Na skróty
Money.plGospodarkaW polityceWyższe zasiłki rodzinne
Wyższe zasiłki rodzinne
2006-08-31 17:57

Wyższe zasiłki rodzinne



Od jutra wzrastają świadczenia rodzinne. Wysokość zasiłku rodzinnego będzie uzależniona od wieku dziecka a nie jak do tej pory od liczby dzieci.

Na dziecko, które nie ukończyło piątego roku życia wysokośc zasiłku wynosić będzie 48 zł. Dla dzieci w wieku od 5 do 18 lat zasiłek wynosić będzie 64 zł, a między 18 a 24 rokiem życia 68 zł.

Od jutra wzrastają też dodatki z tytułu wielodzietności, rozpoczęcia roku szkolnego oraz kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego.

O 10 złotych wzrasta dodatek z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego. Także o 10 zlotych wzrasta dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego. Od jutra będzie wynosił 100 złotych.

Do 153 złotych wzrosnie też kwota zasiłku pielęgnacyjnego. Jest to dodatek wypłacany niezaleznie od dochodu dla dzieci i dorosłych, którzy są niepełnosprawni. Podwyżki tych świadczeń będą kosztowały budżet państwa 336 milionów złotych.

Giełda na żywo

GPW traci, ale nadal jest na czele

Negatywne nastroje na najważniejszych parkietach wpłynęły również na GPW....

Giełda na żywo

JSW planuje emisję euroobligacji. Dokonano wyboru

Wybrano m.in globalnych koordynatorów emisji.

Giełda na żywo

Polmed będzi współpracował z ubezpieczycielem

Spółka szacuje, że zawarcie umowy mogłoby generować dla spółki przez pierwsze...



(IAR)
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Wyższe zasiłki rodzinne

piotr16063 / 2010-01-10 18:50
Nasz syn urodził się 16.01.19 . Czy 16.01.2010 nie jest wliczany jako członek rodziny do dochodu na zasiłek rodzinny .

Re: Wyższe zasiłki rodzinne

mamuśka / 77.254.196.* / 2009-10-12 12:37
nie dla każdego są wyższe zasiłki rodzinne. Aby jednym dać trzeba drugim zabrać, Ja jestem samotną matką i utrzymujemy się z dzieckiem z mojej 480 złotowej renty i 270 złotych alimentów. Oczywiście GOPS nie uwzględnia haraczu komornika przy ściągnięciu tych alimentów. Mam kawałek pola – oczywiście od 21 lat w dzierżawie- za które mam 400 zł rocznie + warzywa. Ale -gdyby nie to ale - pewnie rodzinne należałoby się mojemu dziecku. Ja mam z dzierżawy 400 zł rocznie, ale GOPS do dochodu dolicza mi 400 zł - ale miesięcznie. I w ten oto bardzo prosty sposób nasz wspaniały, humanitarny, uczciwy rząd pozbywa się pretendentów do zasiłku rodzinnego. Przecież gdybym nie miała tętniaka i wody w komorze serca mogłabym dalej pracować a nie prosić o te ochłapy jakie oferuje nasz wspaniały rząd.
Panowie posłowie gratuluję wam jakże zasłużonych podwyżek, przecież zasłużyliście na nie tak wspaniałymi efektami waszej ciężkiej pracy.

Re: Wyższe zasiłki rodzinne

mama / 83.21.56.* / 2006-09-04 18:11
za mało żeby przeżyć -za dużo żeby umrzeć!
elka / 81.190.93.* / 2006-09-10 14:53
podobno umiera się w domu, ale gdzie zabrać zieci za te pieniądze ..latem no moze na loda starczy ale zimą ..........chyba do Królowej Śniegu !!!
R.Z. / 83.10.186.* / 2006-09-09 20:24
zawsze lepsze to niz nic
R.Z. / 83.10.186.* / 2006-09-09 20:22
zawsze lepsze to niz nic

Re: Wyższe zasiłki rodzinne

Małgosia / 83.17.136.* / 2006-09-04 09:29
Kwota zasiłków jest adekwatna do potrzeb dziecka!!!!!Nic tylko rodzic dzieci!!!To jest absurdalne!Moze dam 10-letniemu dziecku te 64 zł i niech żyje cały miesiąc>

Re: Wyższe zasiłki rodzinne

mamuśka / 83.29.151.* / 2006-09-03 21:17
Ale się wysilili

Re: Wyższe zasiłki rodzinne

tatko / 2006-09-03 11:12 / Tysiącznik na forum
To jeszcze jest z czego dawać?

Re: Wyższe zasiłki rodzinne

jliber / 212.180.147.* / 2006-09-01 09:07
Czyli jednak socjaliści mieli rację! Państwo zabiera nam pół pensji miesiąc w miesiąc, ale dzięki temu proszę bardzo, taka kasa! Nic tylko brać dzieciaki i jechać do Disneylandu!

Podobne artykuły
Powiązane tagi
Najnowsze w Money.pl