Na skróty
Money.plGospodarkaE-biznesTelekomunikacjaUKE: Komórki i telewizja pod wspólnym nadzorem
2007-01-30 17:43

UKE: Komórki i telewizja pod wspólnym nadzorem


Urząd Komunikacji Elektronicznej chce powołania jednego urzędu , w którego kompetencjach znalazłby się nadzór nad mediami elektronicznymi i komunikacją.

Według rzecznika UKE Jacka Strzałkowskiego, powołanie jednego regulatora jest konieczne ze względu na przemiany na rynku teleinformatycznym, takie jak m.in. powstanie telewizji cyfrowej i elektronicznych mediów mobilnych.

"Obecnie można oglądać w komórkach telewizję, a przecież telefon komórkowy jako urządzenie telekomunikacyjne należy do kompetencji UKE, natomiast telewizja - do kompetencji KRRiT. Podobnie z TV cyfrową, gdzie będzie można przy pomocy pilota dokonać płatności w banku internetowym albo odebrać e-maile. Emisja sygnału tv umożliwi wiec korzystanie z usług internetowych. To przenikanie się usług telekomunikacyjnych z medialnymi powoduje, że przedsiębiorcy są rozdarci między różne urzędy" - powiedział Strzałkowski.

Według niego, podobną reformę z pozytywnym skutkiem przeprowadzono w Wielkiej Brytanii, gdzie powstał OFCOM - urząd "zajmujący się zarówno sieciami stacjonarnymi, jak i nadawcami telewizyjnymi i radiowymi czy sieciami ruchomymi".

Strzałkowski zauważył, że proponując powołanie "zintegrowanego regulatora rynku" UKE nie rozstrzyga, iż miałby on powstać właśnie w tej instytucji.
Giełda na żywo

GPW: Banki pod presją rynku w oczekiwaniu na decyzję RPP

Nerwowe chwile czekają akcjonariuszy polskich banków przed posiedzeniem RPP....

Giełda na żywo

Nasdaq najwyżej od piętnastu lat. Wall Street do góry

Sprawdź, jak przebiegła poniedziałkowa sesja na nowojorskiej giełdzie."Decyzja, gdzie miałyby się znaleźć takie kompetencje - w KKRiT czy w UKE - należy do parlamentu, rządu i polityków. Może ona być trudna - trzeba się zdecydować, czy wystarczy tylko poprawić ustawy o kompetencji poszczególnych organów państwa czy trzeba zmienić konstytucję RP. My nie mamy kompetencji, żeby mówić, kto ma być likwidowany, a kto - ma przejąć zadania" - zaznaczył.
Tagi:telewizja, komórki, nadzór, uke
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Komórki i telewizja pod wspólnym nadzorem?

Kero niezwerbowany / 87.205.72.* / 2007-01-30 19:35
"Obecnie można oglądać w komórkach telewizję"

To skandal - dlaczego jeszcze nie wprowadzono abonamentu RTV na telefony komórkowe??!!
Najpopularniejsze