Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

250 tysięcy na oficerów łącznikowych

0
Podziel się:

Polska przygotowuje się do prezydencji w UE. Planuje zatrudnić minimum 80 osób.

250 tysięcy na oficerów łącznikowych
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Blisko 250 tysięcy złotych MSZ zapłaci za rekrutację oficerów łącznikowych i osób, które podczas sprawowana przez Polskę prezydencji w UE, będą kierować ich pracą. Zadaniem oficerów będzie opieka nad zagranicznymi delegacjami podczas nieformalnych spotkań unijnych ministrów w Polsce.

Polska obejmie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w drugiej połowie 2011 roku. W ciągu sześciu miesięcy w naszym kraju odbędzie się około 150 spotkań, w tym m.in. nieformalne posiedzenia unijnych ministrów.

Zadaniem oficerów łącznikowych będzie opieka nad zagranicznymi delegacjami przyjeżdżającymi na nieformalne posiedzenia ministerialne do Polski. W każdym z nich będzie uczestniczyło tylu oficerów łącznikowych, ilu będzie przewodniczących delegacji, czyli co najmniej 27 (bo tylu jest członków UE). Dzięki specjalnie wyszkolonym urzędnikom będzie można sprawniej zarządzać spotkaniami europejskich polityków.

_ - Oficerowie mają pełnić rolę łącznika i zapewniać sprawny przepływ informacji pomiędzy organizatorami spotkania a ministrem, który przyjedzie do Polski na spotkanie. Taka osoba informuje go m.in. o ewentualnych zmianach w programie spotkania, asystuje przy zakwaterowaniu w hotelu, przy transporcie, nadzoruje całą stronę logistyczną pobytu przydzielonego mu ministra _ - powiedziała specjalistka z Departamentu Koordynacji Przewodnictwa Polski w Radzie UE MSZ Małgorzata Pijanowska.

Firma wyłoniona w przetargu została zakontraktowana przez MSZ na dokonanie rekrutacji oficerów łącznikowych oraz osób przewidzianych do koordynacji ich pracy. - _ Za tę usługę, która zakończy się jeszcze przed rozpoczęciem prezydencji, firma otrzyma wynagrodzenie w wysokości 246 tysięcy złotych _ - dodała.

Rekrutacja oficerów ma się rozpocząć jeszcze w styczniu; informacje w tej sprawie pojawią się zarówno w prasie, jak i w internecie. O pracę mogą ubiegać się nie tylko Polacy. Mogą to być również obcokrajowcy, którzy biegle znają język roboczy, czyli w naszym przypadku polski.

Podstawowa grupa oficerów łącznikowych ma liczyć 80 osób. Jest to podyktowane koniecznością zapewnienia równoczesnej obsługi dwóch spotkań odbywających się w tym samym lub niemal w tym samym czasie. - _ Takie przypadki będą miały miejsce, więc musimy być gotowi _ - powiedziała Pijanowska. Dodała, że stworzona zostanie również _ grupa rezerwowa _, licząca około 25 osób.

Przy wyborze oficerów pod uwagę będzie brana znajomość języków obcych oraz umiejętności organizacyjne. W pierwszym przypadku, oprócz znajomości języka polskiego, wymagany będzie angielski, a także, zgodnie z zasadą, że oficer obsługuje swoją delegację w jej języku narodowym, pozostałe języki państw członkowskich UE. Dobrze widziana będzie umiejętność posługiwania się także językami wschodnimi.

Ważna będzie też umiejętność sprawnego podejmowania decyzji, odporność na stres, zorganizowanie i punktualność. Atutem kandydata będzie również znajomość tematyki europejskiej oraz doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym.

Rekrutacja ma się zakończyć do marca. Później planowana są szkolenia m.in. z protokołu dyplomatycznego. Oficerowie będą musieli również zapoznać się z systemem organizacji spotkań w Polsce, z zasadami logistyki.

Pijanowska poinformowała, że _ na chwilę obecną _ można oszacować, iż oficerowie łącznikowi będą mogli liczyć na zarobki rzędu około 3 - 3,5 tysięcy złotych brutto miesięcznie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t110877.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/van;rompuy;chwali;przygotowanie;polski,5,0,755205.html) Van Rompuy chwali przygotowanie Polski Będziemy bardzo blisko razem pracowali, aby prezydencja była sukcesem - mówi van Rompuy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t40512.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/belgia;konczy;prezydencje;w;ue;byla;skuteczna,164,0,745892.html) Belgia kończy prezydencję w UE. Była skuteczna Zgodnie z zapowiedziami belgijskich dyplomatów było to skromne przewodnictwo, ale skuteczne.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)