DrBarbara.pl

Polacy są w pierwszej piątce najbardziej otyłych narodów Europy. Z kolei zła dieta i otyłość odpowiedzialne są za rozwój chorób cywilizacyjnych takich jak np. cukrzyca, alergie pokarmowe, nowotwory, a przede wszystkim choroby układu krążenia, które są najczęstszą przyczyną zgonów.

Walczyć z tą nasilającą się epidemią chorób cywilizacyjnych chce DrBarbara.pl, startup z obszaru Mobile Health. Dlatego proponuje medyczno-zdrowotną aplikację mobilną, dopasowującą dietę do stanu zdrowia użytkownika w oparciu o szczegółowy wywiad i bieżącą analizę wyników badań krwi. Jej autorką jest Eleonora Burzyńska - córka lekarza, która idąc w ślady ojca postanowiła pomagać innym w dbaniu o zdrowie.

Poza monitorowaniem zmiany masy ciała i wyników ponad 100 badań laboratoryjnych, aplikacja ma wiele dodatkowych funkcji, takich jak m.in. lista zakupów, porady dietetyka i automatyczne przypomnienie o konieczności zjedzenia posiłku.

Finansowanie projektu polega na zakupie abonamentu przez użytkownika końcowego oraz pakietów przez firmy i organizacje. Kolejnym kanałem sprzedaży są firmy inwestujące w prozdrowotne programy dla swoich pracowników.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
CVC
2017-05-22 09:34
CVC to złodzieje, PO sprzedało PKP Energetyke i teraz nas doją jak młodych..
Ola 56
2017-05-21 10:29
KTO WMÓWIŁ POLAKOM,ŻE CO ROKU MUSI BYĆ DZIURA W BUDŻECIE?

SKĄD TAKA OGROMNA DZIURA BUDŻETOWA?
lepij
2017-05-21 00:32
Dość było tych co chcieli zmieniać świat , Niech poszukają sobie obcych cywilizacji i tam ich naprowadzają na swoją modłę .
Pokaż wszystkie komentarze (4)