Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Uchodźcy w Europie. Władze Słowacji przeciwne przyjmowaniu imigrantów

0
Podziel się:

Rozwiązanie problemu imigracji w sposób proponowany prze Komisję Europejską jest wielkim błędem.

Uchodźcy w Europie. Władze Słowacji przeciwne przyjmowaniu imigrantów
(Julien Harneis/flickr (CC BY-SA 2.0))

Władze Słowacji są przeciwne propozycjom Komisji Europejskiej dotyczącym obowiązkowego przyjmowania imigrantów przez kraje członkowskie Unii.

Mówił o tym w Bratysławie, w kuluarach 10. Global Security Forum minister spraw wewnętrznych tego kraju Robert Kalinak. Wczoraj w stolicy Słowacji doszło do gwałtownych starć pomiędzy przeciwnikami unijnej propozycji i zwolennikami przyjmowania imigrantów.
Zgodnie z propozycją Komisji Europejskiej na Słowację miałoby trafić około 800 imigrantów z Bliskiego Wschodu. Komentując w rozmowie z Polskim Radiem ten projekt minister spraw wewnętrznych Słowacji Robert Kalinak mówił, że jego kraj jest przeciwny tej propozycji, którą próbuje przyjąć Komisja Europejska.

Jego zdaniem rozwiązanie problemu imigracji w ten sposób jest wielkim błędem. Rozmówca Polskiego Radia podkreślił, iż kraje Grupy Wyszehradzkiej mają własne programy przyjmowania imigrantów, zgodnie z którymi będą oni mogli integrować się z miejscowymi społeczeństwami.

Według niego proces ten nie może być jednak sterowany odgórnie z Brukseli, a każde państwo powinno dobrowolnie przyjmować taka liczbę uchodźców, której może zapewnić warunki integracji z lokalnymi społecznościami.

Kalinak pozytywnie ocenił polską propozycję przyjmowania chrześcijan z Bliskiego Wschodu, ponieważ jego zdaniem, ludzie ci będą mogli lepiej zakorzenić się w nowym środowisku.

Dla jednej piątej Słowaków napływ imigrantów do Europy jest w ostatnim okresie najbardziej istotnym tematem w kwestiach międzynarodowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska nie chce uchodźców? "To egoizm" Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Alexander Lambsdorff zarzucił Polsce i Wielkiej Brytanii, że uniemożliwiają rozwiązanie problemu uchodźców w Unii Europejskiej.
PKB pozwala przyjąć Polsce 2 tys. uchodźców Według pomysłu Komisji, uchodźcy mieliby być rozmieszczani w poszczególnych krajach Unii według klucza opartego przede wszystkim na wielkości PKB oraz liczbie ludności.
Włosi apelują o zmianę polityki imigracyjnej Włoski minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano ponownie zaapelował we wtorek w Luksemburgu o solidarność UE w rozwiązywaniu problemów imigracji. Ostrzegł przed "bankructwem" unijnej polityki imigracyjnej.
Fiasko Brukseli w sprawie imigrantów? Węgierski rząd _ zrobi wszystko, by zapobiec _ wprowadzeniu tego systemu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)