Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowa oferta Neostrady - będzie szybciej, ale za to z limitem

0
Podziel się:

Od września TP SA zmienia ofertę neostrady tp, która kierowana jest do osób indywidualnych. Prędkość transferu danych ulegnie zwiększeniu w dwóch z trzech oferowanych wariantów. W zamian jednak wprowadzony zostanie do nich limit ściąganych danych.

Telekomunikacja Polska planuje, że do końca 2004 r. liczba użytkowników usług dostępu do internetu w technologii ADSL, czyli abonentów neostrady i Internet DSL, przekroczy 500.000 - poinformował w poniedziałek na konferencji Mariusz Gaca z TP SA.

"Spodziewamy się, że na koniec tego roku liczba użytkowników usług ADSL może przekroczyć 500.000" - powiedział Gaca, dyrektor Pionu Multimediów.

Wcześniej TP SA prognozowała, że na koniec 2004 r. będzie miała około 460.000 odbiorców ADSL-u.

Pod koniec lipca z usług ADSL-u korzystało około 350.000 osób.

Gaca poinformował, że w 2004 roku na rozbudowę infrastruktury ADSL TP SA wydała dotąd około 175 mln zł.

Od września operator zmienia ofertę neostrady tp, która kierowana jest do osób indywidualnych, oraz ofertę Internet DSL, z której korzystają głównie firmy. W neostradzie zamiast usługi o prędkości transferu danych 320 kb/s zaoferowany będzie wariant o prędkości 512 kb/s, natomiast dotychczasowa opcja 640 kb/s zmieni się na 1024 kb/s.

Obok tych dwóch opcji dostępny będzie także wariant najwolniejszej i najtańszej neostrady z transferem 128 kb/s.

Dotychczas tylko neostrada w najwolniejszej opcji miała ograniczenie (5 GB miesięcznie) ściąganych danych. Od września taki limit dotyczyć będzie także opcji 512 kb/s i 1024 kb/s.

Od września użytkownikom Internet DSL zaoferowany będzie dwukrotnie szybszy transfer danych, przy czym cena usługi się nie zmieni.

Pod koniec lipca TP SA miała 35.000 użytkowników Internetu DSL. Według prognoz spółki, do końca 2004 r. liczba klientów tej usługi wzrośnie do 45.000.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)