Na skróty
Money.plGospodarkaW polityceSpieprzaj dziadu - PO przypomina wpadki PiS-u
Spieprzaj dziadu - PO przypomina wpadki PiS-u
fot: PAP/JACEK TURCZYK
2007-09-14 12:33

Spieprzaj dziadu - PO przypomina wpadki PiS-u



Ojciec Rydzyk ze słynną kwestią o czarownicy, Janusz Kaczmarek zatrzymywany przez ABW, strajkujące pielęgniarki, a w tle wypowiedz premiera - "Głodówka, to nie jest niezjedzenie" kolacji" oraz wypowiedź prezydenta Lecha Kaczyńskiego: "Spieprzaj dziadu" - to ujęcia z nowych spotów wyborczych PO. Platforma zaprezentowała pierwsze trzy reklamówki.

Emisja pierwszych spotów zbiegnie się z konwencją wyborczą Platformy w Gnieźnie.

To nie przypadek. Wyborcze otwarcie w Gnieźnie, pierwszej stolicy Polski, miejscu koronacji Bolesława Chrobrego, ma być skontrastowane ze spotem o ojcu Tadeuszu Rydzyku, którego Platforma w tej kampanii nie zamierza oszczędzać.

ZOBACZ TAKŻE:

> Przez tak prowadzoną kampanię PO przegra wybory - komentarz Money.pl
"Prezydentowa z taką eutanazją? Ty czarownico! Jak zabijać ludzi to sama się podstaw" - w tle pierwszego spotu słychać głos dyrektora Radia Maryja, na ekranie widać jego twarz. Potem pojawia się Donald Tusk: "Dla PiS niektórzy ludzie są nietykalni. Zmienimy to. By żyło się lepiej. Wszystkim" - mówi szef PO.

Giełda na żywo

Cyfrowy Polsat spłaci 200 milionów złotych

Spółka zależna grupy przekazała dyspozycję uruchomienia procedury...

Zobacz pierwszy wyborczy spot Platformy


Druga reklamówka: pielęgniarki - strajkujące przed kancelarią premiera - śpiewają hymn; jedną z nich sanitariusze na noszach transportują do karetki. W tle głos premiera Kaczyńskiego, który, komentując rozpoczęcie głodówki przez pielęgniarki powiedział, że "głodówka, to nie jest niezjedzenie kolacji". "PiS jest partią pogardy i agresji. Zmienimy to. Czas na spokój i szacunek" - obiecuje w spocie Komorowski.

Zobacz kolejny spot PO


Kolejny spot koncentruje się na Januszu Kaczmarku. Na jednym z ujęć Kaczmarek w Pałacu Prezydenckim odbiera nominację na szefa MSWiA, kolejny kadr - to zatrzymanie byłego ministra przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. "To PiS stworzył brudny układ władzy. Czas podjąć prawdziwą walkę z korupcją i przestępcami" - zapowiadają w dwóch wersjach spotu Jan Rokita i Julia Pitera.

Obejrzyj wersję sporu wyborczego z Julią Piterą


ZOBACZ TAKŻE:

> Partie mają program. Telewizyjny - komentarz Money.pl
Platforma nie zdecydowała jeszcze czy wyemituje spot z fragmentem kontrowersyjnej wypowiedzi premiera Kaczyńskiego z gdańskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości: "My jesteśmy tam gdzie wtedy, oni tam, gdzie stało ZOMO".

PO przygotowała też kolejny billboard, po serii czarno-białych z hasłami: "oszczerstwa", "pogarda", "agresja" i podpisem: "Rządzi PiS, a Polakom wstyd".

Na nowym billboardzie - już w kolorowej konwencji - pojawiają się liderzy Platformy, którzy będą twarzami jej kampanii: Donald Tusk, Jan Rokita, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Bronisław Komorowski i Julia Pitera.

W czwartek swój spot wyborczy przedstawiło PiS. Spot zatytułowany "Niedawno temu w Polsce" jest utrzymany w konwencji filmu gangsterskiego, przedstawia bogatego biznesmena korumpującego polityków. Jednak ze spotu wynika, że nawet Prawo i Sprawiedliwość nie jest wolne od korupcji - kliknij tutaj, aby zobaczyć reklamówkę PiS-u.



Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Spieprzaj dziadu - PO przypomina wpadki PiS-u

Wapniak / 83.28.127.* / 2007-10-09 09:38
Zgadza się. Poziom tych spotów idealnie pasuje do poziomu kultury politycznej i nie tylko, POłtusków... Chyba mają nas za idiotów, bo normalny czlowiek tego nawet nie zauważa, albo co najmniej nie powinien...

Re: Spieprzaj dziadu - PO przypomina wpadki PiS-u

jakuboos / 83.20.156.* / 2007-09-18 09:23
Dlaczego większość popierających PiS popełnia podstawowe błędy gramatyczne? Tak jak zaszczekał bulterier kaczorów: "ciemnogród wszystko kupi"

Kampania brudna, całkowity brak merytoryki, ale jakże skuteczna

jmec / 83.13.110.* / 2007-09-17 07:29
obie partie mają po ok. 30% poparcia; widać na jakim poziomie jest polskie społeczeństwo

Re: Spieprzaj dziadu - PO przypomina wpadki PiS-u

tatazzz / 83.31.244.* / 2007-09-16 23:08
To jest typowo polskie,wiekszość klnie jak szewc ale na zewnątrz publicznie udają cnotliwych.90% polaków jest katolikami i prawie całe 90% nie żyje zgodnie z dogmatami wiary.Polski naród w większosci jest narodem obłudników i dwulicowców.Spieprzaj dziadu było bardzo spontaniczne i bezpośrednie nie widzę w tym nic dziwnego
Osobiście powiedziałbym bardziej dosadnie.
milla25 / 217.153.138.* / 2007-10-08 22:10
Mow o sobie. Ale ty widocznie nie jestes polakiem, skoro masz taka opinię o tym narodzie. Mniejszość niemiecka?

Re: Spieprzaj dziadu - PO przypomina wpadki PiS-u

Jan23 / 88.156.44.* / 2007-09-15 21:26
Jezeli PO i jej lider potrafią tylko to co do tej pory pokazali swoimi wyst apieniami i spotami to zenada. KOMOROWSKI to relikt powinien już odpoczywać na emeryturze co wystąpienie to poziom coraz nizszy i te jego y, y , y
no name / 89.76.184.* / 2007-09-15 21:59
...za to np. Putra kłamie jak z nut. PiS wysyła swoich aparatczyków na jakieś szkolenia, czy kłamstwo mają wrodzone?

Właśnie usłyszałem z jego ust (a właściwie wąsów), że kaczor mówiąc np., że... Rokita popełnił zbrodnię, od której gorsze jest tylko morderstwo... wcale go nie oskarżał Rokity, tylko po prostu "zapomniał" w swojej wypowiedzi dodać, że myśli tak pod warunkiem, że potwierdzą się zarzuty w stosunku do Ziobry.

Ten bezdomy, który niby obraził prezydenta teraz bez problemu by się obronił, bo on przecież nie twierdził, że prezydent to k....., tylko tak by uważał, gdyby po kadencji okazało się, że rząd nie reazlizuje zapowiedzianych reform.
Tłumaczenia PiSu na temat czegokolwiek przeczą zdrowemu rozsądkowi, teraz na przekór dowodom i faktom można bezczelnie się uśmiechać i twierdzić, że wcale się nie miało tego na myśli.

Re: Spieprzaj dziadu - PO przypomina wpadki PiS-u

sabrina / 217.197.79.* / 2007-09-14 19:16
PO To złodzieje okradli Wprost.
Przecierz PO to formacja samych nieudaczników nic nie mogą sami wymyśleć posówając się do plagiatu lub ZŁODZIEJSTWA !!!!
tompot / 2007-09-15 15:11 / portfel / Bywalec forum
PrzecieRZ :-) PiS ma swoje finanse w najlepszym porządku, tylko PKW będące częścią układu postkomunistycznego sprzysięgło się przeciwko nim i nie zatwierdziło ich sprawozdania finansowego.

A co do praw Wprost to nie widzę problemu - wystarczy dodać, że materiał pochodzi z tej gazety i już po kłopocie. Jak na razie jedynym złodziejem jest PiS - to partia, która ukradła Polakom nadzieję na normalnośc w tym kraju.

Re: Spieprzaj dziadu - PO przypomina wpadki PiS-u

"as" / 83.27.94.* / 2007-09-14 17:45
PO pokazuje swoje prawdziwe oblicze, dzisiaj jest to PiS, a w przypadku gdy PO wygra wybory, tak jak teraz PiS, będzie poniewierany " zwykły " Polak, czyli pielęgniarka, sprzątaczka, robotnik budowlany, kierowca, rolnik, itd., bo przecież tak naprawdę to PO nie zależy na dobru społeczeństwa polskiego, tylko na ciepłych stołkach w rządzie, dowaleniu PiS i innym przeciwnikom politycznym, a korupcja będzie dalej kwitła, rączka będzie rączkę myła, a kolesie zaprzyjaźnieni swoje dobra pomnażali, kosztem tego biedniejszego społeczeństwa. A tak co do takiego wielkiego zaangażowania PO i i innych Partii z byłej opozycji, czy ktoś może napisze jakie konkretne osiągnięcia oprócz pustych słów i sloganów wniesli przedstawiciele tychże partii, krytykować to każdy potwafii gorzej z praktyką. Czy któraś lub których z tych pięknych posłanek i przystojnych posłów, którzy tak pięknie mówią np. o prawach kobiet do aborcji, eutanazji, było chociaż raz w domu rodziny wielodzietnej i poznało prawdziwe przyczyny trudnych sytuacji rodzin wielodzietnych i starych ludzi, ilu z nich zajęło się nowelizają prawa rodzinnego, aby zwiększyć ilość adopcji lub poprawą życia ludzi starcy. Panowie i Panie z PO i partii zaprzyjaźnionych nie życzę Państwu abyśmy się kiedyś spotkami na jednej sali szpitali czekając na śmiercionośny zastrzyk, bo jaką bronią ktoś walczy od takiej ginie.
regis / 87.205.143.* / 2007-09-14 18:19
ale bredzisz

Re: Spieprzaj dziadu - PO przypomina wpadki PiS-u

jliber / 212.180.147.* / 2007-09-14 14:40
Złego słowa nie można powiedzieć. Widać że PO odrobiła lekcję PiSu po ostatnich wyborach. Moherom nie da się przemówić do "rozumu" logicznymi argumentami. Tylko terapia szokowa, ciągłe powtarzanie, może przynajmniej nie pójdą do urn.
spadaj dziadu / 83.19.4.* / 2007-09-14 17:47
Stare konuchy miały kułaków, nowe konuchy oligarchów. Kaczki myślą, że jak wezmą krzyż w prawą rękę to już są prawicą. W lewej nadal mają młot! - Wsteczniaki!
poprzeczniak / 83.24.247.* / 2007-09-14 17:59
najnwsze, przyjmując w/w retorykę - "konuchy" , mają natomiast mohery i tzw. ciemny lud, cokolwiek trzymaliby w lewej czy prawej ręce.
niedarady / 83.24.247.* / 2007-09-14 17:43
gadanie - przez prawie 50 lat SB-ecja na spółę z przewodnią siłą narodu uprawiała w tym biednym państwie jedną wielką terapię szokową, a ty biedny spadkobierca tych świetlanych instytucji zmuszony jest dalej słać podobne apele.
Spadaj dziadu! / 83.19.4.* / 2007-09-14 17:42
Wolałbym walkę programową , a nie osobową. Wybieramy program czy ludzi? Program PO jest dla mnie bliższy. Ale ludzie ze wszystkich parti do niczego. przyjeli wszyscy styl drtobiowego buldoga. Fe!
?! / 2007-09-14 17:39 / Tysiącznik na forum
Na to, że moherowy elektorat nie pójdzie głosować, to nie liczyłbym za bardzo. To przykład klasycznego "betonu"! Terapia szokowa może potencjalnie przynieść inne korzyści, jak zastanowienie się co inteligentniejszego wyborcy, jak obłudny i koniunlturalny jest PiS.
milla25 / 217.153.138.* / 2007-10-08 22:15
Po nie jest obludna i koniunkturalna? Im nie chodzi o wladzę? Nie dosc ze nie potrafią jej zdobyc, nie umieliby zradzic, to jezce sa nieudacznikami jak ich lider, ktory juz ta partie rozwalil jak niegdys krzajlewski aws, wszyscy w platformie maja go jzus erdecznie doscy, jeszce tylko na pozor udawana milosc do lidera, dlaczego odsunal rokitę, gowina, gilowską niegdys? A.. sam holduej zasadzie: mierny ale wierny

Obywatelu! PIS chce twojego dobra

jedrus / 148.81.119.* / 2007-09-14 14:35
więc ja już schowałem swoje i tobie też to radzę
masadobra / 83.24.201.* / 2007-09-14 18:58
w której kieszeni schowałeś te dobra?

Re: W spotach Platformy - o.Rydzyk, Kaczmarek, pielęgniarki i "spiep...

Ja-Gaar / 2007-09-14 14:04 / Bestia Miiny
Dobrze - w końcu konkretne spoty, walące przeciwnika po mord*ie. Może macie jeszcze szanse na wygraną.,
marek 19.53 / 83.24.78.* / 2007-09-14 14:29
Taaaa, w waleniu po mord*ie.
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-09-14 14:46
Do Marek 19-53: PiSiorów to można walić tylko ... po pustych łbach...
antypisKR / 89.79.113.* / 2007-09-14 14:55
antypisuar, bąku śmierdzący chyba matka ci siadła na głowę przy porodzie, że tak się podniecasz.... wyluzuj chłopie i nie przenoś polityki na swoje prywatne czytaj. prymitywne życie
dobrodziej / 195.205.100.* / 2007-09-14 14:42
Regulamin forum
miś5678 / 88.156.44.* / 2007-09-15 21:31
prymitywny jezyk tylko wprymitywnych mordach dobrodzieju!
kpiarz / 83.7.134.* / 2007-09-15 21:59
Tak to prawda ale ten marek to pier.... jak by popaprany był więc dobrodziej ma rację.
wenaa / 83.24.247.* / 2007-09-14 17:39
no i widzisz masz pomysł na nowe hasło wyborcze POparańców.
Teryt. / 217.97.193.* / 2007-09-14 14:16
Szansa jest zawsze dopóki nie ma oficjalnych wyników.
troja / 83.5.140.* / 2007-09-15 21:49
Gdybyś wiedział jeden z drugim to co ja wiem,co zrobił były prezydent WarszawayKaczynski,jak wyrzucił złodzieja z wysokiego stanowiska pracownika metra, to byś uwierzył ż pragna sprawiedliwej Polski.
no name / 89.76.184.* / 2007-09-15 22:02
A ty gdybyś wiedział ile nieudaczników, których nie wyrzucił ma teraz ciepłe posadki w spółkach SP, to byś nie wierzył w ani jedno słowo Brata Mniejszego.

Podobne artykuły
Powiązane tagi
Najnowsze w Money.pl