Na skróty
Money.plGospodarkaW polityceWyższe zasiłki rodzinne
Wyższe zasiłki rodzinne
2006-08-31 17:57

Wyższe zasiłki rodzinne



Od jutra wzrastają świadczenia rodzinne. Wysokość zasiłku rodzinnego będzie uzależniona od wieku dziecka a nie jak do tej pory od liczby dzieci.

Na dziecko, które nie ukończyło piątego roku życia wysokośc zasiłku wynosić będzie 48 zł. Dla dzieci w wieku od 5 do 18 lat zasiłek wynosić będzie 64 zł, a między 18 a 24 rokiem życia 68 zł.

Od jutra wzrastają też dodatki z tytułu wielodzietności, rozpoczęcia roku szkolnego oraz kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego.

O 10 złotych wzrasta dodatek z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego. Także o 10 zlotych wzrasta dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego. Od jutra będzie wynosił 100 złotych.

Do 153 złotych wzrosnie też kwota zasiłku pielęgnacyjnego. Jest to dodatek wypłacany niezaleznie od dochodu dla dzieci i dorosłych, którzy są niepełnosprawni. Podwyżki tych świadczeń będą kosztowały budżet państwa 336 milionów złotych.

Giełda na żywo

Białoruś w handlu z Rosją przechodzi na dolary

Tylko deeskalacja na Ukrainie może zacząć przywracać zaufanie do rosyjskiej...

Giełda na żywo

Partia Zieloni chce poprawić sytuację materialną rodzin. Trzy postulaty

W liście do premier Zieloni napisali, że w Polsce bardzo wiele gospodarstw...

Giełda na żywo

Wzrostowy tydzień na Wall Street. Kluczowy był Fed

Jeden z najważniejszych indeksów amerykańskiej giełdy zaliczył w tym tygodniu...



(IAR)
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Wyższe zasiłki rodzinne

piotr16063 / 2010-01-10 18:50
Nasz syn urodził się 16.01.19 . Czy 16.01.2010 nie jest wliczany jako członek rodziny do dochodu na zasiłek rodzinny .

Re: Wyższe zasiłki rodzinne

mamuśka / 77.254.196.* / 2009-10-12 12:37
nie dla każdego są wyższe zasiłki rodzinne. Aby jednym dać trzeba drugim zabrać, Ja jestem samotną matką i utrzymujemy się z dzieckiem z mojej 480 złotowej renty i 270 złotych alimentów. Oczywiście GOPS nie uwzględnia haraczu komornika przy ściągnięciu tych alimentów. Mam kawałek pola – oczywiście od 21 lat w dzierżawie- za które mam 400 zł rocznie + warzywa. Ale -gdyby nie to ale - pewnie rodzinne należałoby się mojemu dziecku. Ja mam z dzierżawy 400 zł rocznie, ale GOPS do dochodu dolicza mi 400 zł - ale miesięcznie. I w ten oto bardzo prosty sposób nasz wspaniały, humanitarny, uczciwy rząd pozbywa się pretendentów do zasiłku rodzinnego. Przecież gdybym nie miała tętniaka i wody w komorze serca mogłabym dalej pracować a nie prosić o te ochłapy jakie oferuje nasz wspaniały rząd.
Panowie posłowie gratuluję wam jakże zasłużonych podwyżek, przecież zasłużyliście na nie tak wspaniałymi efektami waszej ciężkiej pracy.

Re: Wyższe zasiłki rodzinne

mama / 83.21.56.* / 2006-09-04 18:11
za mało żeby przeżyć -za dużo żeby umrzeć!
elka / 81.190.93.* / 2006-09-10 14:53
podobno umiera się w domu, ale gdzie zabrać zieci za te pieniądze ..latem no moze na loda starczy ale zimą ..........chyba do Królowej Śniegu !!!
R.Z. / 83.10.186.* / 2006-09-09 20:24
zawsze lepsze to niz nic
R.Z. / 83.10.186.* / 2006-09-09 20:22
zawsze lepsze to niz nic

Re: Wyższe zasiłki rodzinne

Małgosia / 83.17.136.* / 2006-09-04 09:29
Kwota zasiłków jest adekwatna do potrzeb dziecka!!!!!Nic tylko rodzic dzieci!!!To jest absurdalne!Moze dam 10-letniemu dziecku te 64 zł i niech żyje cały miesiąc>

Re: Wyższe zasiłki rodzinne

mamuśka / 83.29.151.* / 2006-09-03 21:17
Ale się wysilili

Re: Wyższe zasiłki rodzinne

tatko / 2006-09-03 11:12 / Tysiącznik na forum
To jeszcze jest z czego dawać?

Re: Wyższe zasiłki rodzinne

jliber / 212.180.147.* / 2006-09-01 09:07
Czyli jednak socjaliści mieli rację! Państwo zabiera nam pół pensji miesiąc w miesiąc, ale dzięki temu proszę bardzo, taka kasa! Nic tylko brać dzieciaki i jechać do Disneylandu!

Podobne artykuły
Powiązane tagi
Najnowsze w Money.pl