Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Eksmisje w Polsce. Ich liczba znowu zaczyna rosnąć

146
Podziel się:

Od początku kwietnia możliwa jest znowu tak zwana eksmisja na bruk. Choć polskie prawo jej zakazuje, to praktyka pokazuje, że zabranie komuś mieszkania i pozostawienie bez dachu nad głową, to u nas norma. Na szczęście z roku na rok liczba tzw. opróżnień mieszkania maleje.

Eksmisje w Polsce. Ich liczba znowu zaczyna rosnąć
(Piotr Kamionka/REPORTER)

Od początku kwietnia możliwa jest znowu tak zwana eksmisja na bruk. Choć polskie prawo jej zakazuje, to praktyka pokazuje, że zabranie komuś mieszkania i pozostawienie bez dachu nad głową, to u nas norma. Na szczęście z roku na rok liczba tzw. opróżnień mieszkań maleje.

Jeszcze parę lat temu sądy orzekały o opróżnieniu ponad 30 tys. mieszkań rocznie. W latach 90. było ich nawet 40 tys. Nieco gorzej jest z eksmisjami, czyli przymusowym wyprowadzeniem mieszkańców z nienależących do nich domów.

Tu niestety statystyki się pogarszają, co oznacza, że coraz więcej osób nie oddaje i nie wyprowadza się ze swoich domów dobrowolnie. Komornicy w zeszłym roku dokonali aż 2900 tzw. eksmisji na bruk.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(146)
adalbert
7 lat temu
Wspólnota Mieszkaniowa sprawa przeciwko właścicielowi który wynajmuje swoje mieszkanie innym nie płaci od czterech lat, w sądzie toczy się już dwa lata i kończ nie widać a ludzie tam żyja pobieraja wode i ogrzewanie i nie płacą wyrzucać czy nie niech każdy osądzi sam
vvvvvvvvvvv1
7 lat temu
Jak ma być koniec PRL-u to już dawno powinien być koniec mieszkaniem na cudzy koszt, nie płaci to nie mieszka i po sprawie.
Michał
7 lat temu
Mój kuzyn mieszka w typowym, czteropiętrowym bloku spółdzielczym. 5 klatek razy 15 mieszkań to 75 lokali. Z danych spółdzielni wynika, że zaległości czynszowe dotyczą...49 z nich! Najwyższe zadłużenie wynosi 56 tys. złotych! Natomiast na parkingu nie sposób znaleźć miejsca. Typowe imię córeczki lokatorów to Nikola, Oliwka lub Andżela. Typowe imię synka to Dawidek lub Denisek. Normą jest wyrzucanie śmieci przez okna. Spod psich kup nie widać trawnika. Może czas, aby niektórzy wrócili do wioch, z których pochodzą?! Jestem całym sercem za eksmisjami!
Marceli
7 lat temu
Bardzo dobrze!!!! co to za prawo gdzie lokator nie płaci czynszów zalega z płatnościami za gaz i energię, a właściciel może tylko złożyć sprawę do sądu i czekać kolejne miesiące na rozpatrzenie, To nie są ludzie to są PASOŻYTY społeczeństwa, którym wszystko się należy, kto zabroni im iść do pracy i żyć z godnością, mnie nikt nigdy nie pomógł, tylko utrzymuję z podatków takich którym nigdy się nic nie opłaca. Na bruk z nimi. szanujmy prawo własności.
Jasiek.
7 lat temu
EKSMISJA NA BRUK.P.WIT,PISZE O POMOCY MOPR-TO BAJKA,BO MOPR,NIE UDZIELA POMOCY W OPŁATACH CZYNSZU,GAZU,PRĄDU,A TO SĄ PODSTAWOWE WARUNKI BYTOWE W POLSCE NIE UZNAWANE.W UNII EUROPEJSKIEJ JEST PODSTAWĄ POMOCY,BO TAM CZŁOWIEK JEST TRAKTOWANY PRZEZ RZĄDY Z GODNOŚCIĄ I NALEŻYTĄ ATENCJĄ DLA JEDNOSTKI.MOPR W POLSCE WPISUJE LUDZIOM BIEDE-UBUSTWO I UTOPIE.ZASIŁEK OKRESOWY NA MIESIĄC TO,317 ZŁ,NA TYDZIEŃ ŻYCIA-A CO DALEJ ??.TRAGEDIA!!.
...
Następna strona