Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gaz łupkowy w Polsce. Ile wydadzą na wiercenia?

0
Podziel się:

Nie tylko KGHM, Tauron, PGE i Enea, lecz także Azoty Tarnów i PKN Orlen będą współpracować z PGNiG przy poszukiwaniach tego surowca.

Gaz łupkowy w Polsce. Ile wydadzą na wiercenia?
(Rydel86/CC/Wikipedia)

Nie tylko KGHM, Tauron, PGE i Enea, lecz także Azoty Tarnów i PKN Orlen będą współpracować z PGNiG przy poszukiwaniach gazu łupkowego - dowiedział się _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Jutro Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisze z KGHM i trzema spółkami energetycznymi umowę o współpracy przy wierceniach gazu łupkowego. Na wiercenia partnerzy wydadzą ponad półtora miliarda złotych.

Mikołaj Budzanowski, minister skarbu, powiedział _ Dziennikowi Gazecie Prawnej _, że nie wyklucza współpracy PGNiG oraz PKN Orlen _ na zasadach równego partnerstwa _. W praktyce miałoby to oznaczać wejście Orlenu na część z 15 koncesji PGNiG. Płocka spółka prowadziłaby zarówno poszukiwania, jak i później wydobycie.

Resort skarbu potwierdza też, że są plany zaangażowania branży chemicznej w poszukiwania gazu łupkowego. Zakłady azotowe z Tarnowa na początek miałyby współpracować z PGNiG w ramach jednej z koncesji tego koncernu. Cel tej niespotykanej dotąd mobilizacji spółek Skarbu Państwa jest jasny. Chodzi o uruchomienie pierwszego wydobycia gazu z łupków już za 2-3 lata.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec snu o łupkowej potędze. Za to ropa... Amerykanie mocno przeszarżowali. Nasze złoża są dużo mniejsze. Są jednak też dobre wiadomości.
Gazu łupkowego starczy nam na 300 lat Mamy największe złoża gazu niekonwencjonalnego w Europie i jedne z najdogodniejszych warunków geologicznych do jego wydobywania.
Padnie nowy rekord wpływów z dywidend? Resort finansów kończy podliczać, zyski ze spółek za ubiegły rok. Najwięcej dostanie z KGHM.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)