Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Prezes Polskiego Radia wybrany. Barbara Stanisławczyk-Żyła pozostaje na stanowisku

7
Podziel się:

Barbara Stanisławczyk-Żyła ponownie została prezesem Polskiego Radia - zdecydowała w czwartek Rada Mediów Narodowych po głosowaniu nad kandydaturami sześciorga finalistów konkursu. Stanisławczyk-Żyła sprawuje funkcję prezesa od ponad roku.

Prezes Polskiego Radia wybrany. Barbara Stanisławczyk-Żyła pozostaje na stanowisku
(PAP/Radek Pietruszka)

aktualizacja 18:41

Rada Mediów Narodowych zdecydowała też, że zarząd Polskiego Radia będzie dwuosobowy. Obok prezes Barbary Stanisławczyk-Żyły, zasiądzie w nim Mariusz Staniszewski. Zarazem Rada podjęła decyzję o odwołaniu dotychczasowego członka zarządu PR Jerzego Kłosińskiego.

RMN pod koniec listopada 2016 r. zdecydowała o rozpisaniu konkursu na nowego prezesa Polskiego Radia. Konkurs miał trzy etapy, do etapu finałowego zakwalifikowało się sześcioro kandydatów, obok obecnej prezes PR Barbary Stanisławczyk-Żyły byli to: Jacek Sobala, Tomasz Wybranowski, Henryk Cichecki, Mariusz Staniszewski oraz Marzanna Stychlerz-Kłucińska. Na przełomie stycznia i lutego odbyły się przesłuchania.

Stanisławczyk-Żyła pełni funkcję prezesa Polskiego Radia od ponad roku. Została powołana 8 stycznia 2016 r. przez ówczesnego szefa MSP Dawida Jackiewicza.

Stanisławczyk ukończyła Politechnikę Warszawską i Podyplomowe Studium Dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. W 1990 r. została stypendystką w Agencji Reutera w Londynie.

W swojej dziennikarskiej karierze publikowała m.in. w "Po prostu", "Tygodniku Solidarność", "Kobiecie i Życiu", "Pani" i "Twoim Stylu". W latach 2006-2010 była redaktor naczelną miesięcznika "Sukces". Jest też autorką książek m.in. "Ostatni krzyk. Od Katynia do Smoleńska - historie dramatów i miłości", "Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce", "Matka Hłaski", "Czterdzieści twardych", czy "Miłosne gry Marka Hłaski".

kraj
media
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
colins
7 lat temu
Kiedyś nie wyobrażałem sobie życia bez słuchania radia. Od roku go nie włączam bo od reklam i politycznej poprawności chce mi się wymiotować
slav
7 lat temu
PR24-to dobra stacja, tylko słaby zasięg - 17%.
Kto?
7 lat temu
Ktoś w ogóle tego słucha?? Tak się informacyjnie pytam. Poza faktem że istnieją to nie wiem co to za twór
Halszka71
7 lat temu
Nie słucham Polskiego Radia, bo od 25 lat nie mam odbiornika. Płacę tylko abonament.
Lis
7 lat temu
Podobno jest beznadziejna