Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Włochy: Imigranci ratują rolnictwo i sery...

0
Podziel się:

Znane na całym świecie włoskie specjały to zasługa tysięcy imigrantów ze 168 krajów.

Włochy: Imigranci ratują rolnictwo i sery...
(Cwbuecheler/CC/Flickr)

Znane na całym świecie włoskie sery parmezan i mozzarella, znakomite wina i oliwa z oliwek, sosy pomidorowe i inne specjały to zasługa tysięcy imigrantów ze 168 krajów, pracujących w rolnictwie w Italii. Branża ta, zauważa się, przetrwała dzięki cudzoziemcom.

Według najnowszych danych ogłoszonych przez związek włoskich rolników Coldiretti i Caritas na polach, plantacjach, pastwiskach, w winnicach i w sadach pracuje na Półwyspie Apenińskim około 320 tysięcy imigrantów.

W raporcie podano, że 87 procent robotników rolnych pochodzi z Rumunii, Indii, Maroka, Albanii, Polski, Bułgarii, Tunezji, Słowacji, Macedonii, Senegalu, Mołdawii i Ukrainy. Sami Włosi bardzo niechętnie zatrudniają się do prostych prac polowych i w hodowli.

Najlepsze produkty spożywcze, będące chlubą Włoch, mogą przetrwać wyłącznie dzięki imigrantom, którzy odgrywają fundamentalną rolę w krajowym rolnictwie - podkreśla się w raporcie.

Rolniczy związek i kościelna organizacja charytatywna wyraziły przekonanie, że trzeba zapewnić praworządność i dołożyć wszelkich starań, by zwalczać przestępczość zorganizowaną. To właśnie bowiem przestępczość zorganizowana jest często odpowiedzialna za zmuszanie imigrantów z Trzeciego Świata do niewolniczej pracy, na przykład przy zbiorze pomidorów. Zjawisko to szerzy się przede wszystkim na południu Włoch.

Czytaj więcej w Money.pl
Włoska marynarka uratowała ponad 800 osób Włoska marynarka wojenna uratowała 823 imigrantów, którzy płynęli na wyspę Lampedusa na pokładzie czterech małych statków i łodzi.
Włoska mafia inwestuje w rolnictwo Na 14 miliardów euro oszacowano tegoroczne obroty organizacji przestępczych we Włoszech, działających w rolnictwie i produkcji żywności.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)