Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bumar podpisał memorandum o współpracy z indyjskim koncernem

0
Podziel się:

Zgodnie z tym kontraktem Bumar dostarczy Indiom 204 wozy zabezpieczenia technicznego WZT-3, warte około 275 mld dolarów.

Bumar podpisał memorandum o współpracy z indyjskim koncernem
(youtube.com)

_ Bumar rozpoczyna realizację bardzo ważnej umowy _ - powiedział prezes Bumaru Edward Nowak, nawiązując do umowy zawartej w styczniu w New Delhi. Zgodnie z tym kontraktem Bumar dostarczy Indiom 204 wozy zabezpieczenia technicznego WZT-3, warte około 275 mld dolarów.

Bumar i indyjski koncern maszynowy BEML podpisały porozumienie o współpracy przy wspólnych projektach, także na rynki trzecie. Bumar od lat dostarcza Indiom m.in. gąsienicowe wozy zabezpieczenia technicznego WZT-3.

W produkcję pojazdów ma się włączyć przemysł indyjski. - _ Naszym pragnieniem jest przekazanie know-how i kompetencji technologicznych firmie BEML _ - dodał Nowak. - _ Wierzymy, że BEML może się stać pełnoprawnym producentem tego pojazdu i jego następcy _ - zadeklarował. Według niego przyszły wspólnie opracowany wóz pomocniczy mógłby powstać na podwoziu nowego indyjskiego czołgu Arjun.

Nowak dodał, że podstawą dalszej współpracy - nie tylko produkcji, ale i eksportu na rynki trzecie - może też stać się nowa polska platforma gąsienicowa Anders. Prezes Bumaru dostrzega też potencjał współpracy w projektach wyposażenia _ żołnierza przyszłości _, systemów obrony powietrznej, technologiach rakietowych, radarowych, rozpoznania i walki radioelektronicznej.

_ - Jestem pewien, że porozumienie pozwoli nam rozwijać współpracę na arenie międzynarodowej. Współpracujemy z Bumarem od 20 lat, jesteśmy zainteresowani rozszerzeniem współpracy, nie tylko jeśli chodzi o WZT-3 _ - powiedział prezes BEML Shri V. Rs. Natarajan.

W uroczystości podpisania memorandum o współpracy wzięli udział przedstawiciele resortów obrony obu państw, Ministerstwa Skarbu Państwa, wojskowi oraz dyplomaci.

_ - Cieszymy się, że dwuletnie wsparcie MON udzielane spółce Bumar zakończyło się podpisaniem styczniowego kontraktu _ - powiedział wiceminister obrony Marcin Idzik. Dodał, że kontrakt na dostawę WZT-3 oznacza miejsca pracy nie tylko dla zakładu Bumar-Łabędy. Podkreślił znaczenie rynku indyjskiego, który _ jest nie do pogardzenia _, i starania rządu na rzecz promocji działań eksportowych.

Wiceminister skarbu Rafał Baniak zapewnił, że _ jest pełna gotowość po obu stronach, by realizować duże kontrakty, w tym znaczne większe niż ten podpisany w styczniu _.

WZT-3 to pojazd pomocniczy dla wojsk pancernych opracowany pod koniec lat 80. przez polskich inżynierów na podwoziu czołgu T-72. W ramach najnowszego kontraktu na WZT-3 Bumar ma osiem wozów gotowych do wysyłki. Mają one trafić do odbiorcy przed końcem marca. W tym roku zamierza dostarczyć jeszcze 46 pojazdów. Dostawy mają się zakończyć w roku 2014. Poprzedni kontrakt, na dostawę ponad 200 WZT-3, został zrealizowany w latach 2007-08. Indie wyrażały zainteresowanie także m. in. samobieżną haubicą Krab i polskimi systemami automatyzacji dowodzenia.

Czytaj więcej o polskiej zbrojeniówce
Gigantyczny kontrakt Polaków w Indiach Bumar - spółka z branży zbrojeniowej - podpisał z Indiami kontrakt na dostawę 204 wozów zabezpieczenia technicznego WZT3.
Bumar wdrożył nowy system wspomagania Grupa Bumar SA, największa polska grupa przemysłu obronnego, wdrożyła całościowy system wspomagania zarządzania ERP SAP oraz oprogramowania analiz biznesowych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)