KUB-Gas i otacza istniejące pole złóż gazu i kondensatu Drużeljubowskoje, należące do podmiotu zależnego przedsiębiorstwa Naftogaz.

"W ocenie spółki obecność dużego pola Drużeljubowskoje stanowi istotny dowód na to, że ciąg złóż występujących na polach Olgowskoje i Makiejewskoje sięga aż po pole Zachodnie Olgowskoje" - czytamy w materiale spółki.

Dla terenu nowej koncesji dostępne są dane sejsmiczne 2D, które wskazują na istnienie dodatkowych struktur, do których nie dotarły odwierty. Jednocześnie przed podwyższeniem ich statusu jako potencjalnych obiektów wiertniczych konieczne będzie uzyskanie nowych danych sejsmicznych, podano także.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)