Najlepsze miejsce do inwestowania

Każdego roku ponad bilion dolarów przepływa na całym świecie w postaci bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Część z tego strumienia trafia właśnie do Polski, która została uznana w najnowszym rankingu US News & World Report za jedno z pięciu najlepszych państw do inwestowania.

Decydowały oceny inwestorów w takich kategoriach jak: stabilność gospodarcza i polityczna, przyjazny system podatkowy, poziom korupcji, innowacyjność gospodarki i dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej.

Pod tym względem nasz kraj jawi się w oczach zagranicznych inwestorów jako bezpieczna przystań. Wskazują oni na stabilny wzrost gospodarczy. Polska jako jedyna uniknęła recesji w czasach ostatniego kryzysu.

Łyżką dziegciu w tej inwestycyjnej beczce miodu może być fakt, że lepiej od nas zostały ocenione Czechy, które w kategorii najatrakcyjniejszych miejsc do inwestowania zajęły jeszcze wyższą, trzecią pozycję.

A to nie jedyna kategoria nowego rankingu, w której Polska uzyskała wysokie noty.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
permanentny
2017-03-30 10:38
Gdyby Morawiecki pomyślał i dla zagranicznych inwestorów zrobił podatek np, od 3>10% to kto wie.Gdyby banki pomyślały i nie chciały się nachapać od razu to zrobić kredyty na oprocentowanie 0,5 do 3% i gdyby Morawiecki chciał i zatrudnił by więźniów do budowy domów to domy spadły by ceny domów deweloperów do 1800zł/1m2
A tak to myślą tylko ,żeby zabrać pogrzebowe i żeby umarlaki leżały po ulicach bo nie będzie pieniędzy na pochówek,a za darmo to i państwo nie chce pochować tylko szuka najbliższej rodziny.Śmiać mi sie chce,że z kosztów pogrzebu zrobili świadczenie pogrzebowe hahahha! Chyba długo nad tym myśleli.Za długo.
permanentny
2017-03-30 10:32
Moim zdaniem z takim komentarzem minister spraw zagranicznych i jego pomagierzy winni wyruszyć fizycznie w świat z 500 biznesmenami,aby zadzierzgnąć znajomości,stosunki i może nawet kontakty handlowe.Nie leżeć na sali sejmowej i pokazywać się w internecie.Dzisiaj świat pędzi i na zgnuśniałych nierobów nikt nie patrzy.Kto chce wygrać musi być obrotny i znać 2 języki światowe.Niech prezes PiS pogoni to "towarzystwo wzajemnej adoracji do szybkiej roboty".
X X X
2017-03-21 20:46
Podstawa to tani niewolnicy. Co prawda pooowoli zaczynało robić się normalnie ale PiS podjął działania zmierzające do przywrócenia niewolniczych zasad i patologi z przed kilku lat. Tak masowego ściągania Ukraińców NIGDY nie było. Morawiecki mówił "Będę starał się, by nastąpiło przyjazne zaproszenie kilkuset tysięcy ukraińskich pracowników do Polski." .... " Kapitału mieliśmy i mamy mało, nie możemy oprzeć naszej gospodarki na kapitałochłonności. Jeżeli z dostępnych nam analiz wynika, że ubędzie od kilkuset tysięcy ludzi do aż 1,5 mln. to znaczy musimy podjąć bardzo intensywne działania do uzupełnienia tego ubytku. "
Pokaż wszystkie komentarze (141)