Daimler w Jaworze
pomoc: ponad 80 mln zł

W czwartek premier Beata Szydło ogłosiła zakończenie negocjacji dot. lokalizacji w Polsce nowoczesnej fabryki w Jaworze, około 70 km na zachód od Wrocławia, którą będzie realizował koncern Mercedes. Inwestor ma wyłożyć na budowę fabryki silników ok. 500 mln euro i stworzyć tam kilkaset nowych miejsc pracy.

W fabryce będą wytwarzane czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne do samochodów osobowych Mercedes-Benz.

Ile dostanie niemiecki koncern za budowę fabryki silników, w której produkcja ma ruszyć w 2019 r.? Według rządowych źródeł, budowa fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze zostanie wsparta pomocą publiczną. W toku negocjacji ustalono, że jej wartość nie przekroczy równowartości w złotych polskich kwoty 18,75 mln euro, czyli ponad 80 mln zł.

Minimalna wartość inwestycji przekroczy 2 mld zł.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
OLO
2017-06-03 14:59
PIS ROBI Z POLAKÓW NIEWOLNIKÓW ZA MARNE GROSZE,A POTEM SIE CHWALI,ZE ROZWIJA POLSKE.ONI NIE SPRZEDAJA POLSKICH FIRM,ONI SPRZEDAJA POLAKÓW ZA GROSZE.
prawda
2017-05-29 13:28
Brawo PiS można rozwijać Polskę można.
malarz
2017-05-29 13:26
Wabienie inwestorów w Polsce kosztuje wiadro pomyj jakie WP wylewa na rząd Szydło za to że rozwija polską gospodarkę. WP wprost marzy o tym żeby żaden inwestor do Polski nie przyjechał, wtedy to WP by sobie używała na rządzie że inwestorzy Polskę omijają. Jak powtarzał tow. Stalin starą bolszewicką zasadę: powód do krytyki zawsze się znajdzie.
Pokaż wszystkie komentarze (111)