Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Węgrzy wprowadzają nowy podatek. Kryzysowy

0
Podziel się:

Obejmie on sektor energetyczny, telekomunikacyjny i handlu detalicznego.

Węgrzy wprowadzają nowy podatek. Kryzysowy
(Neilhooting/CC/Flickr)

Węgierski parlament przegłosował wprowadzenie na najbliższe trzy lata podatku, który ma pomóc załatać dziurę w budżecie Węgier. Obejmie on sektor energetyczny, telekomunikacyjny i handlu detalicznego.

Za wprowadzeniem podatku głosowało 294 posłów, 44 było przeciw, 12 wstrzymało się od głosu.

Jeszcze w tym roku, z tytułu nowego podatku do państwowej kasy ma wpłynąć 161 mld forintów (około 582 mln euro). Węgierski rząd spodziewa się, że w ciągu trzech lat jego obowiązywania (do roku fiskalnego 2012) łączne przychody wyniosą 494 mld forintów.

Podatek kryzysowy za rok 2010 zgodnie z planem ma zacząć obowiązywać od 20 grudnia - podała węgierska agencja informacyjna MTI.

Obejmie on przedsiębiorstwa w trzech sektorach: energetycznym, telekomunikacyjnym oraz handlu detalicznego. Rząd oczekuje, że dodatkowe wpływy od każdego sektora po wprowadzeniu podatku kryzysowego wyniosą odpowiednio: 70, 61 i 30 mld forintów. Kwota podatku będzie naliczana na podstawie obrotów firm w 2009 roku.

Jak powiedział Antal Rogan z partii rządzącej Fidesz, rząd był zmuszony wprowadzić podatek kryzysowy z uwagi na dziurę w budżecie na 2010 rok, która wynosi blisko 500 mld forintów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t96059.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wegrzy;nie;chca;kolejnych;pozyczek;z;mfw,17,0,670225.html) Węgrzy nie chcą kolejnych pożyczek z MFW Rząd premiera Orbana nie będzie rozmawiał na temat kolejnych 20 mld euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t101198.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bnp;paribas;wegry;lekcja;dla;polski;potrzebne;reformy,100,0,648292.html) BNP Paribas: Węgry lekcją dla Polski, potrzebne reformy Analitycy banku wskazują na potrzebę konsolidacji finansów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)